Автор Тема: Бихте ли си имплантирали чип?  (Прочетена 216093 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 570
    • Сериалът Heroes
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #165 -: Октомври 20, 2008, 00:03:23 am »
Лукас ни предупреждава за това в Епизод 1. Анакин казва, че робите като него имат предаватели в телата си и ако се опитат да избягат предавателят избухва.
Цитат
Others methods were placing transmitters inside their bodies. Any attempt to escape caused the transmitter to explode, killing the slave.

Max

  • Гост
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #166 -: Октомври 20, 2008, 00:07:00 am »
Аз възможност за изход дадох..макар и не толкова лесен според нашите разбирания  :D И за напускането на физическия свят имах в предвид преди да ти лепнат чипа.
Тук не опира въпроса до „стиска ли ти да умреш”.
Нормалния човек се ръководи от инстинкта си за оцеляване.
Подчертавам, инстинктите са природно заложени програми и наличието им според мен е един от признаците за неувреденост на човека от нездравословни външни влияния.
Смисълът е да останеш жив!

само си подмятаме мнения въз основа на нашите гледни точки върху няколко реда букви.
Все ще се появи някой с по-многоизмерно мислене.

Успяваш по някакъв начин да "събудиш" по голямата част всички тези овце
Не бих ги нарекъл овце. Всички сме на едно дередже. Които сме толкова знаещи и разбиращи, само повече ще ни боли от осъзнаването какво става.
„Буденето” е загубена кауза, така не се прави.От историята знаем как масите биват тласкани  в нужната посока. А аз кой съм ?
Не е в това изхода.
Има само един малък проблем..начинанието е обречено на провал в зародиш и точно заради това толкова лесно ще ни ги боднат :D
И ми разправяй после , че не си имал пораженческо мислене.
Има изход ! Ние не го виждаме! Добре аз не го виждам , заради неумението си да мисля.
Ма нали и затуй сме тука, въртим го тоя проблем, наляво, надясно , нагоре , надолу, оглеждаме го, чудим се…
В туй виждам смисъла на обсъждането. А че на тоя етап са празни приказки…празни са.
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 00:13:10 am от Max »

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #167 -: Октомври 20, 2008, 00:20:32 am »
Цитат
Все ще се появи някой с по-многоизмерно мислене.
Айде де..откога го чакаме   :P Много бих се зарадвал да дойде такъв човек.

Цитат
Не бих ги нарекъл овце. Всички сме на едно дередже. Които сме толкова знаещи и разбиращи, само повече ще ни боли от осъзнаването какво става.
„Буденето” е загубена кауза, така не се прави.От историята знаем как масите биват тласкани  в нужната посока. А аз кой съм ?
Не е в това изхода.
Не понасям тази дума масите..след като не би нарекъл хората овце, поне не ги категоризирай с нещо, което ги превръща точно в овце.

Всеки си има своите възгледи. На един му е добре да живее в "заблуда" и си кара по лесното. Друг обаче не му е добре така и се старае все повече и повече да излезе от нея, макар и да става все по трудно и трудно. Пълни мазохисти  ;)

Цитат
И ми разправяй после , че не си имал пораженческо мислене.
Има изход ! Ние не го виждаме! Добре аз не го виждам , заради неумението си да мисля.
Ма нали и затуй сме тука, въртим го тоя проблем, наляво, надясно , нагоре , надолу, оглеждаме го, чудим се…
В туй виждам смисъла на обсъждането. А че на тоя етап са празни приказки…празни са.
Пораженческото мислене го написах заради това, защото е най-лесния довод за който може да се хване човек, ама явно не съм успял да го предотвратя. Не смятам да се обосновавам защо и как е така, темата си е за друго.

