Автор Тема: The Secret  (Прочетена 104180 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:The Secret
« Отговор #240 -: Юни 03, 2009, 00:32:53 am »
Трябва да работиш тежко за благото на малко хора, за да не ощетяваш системата, която работи против многото хора ?

Как стои въпроса с хората, които години наред са изкарали парите си с "пот на челото" и после са успели честно да ги инвестират и сега се радват на "лесни пари" ? Или бройката им е прекалено нищожна, за да се вземат под внимание ?

С това което написах дадох някакъв сносен отговор как се ощетяват останалите от твоето желание за забогатяване. А за урудливостта на "Систената" има достатъчно теми във форума.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:The Secret
« Отговор #241 -: Юни 03, 2009, 00:49:41 am »
Повечето хора в този форум, знаят как работи системата. Незнам защо, хората пишещи в тази тема си мислят, че всички искат да стават мултимилиярдери?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:The Secret
« Отговор #242 -: Юни 03, 2009, 08:26:16 am »
На всичкото отгоре повторих въпросите си към Mirotvorec цeли 2 пъти.
А отговорите ги получи от Xpuctoc Muxaul и emilkos , за което им благодаря, защото не бих могъл да го направя толкова добре.   :)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен rump

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
  • това не съм аз ;)
Re:The Secret
« Отговор #243 -: Юни 03, 2009, 08:59:04 am »
... какви цели и задачи има моята инкарнация,какъв ми е енергийния ресурс и планът в който трябва да се вместя !!!...Как стана така че забогатяването не е за всеки  :-\ направо тръпна в очакване да получа смислен отговор  :)  
Aз никъде не видях конкретен отговор на тези въпроси.Не знам какви отговори си видял драги Mirotvorec,но вече започвам да си мисля че няма такива  >:(
До сега се обсъждаше въпроса за финансовото нещастие на някой хора, породено от финансовото щастие на други.  :-X
... Незнам защо, хората пишещи в тази тема си мислят, че всички искат да стават мултимилиярдери?
Аз дадох пример с ябълки, но изглежда не ме разбраха  :D
« Последна редакция: Юни 03, 2009, 09:03:34 am от rump »
няма "не мога" има само "не искам"

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:The Secret
« Отговор #244 -: Юни 03, 2009, 10:39:15 am »
Немога да рзбера някой хора в тази тема какво точно ги сърби.
Ако искаш нещо го направи, го постигни. Кой Ви спира? Ако искаш да си богат - стани богат, ако искаш да си духовно извисен - стани такъв. Драпането по клавиатурата едва ли ще ви даде отговор на въпроса "Какво искам ?", а от там трябва да започнете. Ако знаете какво искате едва ли ще водим този тъп диалог.

Доколкото разбирам филма иска да ви накара да повярвате в себеси, че Можете. Не забранява на никого нищо. Единственото което трябва да осъзнаете, че няма действие без последствия на принципа на скачените съдове.

От тук си отговорете на въпроса: Искам ли последствията от моите действия да навредят на останалите или не?

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:The Secret
« Отговор #245 -: Юни 03, 2009, 17:13:21 pm »
Едва ли някой търси отговор от хората във форума да направи нещо. Това се явява някаква дискусия с пределно ясен край, служеща за "убиване" на времето.

В тази тема май отдавна не се говори за конкретния филм, а за принципа на работа на подобен "закон" . Целият интерес/ поне за мен/ около което се въртят последните няколко страници е прекаленото говорене за подобни последствия.

След като вече сме осъзнали
Цитат
че няма действие без последствия на принципа на скачените съдове
дали е време да осъзнаем, че целият ни живот е низ от непрестанни действия ? Или как няма човек, който да не използва тази толкова страшна "тайна" , "закон" .. няма значение наименованието. Това го пиша поне за 3-ти път.

