Автор Тема: Озоновата терапия  (Прочетена 227273 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Озоновата терапия
« Отговор #90 -: Февруари 15, 2007, 10:08:17 am »
Гого, я разкажи, подобен уред дали може да се използва в големи мащаби - примерно, за да се пречисти един язовир - въпрос 1, и въпрос 2 - много важно - как влияе озонирането на живи организми като растения и животни ( влечуги, риби, топлокръвни.. ? )


Животът има много форми и измерения - 3тото измерение е само едно от тях.
Horus , Спинът е болест на душата - не на тялото.

Сега да минем на следващото ниво!

Тъй като болестта е в душата, има опастност пак да се върне, то такива сесии както и озоновата терапия, както и всекидневната медитация са необходими за толкова дълго....колкото демоните на мисълта напуснат тялото....тоест когато душата победи егото!


musica universalis

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: Озоновата терапия
« Отговор #91 -: Февруари 15, 2007, 17:28:13 pm »
И аз да се похваля, че се сдобих наскоро с озонатор от Gogo. Всичко е точно - няма проблеми с работата, а и все пак излиза доста по-евтино от този в Technomag. 8)
И един съвет за тези, които тепърва поръчват, на базата на наученото от Gogo и от личен опит - проблемът с екранирането (За да не се смущават уредите, особено компютър ако има наблизо) може практично и естетически да се реши, като например уредът се сложи в някой шкаф, който преди това отвсякъде е облепен с алуминиево фолио. Само докато се ползва йонизиращата функция за въздуха трябва вратичката да е отворена поне малко, за да излизат йоните. Общо взето и въобще да няма вратичка, като от другите страни има фолио, пак няма проблеми. :)
« Последна редакция: Февруари 15, 2007, 19:57:15 pm от Martin »

Oberon

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #92 -: Февруари 15, 2007, 17:29:37 pm »
просвещавайте се, всезнайковци

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #93 -: Февруари 15, 2007, 18:04:44 pm »
Здравейте!  8)


След всичко прочетено, реших, че ми трябва Gogo.
Gogo дай ми някакви твои координати и ми кажи кога мога да те намеря.


Хайде до скоро!  :D  :-\  ;)
а относно кислорода и аз съм по този път от доста време ;),има само един малък проблем-работата с  кислород е забраненена от закона, и се иска спец лиценз за нея.това си е още една спирачка за свободната енергия защото по принцип в среда от кислород гори всичко от желязо до дърво и това си е един почти безплатен източник на огромно количество "топлинна"енергия от нищото която може да се трансформира след това в какъвто вид си искаме.свържи се мене по кю например, по принцип компа ми е винаги включен в мрежата без значение дали съм на него или не.
« Последна редакция: Февруари 15, 2007, 18:20:54 pm от Gogo »

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #94 -: Февруари 15, 2007, 18:15:28 pm »
Гого, я разкажи, подобен уред дали може да се използва в големи мащаби - примерно, за да се пречисти един язовир - въпрос 1, и въпрос 2 - много важно - как влияе озонирането на живи организми като растения и животни ( влечуги, риби, топлокръвни.. ? )
за големи мащаби се използват ув лампи като водата се прекарва през големи съдове вътре в които е самата лампа която е също доста голяма.вече дебита казва колко да е голямо всичко това.може да се направи и с искра но си иска доста смятане заради дебита на водата, или озона който ще трябва да се пусне.
по принцип всичко е възможно,зависи само от финансите :D,ъкъла,и нужните елементи,пособия и оборудване
 на въпрос 2-за озонирането се е писало доста в тази тема ,както и в нета има информация.
« Последна редакция: Февруари 15, 2007, 18:22:42 pm от Gogo »

Bell

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #95 -: Февруари 15, 2007, 19:50:43 pm »
И един съвет за тези, които тепърва поръчват, на базата на наученото от Gogo и от личен опит - проблемът с екранирането (За да не се смущават уредите, особено компщтър ако има наблизо) може практично и естетически да се реши, като например уредът се сложи в някой шкаф, който преди това отвсякъде е облепен с алуминиево фолио. Само докато се ползва йонизиращата функция за въздуха трябва вратичката да е отворена поне малко, за да излизат йоните. Общо взето и въобще да няма вратичка, като от другите страни има фолио, пак няма проблеми. :)

Не можах да разбера добре какъв е тоя проблем с екранирането?

Tina, до колкото разбрах, казваш водата да се пие бързо, за да не се изпари озона или нещо от сорта. В такъв случай, (ако се пие бързо чешмяната вода) не се ли изпиват и въпросните отпадъци, които в последствие биха се превърнали в утайка?

