Автор Тема: The Secret  (Прочетена 104167 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:The Secret
« Отговор #225 -: Юни 01, 2009, 12:27:18 pm »
Добре де.Тук нещо ми убягва.Защо да не превърнеш желаното в фикс идея ???
Много често желаното не е в синхрон с целите и задачите на тази твоя инкарнация, тогава ти насила дърпаш от енергийния ресурс, с който разполагаш, за нещо, което е извън планово, ако може така да се каже. По този начин оставяш без достатъчно енергия осъществяването на наистина важното за теб и съответно получаваш "шамари". Ако си особено настойчив и не приемеш тези "шамари" като предупреждение за грешно желание, то можеш да изпаднеш в доста затруднено положение и да се чудиш "бре, от къде пък ми дойде това сега...?"
Така че, забогатяването не е за всеки.   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен rump

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
  • това не съм аз ;)
Re:The Secret
« Отговор #226 -: Юни 02, 2009, 14:50:21 pm »
...често желаното не е в синхрон с целите и задачите на тази твоя инкарнация, тогава ти насила дърпаш от енергийния ресурс, с който разполагаш, за нещо, което е извън планово...Така че, забогатяването не е за всеки.   ;)
Хора....сега разбирам че моята инкарнация си има цели и задачи,определен енергииен ресурс и план в който трябва да се вместя  :o .В филма "The secret"се казва:...няма нещо което не можеш да бъдеш или да имаш.
Как стана така че забогатяването не е за всеки  :o
Mirotvorec, били ми разяснил всичко това  :-\
няма "не мога" има само "не искам"

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:The Secret
« Отговор #227 -: Юни 02, 2009, 15:45:39 pm »
Нали трябва да има  господари и роби или търтеи и пчели инак няма да е интересно  ;) 

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:The Secret
« Отговор #228 -: Юни 02, 2009, 15:51:27 pm »
Цитат
Как стана така че забогатяването не е за всеки
rump, това, че сега разбираш някои работи е нормално. И аз почти всеки ден научавам нещо ново  :)
За да разбереш какво искам да кажа просто си направи труда и прочети поне първата страница на тази тема, там ще прочетеш за манипулацията на този филм.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен rump

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
  • това не съм аз ;)
Re:The Secret
« Отговор #229 -: Юни 02, 2009, 20:46:15 pm »
Аз първа страница я четох преди година.Но както и да е.Прочетох я пак, и освен глупости за манипулации друго не видях.Никъде на намерих отговор на въпросите ми от предния пост,а именно: какви цели и задачи има моята инкарнация,какъв ми е енергийния ресурс и планът в който трябва да се вместя !!!  :-\ направо тръпна в очакване да получа смислен отговор  :)  
Нали трябва да има  господари и роби ...инак няма да е интересно  ;) 
Не не.....тъкмо сега ще става интересно.Само да видя какво ще ми отговоят  ;)
« Последна редакция: Юни 02, 2009, 20:48:55 pm от rump »
няма "не мога" има само "не искам"

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:The Secret
« Отговор #230 -: Юни 02, 2009, 21:30:45 pm »
Новия световен ред = Новия робовладелчески строй !!!
Като се замисля това е било като идеята

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re:The Secret
« Отговор #231 -: Юни 02, 2009, 21:38:26 pm »
...често желаното не е в синхрон с целите и задачите на тази твоя инкарнация, тогава ти насила дърпаш от енергийния ресурс, с който разполагаш, за нещо, което е извън планово...Така че, забогатяването не е за всеки.   ;)
Хора....сега разбирам че моята инкарнация си има цели и задачи,определен енергииен ресурс и план в който трябва да се вместя  :o .В филма "The secret"се казва:...няма нещо което не можеш да бъдеш или да имаш.
Как стана така че забогатяването не е за всеки  :o
Mirotvorec, били ми разяснил всичко това  :-\

Да, на теория можеш да искаш и да очакваш всичко, на практика получаваш това, което си готов да поемеш. Ако знаеш предварително с какво трябва да платиш, за да си богат, ако това искаш, и това ще ти струва живота, ще продължиш ли да настояваш да го искаш на всяка цена? Ако цената на някое твое желание е твоят живот или живота на твой близък човек, ще настояваш ли да го постигаш това свое желание? За това става въпрос.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:The Secret
« Отговор #232 -: Юни 02, 2009, 22:41:53 pm »
Защо се дават примери само с богатство ?
"Ако получиш много пари, други ще страдат, защото ги ощетяваш" , "Ако станеш много богат, готов ли си да заплатиш с живота на твои близък? ", "Ако искаш да си богат, ще страдаш много в последствие" .

