Автор Тема: Озоновата терапия  (Прочетена 228303 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Озоновата терапия
« Отговор #45 -: Януари 03, 2007, 12:14:22 pm »
То добре, ама къде го този Оксиметър?   ???    Тази "купешка" дума сефте я ... чета.  :o

Както казах оксиметъра е уред, с който се измерва насищането на средата с кислород/ в този случай е водата/.Отчита концентрацията в проценти, ррm, а може и двете едновременно, зависи от екстрите на прибора.Оксиметри се използват най-вече в пречиствателните станции/ съдържанието на О2 важен показател за тяхните биобасейни/, в медицината, в рибовъдните стопанства и др.
И все пак, въпреки полезността от озонотерапията бих посъветвала всеки добре да се информира за свойствата на озона и после сам да прецени дали да използва върху себе си.Окислителния характер на озона има и плюсове и минуси.Зависи за какво ще се приложи.
Покрай темата за озона IYI поства нещо много интересно - как да си приготвим протиева вода. Аз самата съм си правила такава вода и останах доволна.Е, не че имах нужда, но е хубаво да правиш някои неща :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

georgi_nz

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #46 -: Януари 03, 2007, 12:56:30 pm »
Gogo , що не пуснеш схемата по която работиш, че сега и аз съм на тази тема. Взех си едно застояло на щанда ТХО ( на филипс) за 8 лева и от него мисля да получавам около 30 киловолта изправени еднополярно.

И да не пуснеш схема, достатъчно да я опишеш с думи.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #47 -: Януари 03, 2007, 18:50:16 pm »
начи правя две схеми ,едната е от млад конструктор  изкарва до 100киловолта с тиристор и кондер,втората е моя измишлъотина с таимера 555 давам импулси на честота 1 до 4 килохерца пак на автомобилна бобина през мосфет транзистор в ключов режим и стабилизирано захранване за таимера.спрях се на автомобилна запалителна бобина за високоволтовия траф защото е наи доброто практично решение като съотношение цена-качество според мене.С тхо не ставало-бил слабичък до 15киловолта,и не те съветвам да се опитваш с него.Бобина за електронно запалване е 18лв чисто нова и при нормален режим си вади 30-35 киловолта спокоино,като сложиш и другите неща и среброто за електродите всичко отива към 70-80лв само за частите но волтажа си го бива- става за много неща.

georgi_nz

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #48 -: Януари 03, 2007, 22:19:29 pm »
Благодаря ти за инфото.
Ще разгледам сайта ма Млад конструктор за подобна схема. Но от ТХО-то няма за сега да се откажа защото съм се набутал вече с 8 лева. Дето е лафа "пениш , се непениш ке те ям - пари съм дал за теб".
Но ако не е достатъчна мощноста - ще намера автобобина. Предполагам на входно  напрежение 20-30 волта ще прави чудеса относно киловолтите. Но какви ли диоди да ползвам за изправянето на напрежението?

А относно тръбата дето става озонирането - каква е констрикцията. По моему трябва да е коаксиални пръстени
разположени в тръбата със съответния диелектричен габарит, за да няма искра а само корониране. Така ли е или бъркам?

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #49 -: Януари 03, 2007, 22:59:05 pm »
ми значи адаш автомобилната направо я пържиш на 220,единия вариант при мен,другия на 24волта),диоди кд2010 или подобни.За напрежението съдиш по дължината на искрата като 2мм са равни на 1 киловолт.Схеми на озонатори в нета няма,освен в млад конструктор и в една книга която имам,но има пре достътъчно на тесла трафове,ван де граф, и други такива с високо напрежение.Ако не можеш сам да сметнеш нужните характеристики на елементите по добре копираи готова схема.
За тхо по добре се откажи докато е време ;) с 8 лв няма да забогатееш нито ще обеднееш, но от него фаида няма,то ако ставаше аз нямаше да се набутвам да купвам бобина на двоино по скъпа цена.Лошото на тази схема е че си иска вложенията за да стане качествено и със стандартни части минали някъв държавен стандарт,другото е опити който и аз правих доста,но те са си само опити тип направи си сам.Трябва си над 25 киловолта,препоръчително около 50 според една книга която намерих където се разискват тези неща ужким подробно/то подробна информация не може да се каже от никои че има защото нещо е скрита/.
Оспамихме и тази тема с технически подробности,админа ако иска да премести тези мнения който не са свързани с озоновата терапия на друго място.Мисля че сега е важно да се види по колко пъти и в какво количество да се прави тази озонова терапия-нещо като процедури ли, де да знам как се казва.

