Автор Тема: Хиперскок  (Прочетена 15898 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Хиперскок
« Отговор #15 -: Юни 21, 2007, 16:07:40 pm »
Бях написал едно дълго и иронично изказване относно самочувствието, с което някои хора говорят за неща, които не знаят, но реших да не си хабя думите напразно.
Казано накратко - когато се телепортираш с хиперскок, тогава ми говори какво е възможно и какво не ;)

Самочувствието се дължи на логиката , която ползвам  ;) Ситуацията описана от институциите на Земята занимаващи се с космически изследвания е меко казана нелогична и следователно е лъжлива!При положение че космоса дава такива неограничени възможности в какъвто и аспект да се погледне   би било съвсем логично той да е приоритет НОМЕР 1 !!! И разбира се той е, но тайно и задкулисно. Не може с некви примитивни технологии уж да стъпиш на луната и после сумати години след това не само да нямаш прогрес а ми да бележиш значителен РЕГРЕС, след като всички други технологии са направили революционни скокове в развитието си.Логиката казва че досега ходеното на Луната би следвало  да е рутинна ежедневна процедура. А те нагло заявяват как ако ходели шанса да катастрофират при преземяване е 85%.
Та извода е или тези които вземат решенията са малоумни или лъжат. Явно не са малоумни - значи лъжат! Неможеш да не се възползваш от най-голямата "златна мина" Космоса и да не вложиш всички ресурси в неговото изследване. И съвсем логично е да мисля че тези ресурси са вложени и съответно има и резултати! Просто защото всичко друго е супернелогично! Като прибавим и нрава на управляващите няма как да допуснем че те ще имат златна мина до себе си и ще си я гледкат и ще и се радват без да опитат да я завладеят!
« Последна редакция: Юни 21, 2007, 16:09:46 pm от Alien »

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Re: Хиперскок
« Отговор #16 -: Юни 21, 2007, 16:48:39 pm »
Това, че технологиите са много по-напред отколкото твърдят се знае, но денят, в който някой ще направи "хиперскок" е толкова далеч, че няма смисъл дори да си го помислям. Все едно по времето на Ур някой да прави чертежи на ядрен реактор с cold fusion технология :-X
Добре, че новите технологии са секретни :-[ Знанието е опасно нещо 8)
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: Хиперскок
« Отговор #17 -: Юни 21, 2007, 21:36:04 pm »
Цитат
Та извода е или тези които вземат решенията са малоумни или лъжат. Явно не са малоумни - значи лъжат!

АЗ съм на същото мнение. :-X
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Хиперскок
« Отговор #18 -: Юни 21, 2007, 22:58:56 pm »
Това, че технологиите са много по-напред отколкото твърдят се знае, но денят, в който някой ще направи "хиперскок" е толкова далеч, че няма смисъл дори да си го помислям. Все едно по времето на Ур някой да прави чертежи на ядрен реактор с cold fusion технология :-X
Добре, че новите технологии са секретни :-[ Знанието е опасно нещо 8)

Доколко са напреднали технологиите наисти аз няма как да знам но затова отново използвам логиката и свързвам нещата с данните от по-далечното минало, които недвусмислено говорят за използване на  високи технологии.Всичко това е подкрепено и от много древни текстове описващи летатални апарати при това принадлежащи на същества извън Земята. И пак по пътя на логиката е съвсем в реда на нещата отдавна да има контакт с тези същества и оттам нататъка проблема с изграждането на "хиперскока" е решен.
Що се касае до това какво бихме постигнали сами без чужда помощ то несъмненено щеше да е по-просто, с по-малки възможности , но  много по- производително от това което ни се представя в областта на космическите технологии. Космоса е "златна мина" най-вече защото ако размениш информация с друга раса можеш да дръпнеш векове напред пред нормалното си развитие. Това което мен лично ме дразни е че в момента при космическите технологии официално нещата се представят  дори с по-бавен темп от нормалното си развитие! Досега напредъка дори без чужда помощ трябваше да е много по-голям! Само че както виждаме смешниците не могат до луната да отидат даже, но със смешните технологии от 69-та успяха от раз и без жертви - още по- изненадващо! И официялно парите които се дават за космическите програми са много малко.
Преди някои политици най-вече американски в своите речи доста използваха космоса! и то е съвсем нормално щото това може и променя много неща.Някой дори говореха за извънземни нашествия в ООН - Рейгън. Сега ако забелязвате умишлено по тези теми не се говори  от политици - всичко е оставено на НАСА...

