Автор Тема: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!  (Прочетена 470439 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Интересно защо сенките на някои изпъкнали места по Луната, на тая снимка, са в различни посоки ? Не трябва ли всички сенки да са в една посока, тъй като слънцето е само едно ? Или аз нещо греша... Затова поствам и оригиналната и белязаната снимка...



« Последна редакция: Август 06, 2011, 18:29:41 pm от marhs »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
marhs,явно не всички кратери имат идеално кръгла форма и затова сенките имат различна конфигурация, а от там се получава и тази зрителна илюзия за различен ъгъл. Поне аз така мисля. :hi:

Неактивен multisync

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Така е.Различни наклони и неравности създават илюзията, че сенките са в различни посоки.  :)
« Последна редакция: Август 07, 2011, 19:56:50 pm от Mirotvorec »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
В повечето от случаите на снимката става въпрос за единични скали или големи камъни, а не за кратери, но може и да сте прави.
Въпроса е, че като гледаме снимки на Гугъл мап, на земята, ако има дървета и сгради, сенките са в една посока.Може на Луната да е различно....

trader

  • Гост
А дали са сенки......?

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
А дали са сенки......?

А какво друго би могло да бъде, имаш ли идея ?

При положение, че снимката е от нашия четириизмерен свят-слънчевата система-Луната-при ниско слънце... предметите над повърхността би трябвало да хвърлят сенки.
Но никога не се знае... ;)

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
marhs, някои от скалите са на наклонена повърхност, а други са на равна или с обратен наклон. Най-просто казано наклона около всяка скала е различен и това променя видимото положение на сенките. Можеш сам да направиш този експеримент като поставиш нещо оставящо сянка на склон и на равна повърхност. Ще видиш как сенките сочат в различни посоки.
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен dformation1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Вижте на какво попаднах наскоро в този сайт: http://wms.lroc.asu.edu/lroc/wac_mosaic



« Последна редакция: Август 27, 2011, 17:47:43 pm от dformation1 »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Много качествени снимки. Не ми е ясно обаче от коя страна е Слънцето. Ако е от дясно-виждаме не кратери,а куполи и куполчета, ако е от ляво - кратери, но без изхвърлена почва. Отделно странно и много добре изравнен терен.dformation1, може би това имаш  предвид, защото нямаш коментар.Иначе гледано отдалеч - нищо ново. ??? Ако бъркам, моля пояснете.

Неактивен dragon64

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1074 -: Септември 04, 2011, 23:14:01 pm »
Тези двете черно-бели снимки които е качил - marhs, са фалшиви. Това са снимки на боядисан асфалт или бетон. Направени са в много близък план!!! Белите камъчета в бетона/асфалта отразяват светлината! Ето откъде е проблема със светлосенките! Можете да експериментирате. Успех!  :)
« Последна редакция: Септември 04, 2011, 23:21:56 pm от dragon64 »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1075 -: Септември 05, 2011, 12:27:25 pm »
Асфалт-не, но от бетон става. Тези пукнатини са характерни. Всъщност никъде не се виждат характерните кратери. :hi:
« Последна редакция: Септември 06, 2011, 20:47:20 pm от Mirotvorec »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1076 -: Септември 06, 2011, 00:04:46 am »
Тези двете черно-бели снимки които е качил - marhs, са фалшиви. Това са снимки на боядисан асфалт или бетон. Направени са в много близък план!!! Белите камъчета в бетона/асфалта отразяват светлината! Ето откъде е проблема със светлосенките! Можете да експериментирате. Успех!  :)


Асфалт-не, но от бетон става. Тези пукнатини са характерни. Всъщност никъде не се виждат характерните кратери. :hi:

 ;D Ок, дайте вашите снимки-доказателства, от които сте така убедени, че постнатите от мен са фалшиви, и аз ще ви кажа, точно на какъв асфалт са правени...Малък бонус-асфалтът е стар, от соца, с циментирани дупки  ;D ;D ;D..Времето е тайна  :blum1:


Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1077 -: Септември 06, 2011, 01:43:39 am »
Мислех да изчакам отговора Ви любезни ми dragon64 и bojinkata но като гледам нивото ви, просто не искам да се спами по тази хубава тема.Явно сте поредните хора свъртяли се във форума без определена цел.Ако бяхте поразгледали някои странички тук - http://lroc.sese.asu.edu/news/index.php?/categories/2-Featured-Image/P10.html  щяхте да сте наясно за какво иде реч.Особено dragon64, който още на 3-тия си пост, вече е "ерудит" по лунните снимки, без да гледа основните източници, от които се вземат  :nea:  Образовайте се уважаеми, винаги има време..

Ето къде и как ги правят тези снимки (които според вас са снимане на асфалт и са фалшиви) - в НАСА / GSFC / Arizona State University, чрез LROC :

1.Пукнатини  и каменни парчета от удара на метеорит в кратера Thales. . LROC NACM157270357R, мащаб на изображението е 0,53 м / пиксел,ъгълът на наклона е 62 ° НАСА / GSFC / Arizona State University.

http://lroc.sese.asu.edu/news/uploads/LROCiotw/M157270357RE_thumb2.png
http://lroc.sese.asu.edu/news/index.php?/categories/2-Featured-Image/P10.html



и още снимки от  LROC :

http://lroc.sese.asu.edu/news/index.php?/categories/2-Featured-Image/P9.html

http://lroc.sese.asu.edu/news/index.php?/categories/2-Featured-Image/P8.html

http://lroc.sese.asu.edu/news/index.php?/categories/2-Featured-Image/P2.html






« Последна редакция: Септември 06, 2011, 01:52:07 am от marhs »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1078 -: Септември 06, 2011, 12:01:00 pm »
marhs,споко бе човек.Аз така ги виждам. Може би не всеки ден гледам толкова качествени снимки на Луната. От друга страна , какво пречи на НАСА да предложи поредната мешана салата.Снимки от Луната и някакви други. По нагоре бях задал въпрос към две много добри фотографии какво виждат останалите от форума, но нямам засега отговор.Ако те интересуват ще ги потърся и покажа, за да чуя твоето мнение, защото знам, че си навътре в нещата и то е меродавно за мен. :hi:

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #1079 -: Септември 06, 2011, 18:27:40 pm »
marhs,споко бе човек.Аз така ги виждам.

Да,ясно е, че тук някои неща могат да се поставят под съмнение, но без съответните, някакви, доказателства, нали разбираш, че става въпрос просто за лаф.Това ми беше мисълта.Самият живот показва, че не всичко е така, както изглежда.Да, в лаборатория или студио много неща могат да се направят като истински. Но тук става въпрос за снимки от реална, действаща, космическа сонда, която не отрича нито една космическа държава.
Имайки такива снимки оттам нататък вече се градят хипотези върху съдържанието им- да се открие нещо ново, съмнително и т.н. и така темата става интересна.Когато всеки дава твърдения и някакви по-сериозни ДОКАЗАТЕЛСТВА.

Ако с dragon64 бяхте пуснали по една ваша снимка, направена за да докаже твърденията ви, щях да ви благодаря.Да има на какво да се стъпи.Само думите нищо не значат, ако искаме да правим нещо полезно за форума. :hi:

По нагоре бях задал въпрос към две много добри фотографии какво виждат останалите от форума, но нямам засега отговор.Ако те интересуват ще ги потърся и покажа, за да чуя твоето мнение, защото знам, че си навътре в нещата и то е меродавно за мен. :hi:

 :) Ми давай, иска ли питане, всичко за Луната е интересно тук !
« Последна редакция: Септември 06, 2011, 18:29:59 pm от marhs »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27