Автор Тема: Витамините повишават риска от смърт!  (Прочетена 34143 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #30 -: Октомври 15, 2008, 20:30:41 pm »
Внимавайте с витамините

5 октомври 2008 / News.dir.bg

Витаминните добавки в някои от хранителните продукти могат повече да навредят, отколкото да помогнат, казват германски експерти.
Според тях витаминно обогатените продукти крият сериозни рискове за здравето, съобщава БЛИЦ.
За закуска - пълна чиния с корнфлейкс и две чаши сок мултивитамин. Така не само покривате дозата витамини, нужна ви за целия ден, но и дори я надскачате. При това не сте хапнали нито късче плод или зеленчуци. Много потребители вярват, че витаминно обогатените продукти могат да им помогнат да останат здрави.
Тази вяра, разбира се, е в резултат и на масираната реклама на фирми от бранша, които печелят доста добре от млечни и хранителни продукти с вкарано в тях допълнително количество витамини. Само че - внимание: девизът: "колкото повече, толкова повече" не се отнася до допълнително привнесените в храната витамини.
Свръхдозировката им крие дори рискове. Хайдрун Франке, експерт по въпросите на храненето в централата на потребителите в Бранденбург, обяснява: "Витамините, които се намират в естественото си състояние в плодове, зеленчуци, месо и месни продукти, са само от полза за организма ни. В същото време извлечените от различни продукти витамини не са достатъчно добре анализирани и не се знае как се отнасят те едни към други. Тоест, нямаме предства дали те увеличават или намаляват взаимно въздействието си или пък дори ни вредят. Затова aз препоръчвам: не използвайте витаминно обогатени продукти!"
Няма и достатъчно поучвания за това колко опасно е предозирането на витамините. Франке дава пример от научно-изследователската дейност: "Бетакаротинът например е известен с това, че има много голяма защитна функция за организма ни, ако се взема в нужната доза. Въпреки това голямо проучване, направено сред пушачи, доказва точно обратното: броят на раковите заболявания се е увеличил. Засегнати са били сърцето и кръвообращението на онези, които са вземали допълнително бетакаротин", обяснява експертката от Централата за защита на потребителите. Все по-трудно може да се установи от какво количество витамини има нужда всеки от нас. Посочената на опаковката дневна доза витамини е всъщност средно количество и се отнася както за пеленачета, така и за стокилограмови мъже. И все пак има старо правило, което може да ни помогне да установим от каква доза витамини точно има нужда нашия организъм: Яжте по пет пъти на ден плодове и зеленчуци и то в количество, което съответства на шепата ви. Така ще дозирате правилно, независимо от възрастта ви. От тези пет порции три трябва да са зеленчуци и две - плодове, защото прекалено голямото количество плодна захар означава и повече калории. Освен това, ако витамините са в естественото си състояние, опасност от предозиране няма.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #31 -: Октомври 17, 2008, 22:13:53 pm »
Крият ли рискове витамините?
http://www.dw-world.de/dw/article/0,2144,3709261,00.html

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #32 -: Октомври 17, 2008, 22:32:32 pm »
  има логика. Две чаши мултивитамини сутрин сигурно те правят "вертолет", а какво ли се получава повече от веднъж дневно една такава доза  :o

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Относно: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #33 -: Ноември 26, 2008, 14:09:10 pm »
Доколкото съм срещал информация за здравето на народите,оказва се че в началото на миналия век в България е имало най-много СТОЛЕТНИЦИ , в сравнение с другите държави. От Япония идва делегация за да проучи на какво се дължи това явление и какви са традициите на хранене на народа. Тогава още не е имало витамини по аптеките, а вероятно и много малко аптеки.Най- добре е народа да се храни с естествена храна която расте в нашия район, защото организмите на нашите деди и прадеди са се хранили само с това и нашия организъм е наследник на техните.

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Относно: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #34 -: Ноември 27, 2008, 13:05:25 pm »
Аз единствено взимам течен витамин ц от ампула. Вдига имунната система и пречиства организма!

Androctonus

  • Гост
Относно: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #35 -: Ноември 27, 2008, 19:48:35 pm »
Има логика в тия статии, но не е нищо ново, нито кой знае колко фрапантно.

И от вода можеш да се "натровиш".

Всичко е в количеството.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #36 -: Август 18, 2009, 12:38:13 pm »
Особено ако е от Цонкиното кладенче... ;D ;D ;D

Активното движение означава и подвижен ум
Хората, които поддържат добра физическа форма, имат по-голям хипокампус
За укрепването на мозъчните възможности  няма фитнес уреди, но дори една обикновена разходка е от голяма полза за мозъчната дейност.

Ново проучване показва, че редовните упражнения за укрепване на сърдечно-съдовата система може да уголемят хипокампуса – изключително важна за функционирането на паметта мозъчна структура.

Здраво тяло – добра памет. С годините мозъкът започва да се свива, което води до отслабване на паметта. Проучването установява, че хората, които поддържат добра физическа форма, имат по-голям хипокампус и се представят по-добре на тестове за пространствена памет от хората в слаба физическа форма. 

Разходките, карането на колело, работата по двора са добра инвестиция в умствената дейност. Физическата активност предпазва от Алцхаймер и други форми на деменция.

