Автор Тема: Българка фотографира НЛО над Гърция  (Прочетена 11328 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stiver

  • Гост
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #15 -: Януари 02, 2007, 23:11:51 pm »
А къде казваш е оригиналната хубава снимка?
Ето аз си поиграх малко (днес нямах толкова работа странно за мен) и виж какво се получи на изключително светла снимка обработена на MS PAINT!! Повярвай ако някой с умения и програма (аз и двете ги нямам) ще се получи нещо добро  ;)

Като най-лявото НЛО е изключително дърводелско, просто неползвам фотошоп да видиш какво могат филтрите и как лесно от зелено ще стане червено например  ;)
Снимката е моя а НЛО-тата са взети от тази в Гърция  :D

Ето тук:   http://www.ufodigest.com/news/0806/greekufos.html  Най-долу. Снимката със зелените кръгчета. По-висока резолюция и по-добро качество. Но аз наистина нищо повече не мога да кажа. :)  Човекът (Bruce Jessop) сигурно не случайно си дава е-мейла. Пиши му, питай го. Вярвам, че ще се радва да обясни.  :)

AGISOFT

  • Гост
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #16 -: Януари 03, 2007, 15:49:36 pm »
Мдам - относно снимките:

1. Доста недодялан апарат като се им предвид качеството на снимката - или по скоро който я е компресвал си е оставил ръцете до колената....
2. Колкото до фотошопа - ше знаете че хич не е толкова елентарно както и че т.нар. ФИЛТРИ не са за червено например а се ползват за коеренно реазлични цели - както и да е няма да изнасям купс по фотошоп  ;)

Коментара относно снимките са ми следните:
1. Достатъчно дълго съм снимал залези за да знам че светлината може да играе достатъчно лоши шегички с очите на човека да не говорим че един самолет който идва от посоката на залеза  и е доста далеч ... той просто изглежда като НЕПОДВИЖЕН, БЛЕСТЯЩ и СИЯЕЩ ... ТРИЪГЪЛНИК..... как звучи само....  ;) 
2. Да не говорим че в нета колкото и информация да получаваме - поне 99,99% си е ФЕЙК все пак - ама и тва сме го дъвкали не един път тука ;-)

Реалната снимка според мен ще е тази която бъде заснета на SLR (Огледалноп рефлексен) на RAW формат (т.е. НЕПОДПРАВЕН суров формат) - там вече нема мърдане !!!  повярвайте ми доста народ се опитва вече 4 години да хакне т.нар. EXIF данни за снимка - е не стаа и тва си е  :D

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #17 -: Януари 04, 2007, 05:19:18 am »
AGISOFT, скоро не си се появявал :)
Добре дошъл отново!
Да си кажа и аз винаги проверявам файловете за да се информирам, като как и с какво са правени. Рядкост са такива коректни постове. А видя ли .gif  :-X
За моите нощни снимки дано имаме късмет. Време имам но ще поискам съвет за типа апарат или камера. Но за огледално рефлексен се съмних на момента (а съм още босичък).
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

AGISOFT

  • Гост
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #18 -: Януари 04, 2007, 11:14:16 am »
AGISOFT, скоро не си се появявал :)
Добре дошъл отново!
Да си кажа и аз винаги проверявам файловете за да се информирам, като как и с какво са правени. Рядкост са такива коректни постове. А видя ли .gif  :-X
За моите нощни снимки дано имаме късмет. Време имам но ще поискам съвет за типа апарат или камера. Но за огледално рефлексен се съмних на момента (а съм още босичък).

Нещо не вденах за .gif къде да видя? :-)
Колкото до апарат - без значение е дали си още босичък - предвид това че разликата в цените не е кой знае каква - просто при огледално-рефлексните в последствие може да добавяш оптика ;-) там идва скъпата част ;-) ако си решил за нощни снимки да го ползваш определено недей да мислиш са .... сапунерчица - взимай един SLR и приключвай ;-) вече има доста богат избор на цени под 900 лева  ;)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Българка фотографира НЛО над Гърция
« Отговор #19 -: Януари 04, 2007, 15:36:15 pm »
Сърдечно благодарско.
Значи на есен с песен :)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27