Автор Тема: Бихте ли си имплантирали чип?  (Прочетена 214723 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #150 -: Октомври 19, 2008, 15:13:54 pm »
Ако в чипа имам полупроводникова електроника то с достатъчно силно ел.магнитно поле PN прехода ще с е разруши.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Breath

  • Гост
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #151 -: Октомври 19, 2008, 15:27:51 pm »
Ако в чипа имам полупроводникова електроника то с достатъчно силно ел.магнитно поле PN прехода ще с е разруши.

Нищо не разбрах.

Max

  • Гост
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #152 -: Октомври 19, 2008, 15:44:16 pm »
Ако в чипа имам полупроводникова електроника то с достатъчно силно ел.магнитно поле PN прехода ще с е разруши.

А „достатъчно силното ел.магнитно поле” как ще се отрази на организма?
Добре, да допуснем, че го постигнеш. (Много сме самонадеяни за тези чипове, ама ще видим)
 
Какво става после? Компютърът някъде си, започва да пищи, защото номер еди кой си  изчезва от списъка, спира да излъчва сигнал? После? Ако не започнат да те издирват, днес, утре, в други ден сам се издаваш, на работа, в магазина, на гарата/летището…
А защо да го махаш, като по-лесно е изобщо да не ти го слагат?
« Последна редакция: Октомври 19, 2008, 15:48:23 pm от Max »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #153 -: Октомври 19, 2008, 18:55:34 pm »
Споко,

В новините преди няколко дни имаше репортаж за едно от "чудесата" на руската военна наука. Та там във военни лаборатории за изобретили текстилна нано-тъкан, която е способна да "обере"-погълне всякакви електромагнитни полета. Показаха тъканта на някакво изложение в Москва, където обвит джиесем с нея, како си работеше на пълен обхват, веднага напълно загуби обхвата си... Тъканта прилича на ситна текстилна мрежа и на плътен воал, като не се нуждае от заземяване, за да работи. Перспективите за военната техника за невероятни. Има широко поле на приложение. Всеки един електронен или електромагните уред обвит с тази тъкан става практически невидим за всякакви електромагнитни детектори и антени!

С чипове ще ни плашат... Какви пет лева искат от нас бе?

Max

  • Гост
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #154 -: Октомври 19, 2008, 19:41:25 pm »
Споко,
В новините преди няколко дни имаше репортаж за едно от "чудесата" на руската военна наука. Та там във военни лаборатории за изобретили текстилна нано-тъкан, която е способна да "обере"-погълне всякакви електромагнитни полета. Показаха тъканта на някакво изложение в Москва, където обвит джиесем с нея, како си работеше на пълен обхват, веднага напълно загуби обхвата си... Тъканта прилича на ситна текстилна мрежа и на плътен воал, като не се нуждае от заземяване, за да работи. Перспективите за военната техника за невероятни. Има широко поле на приложение. Всеки един електронен или електромагните уред обвит с тази тъкан става практически невидим за всякакви електромагнитни детектори и антени!

С чипове ще ни плашат... Какви пет лева искат от нас бе?

Момчета! Облъчени ли сте? Какво ви е?
Не сме в игра, във филм или сън. След няколко месеца ще ни чипосат!
"Чудесата" на руската военна наука са си нейни, нас какво ни топлят?
Отчайва ме вашата нагласа, „нека да видим какво ще стане, пък после ще се оправяме”
НЯМА ДА ИМА ПОСЛЕ !

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #155 -: Октомври 19, 2008, 19:49:36 pm »
Споко,
В новините преди няколко дни имаше репортаж за едно от "чудесата" на руската военна наука. Та там във военни лаборатории за изобретили текстилна нано-тъкан, която е способна да "обере"-погълне всякакви електромагнитни полета. Показаха тъканта на някакво изложение в Москва, където обвит джиесем с нея, како си работеше на пълен обхват, веднага напълно загуби обхвата си... Тъканта прилича на ситна текстилна мрежа и на плътен воал, като не се нуждае от заземяване, за да работи. Перспективите за военната техника за невероятни. Има широко поле на приложение. Всеки един електронен или електромагните уред обвит с тази тъкан става практически невидим за всякакви електромагнитни детектори и антени!

С чипове ще ни плашат... Какви пет лева искат от нас бе?

Момчета! Облъчени ли сте? Какво ви е?
Не сме в игра, във филм или сън. След няколко месеца ще ни чипосат!
"Чудесата" на руската военна наука са си нейни, нас какво ни топлят?
Отчайва ме вашата нагласа, „нека да видим какво ще стане, пък после ще се оправяме”
НЯМА ДА ИМА ПОСЛЕ !


Max, нямаш нужда от чип за да те намерят, повярвай ми. Ако сега го правят за 12 часа, с чип ще го направят за 3-4 часа.