Колко от тези, които пишат как бъдещите мултимилиярдери ще ощетят милиони хора със своята алчност за богатство, живеят без да извършват никакви действия, без желания, без абсолютно нищо, за да не нанесат страшни последствия на останалите хора ? Или само стремежа към пари ощетява хората ?

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:The Secret
« Отговор #246 -: Юни 03, 2009, 17:31:37 pm »
Едва ли някой търси отговор от хората във форума да направи нещо. Това се явява някаква дискусия с пределно ясен край, служеща за "убиване" на времето.

В тази тема май отдавна не се говори за конкретния филм, а за принципа на работа на подобен "закон" . Целият интерес/ поне за мен/ около което се въртят последните няколко страници е прекаленото говорене за подобни последствия.

След като вече сме осъзнали
Цитат
че няма действие без последствия на принципа на скачените съдове
дали е време да осъзнаем, че целият ни живот е низ от непрестанни действия ? Или как няма човек, който да не използва тази толкова страшна "тайна" , "закон" .. няма значение наименованието. Това го пиша поне за 3-ти път.

Колко от тези, които пишат как бъдещите мултимилиярдери ще ощетят милиони хора със своята алчност за богатство, живеят без да извършват никакви действия, без желания, без абсолютно нищо, за да не нанесат страшни последствия на останалите хора ? Или само стремежа към пари ощетява хората ?

Отговора на въпросите си ще намериш в предишния ми коментар  :-*

Неактивен rump

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
  • това не съм аз ;)
Re:The Secret
« Отговор #247 -: Юни 03, 2009, 22:46:12 pm »
Имам чуството че някой хора писаха глупости  ;) прехвърлиха топката на други и се покриха дълбоко  >:(
...Искам ли последствията от моите действия да навредят на останалите или не?
Добре де emilkos,виждам че тебе само щастието на другите те интерсува.А защо веднъж не си се запитал, сега като имаш топло ядене и покрив над главата ,дали някой не е останал гладен и на студено заради твойта "угодия".Мислиш ли че с този начин на мислене ще просперираш !!По тази логика дай да хванем всички да се поболеем тука, защото някой ходят голи и боси по улиците.А замислил ли си се, че дори и да им дадеш някой лев, пак няма да са голи и боси!!!.Какво според тебе ще си купият: чорапи или водка .Аз залагам на второто.Давал съм и по 5 лева,но ако инстинктът ми показва че човекът ще ги похарчи за друго, не за картички и мафиоти пръскащи осъкатени хора по всеки ъгъл.Защото...всъщност мн.се отклонявам от темата.За това спирам до тук  ;)
« Последна редакция: Юни 03, 2009, 22:47:46 pm от rump »
няма "не мога" има само "не искам"

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:The Secret
« Отговор #248 -: Юни 14, 2009, 17:53:06 pm »
Повечето хора в този форум, знаят как работи системата. Незнам защо, хората пишещи в тази тема си мислят, че всички искат да стават мултимилиярдери?

Ами защо пък мултимилиардери  :P Някои просто може да искат да си вземат една тениска, но и тук гадната система се намесва и вместо тениските да падат от небето или да излизат от някой "репликатор" защото "вселената дава"  :P реално се получава това!

Жени-роби шият екипите на Англия

Лондон.  Новите екипи на националния отбор на Англия се шият от жени-роби, гръмна "Нюз ъф дъ уърлд". Работничките в Индонезия се трудят при нечовешки условия и за мизерно възнаграждение, добавя медията.

Фабриката, където се изработват екипите с марката "Умбро", се намира в Джакарта. Обстановката е като в концентрационен лагер - внушителни огради с бодлива тел и въоръжена охрана.

При нечовешки условия около 2000 жени се трудят по 12 часа дневно, за което получават възнаграждение малко над 2 евро. В магазините фланелката с "Трите лъва" се продава за 49 паунда (57 евро).

