Автор Тема: Витамините повишават риска от смърт!  (Прочетена 34126 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Plutos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Относно: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #15 -: Октомври 07, 2008, 23:35:39 pm »
Ям соя във всичките и разновидности(соев протеин на прах,ядки,брашно,кайма) и нищо ми няма дори ми действа добре.
А между другото  каймата която се продава е натъпкана със соя така че и в кебапчетата и кюфтетата се среща  :)

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Относно: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #16 -: Октомври 07, 2008, 23:40:03 pm »
Ям соя във всичките и разновидности(соев протеин на прах,ядки,брашно,кайма) и нищо ми няма дори ми действа добре.
А между другото  каймата която се продава е натъпкана със соя така че и в кебапчетата и кюфтетата се среща  :)
и аз, също и за колбасите от магазина е много вярно, както казва един приятел, те са истинските соеви кренвирши, не тези от магазините за здравословни храни  :D

Max

  • Гост
Относно: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #17 -: Октомври 08, 2008, 00:01:44 am »
Щом Plutos и AU имат положителен опит със соята значи ...
Не знам какво значи...
Тотално съм объркан!
Вредна ли е или е полезна тази соя по д...?
На кого да вярваме?
То и за витамините тъй ще да е.На някои помагат, на други вредят.
Много е субективна тая истина .Уморих се.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #18 -: Октомври 08, 2008, 01:55:51 am »
Соята е невероятно вредна. Тя е най-генно модифицирания продукт на планетата.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Относно: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #19 -: Октомври 08, 2008, 11:07:46 am »
 абе незнам, не съм много съгласен ,че е вредна, най - малкото ям такива продукти стана незнам колко време вече, с години, и още не съм умрял.  :-\Вярно е, че относно соята има доста противоречива информация, дали обаче теориите за нейните негативни ефекти не са продиктувани от финансови съображения. В смисъл всеки може да публикува каквот си иска и всичко зависи явно от личностната преценка на индивида на какво да вярва и на какво не. Аз съм ЗА консумиране на Соя. Чувал съм достатъчно за това, че е генно - модифицирана и колко е вредна, но си остава най - богатия на белтък продукт от всички възможни, дори и месото.

Max

  • Гост
Относно: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #20 -: Октомври 08, 2008, 12:46:55 pm »
абе незнам, не съм много съгласен ,че е вредна, най - малкото ям такива продукти стана незнам колко време вече, с години, и още не съм умрял.  :-\Вярно е, че относно соята има доста противоречива информация, дали обаче теориите за нейните негативни ефекти не са продиктувани от финансови съображения. В смисъл всеки може да публикува каквот си иска и всичко зависи явно от личностната преценка на индивида на какво да вярва и на какво не. Аз съм ЗА консумиране на Соя. Чувал съм достатъчно за това, че е генно - модифицирана и колко е вредна, но си остава най - богатия на белтък продукт от всички възможни, дори и месото.

Ако помислиш, финансов интерес биха имали по-скоро да насърчават консумацията на соя. Така, че тези, които пишат против нея, вероятно са прави.
Освен това, соята си е фуражен продукт. Трудно смилаема е от човешката храносмилателна система, което  води до разход на жизнена енергия за образуване на ензими за смилането и.
И е генномодифициран продукт. Никъде не съм срещал опити за опровержение на този факт. За мен лично, даже това е достатъчно, за да си нямам работа с нея.

Колкото за най-богат източник на белтъчини – това са насекомите. Те са си традиционно употребявани на много места в Азия и Африка: хлебарки -в Тайланд, скакалци в Алжир…
Сигурно това ни чака и нас.Нали някъде на форума имаше статия по въпроса „Яжте хлебарки „ , нещо такова беше.

Ама нещо много се отклонихме от темата, а тя беше за вредата от витамините, които ние пием уж за да сме здрави.
Кой каквото знае още по въпроса, да казва.
« Последна редакция: Октомври 08, 2008, 13:15:01 pm от Max »

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #21 -: Октомври 08, 2008, 13:46:17 pm »
Само не забравяйте да правите разлика между синтетични и природни витамини. Защото от ядене на лимони никой не е умрял ;).

Max

  • Гост
Относно: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #22 -: Октомври 08, 2008, 15:02:38 pm »
Само не забравяйте да правите разлика между синтетични и природни витамини. Защото от ядене на лимони никой не е умрял ;).

Абсолютно!
Аз нали все туй повтарям, че витамините си действат положително, когато се консумират с останалите елементи в съдържащия ги източник.
Впрочем ,малко инфо за любителите на природни витамини и други вещества :
Бразилските орехи, които се продават и у нас, са може би най-богатият източник на селен и ако редовно приемате повече от 5-6 ореха на ден , ще натрупате опасни количества селен в тялото си.
Ако някой ден имате възможност или сте принудени да ядете месо от бяла мечка или тюлен ( всичко се случва), избягвайте черния им дроб, тъй като съдържа токсични количества  витамин А.
Пише го в ръководствата по оцеляване.
Кой знае някои къде ще ги отвее вятъра, да имат предвид. ;)

Неактивен Plutos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Относно: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #23 -: Октомври 08, 2008, 15:27:49 pm »
Аз пък немога да ям зеле корема ми се подува и боли все едно съм изял крава ::) но това не значи че е вредно все пак не всички приемат нещо по един начин :-[

Breath

  • Гост
Относно: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #24 -: Октомври 08, 2008, 15:29:28 pm »
Само не забравяйте да правите разлика между синтетични и природни витамини. Защото от ядене на лимони никой не е умрял ;).