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Хиперскок
« Отговор #19 -: Юни 22, 2007, 08:54:33 am »
Добре, че новите технологии са секретни :-[ Знанието е опасно нещо 8)

Намери и гледай този филм, ще отговори на повечето ти зададени въпроси, че и на незададените  ;)
http://www.imdb.com/title/tt0453467/

Официално жанърът е Action / Romance / Sci-Fi / Thriller но има и още нещо, което е по тази тема.  :D

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Хиперскок
« Отговор #20 -: Юни 22, 2007, 10:16:45 am »
Добре, че новите технологии са секретни :-[ Знанието е опасно нещо 8)
Мощно съгласен, това съм го споменавал в доста от моите изказвания. Никой не трябва да дава на наследниците на "велики" пълководци, като Чингиз хан, Атила, Наполеон , Хитлер, Дж.Буш и др., знания, които ще бъдат използвани единствено с цел създаване на звездна империя с център Земята.
 :-\
П.П. Как ме кефи и мен т.н. Земна звездна империя. Командваме половината Галактика. Да, аз също съм човек.  :D :D :D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Хиперскок
« Отговор #21 -: Юни 22, 2007, 15:59:47 pm »

Добре, че новите технологии са секретни :-[ Знанието е опасно нещо 8)

Никой не спори че на абориген атомно оръжие не може да дадеш. То и при секретните технологии проблема е че са главно с военна насоченост.
Дали това  че новите технологии са секретни е добре незнам, ама със сигурност знам че да са в ръцете на хладнокръвни убийци никак не е добре!  ;)

Неактивен l_z

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re: Хиперскок
« Отговор #22 -: Юни 22, 2007, 20:49:01 pm »
Никой не спори че на абориген атомно оръжие не може да дадеш.

Препоръчвам ти "Заслушани в молитвата на Вселената" от Марло Морган. ;)

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: Хиперскок
« Отговор #23 -: Юни 27, 2007, 15:45:46 pm »
Много филми гледате.

Истината е че голяма част от населението на Земята представлява идиоти и тъпаци - чалгизирани или кънтри-зирани или там съответно субкултурно задоволени реднекове, които искат да си пият бирата/ракийката на спокойствие и да гледат поредния биг брадър. И докато тези хора избират правителствата, разпределящи парите и бюджетите, не очаквайте и на техните "представители" да им пука особено за неща като космически полети. Тва за технологиите колко "смешни" били даже не виждам смисъл да го коментирам.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Хиперскок
« Отговор #24 -: Юни 27, 2007, 17:24:24 pm »
Жан-люк,рядко се включваш ама стойностно...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Хиперскок
« Отговор #25 -: Юни 27, 2007, 20:01:55 pm »
Цитат
Тва за технологиите колко "смешни" били даже не виждам смисъл да го коментирам.

Ами сравни компютрите през 1969г и  тези в момента и всеки първокласник ще ти каже че тогава са били смешни разбира се в сравненение със сега! И при това голямо предимство, което сега има тъй като компютрите могат да се ползват за всичко и за безопастност включително ние сме в по-лоша позиция за лунните изследвания отколкото през1969г. Много е логично прав си!

Цитат
И докато тези хора избират правителствата, разпределящи парите и бюджетите, не очаквайте и на техните "представители" да им пука особено за неща като космически полети

Там е работата че на тези дето им пука за полетите и си ги действат не са в парламента щото тази власт е абсолютно фиктивна!Дори те да са  както казваш незаинтересовани все ще има някои по-умни от тях дето виждат какво предлага космоса и не биха пропуснали възможността.

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Re: Хиперскок
« Отговор #26 -: Юли 02, 2007, 15:01:52 pm »
Добре, че новите технологии са секретни :-[ Знанието е опасно нещо 8)

Намери и гледай този филм, ще отговори на повечето ти зададени въпроси, че и на незададените  ;)
http://www.imdb.com/title/tt0453467/

Официално жанърът е Action / Romance / Sci-Fi / Thriller но има и още нещо, което е по тази тема.  :D


Добавете един бутон за игнориране моля ви се 8) Не е нужно да губя 10-20 секунди от живота си всеки път когато чета някои постове ;D