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:The Secret
« Отговор #249 -: Юни 14, 2009, 19:56:01 pm »
Ако живееше в някоя кофа, хранейки се само от светлината на уличните лампи, по цял ден стоящ вътре и мислейки си само как да не ощетиш останалите хора, нямаше да се опитвам да напиша колко абсурдно звучи всичко което говорите.

Оставете искането или както го наричате настрана. Всички вещи у вас сигурно им знаеш перфектно произхода, защото не би си позволил да притежаваш нещо, заради което някой е работил в мизерни условия? Храната от магазина я проследяваш откъде идва и кой, какво и за какво я е правил? Носиш дрехи от фирми, които със сигурност не третират работниците си като роби ?

Докато сме на тази планета ще живеем в тази система. А системата е направена така, че винаги да ощетява някого, за да е добре на тия които са я създали. Незнам дали ходиш с една тениска цял живот, но се налага да се смени все някога. Дори тогава да си я вземеш, пак ощетяваш човека работил върху нея. Тогава каква е разликата между теб и някой, който я """"""иска"""""" по-рано ? Той ще натрупа така повече тениски и ще ощети много повече хората ?

На някои хора им стига да има къде да живеят и да изкарват "нормално" съществуване, на други малко повече, на трети много повече. Ако на човек от форума който е против тия "искания", му се случи да остане на улицата и да няма какво да яде, дали ще му е същото мнението или ще иска първо да си набави най-основното за живеене /независимо че пак ще разрухи половината свят с това си действие/ и после да мрази тайни, матрици и каквото и да е ?

Ако системата е толкова гадна и прави толкова хора нещастни, дори само с 1 тениска, вие защо седите още в нея ? Продавате апартаментчето, качвате се горе високо в планината в някоя малка хижа и там далеч от всичко и всички си живеете извън данъци, робство, конспирации, системи и т.н.
Който не го е направил, явно му е добре в тая система и има оправданието как неможе да остави "близките" си, или ще руши лошата матрица отвътре....

Колкото до предишните ми 3-4 споменавания на това, че няма човек без цели / искания, желания или някакво друго име/ си останаха тактично незасегнати. Ако приемате подобен "закон", тогава и вие ощетявате дори и неволно без да "искате" света.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:The Secret
« Отговор #250 -: Юни 14, 2009, 21:29:58 pm »
Аз още някъде в началото на темата съм писал че филма носи повече негативи отколкото позитиви ако не се смени  СИСТЕМАТА  ;) Номера "като не ви харесва се изнасяйте" не минава  ;) Ти почваш да правиш предположения за неща които не съм казал - нито кой какво да си купува как да живее и т.н. - аз просто посочвам как работи схемата и давам информация и го казвам на фона на филма който твърди нещо съвсем различно - много хора за съжаление изобщо не си задават такива въпроси.

Цитат
Ако системата е толкова гадна и прави толкова хора нещастни, дори само с 1 тениска, вие защо седите още в нея ? Продавате апартаментчето, качвате се горе високо в планината в някоя малка хижа и там далеч от всичко и всички си живеете извън данъци, робство, конспирации, системи и т.н.
Който не го е направил, явно му е добре в тая система и има оправданието как неможе да остави "близките" си, или ще руши лошата матрица отвътре....

А ако искат 10 милиона да се изселят в планината какво правим  ;) Аз може и планетата да не харесвам - на Марс ли да се изселя ?  :P

