Автор Тема: Какво знаем за българите и българския език  (Прочетена 146440 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Antonium

  • Гост
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #60 -: Февруари 07, 2007, 08:59:27 am »
Всички езици са космически, дори и мангалския щото се намираме в тази Вселена. След 5 000 000 години, когато циганите изстрелят космически кораб и се влеят във Вселенското братство то тогава автоматично техния език става оновен във Вселената. Видяхме какво стана след като ни приеха в Европа.
Що се занимавате с щуротии, всеки народ с шаманско минало може да претендира за това. Та ние нямаме дори Стоухендж. Не съм нихилист, просто съм реалист, да ме прощавате.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #61 -: Февруари 07, 2007, 09:13:00 am »
Цитат
Та ние нямаме дори Стоухендж.
Но имаме плочките от Караново, Градешница и още много, много други.  ;)
Не мисли като човек!-Крион

Antonium

  • Гост
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #62 -: Февруари 07, 2007, 09:19:33 am »
Имаме плочки, но нямаме керамична армия, не можем да разчетем свободно надпис на 3 хиляди години като китайците.

karutzar

  • Гост
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #63 -: Февруари 07, 2007, 18:43:24 pm »
Не зная какво да ти кажа Seine Saint Denis Style - пишеш много убедително, но бих поспорил с теб специално за Стамболов и симеон великото мекере. Много вярни неща казваш, но бих искал да ти кажа, че с тъпотията на глава не се излиза. Българите са изпаднали във "затъпяване" още при борис първото мекере. Сигурно сега ще скочат мнозина форумци за това че ги наричам мекерета. А как иначе. първото мекеренце - ръцете му изцапани с кръв - до шия. Избил е цялата Българска интелигенция. До крак. Наложил измислената т.нар. християнска религия (тази на чифутина павел - не на Йошуа/Христос) с меч - нещо подобно и турчилята са  правили - но не толкова жестоко - не могат да се равняват с чифутите в това отношение, а борката-първото мекере си е бил наполовина чифут. Та значи - изтребил интелигенцията и народът затъпял. Нормално. Синът му - моньо - да не се бърка с моньо мадридското недоразумение, въпреки че има аналог) бил събрал библиотека - ама не била Българска а византийска. И така се започнало затъпяването. До известна степен за Българите турците се явяват освободители. Поне на първо време. Намалили данъците.И затова нямало такова съпротивление срещу турците - както е било при сърбите и Косово.  После се усетили - но било късно. Както и да е. След това - Възраждането. Просвещението.  (пропускам хайдушката съпротива) Пробуждане на хората. До тук добре. Но било само за някои хора. Тълпата си останала тъпа - както е и било винаги. Знаете за Айнщайн, вселената, и хорската тъпотия - няма да ни я цитирам. Стамболов направил доста грешки - една от тях била фернандел (абе как му беше чифутското именце на това мекере?) - да бе - фердинанд. Докарал го за принц български. Него - чифутското недоразумение. И двамата с стамболов се състезавали кой колко моми ще изчука. Толкова за стамболов и неговото "държавничество". Горе-долу по това време и бил сложен край на Българския патриотизъм. Е, довършил го окончателно другото мекере борис (кой му бешие номера в живота laugh) - с убийството на лидера на Легионерите.
Seine Saint Denis Style, мисля че бъркаш профанизацията и народната карма - казано накратко.
Привет

