Автор Тема: Древните българи (арийци) - люлката на човешката цивилизация  (Прочетена 66702 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Re:Древните българи (арийци) - люлката на човеm
« Отговор #60 -: Ноември 13, 2010, 20:19:01 pm »
Така много спорите за нищо.
Какво значение има от къде сме?
Ако открием от къде сме какво ще се промени?
Каква промяна ще има на персонално ниво на всеки човек?
Какво ако сме люлката на човешката цивилизация?
Какво от това егото ли ще си начеша ме с този факт?
Всички ще паднат на земята ще ни се поклонят ли?
Нали като проследите историята(колкото и забатачена да е тя) и помислите също със сърцето си ще откриете, че всички раси са създадени от други извънземни раси.

Така не е важно тялото макар на хора в този форум тяхната инкарнация в това време пространство да иска да преживее това. Да бъде ориентирана към тялото, а не към духа.
Преди и аз се възбуждах по тези неща и ме интересуваха, но постепенно все повече се ориентирах( и продължавам)към Висшият ми Аз.
Ако схванете, че сте били под какви ли не инкарнации и то сте били в всички раси и какво ли още не.
Отделно Висшата ми същност не си държи знаменце от дадена държава. :)
Едва ли ще престанете със спора си.
Писах го да се замислите.  :)
Ми аз мога да ти кажа :P за мен е важно да се научи и освен това да се разбере от други държави за това какви са били древните българи. Т.к. например в републиките от бивша Югославия ние сме някакви си татари и монголци, в което няма никаква логика. Да се разбере за големите постижития, постигнати от българите, т.к. ти много добре знаеш (предполагам), че история може да бъде открадната или присвоена, но тук вече навлизам в друга тема. :)
« Последна редакция: Ноември 13, 2010, 20:24:38 pm от KoRn »

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
KoRn, тук прозира някаква нередност в мисленето. Ако си ги знаеш тези неща за себе си, за какво ти е да ги доказваш на който и да било? И като ги докажеш, какво от това, кой какво ще спечели, освен че ще си поласкаеш егото? Ти заради себе си ли живееш, или заради другите?
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Re:Древните българи (арийци) - люлката на човеm
« Отговор #62 -: Ноември 13, 2010, 21:59:29 pm »
Важно е за всички българи и живея не само за себе си, а за всички мои близки хора, иначе бих бил егоист. А от друга страна за какво ни е истината да излезе на яве, след като само ние ще си я знаем? Това е все едно да бъдеш свидетел на нещо, където някой невинен ще бъде наказан, а виновният ще си остане на свобода, в случая това, че си свидетел и не си направил нищо, няма кой знае каква полза. Все пак за теб няма ли никакво значение как ще гледат на теб в чужбина, какво мислят за теб хората, какво мислят за страната ти и т.н. или просто няма да ти пука (не, че това те прави лош човек)? Защото на мен ми пука, но всеки човек е различен... В случая все пак за мен егото няма никакво значение, а по-скоро уважението към българите е по-важно.

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
KoRn, вероятно си прав за себе си и си прав, че на мен наистина не ми пука какво мислят за мен непознати хора, а често и познати. Изобщо как се гледа на България в чужбина мисля, че е маловажно и българите сами си втълпяват, че са малоценни, а оттам идва и желанието да сме велики. Познавам редица хора, които мислят като теб, но на мен ми се вижда безсмислено.
Офтопик - да си егоист е норма, да си егоцентрик е проблем.  :yes:
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Древните българи (арийци) - люлката на човешката циви
« Отговор #64 -: Ноември 07, 2011, 03:51:15 am »
От къде започва България?

http://www.bbt.tv/misterii_i_fakti#video_8865

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Древните българи (арийци) - люлката на човешката циви
« Отговор #65 -: Декември 05, 2011, 15:52:49 pm »
ЕДНА СМАЙВАЩА КАРТА, КОЯТО ЩЕ РАЗСЪРДИ МНОЗИНА. Прочетете  само няколко цитата:

Представени бяха нови карти, някои от които доста необичайни и разтърсващи стереотипите. На една от тях се вижда, че през второто хилядолетие преди Христа Епир, Македония, Тесалия, Евбея, Етолия, Аргос, а също големи части от Ахея и Аркадия са принадлежали на траките. Това означава, че през 17-ти век пр. Христа над 80% -90% от територията на Гърция е била населена с хора наричани в Античността  траки, а по-късно, в Ранното Средновековие   българи.

