Автор Тема: Озоновата терапия  (Прочетена 228297 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Озоновата терапия
« Отговор #60 -: Януари 14, 2007, 23:05:12 pm »
Може ли предвид на това да се определи кое от представяните тук устройства е Йонизатор и кое - Озонатор, и - също така - всяко от тях за какви неща може да се използва?
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #61 -: Януари 14, 2007, 23:42:58 pm »
озонатор-под въздеиствието на високо напрежение са получава озон от кислорода който е във въздуха тои е някъде около 18-21% от въздуха-и по точно както написаха  по горе и на много места в тази и другата тема О1+О2=О3=О2+О1,ако в тръбичката на озонатора пускума чист кислород ще се получава много повече озон,спрямо това количество което получаваме от въздуха.Озона е бил много вреден при директно дишане,защото е силен окислител и веднага убива всички видове и марки бактерии микроби бацили и т.н. разните му там вредни неща, но при досег с вода веднага се разтваря на чист кислород който вече кислород поет с водата дава благотворното си въздеиствие.Теост пиенето на озонирана вода се равнява на нещо от рода на модната напоследък кислородна терапия.

йонизатор-с високо напрежение се изблъскват отрицателни йони от някъв метален електрод/и/.Въздуха наситен с тези отрицателни йони става много полезен и се равнява на въздуха на морския бряг или на високопланинско и екологично чисто място.Деиства ободряващо и стимулиращо за имунната система и за човешкия организъм като цяло.За сравнение въздуха в стаята или в някои град има около от 15 до 300йони на 1 кубик а в гората те са около 15хил до 22хил.е та това е разликата на въздуха от гората и този от града и за това се ползва йонизатора.
и двата уреда искат високо напрежение.колкото по високо е напрежението толкоз повече им се дига КПД.При напрежение над 15-20киловолта вече започва да се чува и бръмчене,  и да се виждат светлинни ефекти.Който е ползвал от моите озонатори и йонизатори може да каже за какви искри и светене става на дума-доста е ефектно само като зрително възприятие :),а разликата в миризмата на въздуха които дишаме се усеща веднага.
още по кракто обяснение:
1.озонатор-пием вода обогатена на кислород като преди това сме я дезинфекцирали с озона-не може се разболеем от няква болест идваща от водата,а кислорода помага на организма.
2.йонизатор-дишаме такъв въздух все едно живеем високо в планината където живеят всичките столетници.

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Озоновата терапия
« Отговор #62 -: Януари 15, 2007, 10:26:41 am »
Така вече знам две три неща със сигурност. Уредът за който съм се сещал се е наричал озонатор. Пък и според обясненията на Gogo явно трябва да е това, понеже имаше съд с вода отдолу. Просто някой се е сетил да разпръсква тази вода във въздуха из стаята. Така ефектът след дъжд се засилва понеже има и лека влага във въздуха. Явно нещо като йонизатор ама с вода?!   :P
flyDragon, струва ми се, че твоето е било по-скоро йонизатор.
Съжалявам само за едно, че не съм успял да си топна крачетата в йонизираната вода като дете.  ;D
Между другото ми се дават надежди, че този озонатор е все още някъде забутан, та ако го открия може да го снимам от вътре и отвънка и да вмъкна някоя снимка тука. Може да даде някакви идеи за нов вид конструкция от страна на Gogo.

MadDogOfBG

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #63 -: Януари 15, 2007, 12:28:51 pm »
ако толкова искате озон - купувате си от магазина една УВ (ултравиолетова) лампа и квото там  и трябва и готово - 10-15 лв излиза сичко
или едно време им викаха бактерицидни лампи
ако няма от де да си купите - трябва ви една улична лампа - живачна - с бял балон е, чупите балона внимателно и вътре има кварцова ампула, която свети с УВ светлина и т.н. ....
жълтите лампи дето светят са с натриеви пари и прозрачен балон и  не стават

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Озоновата терапия
« Отговор #64 -: Януари 15, 2007, 13:36:20 pm »
Цитат
ако толкова искате озон - купувате си от магазина една УВ (ултравиолетова) лампа и квото там  и трябва и готово - 10-15 лв излиза сичко
Само дето не се знае с каква дължина на вълната излъчва, защото това е много важно! Освен това трябва задължително да се прекара през вода и най-накрая-твърде слабичка е.
Не мисли като човек!-Крион

MadDogOfBG

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #65 -: Януари 15, 2007, 14:24:34 pm »
съвсем точно се знае на колко nm си свети и то не на точна честота а от-до - пише си го на опаковката
и не са слаби - достатъчни са си щом след няколко мунутки работа има осезаем мирис на озон
погледай я 1-2 минутки ако мислиш че е слаба  :D после ше ми кажеш де са ти очите  ;)
само не разбрах кво му е важното на колко nm е ? или ТHz ако ти е по-лесно  ;)
виж в справочника ако искаш на колко е живака (за фотометрията говоря или спектрален анализ)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Озоновата терапия
« Отговор #66 -: Януари 15, 2007, 15:17:27 pm »
Най-напред да уточня, че озонирането на въздуха не е полезно, поне до такъв извод стигнахме тук в разсъжденията. Въздухът е добре да се йонизира и то за не по-вече от 10-ина минути.
Създаване на озон чрез УВ - лампа е един от начините, използването на електроразряд от порядъка на 25-30кВ е другия. Знам, че УВ-то трябва да има дължина от порядъка на 185 до 200нМ, за да търсим лечебен ефект.
Казваш, че при УВ-то се усеща озониране след няколко минути, а при електроразряда това става веднага.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #67 -: Януари 15, 2007, 15:28:24 pm »
тези лампи от уличното осветление са си нож с две остриета!
аз нали съм си умен и не съм пропуснал и тази идея. преди  месец взех една  комбинирана UV -IR лъчи  купешка направена точно за облъчване на хора.Използвах я  за наи различни видове проби.Е само след няколко дена мясах на хангличанин по нашто черноморие-червен и изгорял все едно не е декември месец ами август и на всичкото отгоре със селскостопански тен :D!Ужас имах няколко дена мазане с кисело мляко и т.н. премеждия.А относно тези лампи от уличното осветлене те пък излъчват може би и радиоактивно лъчение кои ги знае  все пак са за улично осветление и изобщо не може да се каже какво и колко излъчват точно.За домашно стават да си бележим платките с позитив лак, но за облъчване с тях не съм съгласен.Мисля че е много опасно.
Ако се намери някои смелчага да пробва и след това да сподели  ;) може да говорим пак.
Иначе ако е само за маитап то същото идва и когато се стои до заварчик с електрожен които си заварява, хехехе също се излъчва в целия спъктър-гарантирано е .