Доста хора виждат смисъл в обсъждането, иначе този форум едва ли щеше да го има. Да, затова сме тук, само че ти върхлетя в темата с това да се подготвяме едва ли не за апокалипсиса, идващ след няколко месеца, как хората гледали в розово и т.н. Общо взето повтаряме това, около което ми се въртеше първия пост.
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 08:33:19 am от Mirotvorec »

Max

  • Гост
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #168 -: Октомври 20, 2008, 00:47:52 am »
Не понасям тази дума масите..след като не би нарекъл хората овце,поне не ги категоризирай с нещо което ги превръща точно в овце.
Не съм вложил и една нотка на презрение, затова и не съм ги нарекъл овце, както ти го направи.
Но си вземам бележка: Народът.
Аз съм част от тия хора. И здравият смисъл никога не ме е напускал до толкова, че да си въобразя друго.
Думите ми по-горе го показват.

Max

  • Гост
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #169 -: Октомври 20, 2008, 00:49:00 am »
Дори предопочитам надгробната плоча-по-изящна е  ;D .
Това тука да не ти е евтин френски роман ?
Ти сериозно ли си вярваш?

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 539
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #170 -: Октомври 20, 2008, 03:14:33 am »
...
Но искам да видя какво става в главите на хората.
...
   Мах,
   ами подстрекателите за чипосването искат същото?! :-\

   Преди време пуснах идеята да не храним с вниманието си обсъжданите във форума рептилии и други типове съзнания. Изходих от тогавашното ми мнение, че ние сме създатели на реалности. Те не могат но знаят как чрез неподозираните си способности да премоделираме света си така, че да е удобен за тях.
   Идеята не се прие. Не бях разбран или не съм се изразил разбираемо.
   Няма нужда от борба. Когато се противопоставиш създаваш опора. Запознатите с Айкидо би трябвало да са наясно с това.
   Но как да се получи така, че като не се съпротивляваме да не приемат мълчаливия ни отказ за мълчаливо съгласие? Въз основа на измисления и налаган от любимците "принцип" "Мълчанието е съгласие" те са постигнали много. Това е било тяхното намерение. Приели сме намерението им за принцип. (или поне достатъчно хора са го сторили)
   Намерение
   Прочетете (ако желаете) следващия цитат. Там според мен е посочен вариант на добър изход за нас.
Цитат
   Проблемът е в това, че нашият разум по принцип не е способен да обхване цялото величие на мирозданието. Ето защо, за да се ориентираме поне донякъде, се налага да създаваме различни модели за описание. Спомни си притчата за четиримата слепци, които опипвали слон. Един опипвал ухото му, вторият - крака, третият - опашката, четвъртият - хобота. Всеки от тях опипвал слон, но впечатленията им били различни.
   Ние сме в същото положение: когато създаваме модели за описание, виждаме мирозданието само от една гледна точка. Всеки модел сам по себе си е непълен, но заедно те позволяват да се състави поне някаква представа за безкрайността около нас. Затова не се опитвай да намериш в тези описания кой знае какви възлови точки, а проследявай общите връзки и принципи!
   Главното е, че твоето описание може да се различава от тези на другите хора. В крайна сметка не е чак толкова съдбоносно как ще опишеш мирозданието, по-важен е самият опит да бъде структурирано.
   На практика ти създаваш свой магически свят, в който си господар.
   Светът е такъв, какъвто искаме да го видим.
   Ако в твоя модел съществуват портали, все някога ще ги откриеш.
   Съгласиш ли се, че е възможно да има коридори на времето, те ще се отворят за теб. Тогава ще получиш възможността да пътуваш във времето.

   В магията няма нищо невъзможно, нейната територия е ограничена единствено от собствената ти фантазия. А създаването на собствен магически свят прилича на рисуването на картина: отначало виждаме чисто платно, после върху него се появяват скици, контури. Постепенно картината се прояснява, детайлите й придобиват все по-ясни очертания. Щом нарисуваш магическата картина на света, тя веднага започва да действа.
   Във вашия модел има ли чипосване?
   В моя тази нелепост не е валидна.  :) И ако се наложи ще се преборя с всички Ви.  :P
   Запътил съм се към точката в която ще мога да кажа:
   "Просто зная как е устроен този свят и какви закони го управляват. Това означава, че мога да манипулирам реалността."
    За сега ми се получава епизодично. И ще се постарая да не затварям пак сайта и форума.  ::)
   Последните редове звучат пресилено, парадно дори параноично за ежедневното съзнание ... но сега не съм с него....