В случай, че тези сведения бяха представени на широката публика на всеки щеше да му стане ясно, че ние сме потомци на древен, местен народ, а нашественици в нашите земи са гърците.

Заради неиздържаните и неверни теории на учени в миналото, от нас бяха откъснати Беломорска Тракия и Македония. Загубихме не само земи, но и милиони сънародници. Загубихме заслужен престиж, уважение и признателност. Нямаше да се стигне до тук, ако в началото на 20-ти век Европа знаеше, че ние българите сме потомци на траките, хора населявали земи от Карпатите до Пелопонес и от Мала Азия до Адриатическо море.

Земите няма да си върнем, но е важно светът да разбере, че дълго време сме били третирани несправедливо, че много неправди са извършени спрямо нас. Европа ни дължи много и ние трябва да си го поискаме.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Древните българи (арийци) - люлката на човешката циви
« Отговор #66 -: Декември 17, 2011, 19:16:13 pm »
Така е Насе. Трябва да се разбере за нас Българите. Ама лошата новина е, че не можем ние тук от форума да го направим. Това е работа на държавата. А нашата държава от столетия се управлява от парцалеси(парцалени кукли на конци), а не от политици. Факт. Виж ги макеноидите. Те нямат нито, минало, нито история....само крадът от нас.....ама са единни и имат политици. За това и им минават номерата. А ние сме древна нация, с хилядолетна история, а тънем в мизерия и сме навряни в ъгъла. И това благодарение на парцалесите ни. Защото рибата се вмирисва от към главата. Само един пример ще ти дам. Не съм фен на Божидар Димитров, но нали помниш какво се случи, след като поиска няколко милиарда обезщетение от турчулята, които те ни дължат ? Да . Веднага тиквата го натири. А Б.Димитров си беше абсолютно прав. Та каво очакваш от парцалесите ни? Те освен да прибират комисионни и да продават Българските интереси, друго не знаят. Тъжно, но факт :(.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Materius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Re:Древните българи (арийци) - люлката на човешката циви
« Отговор #67 -: Февруари 10, 2012, 13:23:33 pm »
Да се включа и аз! На писаната история по учебници и псевдо трудове аз лично не вярвам, а и не й обръщам особено внимание. Моите търсения по въпроса от къде идват българите и защо произхода и "племето" ни е силно митологизирано, не само у нас, но и по света, тъй като има много европейски историци, които са правели много подробни и по-точни изследвания от нашите мили и родни историчета. Но ако гледаме в историята (така както тя същесвува в момента) няма никакъв шанс да стигнем дори близко до истината (ако въобще има такава) Така че лично за мен, нашите предци са били едни от наследниците на древните изгубени цивилизации. В много трудове и източни философии (също и в махабхарата се споменава за великия бог Болгхар и неговия син Панчо) се разказва за "Дуло" като род. Този род е бил пазител на отминалите и забравени (по една или друга причина тук вече всеки си има теории как точно е станало забравянето :)) знания и учения. Те са предавали своите познания по астрология, нумерология и т.н. на племената по протежението на цялата Евразия. Но времената за които аз говоря са далеч назад от така популярната 681 г. Според мен става въпрос някъде около 10-15 хил. преди христа. А дали ние сме преки наследници на този род и тази култура, аз нямам никакво съмнение по този въпрос, просто думата "наследници" трябва да бъде погледната в малко по-различен мащаб и смисъл.
П.С.
Бог Тангра още от много древни времена, не само е нареждан до най-висше стоящите същества или еманации (не се сещам за по-точни думи) не само за нашата култура ами погледнато и на по-широко (вселенско ниво).
 СССР и най-вече българите живяли по това време нарочно или без да искат отдръпват обществото ни още по-далеч от всичко написано по-горе. Но както казват хората "Кръвта вода не става" , така че нека се радваме и да си помагаме, защото миналото ни е общо, но какво става с настоящето?!

