Автор Тема: Вициве  (Прочетена 364544 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Вициве
« Отговор #525 -: Октомври 30, 2007, 01:41:20 am »
Не съм го превеждала. Просто съм попаднала на копие. А ти като имаш оригинала що не го преведеш, та и другите да почувстваме солта в последното изречение ;)
Не мисля, че вица се нуждае от превод, но пък от друга страна младото поколение не зная какво са изгубили загърбвайки руския език. Както и да е, ето специално за теб се постарах да наподобя нещо като превод:

Сътворението на мъжа

Ева отишла при Господ и му казала:
- Господи, имам проблем!
- Какъв проблем, Ева?
- Господи, знам - направена съм от теб, дал си ми тази прекрасна градина, всички тези чудесни животни и тази великолепна змия, но въпреки всичко съм нещастна.
- Защо, Ева? - попитал глас отгоре
- Господи, така съм самотна, и до смърт ми омръзнаха тези ябълки
- Добре, Ева, в такъв случай имам решение. Ще ти направя мъж.
- А какво е това мъж, Господи?
- Това ще е едно объркано същество, с множество вредни навици. Ще бъде лъжлив и горделив, но ще бъде по-силен и по-бърз от теб и ще му харесва да ловува и убива. Ще изглежда глупаво във възбудено състояние, но понеже се оплакваш, ще го направя такъв, че да може да удовлетворява физическите ти потребности. Ще бъде глуповат и ще се забавлява с такива детски неща като бой и игри с топка. И понеже няма да бъде много умен, ще му трябват твоите съвети, за да мисли правилно.
- Звучи прекрасно - отговорила Ева иронично кимайки с глава- А къде е уловката, Господи?
- Ами.. ще го получиш при едно условие.
- И какво е то, Господи?
- Както вече ти казах, той ще бъде горд, високомерен и самовлюбен. Така че трябва да му позволиш да си мисли, че е бил създаден пръв. Просто помни тази наша малка тайна. Нали разбираш, да си остане само между нас, жените ...
8<--------------------------------------------------------------------------------------
това е оригиналния превод 1:1
позволявам си обаче, да приложа и един превод, който си мисля че е много по-правдив   ;)

Ева отишла при Господ и му казала:
- Ох, Господи, имам Мнооогооо Голям Проблем !
- Какъв проблем, Ева?
- Господи, знам че си ме направил, и си ми дал тази прекрасна градина, всички тези чудесни животни и тази великолепна змия(която за съжаление толкова бързо омеква), но въпреки всичко съм нещастна.
- Защо, Ева? - попитал глас отгоре
- Господи, така съм самотна няма с кой две клюки да разменя, а и до смърт ми омръзнаха тези ябълки - то бива-бива  диета, ама като няма на кой да се оплача, че съм качила 3 кила за 2 месеца, за какво ми е?
- Добре, Ева, в такъв случай имам решение. Ще ти направя мъж.
- А какво е това мъж, Господи?
- Това ще е едно объркано същество, с множество вредни навици. Ще бъде лъжлив и горделив (е, не чак колкото теб де), ще бъде по-силен и по-бърз от теб (особено когато го гониш с точилката) и ще му харесва да ловува и убива. Ще изглежда глупаво във възбудено състояние (а ти два пъти повече), но понеже се оплакваш, ще го направя такъв, че да може да удовлетворява физическите ти потребности (освен когато не те боли главата). Ще бъде глуповат и ще се забавлява с такива детски неща като боя и игрите с топка. И понеже няма да бъде много умен, ще му трябват твоите съвети, за да мисли правилно(и да постъпва точно обратното на това, което му казваш).
- Звучи прекрасно - отговорила Ева иронично кимайки с глава- А къде е уловката, Господи?
- Ами.. ще го получиш при едно условие.
- И какво е то, Господи?
- Да не искаш да ти го заменя с друг след няколко дни, защото си чула от съседката че имало по-нов модел.

 :D
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Вициве
« Отговор #526 -: Октомври 30, 2007, 10:02:02 am »
Black Adder, стахотен си! Благодаря ти за превода :) Първия по ми допадна. И след всичики тия вицове и заигравки с Господ, дали на някой мъж му мина през акъла, че той/Господ/ може би не е е от неговия пол?
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Eon

  • Гост
Re:Вициве
« Отговор #527 -: Октомври 30, 2007, 10:13:56 am »
Да видях намека още от първия път. Ама сори, Бог няма пол.  ;D

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Вициве
« Отговор #528 -: Октомври 30, 2007, 18:59:19 pm »
Бе като гледам каква обърквация е наоколо, и как моловете растат като гъби, и как козметичната индустрия се измерва в трилиони долари, нищо чудно Бог да е жена......
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Вициве
« Отговор #529 -: Октомври 30, 2007, 19:07:27 pm »
Бе като гледам каква обърквация е наоколо, и как моловете растат като гъби, и как козметичната индустрия се измерва в трилиони долари, нищо чудно Бог да е жена......