По какво определяте степента на богатство? Коли, пари, къщи на другите хора /"успелите"/ спрямо вас ? Има хора за които човек с мизерна заплата, смотана кола и старо жилище е много по-богат от тях. Всичко се върти около различни гледни точки, което обезсмисля всичко, защото погледнато безпристрастно отстрани... няма никакво значение.

Твърденията от горният пост предполагам се основават върху това, че не съществува "добро" и "лошо" и затова ако искаш пари, ще ги получиш по някакъв начин / както се натяква от доста страници насам, изключително пагубен/ и дали си готов да понесеш последствията? Проблемът в тази логика е че, ако подобно нещо важи за натрупване на материално състояние, то би важало и за абсолютно всеки друг аспект застъпващ се като желание, искане, цел, стремеж и т.н в човешкото съществуване. Това означава, че във всеки един момент, всички хора/ включително и тези които приемат подобна логика/ ощетяват по различен начин в различни аспекти останалите хора.

Изключение евентуално биха направили тези които живеят сами, някъде високо в планината, прекарващи монотонен ден в... нищо. Без мисли, без чувства, без цели, без да ядат, без никакво действие, просто... нищо.
« Последна редакция: Юни 02, 2009, 22:42:54 pm от UpsideDown »

Неактивен rump

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
  • това не съм аз ;)
Re:The Secret
« Отговор #233 -: Юни 02, 2009, 22:58:35 pm »
Не знам вече как по ясно да се изразя.На всичкото отгоре повторих въпросите си към Mirotvorec цeли 2 пъти.Xpuctoc Muxaul ти направо ме хвърляш в тъча с тези въпроси.
....предварително с какво трябва да платиш, за да си богат, ако това искаш, и това ще ти струва живота
С една дума....далеч съм от мисълта че трябва да плащам на някого нещо, камо ли с живота си  :-X
...на практика получаваш това, което си готов да поемеш.
Тука съм напълно съгласен с тебе  ;) .Не съм и сънувал че един ден ще съм на едно мнение с UpsideDown  :D . "Ако получиш много пари, други ще страдат, защото ги ощетяваш" - ОК ...ами ако не получа мн.пари няма ли да страдат ??? Защо тяхното страдание е зависимо от моето облагодетелстване  :o


няма "не мога" има само "не искам"

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:The Secret
« Отговор #234 -: Юни 02, 2009, 23:14:17 pm »
Елементарна аритметика:
Ако на земята има 5 човека и 5 ябълки, а ти искаш 3, то другите 4-ма ще си ядат подметките. Освен ако не си създадеш сам 3 ябълки, то тогава се обезсмисля желанието ти за забогатяване.
Хамериканците са го измислили  ;) имат си ФЕД, печатат си пари - стават богати - елементарно.
И за да скрият тази измама ти шибат данъци.
« Последна редакция: Юни 02, 2009, 23:16:25 pm от emilkos »

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:The Secret
« Отговор #235 -: Юни 02, 2009, 23:33:13 pm »
В тази реалност има и други неща освен ябълки. А има хора и които въобще не са гладни и целта им не е да изядат ябълките. Тогава колко ябълки за колко човека остават ?

Също така, незнаех че колите, къщите и т.н / явно все неща към които се стремят хората от този форум/ са ограничено количествено и когато 10-ма човека се борят за 5 телевизора, 5-ма ще получат по 1 / освен ако няма алчни сред тия десетима/ и останалите 5 цял живот ще трябва да страдат без телевизор.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re:The Secret
« Отговор #236 -: Юни 02, 2009, 23:40:09 pm »
Не знам вече как по ясно да се изразя.На всичкото отгоре повторих въпросите си към Mirotvorec цeли 2 пъти.Xpuctoc Muxaul ти направо ме хвърляш в тъча с тези въпроси.
....предварително с какво трябва да платиш, за да си богат, ако това искаш, и това ще ти струва живота
С една дума....далеч съм от мисълта че трябва да плащам на някого нещо, камо ли с живота си  :-X