Неактивен БМ-21

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Древните арии идват от държавата Ариан.Така звучи на фарси Иран.Или поне са т.н. сега ирански народи(племена).Скоро доказаха ,че бълг. и баварците имат нещо много ,много  общо в ДНК-то. Незнам дали сме цивилизационна люлка ,но щом по бълг.календар сме 7520 година твърде възможно и сигурно.(колоната на кана сюбиги Омуртаг в църквата ,,Св 40 мъченици,, във В.Търново).Просто в света няма по стар календар от нашият.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Цитат
Древните арии идват от държавата Ариан.Така звучи на фарси Иран.Или поне са т.н. сега ирански народи(племена).Скоро доказаха ,че бълг. и баварците имат нещо много ,много общо в ДНК-то. 

Aбе да ти кажа, че и аз стигнах до подобно изследване в ДНК-то  на кюрди/иранци....българи ... :D , ама между българи и баварци нищо общо не виждам  :( .....!

Неактивен БМ-21

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Ако  поживееш сред тях  още на 3-4 -ят ден ще видиш много общи неща.Като например пииването на шнапс и замезването и хапването на нещо по тлъстичко, като сланинка ,наденици идр. По нататък следва запяването на песни съпроводени от ,,баварска гайда,, същата като българската итака около 15-20 -ят ще си помислиш ,че си в Б-я и няма да ти се тръгва от там.Преди 2 -3г. вБавария бяха открити 7000 скелета и ги свързаха с,,Нибелунгите,,.Направиха ДНК и то хоп било българско ДНК.Оказа се ,че историческите ,,нибелунги,, са от бълг. етнос. Набързо ,набързо замълчаха т.е.-засекретиха.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
 
От 2004 година живея сред тях, но нищо общо не виждам между  българи и баварци, вкл. и илюминати   :(  !
 
Освен това, което си вметнал в поста си (отчасти)....
 
Цитат
Ако поживееш сред тях още на 3-4 -ят ден ще видиш много общи неща.Като например пииването на шнапс и замезването и хапването на нещо по тлъстичко, като сланинка ,наденици идр......

П.П. Ако сланината, ракията  и тлъстото ни прави Арийци, то тогава наздраве....... :drinks:

Разбира се,  поради липса на допирни точки в  манталитет, култура, знания и т.н., успя да ни сриниш в баварски  "наденици"  :( ...!!! БРАВО !
 
 
« Последна редакция: Април 24, 2012, 22:37:33 pm от Z-931 »

Неактивен БМ-21

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Ариици ни прави това ,че  по българският  календар сме 7520 година.И ако това не е знание.Мисля ,че не приемаш сериозно  за хапването ,но все пак баварските наденици са гордост за тях .За мен лично желаех да намеря общи неща м/у двата народа и мисля ,че успях.Не напразно сме наричани ,,баварците на балканският полуостров,,.Някой ни е оценил преди много години. Ако  от2004 живееш сред тях(сред баварци) и не си видял общото м/у нас било поне в манталитета, значи не си желал да го търсиш.Просто смяташ, че е така ,както ти си решил.И 50 г. да си сред тях пак няма да намериш допирни точки.Мисля ,че подценяваш себе си и своя древен народ.Между другото за  най--добри воиници като народ са определени ,, българите, баварците и руснаците поставени в определени условия,,.    СРИНЕШ а не СРИНИШ.  БРАВО

Неактивен kir40

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Син съм на земя прекрасна син съм на юнашко племе :yes: :yes: :yes:

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Така е Насе. Трябва да се разбере за нас Българите. Ама лошата новина е, че не можем ние тук от форума да го направим. Това е работа на държавата. А нашата държава от столетия се управлява от парцалеси(парцалени кукли на конци), а не от политици. Факт. Виж ги макеноидите. Те нямат нито, минало, нито история....само крадът от нас.....ама са единни и имат политици. За това и им минават номерата. А ние сме древна нация, с хилядолетна история, а тънем в мизерия и сме навряни в ъгъла. И това благодарение на парцалесите ни. Защото рибата се вмирисва от към главата.

Когато по върховете на "нашата" политика  и наука са основно хазари, няма как да се знае всичко за българите.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27