Автор Тема: Следваща стъпка - Облъчване  (Прочетена 4924 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Dimi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Следваща стъпка - Облъчване
« -: Октомври 15, 2015, 01:47:07 am »
Учени: Облъчването на мозъка с магнитно поле подрива вярата в бога.

Този прийом лекува от Паркинсон и тютюнопушене, приучва бързо да се смята на ум и да се учат чужди езици.
Британски учени и техни американски колеги открили, че облъчването на мозъка с магнитно поле намалява степента на вяра в бога и свръхестествени същества, се казва в публикация в списание Social Cognitive & Affective Neuroscience.
Кейзе Ицума от калифорнийския университет в Лос Анджелис и неговите колеги експериментирали с така наречената трансчерепна магнитна стимулация – подтискане активността на различни части на мозъка с помощта на високочестотни или нискочестотни магнитни импулси.Този прийом, както показват опитите през последните години, позволил на учените и медиците да избавят много доброволци от болестта на Паркинсон, от вредни привички като тютюнопушене, а също така да ги научи по-бързо да смятат на ум, по-добре да възприемат нови езици и непознати думи.По думите на Ицума, стимулацията на мозъка довела до там, че сред дълбоко вярващи в бога студенти от ВУЗ-ове в Калифорния на 32% дълбоко била разколебана вярата им в бога и свръхестествените сили.
Това се проявило в намаляване на увереността на доброволци, че висши същества и техните противници в лицето на дявола и други сили се намесват в живота ни.

Дали е така? Не мисля. :-)
« Последна редакция: Октомври 15, 2015, 02:00:40 am от Dimi »

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: Следваща стъпка - Облъчване
« Отговор #1 -: Ноември 14, 2015, 21:09:55 pm »
Ако има някакво влияние, то е минимално и не може да повлияе директно на възгледи и пр. Може обаче да изтощи човека, да повлияе на някой център, да промени някое по-фино сетиво и оттам възприемането му за света, което изглежда е ключово. Но мозъкът е до голяма степен енигма за мен.
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: Следваща стъпка - Облъчване
« Отговор #2 -: Ноември 14, 2015, 21:13:23 pm »
И мисля, че още е важно да се дефинира тая "вяра в бог", значението на който израз все още ми се струва противоречив. - дали вярата, че религията е "истинна", "начин за "спасение" "  и пр. , или осъзнаването на "Бога" в Себе си.
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27