Проблема е, че с чипа могат да ти бъркат директно в мозъка. Не че сега не могат ама на....

шибана работа общо взето...

Max

  • Гост
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #156 -: Октомври 19, 2008, 20:37:31 pm »
Проблема е, че с чипа могат да ти бъркат директно в мозъка. Не че сега не могат ама на....

Ма нали и аз туй казвам:
доколкото съм разбрал, основното предназначение на чипа е дистанционен контрол над мисленето и поведението. А вероятно и над здравето.
Пука ми че щели да знаят колко чипса си купувам от супера или кога ходя до тоалетната.
НЯМА ДА ИМАМ СОБСТВЕНИ МИСЛИ!!!

Max, нямаш нужда от чип за да те намерят, повярвай ми. Ако сега го правят за 12 часа, с чип ще го направят за 3-4 часа.
Пък туй за намирането…  Хич няма и да ме търсят. Дистанционно ще ме взривят отвътре.
С „дефектните” вероятно тъй ще се постъпва.

шибана работа общо взето...
Щом и ти го казваш, значи не съм луд, ма не мога да разбера, що на останалите им се вижда толкоз розово?
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 00:23:43 am от Max »

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #157 -: Октомври 19, 2008, 21:30:57 pm »
Max

Какво очакваш да направим с тази информация която я има отдавна-отдавна разпространена? Ясно е, че все някога ще ги въведат тези чипове да бъдат задължителни/въпреки че не вярвам да е толкова скоро/. Колкото и да се противиш сложат ли си го за цел всеки да има подобно нещо, всеки ще го има. Когато засегнат различни подразделения /било то работа, магазин и още и още много /, без които не можеш да живееш нормално/сега понеже се пръскаме от нормално живеене  :P / какво ще направиш?

Ще излезеш на улицата за масови демонстрации? С толкова хора превърнати в идиоти/и % продължава да расте/ няма да е трудно да се убедят, че чипа е полезно нещо и прави живота по лесен. За останалите, които не желаят подобна "екстра" се налагат брутални репресивни мерки и готово. Или ти би отказал да си сложиш, когато се гаврят със семейството ти пред очите ти, пребиват теб и те мятат в лайняна дупка, където шанса да имаш каквито и да е мисли клони към нула? /говорим примерно разбира се/.

Имаш 3 възможности, въведат ли подобен сценарий на живот:

1.Щеш не щеш го приемаш и се опитваш да живееш с него.
2.Заебаваш се някъде във висока и трудно достъпна планина/ако остане незастроена такава/ и живееш както можеш.
3.Напускаш физическия свят, а нататък никой не може да ти каже...въпроса е дали ти стиска?

Да, гадно е, въведат ли го, всеки нормално осъзнал се човек би го отхвърлил, би се опитал да направи нещо против него. На никой не му се живее по подобен начин. Повечето хора тук със сигурност го осъзнават това и едва ли "виждат в розово". Какво се очаква да направим..да се депресираме, да не ни се живее, да изпадаме в паника и да пишем "събуждащи" постове по форумите, колко е вредно това за нас ли ?

Точно когато ни сполети, ще видим какво ще стане. Ако имаш по добра идея я сподели, останалото са лалалала приказки.

П.С
НЕ, нямам пораженско/да не говорим за промито  ;D / мислене !
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 08:25:35 am от Mirotvorec »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 658
  • WATCHER
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #158 -: Октомври 19, 2008, 21:45:38 pm »
Все някоя религия или секта трябва да застане против имплантацията на чипове. Интересно православната църква на какво мнение е по въпроса - неофициалното им го знам - провеждат се някакви семинари и се печатат книги  с "античип" съдържание, но да видим до колко сериозно ще се противопоставят.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #159 -: Октомври 19, 2008, 22:33:23 pm »
Ако в чипа имам полупроводникова електроника то с достатъчно силно ел.магнитно поле PN прехода ще с е разруши.

Нищо не разбрах.

Това е нещо като ЕМП оръжието на Набуканезър в Матрицата. Натискат копчето (бутона) и ония сентинели (пазачи-сепии ли са медузи ли са) измират, щото са направени от електроника. Изпържва им ел.връзките и платките...

Max

  • Гост
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #160 -: Октомври 19, 2008, 22:58:56 pm »
UpsideDown,  нещата които казваш съм ги мислил.
Но искам да видя какво става в главите на хората.

Точно когато ни сполети,ще видим какво ще стане.Ако имаш по добра идея я сподели,останалото са лалалала приказки.

