Автор Тема: Оргонови технологии и Zapper  (Прочетена 75862 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Оргонови технологии и Zapper
« Отговор #45 -: Януари 30, 2009, 14:28:37 pm »
Я ми кажи само как искаш да си настройваш честотата-като въртиш една врътка или като движиш напред-назад един линеен стабилизатор.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Относно: Оргонови технологии и Zapper
« Отговор #46 -: Януари 30, 2009, 16:22:58 pm »
Я ми кажи само как искаш да си настройваш честотата-като въртиш една врътка или като движиш напред-назад един линеен стабилизатор.
Ако става на въпрос за 74нс14 и един кондер плюс резистор няма смисъл да си правиш труда-нищо не става и е много далече от това което трябва да бъде!Искам да бъде с някъв дисплеи на които да си  вижда каква честота излиза, а самото настроиване както решиш-важното е да се настроива с точност до 0,1Хц и да не мърда честотата по време на работа.А и не на последно място да струва под 10 лв както си казал тука няколко мнения назад:).Ади ти си ход,даи снимка и технически данни както се полага.....

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Оргонови технологии и Zapper
« Отговор #47 -: Януари 30, 2009, 18:17:39 pm »
С дисплей?Нестава ли без?Аз съм го намислил без дисплей.Но ако искаш  такива
луксове вдигам цената и размерите.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Относно: Оргонови технологии и Zapper
« Отговор #48 -: Януари 30, 2009, 18:39:29 pm »
С дисплей?Нестава ли без?Аз съм го намислил без дисплей.Но ако искаш  такива
луксове вдигам цената и размерите.

хеххе ами ади даваи предложи нещо което да върши работа де?Иначе без дисплеи честотен генератор хммм нещо не се връзва,може би след това ще трябва да си вземем честотомер, и или осцилоскоп ли?Ами как ще се настроива честотата?Ще си въртим една врътка и херцовете вместо през 1 ще скачат през стотици нагоре надоло ли или как?Ади направи първо нещо покажи го,даи подробни ТТДанни и цени - така се прави щом ще търгуваш.Иначе темата става за добрата фантазия и това какво искаме да правим, ама не точно щото може със,може и без, ама не е казано дали е със, или без, и така натам!В този случаи щом се премълчава инфо то тогава твоита оферта е подвеждаща защото казваш сериозни числа за ГХц, но в същото време не казваш нито точност, нито настроика, нито калибриране.Иначе схеми за по 5-10лв  има с хиляди,но са много далече от това което се иска,а  и  не искам да се връщам в 6 клас))).Това си е сериозна тема и трябва да си има сериозна електроника.Говорим си за честотни генератори маи?

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Оргонови технологии и Zapper
« Отговор #49 -: Януари 30, 2009, 19:02:15 pm »
Много просто- със скала на линеиният резистор.Ако искаш и си дисплеи.Няма проблеми имаш тази точност.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен nespokox

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Относно: Оргонови технологии и Zapper
« Отговор #50 -: Февруари 02, 2009, 18:29:21 pm »
Аз съм нов тук, но ще си позволя да се намеся. Това няма да стане, защото и най-нищожното мръдване на потенциометъра ще ти скача с 10-20-50 Hz. За каква скала говорим при диапазон примерно 1-10 MHz през 0.1Hz ? А как ще плава честотата при RC генератор да не говорим. Няма да стане без синтезатор на честоти, но там работата става дебела.
Искам да зачекна и един друг въпрос:как честоти от порядъка на 1-10 MHz ще проникнат в тъканите? Та то си е проблем дори при 2 kHz. Не, че не зная отговора, но ми е интересно как zapper-a работи на 30 kHz.
« Последна редакция: Февруари 02, 2009, 19:14:22 pm от Mirotvorec »

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Относно: Относно: Оргонови технологии и Zapper
« Отговор #51 -: Февруари 02, 2009, 23:21:34 pm »
Това няма да стане, защото и най-нищожното мръдване на потенциометъра ще ти скача с 10-20-50 Hz.
Точно това се опитах и аз да му кажа на човека тактично ама тои не вярва.Минал съм го този път отдавна и знам че честотата ще скача не с 50  ами със стотици ХЦ,да не говорим пък как ще играе при смяна на температурата само с 1градус!!!
По назад в темата съм дал техническите характеристики и снимки на моя честотен генератор,които успях да направя едва преди месец два някъде.Ако беше толкова лесно да се разработи,направи, и да е евтино щех да направя такъв генератор още преди години!