П.П.
Цитат
Да не пускате в себе си отрицателната информация, означава да се държите като страничен наблюдател. Да не я приемате близо до сърцето си, да не я избягвате, да не се обявявате против и да не я защитавате, а да я пускате покрай себе си. Само не бъркайте две съвършено различни понятия - отстраненост и равнодушие.
   И сега както е казал народа:
   "Работи Иванчо! Чифлика е твой."
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Breath

  • Гост
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #171 -: Октомври 20, 2008, 11:26:23 am »

Предимства едва ли ще има, поне за тези, които могат да погледнат реално и да оценят ситуацията, в която ще се намират.
"Предимства" има за богаташите и знаменитостите, които чипират децата и домашните си любимци и така си мислят, че са защитени. "Предимства" има за възрастните самотни хора, които в момента са едни от първите опитни мишки, като им се казва, че е за тяхно добро. За хората с определени заболявания, които трябва да бъдат под постоянен лекарски надзор.

В никакъв случай не бих определила хората, които се занимават с това като "група от чалнати хора". Те са всичко друго, но не и чалнати, глупави и незнаещи какво се прави и защо се прави.

Max прав си, че изход има, просто в момента така сме се вкопчили в идеята и важността на идеята, че просто не го виждаме. Винаги е така когато отдаваш прекалено много внимание на нещо и то е изключително важно за теб. "Пуснеш" ли важността всичко ще си дойде на място и решението как да се справим ще изплува. Технически грамотни хора има толкова много, че според мен все ще се намери някой, който да измисли как вкарания вече чип да бъде изваден. А как изобщо да не ни го вкарват този чип не мисля, че има решение в момента.

Все още не знаем много от подробностите, които ще съпровождат вкарването на чиповете. Не знаем какво точно ще ограничат тук при нас в България, кога ще се заговори за масово вкарване или дали изобщо ще се заговори за такова, защото единия от вариантите според мен е да няма открита "дискусия" по въпроса. А да започнат да го правят по групи- първо затворниците и криминалните, после самотните възрастни хора, после идват самотните родители, по-големите фирми ще определят условията за служителите си и т.н.
Всичко ще протече под мотото "За ваше добро", но всички знаем, че подтекста е "За ваш Контрол".
Моето мнение е, че в този момент проблема не е решим и няма как да измислим предварително решение. Решение всеки един ще трябва да вземе в момента, в който се изправи пред проблема и ще трябва да е бързо.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 658
  • WATCHER
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #172 -: Октомври 20, 2008, 16:58:42 pm »


Не знам за православната църква, но в САЩ номерът с религията не е минал.

А впрочем, преди три години, едно съседско дете разправяше, че една жена в  църквата на адвентистите или на свидетелите на Йехова, не помня, където те ходели, им разказвала,че през 2006 година ще поставят на хората „печата на Звяра” и тези, които се съгласели да си го поставят, щели да пазаруват безплатно от магазина. А на другите нямало да им дават нищо. Детето така разбрало историята.
Тогава още не знаех, че наричат чипа „печат на Звяра”.
Така че религията ( и сектантската и православната) взема отношение, ама няма да има резултат.

Всъщност според мен в САЩ  ще има най-голямо приемане и съответно най-голям отпор на имплантирането на чипове поради това че населението  е в голяма степен религиозно а този "конфликт" според мен е заложен напълно умишлено като двуполюсен модел.

За "звяра" това си е от библията - наскоро гледах реклама която гласеше Звяра ви чака :D разбира се имаше  друго предназначение  :P

Относно това което е казал Joro Velev  е принципно прав за модела,но нещата са малко по-сложни и е тема за отделна дискусия.