Също така искам да питам въпросния маркуч, който ползваш за ваната, няма ли опасност да се напълни с вода, като го мърдаш, която да достигне до машинката и да я скапе или озоновата "струйка" е достатъчно силна, за да предотврати това?



Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: Озоновата терапия
« Отговор #96 -: Февруари 15, 2007, 20:02:10 pm »
И един съвет за тези, които тепърва поръчват, на базата на наученото от Gogo и от личен опит - проблемът с екранирането (За да не се смущават уредите, особено компщтър ако има наблизо) може практично и естетически да се реши, като например уредът се сложи в някой шкаф, който преди това отвсякъде е облепен с алуминиево фолио. Само докато се ползва йонизиращата функция за въздуха трябва вратичката да е отворена поне малко, за да излизат йоните. Общо взето и въобще да няма вратичка, като от другите страни има фолио, пак няма проблеми. :)

Не можах да разбера добре какъв е тоя проблем с екранирането?





Ами високото напрежение пречи на някои уреди, ако самият озонатор не се намира или в метална кутия, или съответно изолиран по споменатия от мен начин.

Bell

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #97 -: Февруари 15, 2007, 20:43:23 pm »
Ами той Gogo не спомена ли някъде в темата, че го слага в метална кутия или бъркам?

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: Озоновата терапия
« Отговор #98 -: Февруари 15, 2007, 20:44:53 pm »
Ами той Gogo не спомена ли някъде в темата, че го слага в метална кутия или бъркам?
Невинаги се намират. ;)

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #99 -: Февруари 15, 2007, 21:00:36 pm »
аз лично моя съм го сложил в метална кутия от бисквити но тях съм ги купвал от германия и ми е само една,в българия не съм видял до сега подобна кутия и затова въпросът с кутията остава открит до този момент.

georgi_nz

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #100 -: Февруари 15, 2007, 23:35:06 pm »
Абе то  за екран, и под поцинкована кофа да го захлюпиш - няма да има проблем.
Аз с озонатора снощи приключих. Т.е. довърших го. До към 25 - 28 киловолта става разряда. Снимка ще пусна по нататък как изглежда. По схемата на МК го събрах.

Bell

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #101 -: Февруари 16, 2007, 01:31:35 am »
Gogo защо не пуснеш и ти снимка на твоя озонатор да видим какво представлява тая специална метална кутия да се ориентираме какво да се търси...  ???
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 01:32:57 am от Bell »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Озоновата терапия
« Отговор #102 -: Февруари 16, 2007, 01:45:57 am »
Tina, до колкото разбрах, казваш водата да се пие бързо, за да не се изпари озона или нещо от сорта. В такъв случай, (ако се пие бързо чешмяната вода) не се ли изпиват и въпросните отпадъци, които в последствие биха се превърнали в утайка?

Също така искам да питам въпросния маркуч, който ползваш за ваната, няма ли опасност да се напълни с вода, като го мърдаш, която да достигне до машинката и да я скапе или озоновата "струйка" е достатъчно силна, за да предотврати това?

Bell O1 прочиства за около 2-3 минути 250 мл мода и за около 10 минути 1л вода (в зависимост от мощността или така наречения капацитет на озонатора). Ако пиеш вода примерно и ч изпиеш между 4 и 5 минута от озонирването това значи, че водата вече ще е прочистена и каквото има да пада на дъното ще е паднало, а в чашата ще има свободен О1 + О2 които ти ще изпиеш. Ако почакаш още малко ще има още повече и от двете, но ако изчакаш прекалено много О1 ще почне да се съединява с въздуха и не само ще ти мирише, но и може да се нагълташ с това и да ти раздразни дробовете. Пак искам да подчертая, че О1 е дразнителя, не чистия кислород О2.

Моя апарат доставя достатъчна струйка за 3-метровия маркуч - зависи от апарата.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #103 -: Февруари 16, 2007, 01:52:52 am »
Gogo защо не пуснеш и ти снимка на твоя озонатор да видим какво представлява тая специална метална кутия да се ориентираме какво да се търси...  ???
снимка на кутия от бисквити?изобщо не е специална
търсете нещо като кутия,съд някъв,куфарче от ламарина,или пластмаса която да се облече с фолио което да има вътрешен размер 20Х20см., или повече ,и височина повече от 15см.тоест минималния размер е 20Х20Х15см
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 01:56:44 am от Gogo »

Bell

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #104 -: Февруари 16, 2007, 01:56:07 am »
Ами помислих си, че представлява нещо по-нетрадиционно, след като каза, че твойта е от чужбина, а тука трудно се намират...  ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27