Тогава вече няма да сме в състояние да видим каквото и да е.
По-добра идея нямам, в „ процес на творчество” съм. Опитвам  се да видя какви идеи им идват на хората, за да ги отхвърля като вариант. Не знам кво ми е, ама умът ми е като замръзнал, щот и на мен ми идват за сега само тез три варианта:

Имаш 3 възможности въведат ли подобен сценарии на живот:
1.Щеш нещеш го приемаш и се опитваш да живееш с него.
2.Заебаваш се някъде във висока и трудно достъпна планина/ако остане незастроена такава/ и живееш както можеш.
3.Напускаш физическия свят,а нататък никой неможе да ти каже...въпроса е дали ти стиска?

Това със за…то в труднодостъпна планина ми се струва безсмислено, защото с тези снимки от космоса, няма място дето можеш да се скриеш. Пък и в планината, бе ко щеш и на тропически остров, ние сме толкоз безпомощни без цивилизацията, че само ще си удължим агонията.

И напускането на физическия свят може да се окаже вече не в наша власт. Може тези, които наложиха чиповете да определят момента.

НО!
НЕ МОЖЕ ДА НЯМА ИЗХОД, ПРОСТО НИЕ НЕ ГО ВИЖДАМЕ !
Защо мислим толкова стереотипно? Това е необяснимо за мен.

Аз в една друга тема предложих, не да си даваме идеи за спасение, а да обсъдим какво НЕ трябва да правим. Може пък тъй да стигнем и до нещо рационално.
« Последна редакция: Октомври 19, 2008, 23:32:56 pm от Max »

Max

  • Гост
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #161 -: Октомври 19, 2008, 23:06:26 pm »
Все някоя религия или секта трябва да застане против имплантацията на чипове. Интересно православната църква на какво мнение е по въпроса - неофициалното им го знам - провеждат се някакви семинари и се печатат книги  с "античип" съдържание, но да видим до колко сериозно ще се противопоставят.
Не знам за православната църква, но в САЩ номерът с религията не е минал.

Всъщност прави ми впечатление как там са обработени умовете на децата. Хлапетата са толкова увлечени по технологиите , че  тенденцията човек да се кибернетизира ги въодушевлава, вместо да ги ужасява, което все още ми се струва правилната реакция.
В кой ли момент и аз ще сменя посоката на мисленето си. Ако забележите че съм престанал да бъда истеричен по отношение на чиповете, свестете ме.

А впрочем, преди три години, едно съседско дете разправяше, че една жена в  църквата на адвентистите или на свидетелите на Йехова, не помня, където те ходели, им разказвала,че през 2006 година ще поставят на хората „печата на Звяра” и тези, които се съгласели да си го поставят, щели да пазаруват безплатно от магазина. А на другите нямало да им дават нищо. Детето така разбрало историята.
Тогава още не знаех, че наричат чипа „печат на Звяра”.
Така че религията ( и сектантската и православната) взема отношение, ама няма да има резултат.
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 00:10:09 am от Max »

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #162 -: Октомври 19, 2008, 23:13:38 pm »
Аз възможност за изход дадох..макар и не толкова лесен според нашите разбирания  :D И за напускането на физическия свят имах предвид преди да ти лепнат чипа.

Това за планината е ясно, че е абсурдно/но не заради това, че ще не видят от космоса, че сме там  laugh /.

Все още обаче остава факта, че не знаем как ще работят тези чипове, кога ще ги сложат и т.н. Да, със сигурност няма да работят за нашето благо, но още в нищо не можем да сме сигурни и само си подмятаме мнения въз основа на нашите гледни точки върху няколко реда букви.

Има и още една възможност за изход. Успяваш по някакъв начин да "събудиш" по-голямата част всички тези овце, на които ще им бъде лепнат чипа и нататък ясно. Макар и тук % за успех да клони към нула, поне има някаква надежда за разлика от предложените по-горе 3 варианта. Има само един малък проблем..начинанието е обречено на провал в зародиш и точно заради това толкова лесно ще ни ги боднат :D
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 08:28:53 am от Mirotvorec »

Неактивен Anarchy_1999

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
  • LIVE FAST-DIE NEVER
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #163 -: Октомври 19, 2008, 23:47:43 pm »
Естествено, че не бих искала да ми имплантират чип. Дори предпочитам надгробната плоча-по-изящна е  ;D . Независимо какви биха могли да са предимствата, ако се погрижат да пробутат на общественото внимание такива, те не са нищо пред факта, че група от чалнати хора с маниакални идеи за величие, ще знаят къде съм и какво правя. Това не е свобода, а най-крайната мярка на робство!!!
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 08:30:51 am от Mirotvorec »

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #164 -: Октомври 20, 2008, 00:02:44 am »
Това не е свобода, а най-крайната мярка на робство!!!

Най-крайната мярка е като във филма Матрицата....в някакъв леген с кабел мушнат отзад /ама отзад,не на тила  :D /.Всъщност нищо не се знае  :-\ дано са ми дали по голям и удобен леген.  :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27