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #64 -: Февруари 07, 2007, 19:28:45 pm »
Каруцар, защо преди да пишеш каквото и да било, не вземеш първо да си оправиш културата на самото писане. Иначе никът ти пасва идеално на начинът ти на изразяване, няма спор.
За пореден път се убеждавам, че както каза някой, си прочел някаква книжка дето не е трябвало. Ясно ни е вече, че си тангристче някакво и всичко що е християнско ти е чуждо, та направо го ненавиждаш. Самият факт, че можеш да изпадаш в такива крайности ни говори достатъчно за това какъв човек си всъщност. Пък така ако те слушаме първото мекере май трябва да се окаже Кан Кубрат, който скоро се оказа, че бил също християнин, бил расъл във Византийския двор и си играл с бъдещият император, та за това по-късно между тях имало мир (между България и Византия). А сега има предположения, че и Аспарух най-вероятно е бил покръстен, а за хан Омуртаг вече се знае със сигурност. Хайде сега ми обясни, по твоята логика тогава, кой не е мекере?
И още, какво бъобще е Тангра според теб, като няма никакви доказателства, освен един частичен каменен надпис, където се споменава част от дума - Тангр, че българите са имали подобен бог, става въпрос за колоната на Омуртаг. Връзката от тази непълна дума веднага е направена към Тангра, който на теб ти се е набил в главата и всъщност е бог срещан сред други народи, към които официалната наука постоянно се е опитвала да прибави и българите. Колкото до Борис, макар да твърдим, че той извършва покръстване, това са предположения на базата на неговите писмени допитвания до Папапата. Обаче в тях нито веднъж не се посочва настоящата религия на българите, нито пък някъде се споменава, че Борис планира покръстване. Така, че има много неща, които не са изяснени, дори в тази история на българската държава, за която уж се считаше, че е изчистена до край, но напоследък излизат наяве много нови факти и което е по-странно, често от чуждестранни учени и не рядко от разкопки извън територията на нашата държава. Интереснота е, че някакси тенденцията да се покрие българската история сякаш отшумява.
В крайна сметка аз лично няма да се учудя, ако се окаже, че Българите са станали християни доста по-рано отколкото си мислим. А ти, Крауцар не се вълнувай толкова от тази дума Християнство, защото има едно нещо по-важно, наречено Христово Съзнание, за което си мисля, че вероятно нищо не ти говори. :-X