Движението увеличава потока от кръв в церебралната област и стимулира растежа на сивото вещество. Много полезни за добрата кондиция на мозъка  мозъка са и вдигането на тежести и йога упражненията.

Проучванията са показали, че физическите упражнения помагат дори за възстановяването на загубения мозъчен обем и познавателните функции при хора в ранен стадий на алцхаймер. Това се дължи вероятно на повишения кръвен приток в церебралната област, което пък води до образуването на нови мозъчни клетки.

За умствените способности е важно още:

• Да овладявате стреса. Хроничният стрес може да се превърне в унищожител на мозъка. Отхвърлете депресиращите мисли. Те вредят на паметта.

• Да намалите до минимум алкохола. Според редица  научни публикации прекаляването с алкохола води до свиване на хипокампуса.

health.bg
http://health.actualno.com/new_257143.html

хипокампуса
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=1056134

Неактивен MB

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re:Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #37 -: Септември 09, 2009, 01:31:49 am »
Силно се съмнявам, липсата на някои витамини води до податливост към разни болести, като пелагра, примерно, сега ми дойде на ум. Ако не не използваш източниците на тези витамини, натурални имам предвид, най- добрият начин е чрез витамини.
ABC

Неактивен ellimar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re:Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #38 -: Септември 09, 2009, 12:01:02 pm »
Не на синтетиката!

Неактивен jah

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
  • Има неща, от които трябва да се освободим,за да г
Re:Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #39 -: Ноември 04, 2009, 17:23:13 pm »
Да! и това значи край на витамин Ц , аз си купих лимони,няма да пия некво хапче,дет не знам кво има ,сори за резкия коментар,ама съм леко депресиран днес.
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 19:33:37 pm от Mirotvorec »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #40 -: Март 03, 2010, 08:53:25 am »
Тъкмо се готвя да глътна витамин :D

Неактивен fabio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re:Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #41 -: Септември 25, 2010, 16:51:18 pm »
не знам дали витамините са настина толкова вредни, но от парацетамол и други общи лекарства са по полезни, лично аз излекувах напълно алергията си към полени със свръх дози витамин С, за 1 седмица 4грама витамин С ми елиминира напълно екстремно тежка вече алергия ( хапче за алергия не бих изпил ) та консумирам от десетилетия много високи дози всякакви витамини, и мога да кажа само хубави неща, в достатъчно висока доза С предпазва от настинка и грип, ако вече си настинал се възстановяваш в пъти по бързо с 1-2грама дневно. всички тези изследвания са от клиники който имат интерес да продават и изписват лекарства :) който са в пъти по зловредни
 за сравнение всяко едно лекарство което съм пил през живота си е дало много странични ефекти и ги усещам видимо, дори от парацетамол ( който вече не ползвам ) докато от подозиране с витамин никога нищо неприятно не съм почувствал, пия и индустриални количества аминокиселини и протеини ( без соев )
 в храната която ядем, има гигантски недостиг на витамини, ензими, минерали, аминокиселини и протеин няма как да поддържаш организма си без тези съставки. в плодовете и зеленчуците няма почти нищо освен целулоза, дори продукти "от село" са наторени. растението извлича минералите и витамините от почвата, когато тя е уморена растението не ражда, затова се слага тор, но така изникналото растение не съдържа нищо от това се получава недостиг и в тялото.
 когато спортуваш интензивно тялото се поти с потта се изхвърлят и много соли, минерали и витамини който ако не си ги набавиш бързо рухваш получаваш хронична умора и изтощение на тялото идват болести и т.н. ако не се пият витамини просто няма как да се снабдиш по друг начин с тези съставки. за хипер-витаминоза може да се говори само от мастно разтворимите витамини А-Е-Д с тях трябва да се внимава и да не се предозират. но да се твърди, че са опасни е НЕЛЕПА провокация и лъжа ! бях гледал филм по този повод, не казвам, че са прави напълно прави, но си имаха гледна точка, най много реклами има на лекарства лекарите са 100% до един корумпирани от фармацевтичните компании, те са тези който имат интерес витамините да се изтъкват като вредни, има тайна война между производителите на лекарства и на витамини и добавки. мисля ясно ви е, че фармацевтите водят в резултата.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #42 -: Септември 26, 2010, 00:47:46 am »
Синтетиката е вредна гледайте колкото се може да ги приемате в естествен им вид.
:)
Аз единствено си взимам хранителна добавка Женшен нищо друго.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен fabio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re:Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #43 -: Септември 28, 2010, 08:25:34 am »
За мен заглавието на статията, и нападките в нея са неоснователни и дори зловредни. забележете само източниците ? ? ?
 "германски експерти"  няма кво повече да се каже по тоя повод

в света няма човек починал от изпиване на витамин, дори да има такъв случей ще е нагласена работа.
в най лошия сценарии витамините може да не действат. а колкото до жен шен то се добива по същия начин това е екстракт, екстракти са и повечето витамини витамините се съдържат в природата и се извиличат от естествени източници.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #44 -: Септември 28, 2010, 10:39:42 am »
Да, но се обработват и се извлича водната им структура чрез химикали и стават на прах без никаква ценност само затлачват организма. Женшена го пия на течност която ако стои на топлина повече от 30 градуса става боза. Демек няма изкуствени неща, а и поне на мене ми действа добре и не само не мене.
 :)
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27