Ако не можеш да четеш и ти дадат книга, ти няма как да разбереш за какво става дума в нея, за теб тя е един предмет и ако кажеш, че вътре в нея няма нищо, няма да си далеч от истината пред себе си. Но няма да е същото, ако го кажеш на някой, който знае да чете, нали? За него книгата ще има съдържание и някакъв смисъл. Та непознаването на някакво правило не те имунизира от това да си изпатиш, ако не го спазваш. Какво смяташ ти няма никакво значение, важното е какво става напрактика.
На въпроса дали ще страдат хора, ако не получиш много пари - вероятно ще страдат, ако неполучаването на пари е резултат от твоето желание, тоест активното ти участие в процеса, а не бездействието ти в същия процес. Важното е с какво твоята мисъл е участвала в даден процес, а не какво не си постигнал в този процес като пасивен елемент в него. Ако не правиш усилие за нищо, ти не участваш в процеса и твоята мисъл не си взаимодейства с мисълта, стояща зад сценария на твоя живот.
За да се опитате да разберете идеята зад това с желанията допуснете, че светът се движи от мисълта на някакъв Творец и всичко става по негова воля, без да изпадаме в подробности кой е той и каква му е волята. Всяка друга индивидуална мисъл се наслагва върху базовата и се получава сложен процес, който има известен аналог във физиката с т.нар. "интерференчна картина" http://markishki.hit.bg/dictionary/D5.htm#inter .
Ако много силно искате нещо, съответно вие искате вашата лична воля да надделее над волята на Твореца. Това води до нарушаване на някакво предварително равновесие, загуба на някакъв баланс, за възстановяването на който се изисква енергия отнякъде, тоест трябва да се плати с нещо. Ето това е идеята. Ако нищо не искате няма ваша индивидуална мисъл, която да участва в интерференчната картина. Ако искате да НЕ искате нещо, все едно пак има участие. Тъй че най-добре изобщо да не се мисли, за да няма ДДС.

Неактивен rump

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
  • това не съм аз ;)
Re:The Secret
« Отговор #237 -: Юни 02, 2009, 23:42:55 pm »
На въпроса дали ще страдат хора, ако не получиш много пари - вероятно ще страдат, ако неполучаването на пари е резултат от твоето желание, тоест активното ти участие в процеса, а не бездействието ти в същия процес. Важното е с какво твоята мисъл е участвала в даден процес, а не какво не си постигнал в този процес като пасивен елемент в него. Ако не правиш усилие за нищо, ти не участваш в процеса и твоята мисъл не си взаимодейства с мисълта, стояща зад сценария на твоя живот.
Следвайки тази логика, със или без мое евентуално забогатяване, и в двата случая страдащи ще има.За това мисля че е безсмилено да спорим по въпроса.  ;)
« Последна редакция: Юни 02, 2009, 23:53:23 pm от rump »
няма "не мога" има само "не искам"

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:The Secret
« Отговор #238 -: Юни 03, 2009, 00:08:57 am »
Xpuctoc Muxaul ти го е обяснил в нематериалния аспект, аз ще ти го разясня в материалния:
На таз планета всичко се купува с пари. Парите се притежават от определени хора които някога някъде са пожелали да са богати и са го направили - богати са за чужда сметка. Ако ябълките растат по дърветата то парите се печатат. Печатат се толкова колкото са неоходими за да има баланс в "счетоводната сметка". Ако ябълките са FULL по земята и може всеки да си бере колкото иска ("иска" - основната думичка на която се набляга във филма), то парите неможеш да си ги напечаташ колкото са ти неоходими - трябва да си ги изработиш. Има 2 начина да ги изработиш - по лесния начи и по трудния. От там произлизат изразите "лесни пари" и "пари изкарани с пот на челото". Ако искаш да забогатееш има само един начин - "лесни пари". "Лесни пари" е синоним на "Измама" - тя от своя страна нарушава баланса по "счетоводната сметка" и за да се възстанови баланса някои трябва да опере пешкира (намаляване на заплати, по високи данъци - примери безброй). Ако пък се възползваш от възможностите които имат определени хора близки до гореспоменатата ФЕД то може и да си напечаташ парички. Твоето новосформирано богатство пък ще обезцени конкретната валута като създаде инфлация, тя от своя страна ще наруши баланса по "счетоводната сметка" и пак някои ще опере пешкира.
По ясен пример от сегашната финансова криза няма   ;)



П.П rump ако ще си пренаписваш постовете, невиждам смисъл някой да ти отговаря на въпросите!
« Последна редакция: Юни 03, 2009, 00:18:37 am от emilkos »

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:The Secret
« Отговор #239 -: Юни 03, 2009, 00:26:40 am »
Трябва да работиш тежко за благото на малко хора, за да не ощетяваш системата, която работи против многото хора ?

Как стои въпроса с хората, които години наред са изкарали парите си с "пот на челото" и после са успели честно да ги инвестират и сега се радват на "лесни пари" ? Или бройката им е прекалено нищожна, за да се вземат под внимание ?

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
5519 Прегледи
Последна публикация Декември 08, 2005, 15:46:18 pm
от H.
TOP SECRET-MAJIC autopsi alien report

Започната от globalufos НЛО

1 Отговора
3773 Прегледи
Последна публикация Септември 15, 2007, 21:15:54 pm
от Eon

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27