Неактивен mario

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Относно: Оргонови технологии и Zapper
« Отговор #52 -: Февруари 03, 2009, 00:27:23 am »
С дисплей?Нестава ли без?Аз съм го намислил без дисплей.Но ако искаш  такива
луксове вдигам цената и размерите.

хеххе ами ади даваи предложи нещо което да върши работа де?Иначе без дисплеи честотен генератор хммм нещо не се връзва,може би след това ще трябва да си вземем честотомер, и или осцилоскоп ли?Ами как ще се настроива честотата?Ще си въртим една врътка и херцовете вместо през 1 ще скачат през стотици нагоре надоло ли или как?Ади направи първо нещо покажи го,даи подробни ТТДанни и цени - така се прави щом ще търгуваш.Иначе темата става за добрата фантазия и това какво искаме да правим, ама не точно щото може със,може и без, ама не е казано дали е със, или без, и така натам!В този случаи щом се премълчава инфо то тогава твоита оферта е подвеждаща защото казваш сериозни числа за ГХц, но в същото време не казваш нито точност, нито настроика, нито калибриране.Иначе схеми за по 5-10лв  има с хиляди,но са много далече от това което се иска,а  и  не искам да се връщам в 6 клас))).Това си е сериозна тема и трябва да си има сериозна електроника.Говорим си за честотни генератори маи?
Аз ще ти кажа как ще стане без дисплей,
Монтира се един транзистор да преобразува сигнала от Com-a и се настройва от Com порта на компютъра.
За целта се ползва контролер с вграден интерфейс.
Само не ми е ясно тези 22Гхз от къде ще дойдат, някакви хармоници и трептящи кръгове ли ще се ползват.

Неактивен nespokox

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Относно: Оргонови технологии и Zapper
« Отговор #53 -: Февруари 03, 2009, 12:37:52 pm »
"Само не ми е ясно тези 22Гхз от къде ще дойдат, някакви хармоници и трептящи кръгове ли ще се ползват."
Той малко се е пообъркал човека-сигурно мисли за MHz.И изобщо просто не ми стига ума какви MHz,какви kHz,поради скин-ефекта те просто си ходят по повърхността на тялото и никак,ама никак не искат да влязат навътре,нито милиметър.Доста съм си играл с електростимулатори,ония,които се използват във физиотерапията.Те работят примерно на 1-2 kHz и пак си трябва магия за да влязат под кожата и да задействат мускулите.Нали виждате по рекламите как им подскачат бицепсите и плочките!Да,ама това не става с kHz-и а камо ли с MHz!Затова си мисля,че онова бръмчило на 30 kHz може да работи само на Еньовден в 23ч.и 61 мин.

Неактивен nespokox

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Относно: Оргонови технологии и Zapper
« Отговор #54 -: Февруари 03, 2009, 18:31:25 pm »
Тия истории за причинителите на всички болести-вируси,бактерии и паразити може и да не са всеобщо валидни НО ! има поне един случай,за който официалната медицина признава-рак на шийката на матката се предизвиква от т.нар."Папилома вирус" и вече се прилага ваксина против него/дори и в България/.

Неактивен nikrum

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Оргонови технологии и Zapper
« Отговор #55 -: Февруари 03, 2009, 18:46:17 pm »
Честно казано не съм мерил колко Khz дава запера на хулда кларк в оригиналната му проста версия...Беше написано че е около 27К-30Кhz и съм го приел за вярно.Факт е че този позитивен правоъгълен импулс с амплитуда 4.5 волта си прониква и затова написах че когато започва да ви боли гърло пробвайте и ще видите ефекта.Електродите се хващат с леко влажни салфетки , а може и малко сол да се добави за по добра проводимост.Аз например чувствам напрежението като леко боцкане по дланите въпреки че амплитудата е ниска, но ръцете ми са доста чувствителни, зашото други познати не го усещат.

