Автор Тема: "Пророчествата на Ванга"  (Прочетена 38449 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: "Пророчествата на Ванга"
« Отговор #15 -: Декември 20, 2006, 03:02:43 am »
Нещо като при паметника на Левски?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: "Пророчествата на Ванга"
« Отговор #16 -: Декември 20, 2006, 10:26:11 am »
- аха.
Затова я чакаха от много време да почине, за да почнат с програмата за тотемизиране на образа й..
musica universalis

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: "Пророчествата на Ванга"
« Отговор #17 -: Декември 20, 2006, 10:33:17 am »
Кой я е чакал да почине и какво значи да тотемизираш(уф, как го написах-не знам) някакъв образ?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: "Пророчествата на Ванга"
« Отговор #18 -: Декември 20, 2006, 10:44:06 am »
Да изградиш определен ореол около личността му, да го издигнеш в култ, да го направиш национална реликва, и да го сложиш в музея при другите си прашни реликви...
;D ;D ;D
« Последна редакция: Декември 20, 2006, 10:44:51 am от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: "Пророчествата на Ванга"
« Отговор #19 -: Декември 20, 2006, 11:05:07 am »
Един вид изграждане на лъжлив егрегор за нея. Едва ли обаче духът на Вангя някой би могъл да вкара в окултен затвор.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: "Пророчествата на Ванга"
« Отговор #20 -: Декември 20, 2006, 13:19:53 pm »
 Тази тема ми е от любимите  :-* , баба Ванга е помогнала на толкова много хора , представяте ли си да е от лошите  :-X

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: "Пророчествата на Ванга"
« Отговор #21 -: Декември 20, 2006, 13:29:10 pm »
Тази тема ми е от любимите  :-* , баба Ванга е помогнала на толкова много хора , представяте ли си да е от лошите  :-X

Какво му е сложното да си го представиш?
Вангелия Гущерова. В  АНГЕЛ - ГУЩЕР ???
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: "Пророчествата на Ванга"
« Отговор #22 -: Декември 20, 2006, 13:48:54 pm »
 В този форум нещата отиват на все по - зле и по - зле  ???
« Последна редакция: Декември 20, 2006, 13:50:58 pm от esoundc »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: "Пророчествата на Ванга"
« Отговор #23 -: Декември 20, 2006, 14:57:04 pm »
Тази тема ми е от любимите  :-* , баба Ванга е помогнала на толкова много хора , представяте ли си да е от лошите  :-X

Принципно нещата  да изглеждат добри или лоши е от положението на субективната ни гледна точка. Освен това съобразно тази класификация добри-лоши имат различни нюанси. Дори факта  че някой е гущер не го прави непременно лош. Аз просто отбелязах факта. Инфото което Дава Ванга като пророчества до голяма степен са били истинни. Това че даваш пророчества които се сбъдват само по себе не означава нито че си "добър" нито пък обратното. Означава само че имаш достъп до определена информация. Как се използва тази информация и какъв процент от нея служи за манипулация е отделен въпрос.
« Последна редакция: Декември 20, 2006, 14:58:00 pm от Alien »

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: "Пророчествата на Ванга"
« Отговор #24 -: Декември 20, 2006, 15:19:28 pm »
Личното й име е "Вангелия" - от "евангелие", блага вест. Това е същността й.
Придобитото й име е "Гущерова" - от "рептилия". студенокръвно земноводно. Това е наследството й.

Тя идва на тази Земя със своята същност (Вангелия) и попада на своето родово наследство (Гущери), което не е самата тя. За нас не е трудно да си спомним осакатеното й тяло, благодарение на която сакатост в нея се пробуждат пророческите й способности. Почти винаги такива способности се плащат със сериозно покъртване на тялото, на земното битие... просто, защото подобни дарби не са от тук и не могат да се поддържат лесно от триизмерни тела и общество. Омъжва се за един от Гущеровите; тези като нея често вземат за "другар в живота" чудовища, защото това е цената същите чудовища да се вдигнат; хиляди ангели и херувими ще трябва да се пожертват например, ако един демон поиска да се въздигне - както се беше пожертвал преди време и самият Син...

