Автор Тема: Хиперскок  (Прочетена 15900 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Eon

  • Гост
Re: Хиперскок
« Отговор #30 -: Юли 19, 2007, 11:18:52 am »
И забравяш да посочиш и релативистичните ефекти върху пътуващите,както и как така я сметна тая скорост дето до Марс ще е за три часа,а не няколкок секунди а до планета на нинам си колко светлинни години за 80 дена....

Да не говорим че няма как да се влезне в това осмо измерение,щото дори и да не е сгънато,както казва Еон,ние вече сме в него както сме едновременно в основните четири

А така...

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re: Хиперскок
« Отговор #31 -: Юли 19, 2007, 11:23:15 am »


И откъде набара тва инфо?
От тук
http://www.hpcc-space.com/publications/documents/aiaa2004-3700-a4.pdf
Обърнете внимание на 22 слайт, точка 3.4!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Хиперскок
« Отговор #32 -: Юли 19, 2007, 13:31:04 pm »
Якоооо! Все едно чета нещо от вселената на Стар Трек..демек научна фантастика.Въпреки че изглежда да е написано в сложен научен стил веднага се виждат слабостите в текста и трябва съвсем малко човек да е чел че да се усети
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Хиперскок
« Отговор #33 -: Юли 19, 2007, 13:46:39 pm »
Якоооо! Все едно чета нещо от вселената на Стар Трек..демек научна фантастика.Въпреки че изглежда да е написано в сложен научен стил веднага се виждат слабостите в текста и трябва съвсем малко човек да е чел че да се усети

Що бе Гил ти да не си прoбвал да го построиш и данните да са излезли грешни  ;)

То е очевадно че да се построи нещо такова трябват доста опити и голям бюджет че да се получи. Тука влизат на помощ свръхмощните компютри чрез които могат да се правят подходящи симулации и което до голяма степен ще улесни задачата. Но дори в компютърните технологии незнаем какъв е реалния напредък  щото е доста лекомислено да считаме че това което се показва на масите дори като "суперкомпютър" е реалното с което се разполага. А компютрите са един от основните ключовe към създаването на  високи технологии точно заради симулациите!
« Последна редакция: Юли 19, 2007, 17:06:49 pm от Alien »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re: Хиперскок
« Отговор #34 -: Юли 19, 2007, 14:46:58 pm »
Лично бях задал въпроса на Йохем Хаузер за антигравитационното устройство и хиперскока. Той ми отговори, че вече не е нужно толкова голямо магнитно поле описано по-рано в презантациите. Технологията ще е базирана на свързването на босони. Трябва експеримента в Барселона да се потвърди за успешен+ това предстоят още 2 експеримента които се очакват да бъдат успешни и едва след това ще могат да построят такова антигравитационно устройство. 

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Хиперскок
« Отговор #35 -: Юли 19, 2007, 17:05:29 pm »
Извънземен, интересно четиво е това..там е работата,че теорията на която с ебазира до голяма степен е опровергана от съвременната квантова физика,а самото писание включва работи ,които са....ми ненаучни...
 Може и аз да не съм разчел правилно...бидейки скептично настроен е нормално да се отнеса по този начин....
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27