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #68 -: Януари 15, 2007, 15:33:55 pm »
оп да и Миро е писъл докато и аз,само да потвърдя-озониране на въздуха е опасно за живите организми-озона е много силен окислител и убива на секундата всичко. Покраи микробите така също ще загинат много на брои клетки от човешкия организъм което води да рак и други тежки заболявания!
Не трябва да се бърка озонирането, с йонизирането.Двете са съвсем различни неща  както съм и написъл няколко мнения по горе.

MadDogOfBG

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #69 -: Януари 15, 2007, 15:35:58 pm »
идеята е да се озонира помещението или водата - не да се облъчват хора
 ;)

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #70 -: Януари 15, 2007, 15:39:56 pm »
и ква е фаидата тогава когато човека няма да е в стаята?и как ще се озонира водата с лъчи :-X мисията невъзможна,освен ако лампата не е под водатаима и такива озонатори купешки също-използват се за пречистване на водата от басеини-няколко стотин кубика вода, но как ще можем да сложим тази лампа под водата,пък после да я пием?
« Последна редакция: Януари 15, 2007, 15:42:12 pm от Gogo »

MadDogOfBG

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #71 -: Януари 15, 2007, 16:13:54 pm »
http://www.build.bg/bg/law/law_doc/659.pdf примерно казано в закона
".....Приложение № 2  към чл. 3, ал. 1
Стандартни методи за обработка на повърхностни води от категории А1, А2
и А3 до изискванията за вода за питейно-битови цели Категория А1 Груба механична
обработка и дезинфекция, напр. бърза филтрация идезинфекция. Категория А2
Механична и химична обработка и дезинфекция, напр. предхлориране,коагулация, флокулация,
утаяване, филтрация и дезинфекция (крайнадезинфекция). Категория А3 Разширена
механична и химична обработка, последваща обработка идезинфекция, напр. хлориране до
"точката на прелома", коагулация, флокулация,утаяване, филтрация, адсорбция чрез активен
въглен и дезинфекция (озониране,крайна дезинфекция)."
питай гугъл белите държави как си обработват питейната вода  ;)


PS http://www.icsr.bas.bg/ICSRwebsite/departments/rdts/htdocs/publik/ecological%20safety%20in%20home.doc
« Последна редакция: Януари 15, 2007, 16:20:43 pm от MadDogOfBG »

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #72 -: Януари 15, 2007, 18:19:50 pm »
знам аз,от лятото питам освен гугъл всички други търсачки)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Озоновата терапия
« Отговор #73 -: Февруари 08, 2007, 05:28:21 am »
Новини от приятеля на когото борим HIV-1 (мисля че така го определиха).
Приблизителни резултати на активните вируси при изследванията му:
1. 2600
2. след две седмици, месец декември са вече 3040
3. януари,след 1 месец са 1700. :)

Ще запишем подробно какви процедури с какви апарати и билки са правени.
Първата битка е спечелена. Стискайте палци и за войната! :)
Ще доклаквам всеки месец-два, или след всяко изследване.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Озоновата терапия
« Отговор #74 -: Февруари 08, 2007, 05:33:39 am »
Следващата статия няма общо с озона, но има сходство със споменатия по-рано ZAPPER.:


  Учени доказаха, че естествените електрически полета привличат възстановяващите клетки към повредените тъкани.
  Известно е, че електрическият ток подпомага зарастването на рани. Този феномен е описан още преди 150 години от германския лекар Емил дьо Бойс-Реймонд (Emil Du Bois-Reymond). Тогава откритието по принцип се игнорира. Сега обаче Йозеф Пенингер (Josef Penninger) от Виенския институт по молекулярни биотехнологии (Austrian Institute of Molecular Biotechnology in Vienna) и Мин Жао (Min Zhao) от Абърдийнския университет (University of Aberdeen, UK), демонстрираха, че естествените електрически полета и ток игарят важна роля в този процес, пише New Scientist. Те привличат възстановяващите клетки към повредения участък на тъканта. Изследователите откриват също и гените, отговарящи за възстановителния процес.

  Клетките и тъканите работят като химически батерии, които се състоят от положително заредени йони на калия и отрицателно заредени хлоридни йони, движещи се по мембраната. Този процес създава мрежа от електрически полета по цялото тяло. Когато тъканта се повреди, тогава “батерията” се поврежда, като че ли има късо съединение. Структурата на мрежата се изменя и късото съединение привлича възстановяващите клетки. Учените потвърждават това твърдение по експериментален път.

  Според изследователите следващият стадий на проекта им ще бъде определянето на начина, по който се управлява този феномен. Това ще позволи да се ускори процеса на зарастване на повредени тъкани.

  Авторите отбелязват, че в средствата за масова информация има публикувани много случаи на излекуване с помощта на електричество и сега вече трябва да се погледне сериозно към този проблем.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27