Търсенето на конспирация и будността за нейното забелязване е добро. Търсенето на конспирация под всяко теле обаче, е малко тенденциозно - не случайно ни обвиняват "отвън", че сме параноици, маниаци и прочея. Ванга не е гущер. Гущери са всичките онези използвачи, които я бяха наобиколили и продължават като вампири да я наобикалят, да я изписват по иконостаси, да я наследяват духовно във вестник "Шок", да разкриват неоповестените й пророчества и да разходват духовния й капитал за какво ли не. Тези са гущери, а не Ванга. И тяхното пребиваване в близост до същество като старицата е естествено, защото змията винаги има нужда от нещо топло, в което да се свие - това е нейното спасение, без което ще измръзне и ще загине.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: "Пророчествата на Ванга"
« Отговор #25 -: Декември 20, 2006, 19:41:03 pm »
 аз бих казал малко относно пророчествата , макар , че определено не съм много вещ в областта езотерика или паранормално. До колкото знам и са ми обяснявали, по принцип всички врачки и гадатели са обзети от демони , които много лесно могат да проникнат в душите ни , и лесно да проследят нашето битие на тази земя / миналото ни / , по принцип относно бъдещето обаче , демоните не могат да дават абсолютно никакви прогонози  и стрелят на посоки, защото това могат единствено просветените и одухотворени  , от тук следва и тяхното Дарование да виждат в бъдещето . Аз отново бих се съгласил с Флай Драгон относно това което е писал , и подкрепям напълно неговата теория  :)
 Бих отворил и скобата , че познавам подобен човек ,който ми е помагал много , и също така е в инвалидна количка  :)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: "Пророчествата на Ванга"
« Отговор #26 -: Декември 20, 2006, 23:31:41 pm »
Цитат
относно бъдещето обаче , демоните не могат да дават абсолютно никакви прогонози  и стрелят на посоки, защото това могат единствено просветените и одухотворени  , от тук следва и тяхното Дарование да виждат в бъдещето .

Сега няма да се спирам на определението за демон но ако го заменим с тъмна сила да кажем  ;) от гледна точка на предсказване на негативни събития, на тъмните им е много по-лесно да го направят!  Най- вече защото те сами могат да ги режисират! Няма нищо по-лесно да предскажеш апокалиптични развръзки да опишеш тези неприятни картини и след това да "изпраскаш" някой  вирус мутант или или да предизвикаш изкуствено някоя "природна" катастрофа и след това да кажеш - ВИДЯХТЕ ЛИ БОЖИЯ ГНЯВ ? А когато този "гняв" е и предсказан от някой "пророк" ефекта е покъртителен. Хубавите събития се передсказват по-трудно :P

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: "Пророчествата на Ванга"
« Отговор #27 -: Декември 21, 2006, 01:12:13 am »
Ей-ей - според мен отидохте много надалеч! Доказано е, че хората с недъзи не могат да контролират тялото си. Медицината открива "грешни" мозъчни сигнали, а езотериката казва, че духа не може да овладее тялото заради по-високите вибрации.

Всичките пророци и духовни учители са били много болни деца, а някои не успяват да станат нормални и цял живот.

Така че според мен недъгавите хора трябва да се третират като много специални и духовни, защото въпреки, че тялото им е увредено, духа им е още по-силен.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: "Пророчествата на Ванга"
« Отговор #28 -: Декември 21, 2006, 11:34:18 am »
Цитат
относно бъдещето обаче , демоните не могат да дават абсолютно никакви прогонози  и стрелят на посоки, защото това могат единствено просветените и одухотворени  , от тук следва и тяхното Дарование да виждат в бъдещето .

Сега няма да се спирам на определението за демон но ако го заменим с тъмна сила да кажем  ;) от гледна точка на предсказване на негативни събития, на тъмните им е много по-лесно да го направят!  Най- вече защото те сами могат да ги режисират! Няма нищо по-лесно да предскажеш апокалиптични развръзки да опишеш тези неприятни картини и след това да "изпраскаш" някой  вирус мутант или или да предизвикаш изкуствено някоя "природна" катастрофа и след това да кажеш - ВИДЯХТЕ ЛИ БОЖИЯ ГНЯВ ? А когато този "гняв" е и предсказан от някой "пророк" ефекта е покъртителен. Хубавите събития се передсказват по-трудно :P
     Незнам какво да кажа просто , тогава следва само един единствен въпрос , защото тогава Тъмните сили помагат на хората и не им вземат нищо , сигурно за да си повишат рейтинга , за да могат като предскажат нещо то да се случи  ;) ???
« Последна редакция: Декември 21, 2006, 11:40:05 am от esoundc »

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: "Пророчествата на Ванга"
« Отговор #29 -: Декември 21, 2006, 11:40:07 am »
Не разбирам въпроса ? ;)
musica universalis

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
THE "ELITE"

Започната от fisk Тайни общества

6 Отговора
14096 Прегледи
Последна публикация Май 22, 2009, 00:03:17 am
от vallex
0 Отговора
8440 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
41965 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
16528 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
70 Отговора
65230 Прегледи
Последна публикация Ноември 08, 2022, 13:05:52 pm
от paci1

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27