Автор Тема: GSM-ът - недостатъци  (Прочетена 94198 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #15 -: Април 28, 2006, 12:18:22 pm »
Целта е да ни отнемат човешкото. Отнеха ни общуването очи в очи с телефоните. През Интернет дори не се чуваме. Какво ли следва?...

Айде да ходим на село, да гледаме овце и крави.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #16 -: Април 28, 2006, 16:20:27 pm »
Jean-Luc Picard, не си интересен. Който не му е приятно какво се пише/мисли тук просто не влиза и не се прави на вечната опозиция, за да задоволява лични нужди. Има мислещи като теб - няма нищо лошо, никой не иска да променя теб, както и ти няма да промениш нас с редовните контра-лафове, които явно те карат да се чувстваш изпълнен. В резултат се получават тъпи спамове като тези в момента. Това че нещата, които се пишат не съвпадат със системата ти от виждания, не значи, че сме супер задръстени. Аз не вра убежденията си в лицето ти, не те карам да влизаш тук, не ври и ти твойте ако обичаш.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #17 -: Април 28, 2006, 22:34:37 pm »
Електростимулация вместо вибрация

26.04.2006
MobileBulgaria.com: След като преди години Motorola разработи вибриращия модул за мобилни телефони, сега американската компания се опитва да патентова нова технология, която да направи известяването още по-безшумно. Вместо вибриращ мотор в нея се използва леко електрическо стимулиране. Потребителят носи малко устройство, снабдено с електроди, което безжично се управлява от мобилния телефон при входящ разговор, получен SMS или друго събитие.


Тез още малко ще направят 2 в 1 :) Хем вибрация хем електрошок с  дистанционно - Напрао ще ги реанимират по телефона  :P А колко смъртни случаи от "позванявания" ще има не ми се мисли  :P

ssi

  • Гост
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #18 -: Април 29, 2006, 08:18:16 am »
Е не, Това са глупости с електрошока. Какво ,мобилния на голо ли трябва да се носи? Ами ако го нося във външния джоб на якето? Ами ако го преместя във джоба на ризата (до сърцето)?
Това са измишльотини от някой който иска да се направи на интересен и нищо не разбира!
Колкото и да е слаб електрическия заряд той дразни достатъчно. Представете си ,че сте се отпуснали и задрямвате и ви "боднат" с електричество.... ами най малкото ще си изкарате акъла и ще предизвика стягане на мускулите. Дано нищо не държите....
А между другото за да премине през въздуха (все пак няма да е долепен до тялото постоянно) и после през кожата заряда трябва да е доста силен...

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #19 -: Ноември 26, 2006, 13:42:36 pm »
Не успях д анамеря тема за това чуо на техниката ,как е произлязло ,пак ли е от военните ,как вреди и как да  се предпазване доколкото можем , знам че като почнеш да набираш номер ,докат отърси клетка трябва да го държиш далеч от главата ,чак като даде "свободно" -няма толкова излъчване  :-[
« Последна редакция: Ноември 26, 2006, 15:41:19 pm от Horus »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #20 -: Ноември 26, 2006, 15:41:04 pm »
Създадено за по-добър контрол. Подслушване, облъчване, честотна ограда.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #21 -: Ноември 26, 2006, 21:02:51 pm »
......., честотна ограда.

т.е.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #22 -: Ноември 26, 2006, 21:31:22 pm »
Създава се честотна мрежа/бариера около планетата, която пречи за издигането на планетарното съзнание.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #23 -: Ноември 27, 2006, 16:55:36 pm »
Създадено за по-добър контрол. Подслушване, облъчване, честотна ограда.
В САЩ нали NSA  ги подслушват в БГ как стои въпроса , има я сигурно с-мата за кодови думи : "бомба" "атентат"  и т.н.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #24 -: Ноември 28, 2006, 12:59:35 pm »
Цитат
Мобифоните могат да намалят потентността на мъжете
Колко е вярно не знам, ама се сещам за онази приказка-на младия киселото не вреди, а на стария сладкото не помага.   :D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #25 -: Ноември 28, 2006, 15:35:07 pm »
 всички сте забелязали какво става преди да звънне нали , улавят го всякакви тонколни и монитори , и си има специфичен звук. Представете си какво се случва с главата ви  :'(

