Автор Тема: Древните българи (арийци) - люлката на човешката цивилизация  (Прочетена 66483 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Могила Оструша (намира се до Казанлък на път за Шипка).
"В него са намерени монети и други археологически материали, които датират към средата на IV в. пр. н. е.
Таванът е покрит със стенописи, като някои от детайлите са подчертани със злато. От запазената живопис съдим, че касетите някога са съдържали портрети, орнаменти, митологически сцени и сцени от ежедневието. По полетата между касетите се виждат остатъци от геометрични и растителни орнаменти. Най-добре запазено е миниатюрно изображение на женска глава в касетата, разположена на втория ред в източната част на тавана. Изображението на женската глава е три четвърти с кафява коса, златни обеци и златна огърлица. На запад от централния кръг има останала част от главата на мъж, увенчана с златен венец. Живописните фигури са със запазени пропорции в духа на тракийския реализъм от средата на IV в. пр. н. е., след което е извършено погребение"
(от брошура на историческия музей "Искра", изд. Вифор Казанлък ООД)
« Последна редакция: Август 12, 2010, 19:10:01 pm от xnet_user »

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Е Давидов!
Докато някои са се занимавали с канибализъм, други са рисували с втъкано злато...
« Последна редакция: Август 12, 2010, 19:08:54 pm от xnet_user »

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
xnet_user, поласкан съм, че всичко това е в отговор на моя пост. Аз обаче не питах за подобни факти, а попитах дори да сме арийци, какво следва от това, с нещо сме по-висши например от китайците, или какво. И след това, как така сме люлка на цивилизацията, какво значи това и на какво се обосновава. Ако от нас са произлезли всички цивилизации, пак ще дам пример с Китай. И на тяхната цивилизация ли сме люлка? Последно, кой се е занимавал с канибализъм не разбрах? 
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Пак ще ти повторя, няма висши и низши хора, има хора достигнали до различен етап от своето развитие.
Ние не сме основоположници на човешката цивилизация, но сме едни от най-древните народи и сме наследници на богата култура.
Проучи внимателно древната ни история, пообиколи света, опознай хората и тогава много неща ще ти се изяснят...
Имам постоянен адрес в три държави, колегите ми са от цял свят. Разговарял съм с китайци и те много добре знаят, че културата им е повлияна от хора дошли от запад...
През където и да са минали дедите ни са оставили своя културен отпечатък.
Повече с теб няма да се занимавам, защото прескачаш като щраус от тема на тема и като срещнеш нещо което не ти угажда си завираш главата в пясъка...
Стига си питал, започни да търсиш (ако това е целта ти де)...
« Последна редакция: Август 12, 2010, 21:46:40 pm от xnet_user »

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Кои са хората от запад, повлиляли на китайците, и по кое време е било това? Има ли такива, повлияли на етиопците, индийците, японците, индианците и пр. и ако има, това българите ли сме? Има ли някакви доказателства за това? Не се заяждам, просто ми е интересно, ако имаш някаква информация по темата.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Rio

  • Гост
Нещо ми намирисва на Gil-Galadh. Пак въпроси от типа "Българите колко са тъпи!?"  :--- ???

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Нещо ми намирисва на Gil-Galadh. Пак въпроси от типа "Българите колко са тъпи!?"  :--- ???
Мня, правилното е "Кви са доказателствата,че сме нещо повече, от който и да е друг народ?"
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Rio

  • Гост
Нещо ми намирисва на Gil-Galadh. Пак въпроси от типа "Българите колко са тъпи!?"  :--- ???
Мня, правилното е "Кви са доказателствата,че сме нещо повече, от който и да е друг народ?"
Прочети тритомната история на България и сам си отговори на този риторичен въпрос.  ???

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Цитат
Прочети тритомната история на България и сам си отговори на този риторичен въпрос. 
Всеки народ говори така за своята история. Светът е пълен с велики, още по-велики и свръх велики нации, които ще се избият помежду си по този повод.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314


ПОТОП РАЗДЕЛИЛ ЦИВИЛИЗАЦИИТЕ ВАРНА И ШУМЕР
 :yes:

От Румен Колев

5500 г. пр.Хр. Черно море е било люлката на високо развита цивилизация, чийто край настъпил след пропукването на Босфора. Оцелелите населили земите на днешна България и Румъния, а част са достигнали до Месопотамия. Тези предположения Румен Колев прави, след като със създадена от него компютърна програма успява да датира известния текст, наречен Вавилонски астролаб. От това произтичат уникални паралели между културата Варна и Древен Шумер и се предлага добре мотивирано решение на световния научен спор за това колко древна е вавилонската астрономия.

http://www.ossem.eu/article.aspx?pg=arl430

http://www.ossem.eu/Flash/2010_8/Default.html

Неактивен alfaom

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Началото на Адам и Ева е в централна източна България, където кодът на земите е 10-първите земи.Втори се появяват в Русия и трети в Япония с около 100год.разлика.След хиляди години са изпълнили цяла Турция,Гърция,Македония,2/3от Югославия и 1/3 от Румъния.Територията се е наричала "русиа " ,която се вгражда във всеки българин т.е.Иван Стоянов Стефанов,трябва да отговаря и на името "русиа" ако е от българските земи.След посещенията на пришълците от Космоса,биват прогонвани и изтласквани към други територии.Сега 60%от Европа,45% от С.и Ю.Америка, около 70% от Азия -- са българи. В кръвния си генетичен код имат кода на първите земи 10.Откъде знам това?- Казва ми се!

Неактивен 4i4obil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
... и кой ти нашепва това, голубчик?!?!
Сигурно някой от "расичи"-те, които кацнаха преди 200000 години на северния полюс ... :drinks:

Ако се аргументираш, ще си призная грешката, и ще се извиня.

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Добре де какви са тези арийци ? Перси,траки,хора със синя кръв ... ?  Дайте точно обяснение ! Защото има много обяснения кои са тези арийци.Примерно в уики-то обяснението показва,че да си ариец не е нещо уникално,а голяма част от белите хора са от тази арийска раса.
« Последна редакция: Октомври 04, 2010, 17:53:10 pm от blade »
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
blade, прав си, в смисъл уикипедия е права- не е голяма гордост да си ариец, много хора са такива. Това мнение, че те са с нещо по-висши, според мен го дължим на Хитлер и е несъстоятелно. Може би греша, знам ли.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Така много спорите за нищо.
Какво значение има от къде сме?
Ако открием от къде сме какво ще се промени?
Каква промяна ще има на персонално ниво на всеки човек?
Какво ако сме люлката на човешката цивилизация?
Какво от това егото ли ще си начеша ме с този факт?
Всички ще паднат на земята ще ни се поклонят ли?
Нали като проследите историята(колкото и забатачена да е тя) и помислите също със сърцето си ще откриете, че всички раси са създадени от други извънземни раси.

Така не е важно тялото макар на хора в този форум тяхната инкарнация в това време пространство да иска да преживее това. Да бъде ориентирана към тялото, а не към духа.
Преди и аз се възбуждах по тези неща и ме интересуваха, но постепенно все повече се ориентирах( и продължавам)към Висшият ми Аз.
Ако схванете, че сте били под какви ли не инкарнации и то сте били в всички раси и какво ли още не.
Отделно Висшата ми същност не си държи знаменце от дадена държава. :)
Едва ли ще престанете със спора си.
Писах го да се замислите.  :)
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27