Алиен това, което си чел не е фактология. А логиката ти е по-скоро интерпретация на една от N възможности. Хората си крият технологията - ето това е логично. Като искат другите да я притежават да си я измислят сами или да си платят за нея. Никой не е длъжен да споделя опита си. Хората, които го правят или искат "слава и пари" или го правят от чувство, че помагат на човечеството. Аз добро чувство към хората нямам. Гледайте The Outer limits - The human factor (from S7) и ще разберете какво ми е мнението за човечеството. Колкото до технологиите те не са проблема. Разумът(или по-скоро липсата) на хората е проблема. Мисля, че щях да си живея 100 пъти по-щастливо преди 1000 години например. Следователно проблема започва от политиката. Под политика разбирам обществен строй, със всичките му проблеми. Обществото ни е съвсем анти-природно. Живеем в една субективна измислица. Някои обичат да си играят с въображаеми технологии, други да се кланят на вълшебни същества наречени богове, трети пък са толкова субективизирани, че не могат да излязат извън собственото си его и стойността им е колкото на овца(отнася се за население от сорта на 1-2 милярда)
Накратко.. спорим за глупости, вместо да се занимаваме с истински важните неща. \/
« Последна редакция: Юли 02, 2007, 15:03:41 pm от Sikozu® »
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re: Хиперскок
« Отговор #27 -: Юли 19, 2007, 01:09:42 am »
Хипердвигателят ще съкрати пътя като вкара космическият кораб в 8то измерение след което ще достигне скорости от порядъка на 1000с(1000х3х10^8 км/сек) и по този начин можем да изминем разстоянието до тази нова планета на която са открили на 20.5 ly за 88-90 дена. Принципа е следния- Кораб с маса 150 т използва магнитна индукция 20 тесла и гравитофотонно ускорение като самото ускорение на борда ще се чувства като 1 g. Има 3 теоритични мисии. 1 мисия до Луната:времетраене 4 часа. 2 мисия до Марс: времетраене 3 часа и 3 мисия до планета на 11 ly:времетраене 80 дена. За 1 ще се използва само гравитофотонно ускорение и няма да се наложи хиперскок. За мисия 2 кораба ускорява до 0.01с през първия час след което на 10 метра от него се създава поле което го вкарва в 8то измерение и там достига скорост от порядъка на 0.4с с времетраене 50 мин, след това излиза от хиперпространството и 1 час губи време при намаляване на скоростта. Общо времетраене 2 часа и 50 мин(може и по-малко). 3 мисия до планета на 11 ly:Времетраене 80 дена. Отново същата процедура, но този път кораба ускорява 34 дена до 0.01 след което влиза в хиперпространството и изминава по-малко от 1 ly за 1 ден след което излиза и намаля още 34 дена скоростта. Общо 80 дена.

Eon

  • Гост
Re: Хиперскок
« Отговор #28 -: Юли 19, 2007, 09:33:04 am »
Хипердвигателят ще съкрати пътя като вкара космическият кораб в 8то измерение след което ще достигне скорости от порядъка на 1000с(1000х3х10^8 км/сек) и по този начин можем да изминем разстоянието до тази нова планета на която са открили на 20.5 ly за 88-90 дена. Принципа е следния- Кораб с маса 150 т използва магнитна индукция 20 тесла и гравитофотонно ускорение като самото ускорение на борда ще се чувства като 1 g. Има 3 теоритични мисии. 1 мисия до Луната:времетраене 4 часа. 2 мисия до Марс: времетраене 3 часа и 3 мисия до планета на 11 ly:времетраене 80 дена. За 1 ще се използва само гравитофотонно ускорение и няма да се наложи хиперскок. За мисия 2 кораба ускорява до 0.01с през първия час след което на 10 метра от него се създава поле което го вкарва в 8то измерение и там достига скорост от порядъка на 0.4с с времетраене 50 мин, след това излиза от хиперпространството и 1 час губи време при намаляване на скоростта. Общо времетраене 2 часа и 50 мин(може и по-малко). 3 мисия до планета на 11 ly:Времетраене 80 дена. Отново същата процедура, но този път кораба ускорява 34 дена до 0.01 след което влиза в хиперпространството и изминава по-малко от 1 ly за 1 ден след което излиза и намаля още 34 дена скоростта. Общо 80 дена.

И откъде набара тва инфо? Аз съм чувал, че остаанлите измерения са прекалено малки за влизане в тях и се съдържат в т.нар. Калаби-Яу пространствените геометрични форми.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Хиперскок
« Отговор #29 -: Юли 19, 2007, 11:06:22 am »
И забравяш да посочиш и релативистичните ефекти върху пътуващите,както и как така я сметна тая скорост дето до Марс ще е за три часа,а не няколкок секунди а до планета на нинам си колко светлинни години за 80 дена....

Да не говорим че няма как да се влезне в това осмо измерение,щото дори и да не е сгънато,както казва Еон,ние вече сме в него както сме едновременно в основните четири
« Последна редакция: Юли 19, 2007, 11:08:14 am от Gil-Galadh »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27