karutzar

  • Гост
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #65 -: Февруари 07, 2007, 19:54:21 pm »
Каруцар, защо преди да пишеш каквото и да било, не вземеш първо да си оправиш културата на самото писане. Иначе никът ти пасва идеално на начинът ти на изразяване, няма спор.
За пореден път се убеждавам, че както каза някой, си прочел някаква книжка дето не е трябвало. Ясно ни е вече, че си тангристче някакво и всичко що е християнско ти е чуждо, та направо го ненавиждаш. Самият факт, че можеш да изпадаш в такива крайности ни говори достатъчно за това какъв човек си всъщност. Пък така ако те слушаме първото мекере май трябва да се окаже Кан Кубрат, който скоро се оказа, че бил също християнин, бил расъл във Византийския двор и си играл с бъдещият император, та за това по-късно между тях имало мир (между България и Византия). А сега има предположения, че и Аспарух най-вероятно е бил покръстен, а за хан Омуртаг вече се знае със сигурност. Хайде сега ми обясни, по твоята логика тогава, кой не е мекере?
И още, какво бъобще е Тангра според теб, като няма никакви доказателства, освен един частичен каменен надпис, където се споменава част от дума - Тангр, че българите са имали подобен бог, става въпрос за колоната на Омуртаг. Връзката от тази непълна дума веднага е направена към Тангра, който на теб ти се е набил в главата и всъщност е бог срещан сред други народи, към които официалната наука постоянно се е опитвала да прибави и българите. Колкото до Борис, макар да твърдим, че той извършва покръстване, това са предположения на базата на неговите писмени допитвания до Папапата. Обаче в тях нито веднъж не се посочва настоящата религия на българите, нито пък някъде се споменава, че Борис планира покръстване. Така, че има много неща, които не са изяснени, дори в тази история на българската държава, за която уж се считаше, че е изчистена до край, но напоследък излизат наяве много нови факти и което е по-странно, често от чуждестранни учени и не рядко от разкопки извън територията на нашата държава. Интереснота е, че някакси тенденцията да се покрие българската история сякаш отшумява.
В крайна сметка аз лично няма да се учудя, ако се окаже, че Българите са станали християни доста по-рано отколкото си мислим. А ти, Крауцар не се вълнувай толкова от тази дума Християнство, защото има едно нещо по-важно, наречено Христово Съзнание, за което си мисля, че вероятно нищо не ти говори. :-X
;D Младо и зелено си DreamCatcher - от вчера имаш интернет - сигурно затова и не си ме срещал из нета. За английските форуми си имам друг ник. И защо се обаждаш като отговор след като постинга ми беше предназначен към Seine Saint Denis Style . За история на религиите не бих желал да дискутирам нищо с теб - просто не ми се държат безплатни лекции. За официално написаната БГ история? - тя си е фалшификат от всякъде. Ако искаш да си вдигнеш IQто - попрочети БГ историци отпреди век и нещо.  ;DСигурно си се ядосал за изказванията ми за т.нар. християнство. Пълно невежество по въпроса. В гърция хората без собствени мнения са се наричали идиоти. Терминът се е използвал и за индивиди копиращи чужди мнения. Правиш се на християнин. Библията поне чел ли си? Ама не като детски роман.
Не се обаждай за постинги, които не се отнасят до теб. Нито ме интересува твоето (няма да употребявам гръцния термин - ти си го знаеш) мнение.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #66 -: Февруари 07, 2007, 20:30:17 pm »
Кarutzar,  държиш се ЗЛЕ, ако избиваш комплекси - не по този начин със съфорумците, намери си друго място където имат този стил като твоя. :P
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #67 -: Февруари 07, 2007, 20:34:35 pm »
Може да си в интернет от когато си искаш, нямам нищо против. Не съм аз виновен, че оставяш лошо впечатление с горният си пост - особено с начинът на писане. Явно си прекарал повече време в английските форуми, та си си поразвалил българският малко или просто нарочно пишеш така, за да се правиш на интересен.
Не знам къде при мен видя да използвам чуждо мнение. Мнението ми за начина ти на писане и Тангристките ти влечения са си лично мои, да си имаме уважението, забелязах тези тенденции при теб и в други теми. Тези неща просто се набиваха на очи.
За историята на религии не се притеснявай, не ми трябват твоите лекции. Чел съм не една или две книжки на тази тема, включително и една дето така и си се казва. Не знам кое в поста ми те накара да мислиш, че съм върл борец за християнството. То ми е от ясно по-ясно, историята му, заблудите му и влиянието му върху съвременното общество, ясни ми са връзките му с другите религии.  Може да не си ме разбрал, но аз не съм християнин в общоприетият смисъл на думата, както не са и повечето в този форум. Главно се подразних от начинът ти на писане, както и от странното ти отношение към някои исторически личности. За IQто ми не се притеснявай проверено е, а и от начинът ми на изразяване също може да се съди за него. (За разлика от въпросният ти пост.)
На личните ти обиди, макар да бяха малко завоалирани, няма да обръщам внимание. Ще ти каже едно може да се правиш на много нещо, не те познавам, може да си изключително начетен и да знаеш много неща. Така да е. Аз обаче знам, че имам много да уча още, но едва ли някой с отношение като твоето трябва да ми дава подобен съвет. Самото ти отношение ми показва, че ти самият имаш още много да учиш. Взимай пример, тук във форума има много хора, които винаги са готови да дадат, както казваш ти, безплатна лекция, осбено когато виждат, че някой има нужда от нея, без да се правят на важни.