Groove Coverage - God is a Girl (Axel K Mix).mp3  Много яка песничка  ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Вициве
« Отговор #530 -: Октомври 30, 2007, 21:24:47 pm »
Ей, ама много ви се ще Бог да е жена, после се оплаквате, "защо хората предават човешки качества на Бог?". Кажете, кой ще пусне някой смешен виц, че напоследък темата позамря? Като казвам смешен имам предвид смешен. :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Вициве
« Отговор #531 -: Октомври 30, 2007, 21:58:45 pm »
Защо, ако Васил се мисли за Наполеон, го прибират в психиатрията,
а ако се мисли за Изабела го наричат сексуално малцинство и постоянно се оплаква от дискриминация  ;)
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Lagrima

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Вициве
« Отговор #532 -: Октомври 30, 2007, 23:15:21 pm »
В София е намерен човек, който има телевизор и не знае кой е Бойко Борисов!
...води се следствие 

Неактивен zazz

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Вициве
« Отговор #533 -: Ноември 02, 2007, 16:18:46 pm »
За естествения подбор:

“Стадо биволи се движи толкова бързо, колкото най-бавния бивол в стадото. Когато стадото е гонено, най-бавните и най-слабите биволи са най-отзад. Те биват убивани най-напред. Този естествен подбор служи на цялото стадо, понеже чрез редовното отпадане на най-слабите в стадото то запазва или даже подобрява скоростта и здравето си.”

Оттук следва:

Подобно на това човешкият мозък може да работи толкова бързо, колкото скоростта на електрическия сигнал на най-бавните му клетки позволява. Изследвания показват, че чрез прекомерна употреба на алкохол биват убивани мозъчни клетки, но при това най-слабите и най-бавните първи измират. Това ще рече, че редовната употреба на алкохол помага за елиминирането на слабите мозъчни клетки и прави мозъка по-бърз и по-ефективен.
Истината се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Вициве
« Отговор #534 -: Ноември 02, 2007, 17:35:29 pm »
Да пием за това! Наздраве!   ;D
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Вициве
« Отговор #535 -: Ноември 02, 2007, 17:38:46 pm »
Ахахаха:) Това за биволите и мозъка изкърти:) "Оттук следва" :)))

В къщи тоалетната ми чиния е бяла.

Оттук следва, че ми се яде грозде:))))))

п.с Ся пък ми се дояде грозде....
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Lagrima

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Вициве
« Отговор #536 -: Ноември 04, 2007, 11:30:38 am »
Чапаев се явява на изпит в академията. Навън го чака Петка.
- Какво стана, Чапаев, взе ли изпита?
- А бе, остави. Питаха ме колко прави 0,5 + 0,5. С цялата си душа чувствам, че е равно на литър, но не знам как да го изразя математически.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Вициве
« Отговор #537 -: Януари 15, 2008, 22:49:45 pm »
Мъж казва на свой прител:
- Мисля, че жена ми е мъртва.
- "Мислиш", че жена ти е мъртва? Защо така - попитал приятеля му?
- Секса е същия, но чиниите взеха да се трупат...
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Вициве
« Отговор #538 -: Януари 15, 2008, 23:50:59 pm »
В страноприемницата

През 18-ти век един вагабонтин в Англия, изморен до смърт стига до една страноприемница на пътя наречена "Св Георги и Дракона". Той чука.

Съдържателката отваря прозореца. "Мога ли да взема малко провизии?" - пита той.

Жената огледала скъсаните му и мръсни дрехи и изкрещяла: "Не!"

"Мога ли да изпия пинт бира?"

"Не!" - изкрещяла тя отново.

"Мога ли поне да спя в обора?"

"Не!" - изкрещяла пак тя.

Вагабонта казал "Моля ви, мога ли..."

"Какво искаш сега?" - изръмжала жената без да го остави да довърши.

"Мислите ли, че" - попитал той - "мога да поговоря със Св Георги?".

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Вициве
« Отговор #539 -: Януари 16, 2008, 00:59:53 am »
Тука нещо не го схващам явно е от тези над които трябва да мисли човек, а аз не съм добър в това. За какво става въпрос?  ???
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27