Имам чувството, че много рядко четеш темите от самото им начало и отговаряш ей така напосоки или според заглавието. Прочете ли за какво става въпрос в темата та и такъв съвет извади?

Относно соята съм напълно съгласна. Имаше и огромна тема във форума за соя, но сега не я откривам. Някой ако знае къде е моля даде линк. При мен търсачката не работи.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Относно: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #25 -: Октомври 08, 2008, 17:11:50 pm »
@ MAX
 много писане за нищо, аз познавам хората които я пакетират за цяла България и при положение, че имат магазин за здравословни храни, биха лимамили всички които потребяват такива продукти. :-\ А това за цените си е направо безсмислено, по простата причина, че соевото Тофу, кренвирши и протеин са най - евтини, и не виждам кой би спечелил от това, едва ли някоя голяма корпорация, тъй като ги пакетира много малка фирма във Варна, където хората са изключително стриктни и информирани за това което продават и те самите са негови потребители. Първия магзаин за здравословни храни преди да станат модерни беше именно техен. :-*

 както казах, чувал съм достатъчно на тази тема и не мисля да споря, от много време приемам и предполгам за около 10 години, страничните ефекти трябваше да бъдат на лице, та аз пия по няколко пъти соев протеин всеки ден.  :D, в монета не толкова, не основно карам на соя и производни нея продукти.
« Последна редакция: Октомври 08, 2008, 17:14:08 pm от AU »

Max

  • Гост
Относно: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #26 -: Октомври 08, 2008, 17:37:34 pm »
А това за цените си е направо безсмислено, по простата причина, че соевото Тофу, кренвирши и протеин са най - евтини, и не виждам кой би спечелил от това
Кой въобще говори за цени на дребно? Става дума за едър бизнес, трансконтинентални корпорации, не за „ магазин за адравословни храни”

чувал съм
Аха, това е много серезен аргумент! ;D


я пакетира много малка фирма във Варна
Мдаа, това, че „я пакетира много малка фирма във Варна”, определено отменя вероятността соята да е генномодифицирана и да бъка от фитоестрогени.  Или имаш предвид, че самият процес на пакетиране неутрализира тези фактори? ;)

предполгам за около 10 години, страничните ефекти трябваше да бъдат на лице
И аз тъй предполагам, но както писах в темата за хлебарките – на всичко издържаме,
 че на една соя ли ще се дадем… :)


Споко бе брат! Щом ти действа добре соята, яж я. Личния опит си е личен опит, никакви книги не могат да го оспорят!!
Аз имам много изнежен организъм и понасям безпроблемно май само плодовете.Някога се подлъгах да стана веган и сега не мога да се върна към предишното си състояние. Направо ти завиждам за якото храносмилане.




Та темата беше "Витамините повишават риска от смърт!", а не "Полезна или вредна е соята"
« Последна редакция: Октомври 08, 2008, 20:22:37 pm от Max »

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Относно: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #27 -: Октомври 08, 2008, 20:26:37 pm »
   явно някой си няма работа и се чуди с кого да спори, не претендирам да съм диетолог, но определено съм фитнес тренер сертификиран в НСА. Не съм много в час на биохимията, ама не паса и трева.  ;)

 да съгласен съм, че има прекално много химически витамини на пазара, но не смятам, че те биха довели до смърт, независимо, че има и доста вредни странични ефекти като цяло, най - вече за черния дроб.
« Последна редакция: Октомври 08, 2008, 20:28:29 pm от AU »

Max

  • Гост
Относно: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #28 -: Октомври 08, 2008, 20:38:26 pm »
   явно някой си няма работа и се чуди с кого да спори, не претендирам да съм диетолог, но определено съм фитнес тренер сертификиран в НСА. Не съм много в час на биохимията, ама не паса и трева.  ;)

 да съгласен съм, че има прекално много химически витамини на пазара, но не смятам, че те биха довели до смърт, независимо, че има и доста вредни странични ефекти като цяло, най - вече за черния дроб.


Победен съм, предавам се. :)

Но какво общо има цялата тая работа с темата?
« Последна редакция: Октомври 08, 2008, 20:40:30 pm от Max »

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Относно: Витамините повишават риска от смърт!
« Отговор #29 -: Октомври 08, 2008, 21:01:23 pm »
но не мисля, че трябва да се отричат, витамините, аминокиселините и другите хранителни добавки.

Абслолютно съм съгласен, че не трябва да се отричат.
Само че според моята философия те трябва да се съдържат в храната, а вече се знае, че в купената от супермаркета има кво ли не, само не гореизброените жизнено важни вещества.
От там и стремежа да си ги набавяш от аптеката.
Това е порочно, неестесвено.Движим се в погрешна посока , откъдето и да го погледнеш.
Навремето нашия Крали Марко, руските богатири и други силни хора за които пише в историите и приказките, да не мислиш че са тичали до аптеката.Тогава храната е била ХРАНА.

извън темата.
 
незнам, със сигурност количествата гозби изяждани от Богатирите са били митични. :D А и освен всичко не са били толкова напреднали във физиологията? и знанията с които разполагаме днес.
 а колкото до храната като качество тук във България изобщо не можем да се оплачем, разбира се не става въпрос за големите супермаркети и масовия продукт, все още вкусовите качества са на ниво.  :-*
отговора се съдържа тук  :-\

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27