Автор Тема: Хиперскок  (Прочетена 15830 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Хиперскок
« -: Юни 20, 2007, 12:31:45 pm »
Някой да зна е нещо за хиперскока?Не знам къде бях чувал ,че  скоростта си има определена граница .Майче беще светлинната. :-\Също така в това предаване видях ,че може да се създаде нещо като  черна дупка и чрез нея да се направин нещо като хиперскок :-\.Питах се дали някои знае нещо по въпроса? :-\
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Хиперскок
« Отговор #1 -: Юни 20, 2007, 13:00:48 pm »
и скоростта на светлината е пределна скорост..съответно  номера става с хитруване-а именно прегъване на пространството. И на теория черната дупка е свързана с бяла дупка посредством червеев тунел.И преминаването по него е като пряк път. За жалост в момента нещата са само на теория
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Хиперскок
« Отговор #2 -: Юни 20, 2007, 13:12:00 pm »
Няколко от проблемите са, че през този тунел едва ли ще се покажеш цял отдругата страна, едва ли ще знаеш къде е другата страна и дали другата страна не е друга вселена с различни физични закони, при което ще станеш пряк свидел на анихилация. :D :D :D :D

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Хиперскок
« Отговор #3 -: Юни 20, 2007, 14:43:19 pm »
Не знам къде бях чувал ,че  скоростта си има определена граница .Майче беще светлинната.

Скоростта има определена граница при определени условия. По принцип скоростта на светлината не е гранична за нас тук. Скоростта на мисълта е по-голяма от тази на светлината, ама не сме я учили по физика нали? А май това беше точна наука. А какво става с разпространението на информацията? :D Ограничението идва от приетите параметри в постановката на задачата. Въпросната теория на Айнщайн не обхваща всички положения и той си го е знаел. Знае се и днес. Идеята е претенциозно доразвита от един нашенец, за който вече е ставало дума в други теми тук: http://communism.hit.bg/unity_of_universe.html
А какво са ни учили нас и на какво продължават да учат децата днес е съвсем отделен въпрос. Науката е много удобна среда за манипулации, особено като става дума за такива недоказуеми и необятни абстракции като пределни скорости в дадена вселена, че и по принцип. ;)

Eon

  • Гост
Re: Хиперскок
« Отговор #4 -: Юни 20, 2007, 14:51:06 pm »
М
Науката е много удобна среда за манипулации, особено като става дума за такива недоказуеми и необятни абстракции като пределни скорости в дадена вселена, че и по принцип. ;)
:-X

И ако не бяха ни манипулирали досега да си пием кафето в Малките Магеланови облаци.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Хиперскок
« Отговор #5 -: Юни 20, 2007, 15:34:27 pm »
. Скоростта на мисълта е по-голяма от тази на светлината, ама не сме я учили по физика нали?
Ми според чичковците с белите престилки е  0,5-2м /сек
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: Хиперскок
« Отговор #6 -: Юни 20, 2007, 16:22:23 pm »
Цитат
Скоростта на мисълта е по-голяма от тази на светлината, ама не сме я учили по физика нали? А май това беше точна наука

Да ама ако беше така нямаше на да има проблеми с високата скорост ,защото нали мисълта ни е по-бърза от тази на МПС-то. :P

За  онзи колега по-горе и неговото мнение за тунела ,как изглежда,  съм напълно съгласен.Ще се поровя за информация.
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Хиперскок
« Отговор #7 -: Юни 20, 2007, 16:32:47 pm »
Ми според чичковците с белите престилки е  0,5-2м /сек

Това за какво се отнася и откъде е?

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Хиперскок
« Отговор #8 -: Юни 20, 2007, 17:31:33 pm »
ми вътре в мозъка,скоростта с която се пренасят нервните импулси по немиелинизираните влакна...а тея импулси носят мисълта
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Хиперскок
« Отговор #9 -: Юни 20, 2007, 18:24:22 pm »
Каква ли ще е скоростта на мисълта от мозък до мозък?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Хиперскок
« Отговор #10 -: Юни 20, 2007, 20:01:49 pm »
Gil, да приемем че скоростта на мисълта е 2 м/сек (най-голямата стойност от интервала), както казваш. Взимаме средното разстоянието Земя-Луна от http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%83%D0%BD%D0%B0 което е 384403000 метра. С въпросната скорост това разстояние би се изминало за 384403000/2=192201500 секунди, делим го на 3600 за да получим часовете, после и на 24 за денонощията после и на 365 за годините и се получава малко повече от 6 години! Тоест за да се изпрати мисъл (излъчване на съобщение или мисъл-форма между два мозъка) от човек на Земята до човек на Луната са необходими минимум 6 години, така ли? :o
Въпросните 2м/сек може да са скорост на електропроводимост в тъканта на мозъка, която си има и специфично съпротивление. Но това не е мисълта, която се прехвърля при телепатия например. Ако ти се е случвало ще знаеш как е. ;)
Тук има дъвкано по темата, но и то не всичкото е вярно:

И още:

II Беседа за пролетта, държана от Учителя
на 22.III.1944 г., сряда 5 ч. с., с. Мърчаево, Софийско.
http://triangle.bg/books/1944-03-19-05-45.1999/1944-03-22-05.html
Цитат
С каква бързина се движи светлината? – С 300 хиляди километра в секунда. Това число за тебе нищо не значи, понеже не може да схванете тази бързина, след една секунда светлината, която е минала покрай вас, ще бъде далеч 300 000 километра от вас.

И това пространство 300 000 километра е незнайно за тебе. Има и други научни страни. Например човешката мисъл се движи с бързина 3 квадралиона и 600 билиона километра в секунда.
« Последна редакция: Юни 21, 2007, 12:09:39 pm от H. »

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Re: Хиперскок
« Отговор #11 -: Юни 20, 2007, 23:32:17 pm »
Малко размишления относно V на мисълта:
Мислите са електронни импулси следователно скоростта би трябвало да е като на електричеството..

Хиперскок - това понятие(то и понятеие не е, ама нали тряа да звуча компетентно ;)) е плод на научната фантастика. Очевидно говориш за "моста" на Айнщайн-Розен, за който има тонове информация - напълно безполезна според мен, човечеството е на милиони години от такава технология(ако изобщо е възможна)

И пак за мисълта - не е важна скоростта, а качеството 8)
« Последна редакция: Юни 20, 2007, 23:33:12 pm от Sikozu® »
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Хиперскок
« Отговор #12 -: Юни 20, 2007, 23:54:54 pm »
Цитат
човечеството е на милиони години от такава технология(ако изобщо е възможна)

На милион години може да е някой от циганската махала, но не и тези, които се занимават със секретни военни проекти. Те не само че не са на милион години ами отдавна си ги ползват. Да ама по тв то нали гледаме кухите ракети как даже от земята не могат да отлепят без да има некой друг проблем и по няколко дена чакат "добро време" та кой ще ти мисли за хиперскокове.Развитието на технологиите ако се наблюдава по задълбочено явно показва че в определени сектори има умишлено забавяне на нововъведенията за широката публика. Пускат се само неща които да не застрашават статуквото!
Елементарен пример - нали се сещате че  дори да е технически възможно и лесно да се направят малки ракетки с които всеки да си джитка до луната както си кара кола това неможе да се допусне щото носи ОГРОМНИ  последици! Затова и няма да ти продадат за 10 бона летящ кораб  дет да може да ходи до Луната дори да могат да ти го направят! Нали ако всеки почне да ходи там лъжите ще лъснат. За сметка на това можем да се радваме на шитните на НАСА. Във всички сектори на технологията е така! Пускат се само такива, които да не застрашават статуквото. Цели отрасли сякаш са замряли  - няма никакъв напредък почти а при други скока е огромен. Обяснението както казах е много просто! Просто се замислите - логично е  и е близко до акъла!

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Re: Хиперскок
« Отговор #13 -: Юни 21, 2007, 00:51:04 am »
Бях написал едно дълго и иронично изказване относно самочувствието, с което някои хора говорят за неща, които не знаят, но реших да не си хабя думите напразно.
Казано накратко - когато се телепортираш с хиперскок, тогава ми говори какво е възможно и какво не ;)
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: Хиперскок
« Отговор #14 -: Юни 21, 2007, 09:30:29 am »
Цитат
Въпросните 2м/сек може да са скорост на електропроводимост в тъканта на мозъка, която си има и специфично съпротивление. Но това не е мисълта, която се прехвърля при телепатия например. Ако ти се е случвало ще знаеш как е.


Хммм...Майче си прав.Не знам.
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27