Неактивен nikrum

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Оргонови технологии и Zapper
« Отговор #56 -: Февруари 03, 2009, 18:52:16 pm »
Мисля че по интересния подход е чрез ползване на компа за генерация и финна настройка на стъпката.Какво да е устройството за връзка на електродите към компютъра?Некви идеи?

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Относно: Оргонови технологии и Zapper
« Отговор #57 -: Февруари 03, 2009, 19:02:34 pm »
Тия истории за причинителите на всички болести-вируси,бактерии и паразити може и да не са всеобщо валидни НО ! има поне един случай,за който официалната медицина признава-рак на шийката на матката се предизвиква от т.нар."Папилома вирус" и вече се прилага ваксина против него/дори и в България/.
Скъпи ми приятелю, тази тъй наречена ваксина срещу този тъй наречен вирус, е обсъдена вече доста обстойно ей тука:
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,165.180.html (отговор #193 по- точно)
 
А вирусите, бацилите, гъбичките и всичките им лели и чичовци, според Новата Германска Медицина (ще извиняват скептиците), са си приятели на организЪма, притичващи се на помощ при нужда от прочистване. И с малко повече разбиране на процесите, протичащи в телата ни, може би цялото това пускане на ток няма да бъде наложително, тъй като тялото само знае как да се регулира най- добре.
Това си е, разбира се, лично мое мнение...
« Последна редакция: Февруари 03, 2009, 19:13:09 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен nespokox

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Относно: Оргонови технологии и Zapper
« Отговор #58 -: Февруари 03, 2009, 20:47:00 pm »
Честно казано не съм мерил колко Khz дава запера на хулда кларк в оригиналната му проста версия...Беше написано че е около 27К-30Кhz и съм го приел за вярно.Факт е че този позитивен правоъгълен импулс с амплитуда 4.5 волта си прониква и затова написах че когато започва да ви боли гърло пробвайте и ще видите ефекта.Електродите се хващат с леко влажни салфетки , а може и малко сол да се добави за по добра проводимост.Аз например чувствам напрежението като леко боцкане по дланите въпреки че амплитудата е ниска, но ръцете ми са доста чувствителни, зашото други познати не го усещат.


На мястото на контакта напрежението дразни нервните окончания по повърхността на кожата/боцка/, но това изобщо не означава,че токът минава през тялото.Той просто минава по повърхността на кожата и така се затваря веригата.

Неактивен nespokox

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Относно: Оргонови технологии и Zapper
« Отговор #59 -: Февруари 03, 2009, 20:57:13 pm »
Тия истории за причинителите на всички болести-вируси,бактерии и паразити може и да не са всеобщо валидни НО ! има поне един случай,за който официалната медицина признава-рак на шийката на матката се предизвиква от т.нар."Папилома вирус" и вече се прилага ваксина против него/дори и в България/.
Скъпи ми приятелю, тази тъй наречена ваксина срещу този тъй наречен вирус, е обсъдена вече доста обстойно ей тука:
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,165.180.html (отговор #193 по- точно)
 
А вирусите, бацилите, гъбичките и всичките им лели и чичовци, според Новата Германска Медицина (ще извиняват скептиците), са си приятели на организЪма, притичващи се на помощ при нужда от прочистване. И с малко повече разбиране на процесите, протичащи в телата ни, може би цялото това пускане на ток няма да бъде наложително, тъй като тялото само знае как да се регулира най- добре.
Това си е, разбира се, лично мое мнение...
Мдааа,тов а наистина е сериозно.Ако наистина този zapper убива всички бактерии и вируси работата може да загрубее вместо да се оправи.Микрофлората играе важна роля например в храносмилането.Зная,че след тежко лечение с антибиотици,които убиват бактериите в храносмилателния тракт се налага "засяване" с нови.Иначе-лошо.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27