georgi_nz

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #50 -: Януари 04, 2007, 00:02:34 am »
Адаш, пак ти благодаря за разсъжденията.
Не мисля че сме оспамили с технически приказки, защото ако от тях резултата е подробни инструкции за построяване на озонатор в домашни условия - ползата ще е обществена.
Ще мине известно врема и ако имам добър резултат - ще пусна схеми и пояснения.
Но щом казваш , че 40-50 киловолта е целта - значи към това трябва да се стремя.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Озоновата терапия
« Отговор #51 -: Януари 04, 2007, 00:46:11 am »
Ето тук намерих някакви сърби, които изчистват дунавска вода от феноли и хлорфеноли....http://www.desline.com/articoli/8616.pdf

Опитах се да намеря схеми, но или се плаща или нищо не се казва за измерванията. Даже "бившата" ми ieee не ми дава достъп до схемите си защото не съм си плащала от година.  >:(

Намерих обаче диаграми за тестване на озона с оптични уреди, които надали ще са полезни....
« Последна редакция: Януари 04, 2007, 00:47:22 am от Tina »

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #52 -: Януари 04, 2007, 10:08:37 am »
то като е за повтаряне, има си идеална схема в млад конструктор с подробно обяснение как става.В другата тема е пуснат линка,също и аз съм пуснал една схема снимана от книга.Който може да я прави в домашни условия не е трудна изобщо

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #53 -: Януари 06, 2007, 23:57:04 pm »
малко общи данни за озона от лични наблюдения:
Миризлив син на цвят газ,днеска за първи път го видях съвсем случаино.Значи в тъмно време при пълнолуние за да има все пак няква светлина , при загасена лампа в стаята се вижда,но само под определен ъгъл как излиза от тръбичката.Цвета е син някак си странен и призрачен,и все едно свети в тъмното,или самия газ отразява някак си лунната светлина.Все идно излизат сини лъчи от тръбичката като меча на дарт веидър хахаха егахти и сравнението,но ми замяса на многоброини  лъчи тънки като иглички 4-5 см.дълги,които едва забележимо светят/може би отразяват/ като се гледа под определен ъгъл на тръбичката.вижда се когато тръбичката не е в чаша  с вода.мирише доста остро някак си както след дъжд в гората ама не точно, ами доста по концетрирано и силно.бррррр навява ми мисли за духове като го гледам ;D.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Озоновата терапия
« Отговор #54 -: Януари 13, 2007, 22:07:25 pm »
Разбирам, че много от вас искат да си озонират устната кухина - най-малкото заради зъбите. Аз не съм озонирвала устата си директно, а само чрез озонирана вода, но понеже днес си правих озонова вана, ми скимна да си озонирам устната кухина под вода. Перфектно - няма никакъв начин да се вдиша озона и бих го препоръчала на всички. Малко се притеснявам и пак ви предупреждавам да не го вдишвате и да не го пускате във въздуха на стая за дълго време (по добре да не го пускате изобщо на въздух, ама...)