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #68 -: Февруари 07, 2007, 21:09:38 pm »
Колега, Seine Saint Denis Style , няма как да не се съглася с теб за Стамболов, може да не е бил непорочен, но един политик, за да се справи в такава външнополитическа ситуация в каквото той е трябвало да управлевя трябва често да е безскрупулен. Същото важи и за вътрешнополитечската среда, на една млада и все още неуредена държава. Няма какво да се лъжем, в такива моменти диктатурата е много по-добро решение от демократичното управление. И все пак не бива да забравяме, че Стамболовата диктатура не е типичната такава, т.к. демократичните институции са всъщност запазени, а както знаем Фердинанд няма такова уважение към тях и спокойно си суспендира даже основният закон - Конституцията.
И все пак понякога, как да кажа съм изпитвал даже съжаление към Стамболо в личен план. Този човек в имено на България е изгубил не само най-близките си приятели, но и в крайна сметка живота си и то по особено брутален начин. Да те заколят шайка македонски бандити, докато полицията бездейства по заповед на Княза, какво по-гадно от това. Ако пък някой все още има симпатии към Фердинанд да послуша самият Стамболов, който определя поставянето му на престола като най-голямата грешка в живота си.
Ако не ви се търсят исторически източници относно взаимоотношенията между двамата, препоръчвам книгата "Корона и Кръв" от Ал. Беровски. Там нещата са описани задоволително точно от историческа гледна точка, а доброто повествование спомага да се навлезем донякъде в психологията на тези две исторически личности.

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #69 -: Февруари 07, 2007, 21:42:09 pm »
Е вярно, скатал се е по време на Априлското въстание, но наистина, защото е бил реалист. Захари Стоянов го е описал добре май този момент. Вярно това може и да му е пречило. Спокойно не се обиждам. И на мен ми е ясно, че в убийството му не участва само България. Все пак с Фердинанд освен лични дразги са имали и политически, а Фердинад определено не се интересувал от България, а по-скоро от собственото си Его, за разлика от Стамболов. Естесвено, че някой отвън е имал интерес да се отърве от Стамболов.
Имеме си и подобен случай в съвременната ни история. Свалянето на правителството на Жан Виденов беше организирано отвън. Първо засегна руски интереси, след това косвено засегна и интереси на ЦРУ, чрез Сорос. И естествено го махнаха. Така си е, трудно е да се каже, че някога сме били независима държава. Това ни е основният проблем от времето на Станболов до сега. Той май е последният ни политик държал толкова България да бъде възможно най-независима на външнополитическата сцена.

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #70 -: Февруари 07, 2007, 22:00:38 pm »
Аре сига бе, не ми е преподавал никой с име Жан, а и не знаех, че преподава!  :-X А това, за "Европейска Интеграция" от нега е наистина смешно. Това в Софийският ли е?!
Ами то това са си мои анализи. Иначе ако питаш официалните източници тогава парламента е щурмуван от разбонтувани граждани и студенти, ама ако се вгледа човек в записите ще види, че всъщност едни яки момчета с дебели вратове и кожени якета разбиват прозорците с много точни каратистки удари. Висаджийчета ли са Сикаджийчета ли? Ок, дай да я оставим тази тема, че много спамим, макар, че то и това вече е част от историята. Но за нея хептен нищо не се пише, вероятно от страх.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #71 -: Февруари 08, 2007, 03:25:35 am »
Българският език е най-точният език на който могат да се предадат окултните закони  и Словото  на Бога, защото българският народ е най-древният народ на Земята.


Петър Дънов

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #72 -: Февруари 08, 2007, 12:19:41 pm »
 :( Лоша работа, а аз наистина го чаках с нетърпение. Ти за това искаш опция Ънду.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #73 -: Февруари 08, 2007, 12:44:39 pm »
Seine Saint Denis Style, ти цял реферат си написала бе, момиче   :P   Да си призная и аз го чаках, явно всички сме вложили по-вече емоции, залитнали сме в посока непременно да стане и... прекаленото очакване не е добро.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Какво знаем за българите и българския език
« Отговор #74 -: Февруари 09, 2007, 00:04:29 am »
Що спорим още? От 7512 години спорим и не сме се уточнили, а другите събират трохите от трапезата ни и си правят угощения..... :D ;D ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27