Автор Тема: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!  (Прочетена 465102 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1080 -: Септември 06, 2011, 19:47:57 pm »
marhs, тези фотоси са в отговор 1064стр.71, в същата тема, на по-предната страница. Не съм много добре с компите и затова не мога директно да ти я покажа, но ти ще я намериш. Много ми е интересно твоето мнение.Поздрави.
« Последна редакция: Септември 06, 2011, 19:49:33 pm от bojinkata »

Неактивен dragon64

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1081 -: Септември 06, 2011, 23:10:06 pm »
Вижте това!

Неактивен PanasonicMobile

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1082 -: Септември 07, 2011, 00:13:05 am »
Все още не прочетох цялата тема(че е 70 страници), но се питам, ако правят бази там, как ще се пазят от метеоритите и боклуците които падат от космоса без проблеми на Луната? Дори някой малък метеорит фрасне базата и изкопа 5 -10 метра дупка, не е ли рисковано...
« Последна редакция: Септември 07, 2011, 00:14:09 am от PanasonicMobile »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1083 -: Септември 07, 2011, 09:15:51 am »
Вижте това!
dragon64,дай малко обяснение. Така нищо не ни говори това фото.Дай малко коментар, мнение и т.н.
Панасоник, то само това да е проблема. :hi:

Неактивен PanasonicMobile

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1084 -: Септември 07, 2011, 12:08:39 pm »
Бе как малко... Строиш съоражение за милиони сигурно милиарди долари и да стане на решето от най-малкия метеоритен дъжд. Факт си е това... Освен ако не направят някаква система дето да пуца метеоритите преди да са паднали, амаа... тряя да е бая точна...

Неактивен BatvAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1085 -: Септември 07, 2011, 15:48:54 pm »
Най-после нещо свежо.
Дългоочакваните детайлни снимки за следи от американските прилунявания.
Подарък за тези, които се съмняваха, че въобще са кацали там.
http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=nasa-unveils-new-detailed-photos

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1086 -: Септември 07, 2011, 17:56:42 pm »
Това нищо не доказва. Не са ясни снимките, пък и да са ясни, всичко е възможно при съвременните фототехники. Както и да е. Може и да са  били там и още да са там, но не и с тези тенекии. НАСА не обяснява ,не иска да обясни и не може да обясни как са се справили с радиацията и как са закарани там "Ровърите". Вероятно на части и там е имало сервиз да ги сглоби? :nea:Всичко друго е боза за наивници. :o
« Последна редакция: Септември 07, 2011, 20:41:28 pm от Mirotvorec »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1087 -: Септември 07, 2011, 22:13:37 pm »
Вижте това!

Прилича ми на стара, подпухнала от влага и напукана циментова замазка, снимана от близо-до 1.50 м.Но не прилича на лунната повърхност.Там кратерите са кръгла форма и пукнатините не са толкова на често. ;)Няма скали и камъни, които да хвърлят сенки.
« Последна редакция: Септември 07, 2011, 22:16:29 pm от marhs »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1088 -: Септември 07, 2011, 22:28:54 pm »
marhs, тези фотоси са в отговор 1064стр.71, в същата тема, на по-предната страница. Не съм много добре с компите и затова не мога директно да ти я покажа, но ти ще я намериш. Много ми е интересно твоето мнение.Поздрави.

 bojinkata, изтеглих и разгледах 10-те снимки, но те са на големи територии, снимани от голямо разстояние, с малка резолюция, и при приближаване (с пикаса) всичко се размазва.Не може да се различат подробности, които са интересни.
При опит за теглене от линковете отдолу ми дава големина на една снимка от 4.5 Гига байта, които при бавният интернет ще се теглят цял ден.
Дай снимки с по-голяма резолюция и по-малка големина, които могат да се зумват и да остават ясни.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1089 -: Септември 07, 2011, 22:40:09 pm »
Все още не прочетох цялата тема(че е 70 страници), но се питам, ако правят бази там, как ще се пазят от метеоритите и боклуците които падат от космоса без проблеми на Луната? Дори някой малък метеорит фрасне базата и изкопа 5 -10 метра дупка, не е ли рисковано...

Затова, още от 80-те години на миналия век се говори, че на Луната почти всичко : жилища, заводи, инфраструктура и т.н. ще е под лунната повърхност, на десетки метри дълбочина, в здрави скали.На повърхността ще са само антените на комуникациите и космодрумите за кацане и излитане...Навремето много информация се намираше в списание "Космос", както и друга научна и популярна литература, за космическото пространство.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1090 -: Септември 07, 2011, 22:48:19 pm »
marhs,сори. Това гледах и аз. Друго няма.Но така и не можах да се ориентирам от коя страна е Слънцето. Ще чакаме нещо по-добро. :hi:
« Последна редакция: Септември 07, 2011, 22:49:52 pm от bojinkata »

Неактивен sickjacken

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1091 -: Септември 08, 2011, 15:46:05 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=zAFHdS5neJ8
Ето за новината по телевизора

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1092 -: Октомври 04, 2011, 00:45:55 am »
NXX, както писах снимката на лунния кратер Тихо, която си постнал е много ясна и чиста.Гледайки я на зум под и над 280 % се вижда ясно тази леко изкривена, линия на лявата страна на кратера (според снимката).Тази линия ми прилича на някаква "тръба" която сякаш минава под земята, но през кратера и се е "показала" на повърхността. Може и да е някакъв ефект от светлосянката, но е прекалено ясна и се откроява добре.Какво мислиш ?

« Последна редакция: Октомври 04, 2011, 00:53:24 am от marhs »

Неактивен NSX

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1093 -: Октомври 04, 2011, 02:58:26 am »
Според мен са светлосенки. Не виждам нищо странно. Мисля че луната ни е доста скучна за изследване. Иска ми се ми се да е спътника на Юпитер “Европа“ на нейно място :drinks:
Earth. A biosphere. A complex, subtly balanced life support system.

Неактивен divoom12

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1094 -: Октомври 29, 2011, 18:57:18 pm »
Луната показва колко замърсена е Земята
Оценката на яркостта е 5-степенна


По цвета на Луната се оценява замърсеността на атмосферата на Земята.
Това ще бъде една от задачите на младите астрономи към Националната астрономическа обсерватория „Галилео Галилей" в Силистра, докато наблюдават пълното лунно затъмнение тази вечер, съобщи директорът на обсерваторията Марлена Любенова.
Оценката на яркостта на Луната ще бъде направена по 5-степенната скала на Данжон.
През нощта ще бъдат наблюдавани и метеоритни потоци Юнски Лириди.
Достъпът до обсерваторията за наблюдаване на небесните явления е свободен.
Лунно затъмнение може да се гледа с невъоръжено око, бинокъл, телескоп. Следващото пълно лунно затъмнение се очаква на 10 декември 2011 г.
There is no escaping, there's no place to hide.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27