Сетих се и друго: Моя маркуч беше около 60см, но аз намерих една компания за гумени и силиконови тръби и си купих ново маркуче - 3 м, което ми позволи да държа апарата на сухо извън банята. Може да е елементарно, но ззадължително условие за безопастност. Така че - ако искате вани - апаратчето - вън!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Озоновата терапия
« Отговор #55 -: Януари 14, 2007, 11:27:52 am »
Някой може ли да каже от къде да си го купя ? ? ?
Видях някакъв линк тука ма не работи...  :(

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #56 -: Януари 14, 2007, 11:49:26 am »
аз ги правя ужким

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Йонизатор на въздуха
« Отговор #57 -: Януари 14, 2007, 12:50:20 pm »
Здравейте всички! От доста време следя всичко на Xnet, но съм нов във форума. Пропуснал съм доста, защото тук явно се развива действието. Не знам как точно попаднах първо на тази тема, но се радвам.
Браво на Тина наистина, че се е сетила.
Докато четях темата изведнъж в мен възникна един децки спомен, че някога когато бях малък вкъщи имаше едно нещо, което родителите ми наричаха йонизатор на въздуха. Вкъщи никога не е имало пушачи и до него се прибягваше след като на гости са идвали такива. Обожавах миризмата която излизаше от този уред, беше свежа, точно както казвате, като след дъжд, а аз обожавам и дъжда. Та докато четях съобщенията в тази тема ужасно ми се прииска да имам такъв уред или поне да проуча какво е станало с онзи йонизатор.
По принцип нямам техническо образование и почти нищо не разбирам от електроника. Доколкото разбирам обаче, дано не съм допуснал грешка, озонатор и йонизатор на въздуха са едно и също.
Та какво представляваше джаджата която си спомням, за да ми кажете дали наистина е същото нещо и дали си заслужава да я търся, ако случайно е останала в някое от мазетата. Беше съставена от две части. Долната беше прозрачна и се пълнеше с вода, а горната беше бяла и се поставяше като капак върху долната. Всъщност електрониката явно беше в горната, защото от ней излизаше кабел със щепсел и се включваше в контакта. Когато това чедо работеше от него излизаше нещо като много финна водна пара, която се разпръскваше в кръг из стаята и имаше точно тази миризма, която е на озона, след буря. Не съм сигурен какво производство е била, но ако не е било българско, то със сигурност е било "Сделано в СССР".
Та ако това е било чудото и не мога да го открия ще искам да си набавя едно от някъде.
Всъщност дори и да го намеря ще искам да си набавя един нов. В този ред на мисли, Гого, ще съм ти благодарен, ако може да измислим нещо. Четейки темата ми се струва, че твоите имат по-добри поазатели от продаваните онлайн.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Озоновата терапия
« Отговор #58 -: Януари 14, 2007, 21:52:58 pm »
А един мой детски спомен е свързан с друг "йонизатор", също български или руски, който представляваше неголяма червена топка от пластмаса с къс кабел за включване в мрежата. При това топката светваше с някакво диодче в жълтеникав цвят (това се виждаше през тънкия процеп в корпуса на топката) и наоколо се разнасяше слаба миризма на нещо като изкуствен озон, който се изпаряваше през процепа... Топката работеше с тихо, едва доловимо свистене и по принцип имаше съвсем слаб капацитет, но действаше... Някой има ли информация относно това приспособление? За разлика от представения горе "йонизатор" тази топка не се свързваше с вода, а обработваше направо въздуха. И, да повторя въпроса: има ли разлика между "йонизатор" и "озонатор"?
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

georgi_nz

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #59 -: Януари 14, 2007, 22:37:28 pm »
Йонизатора прави йони - тоест избива електрончета от атомите на въздуха или им ги зачуква, според зависи какви са йоните - положителжи или отрицателни.

Докато озонатора прави озон. Озона е съставен от кислородни атоми, но за разлика от кислородната молекула съставена от два атома, озона има три кислородни атома. Озона е много неустойчив газ и се разпада на двуатомен кислород и един кислороден йон. Йона казват бил околи 2000 пъти по активен от хлорния йон ( от хлорната вар например) и окислява както вируси, бактерии така и каквото му попадне насреща.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27