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #26 -: Ноември 28, 2006, 16:22:46 pm »
Правете разлика между “мобифон” и “gsm”, защото са различни поколения мобилни технологии и са с различни параметри на излъчване и влияние върху човека съответно. Мобифоните са по-старото поколение мобилни средства и са с по-високо ниво на излъчване, съответно са по-вредни. “Вредността” на мобилните телефони се характеризира със стойността на параметъра SAR (Specific Absorption Rate) и се измерва в единици W/kg (ват на килограм). Проверете стойността на този параметър за вашия мобилен апарат като проверите упътването към телефона ви или пуснете търсене в google, примерно “SAR Nokia 6010”, като сложите конкретно своя модел. За този модел след малко ровичкане ще откриете следните данни:

Head (глава): 1.08
Body (тяло):   0.73
Measured in (измерено при): 1900 MHz

Стойностите под 2.00 W/kg се считат за безопасни и съответно този би трябвало да е безвреден.  :D

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #27 -: Ноември 29, 2006, 12:09:35 pm »
GSM-те са инструменти за дресировка. И който не ги използва  по всевъжможен начин/ от най-грубия до най-финия /бива  принуждаван да го носи винаги и по всяко време в себе си. Аз нямам GSM, не желая тези услуги,  не искам  това чудо на техниката да ме държи на линия във всеки един момент от живота ми. Но както се случва, това от което бягаме, постоянно се изпречва по пътя под една и друга форма. Учудването от факта, че нямам GSM , лека – полека прерасна в недоволство и в момента ми почти ме принуждават да имам GSM. Защото шефовете ми заявиха, че съм длъжна да имам GSM,за да могат  по всяко време да съм на разположение.Не “било лоялно” от моя страна да се крия през почивните си дни. Абсолютна дресировка и посягане на малкото свобода. Искат всички да сме ограничени и несвободни.Но има различни, обществото по-често ги нарича луди и не спазват никакви ограничения, те вършат това, което мислят за правилно и хич не им пука дали на някой това ще се понрави.Защото искат да изживеят живота си по-най вълнуващия начин. Но дресираното общество това не го вълнува, важното е да дадем приноса си към него със скъсване от работа и възпроизвеждане. Е, няма да стане!!!
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #28 -: Ноември 29, 2006, 14:07:29 pm »
Браво ,и аз бях така до преди 3 години :(

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: GSM-ът - недостатъци
« Отговор #29 -: Ноември 29, 2006, 14:14:43 pm »
GSM-те са инструменти за дресировка. И който не ги използва  по всевъжможен начин/ от най-грубия до най-финия /бива  принуждаван да го носи винаги и по всяко време в себе си. Аз нямам GSM, не желая тези услуги,  не искам  това чудо на техниката да ме държи на линия във всеки един момент от живота ми. Но както се случва, това от което бягаме, постоянно се изпречва по пътя под една и друга форма. Учудването от факта, че нямам GSM , лека – полека прерасна в недоволство и в момента ми почти ме принуждават да имам GSM. Защото шефовете ми заявиха, че съм длъжна да имам GSM,за да могат  по всяко време да съм на разположение.Не “било лоялно” от моя страна да се крия през почивните си дни. Абсолютна дресировка и посягане на малкото свобода. Искат всички да сме ограничени и несвободни.Но има различни, обществото по-често ги нарича луди и не спазват никакви ограничения, те вършат това, което мислят за правилно и хич не им пука дали на някой това ще се понрави.Защото искат да изживеят живота си по-най вълнуващия начин. Но дресираното общество това не го вълнува, важното е да дадем приноса си към него със скъсване от работа и възпроизвеждане. Е, няма да стане!!!

Не разбирам какъв е проблема когато те потърсят по мобилен телефон а ти не желаеш да бъдеш намерен, просто да го оставиш да си звъни. Аз даже го гледам с доволно изражение по време на този процес :)) Окей, измисляй оригинални обяснения на позицията си колкото искаш, но не обиждай всички останали хора като ги наричаш дресирани. Иначе мобилният телефон е изключително удобство - можеш да установиш мигновена връзка с останалите хора, без да се налага да търсиш онези идиотски телефонни кабинки. Защото аз например хич не обичам да ми се налага да помня повече от 2-3 имена на които трябва да се обаждам в определен момент. Претеглени на кантара, ползите му са повече от вредите. Вярно е, че можеш да бъдеш лесно локализиран по клетката в която се намира телефона у теб. Както е вярно, и че има и някакво вредно излъчване. Но пък няма да живеем по хиляда години и без това, нали така.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27