Тук става въпрос за нешо много по-просто и никой не ти казва че трябва да се чувстваш виновен че си си взел тениска например и че някой е работил с робски труд за нея, при положение че не си ти този който налага системата - но не пречи и да си информиран и ако в даден момент от живота ти от теб зависи да спомогнеш да се промени да го направиш  ;) Абсолютно същото е и със "замърсяването" на планетата - аз по никакъв начин не се чувствам виновен за този факт макар с нещата които си купувам също да участвам в това. Именно затова решението е в промяна на системата а не на нагаждането към нея както се твърди във филма.Щото става като заравяне на главата в пясъка и да се правим как всичко е чудесно и прекрасно.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:The Secret
« Отговор #251 -: Юни 14, 2009, 21:35:14 pm »
Това за фанелките аз го схванах просто като напомняне, провокация, "натискане на червената лапмичка".
Колкото повече потребляваме, толкова повече условия за робство създаваме.Това не значи да ходим голи и боси и да живеем на тротоара, но веднъж човек като осъзнае тези неща, сам започва да си променя отношението към стоките.
Ако можеш д живееш без нещо, не го купувай. Аз лично шопинг- манията не я разбирам. Намирам шопингманияците за болни хора.
А преди да започне да яде човек, добре е наистина да благославя храната, да проследи мислено пътя и и да прати благодарност на всеки, който е участвал в приготвянето.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:The Secret
« Отговор #252 -: Юни 14, 2009, 21:52:30 pm »
Цитат на:  Alien

Получило се е объркване. Аз не говоря за филма /въпреки че темата е за него/ а за съществуването на подобен """"'закон""""" . Тази закономерност далеч не свършва с обясненията от заглавие като ТАЙНАТА. Филмът казва само, че нещо съществува и ако много, ама много искаме кола и/или къща, това мистичното за което говорят ще ни го материализира от каталога на Вселената. Показан е само резултатът и не е дадено абсолютно никакво обяснение за метода на работа, какво остава и за последствията/ не от тези за които се писа досега/. Дори и да се смени системата филмът носи само негативи, позитивите са изключения, които могат да се категоризират и като случайни "грешки".

Дискутирали сме две напълно различни неща, грешката е моя. С поста ти съм напълно съгласен, което обезсмисля по-нататъшно писане от моя страна.
« Последна редакция: Юни 14, 2009, 21:53:49 pm от UpsideDown »

Неактивен rump

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
  • това не съм аз ;)
Re:The Secret
« Отговор #253 -: Юни 16, 2009, 20:19:56 pm »
...Филмът казва само, че нещо съществува и ако много, ама много искаме кола и/или къща, това мистичното за което говорят ще ни го материализира от каталога на Вселената. Показан е само резултатът и не е дадено абсолютно никакво обяснение за метода на работа....филмът носи само негативи, позитивите са изключения....
Ах ти UpsideDown-чо  ;) ,Тук вече ме хвърли в тъча.Как да не ти е показан методът на работа  :o !!! До колкото си спомням имаше пример с кола ,с колело...Май си проспал филма  :D А това за негативите и позитивите, говори че при теб филмът действа на обратно  ;D Аз съм точно на противоположният полюс laugh
няма "не мога" има само "не искам"

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:The Secret
« Отговор #254 -: Юни 16, 2009, 21:36:19 pm »
Във филма се каза единствено, че ако си мислиш за нещо много време, ако го желаеш от цялото си сърце / а защо не с палеца на десният крак ? / ще го получиш. Защо при децата, където съзнанието не е замърсено с притесненията и разсейващите мисли на хората, не се получава този "закон" ? Всяко дете иска много, много силно нещо и си го представя и разиграва в главата, както е дадено на филмчето, къде бърка ?

Хората са в постоянно взаимодействие с много повече неща от колкото осъзнават и с които трябва да се съобразяват. Животът им буквално се върти около мислите им, но не мислите им за това какво искат, как не им се чака на опашка и затова Вселената им дава повече от нея и т.н.

Аз не съм написал какво стои зад думата "негативи". Какво работи за мен и какво не, няма значение. Щом си открил правилният полюс и ти доставя "щастие" , остани на него колкото се може по-дълго време.


 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
5519 Прегледи
Последна публикация Декември 08, 2005, 15:46:18 pm
от H.
TOP SECRET-MAJIC autopsi alien report

Започната от globalufos НЛО

1 Отговора
3775 Прегледи
Последна публикация Септември 15, 2007, 21:15:54 pm
от Eon

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27