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #173 -: Октомври 20, 2008, 17:43:56 pm »
Ами с тая тъкан бихме изолирали чипа от главиният комп.Не се притеснявайте все ще се изимисли начин как да го прецакаме.А за тея електорн-магнитни вълни вобще не правят нещо на човека.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Anarchy_1999

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
  • LIVE FAST-DIE NEVER
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #174 -: Октомври 21, 2008, 21:48:05 pm »
Това тука да не ти е евтин френски роман ?
Ти сериозно ли си вярваш?


Свободолюбивостта е едно от най-важните качества в човешкия живот, а чрез този чип, и то ще си отнеме от човечеството. Независимо какво става в романите, това е истинският свят и не бих се шегувала с нещо толкова сериозно!

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
    • Music of the world
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #175 -: Октомври 22, 2008, 18:12:30 pm »
Нищо не разбрах.


Това е нещо като ЕМП оръжието на Набуканезър в Матрицата. Натискат копчето (бутона) и ония сентинели (пазачи-сепии ли са медузи ли са) измират, щото са направени от електроника. Изпържва им ел.връзките и платките...
Обаче има вариант и да се направи защита срещу ЕМП (Даже доколкото знам в последно време съвсем официално повечето военна техника е защитена), така че, както и друг път съм казвал, хич да не се разчита на "А, то няма страшно, слагаме го и после ще намерим начин да го обезвредим" - това просто никога не е гарантирано и затова не трябва да се допуска (Още повече, че напоследък има доста становища, че самото имплантиране на чип води до рак, дори без чипът да е активен) при никакви условия (Освен, разбира се, от тези, които по принцип не виждат нищо лошо да си имплантират чип). ;)

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 570
    • Сериалът Heroes
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #176 -: Октомври 22, 2008, 22:41:57 pm »
Бе то защита срещу ЕМП не се слага ей-така.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #177 -: Октомври 23, 2008, 09:49:46 am »
Само аз ли смятам,че законите трябва да се спазват  :P Ако никой не спазва законите,тогава срещу кого остава да злорадствам?  ;D
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Max

  • Гост
Re: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #178 -: Октомври 23, 2008, 22:50:41 pm »
(Освен, разбира се, от тези, които по принцип не виждат нищо лошо да си имплантират чип). ;)

Мазохисти и дебили колкот' щеш )))

Ето ти един:


Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 658
  • WATCHER
Относно: Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #179 -: Ноември 23, 2008, 17:36:19 pm »
Поредната нагла приумица и "оправдание" за имплантирането на чип!

Индонезийска провинция ще следи пациентите с ХИВ

23 ноември 2008 | 06:49 | Агенция "Фокус"

Джаяпура. Индонезийската провинция Папуа планира да приеме местен закон, който предвижда на някои пациенти с ХИВ/СПИН да бъдат имплантирани микрочипове в опит за предотвратяване заразяването на други хора, предаде електронното издание “Доун”. По силата на новия нормативен акт, предизвикал протестите на правозащитници, пациентите, демонстрирали “активно сексуално поведение”, могат да бъдат подложени на процедура по имплантиране на чип за наблюдение на тази активност, обяснява законодателят Джон Манангсанг.
“Технологията е проста. Сигнал, изпращан от микрочипа ще проследява тяхното движение и информацията ще бъде получавана от властите.” Така, ако серопозитивен пациент зарази здрав човек се предвиждат наказателни мерки, каза Манангсанг без да уточни какво има предвид.


Между другото по тази "логика" всички хора имащи каквито и да вирусни заболявания  би трябвало да подлжежат на същата процедура - пипваш грип и прас един микрочип за да не заразиш някой пенсионер, който да умре от пневмония след това!Жалка история, очаквам  и още по радикални мерки - за да е по сигурно че няма да заразят някой директно да бъдат избивани на място..... А най-интересното е че такива сценарии са много добре описани в разни "фантастични филми". Една епидемийка от така "ненадейно" появилия се птичи грип и всички под "чипова карантина".
« Последна редакция: Ноември 23, 2008, 17:37:25 pm от Alien »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27