Автор Тема: Озоновата терапия  (Прочетена 227969 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Озоновата терапия
« Отговор #15 -: Декември 21, 2006, 11:20:50 am »
1.В някои от източниците който намерих пише че напрежението трябва да е над 25киловолта за да бъде ефикасно устроиството, а на твоя озонатор тръбичката е само на 10киловолта?

И аз не знам - пак ще потърся схеми, ако има....

2.Нямам си на идея как да меря озона по стандарт/има ли някви такива стандарти/?Мисля че не ми е проблем ако знам принципа да направя и някъв уред които да мери озона ,и в самия озонатор да има копче с което да се регулира, и скала ,или дисплеи по която да се вижда какво и колко излиза.Иначе мога да регулирам дебита и мощноста във доста големи граници сега, но само по мирис  ???.

Има стандарти - няколко степени медицински и няколко - за общо ползване - домашно и индустриално за пречистване на вода. Помня, че ги виждах някъде - ще потърся. Идеята за измерителен екран е много амбициозна. Всичките апаратчета които съм виждала на пазара нямат - само твърдението на производителите, че произвеждат еди колко си за минута примерно.

3.При дишане на отрицателни йони и,или озон вечерно време примерно 20-22 часа повече от 5-20 мин. получавам някво чувство за бодрост,всяква умора изчезва и изобщо не ми се приспива,при положение че цял ден съм работил друга работа и би трябвало в 22-23 часа да съм уморен и заспал-това нормално ли е ,или съм прекалил с времето на работа на озонатора,или йонизатора и дали има няква скрита вреда?

Не ми казвай, че дишаш озона директно - това е вредно! >:( По-добре го използвай с вода - пиене, жабурене, къпане. Май не съм писала също че оправя тежка форма на пърхут, както и пъпки и обриви - топиш се във вана или ако нямаш вана - голям съд с вода и прокарваш маркуча със озона по главата си - до кожата.....

Разбира се, че ще си бодър - кръвта ти се насища с кислород!  :) Помниш ли? - О3 се разгражда на О1 + О2, при което О1 се съединява моментално с бактерии и каквито други елементи има в средата (водата), а О2 - кислорода се поема от стомаха в кръвта и прочиства цялото тяло. Също както ако излезеш от голям и мръсен град и се качиш в планината и се разхождаш в гората - тялото ти се пренасища с кислород до замайване.

ПС:в нета е пълно с какви ли не глупости и прочие неща, но тръгнете ли да търсите схеми на озонатори и йонизатори, то няма да намерите повече от 3-4 с гугала или друга търсачка и то те са на ниво и материална база от 60те години,когато са били използвани масово по болници и санаториуми?В същото време за всеки един друг продукт да кажем телевизор,самолет, или спътник на наса има стотици схеми и точни технически чертежи.Мисля че това означава че тези схеми нещо се потулват,което пък значи според мойта тъпа логика че има няква конспирация и тук. 

Е да - има конспирация - нали го обсъждахме това вече. Защото медицинската и фармацевтичната и зъболекарските мафии нямат печалба от тези познания. Освен да хакнем сървъра на някой производител на озонатори.... :-\ Знам, че няма схеми - нали търсих преди няколко месеца, но пак ще поровя.
« Последна редакция: Декември 21, 2006, 11:22:37 am от Tina »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Озоновата терапия
« Отговор #16 -: Декември 21, 2006, 11:59:42 am »
Цитат
топиш се във вана или ако нямаш вана - голям съд с вода и прокарваш маркуча със озона по главата си - до кожата.....
Това не мога да разбера   :(   Както и да се топнеш, главата ти няма да е във водата, значи маркуча ще бъде в някаква влажна среда.
Друго искам да питам, за един масов бич по хората-гъбички на краката. Ако си топнеш краката в леген с вода, може ли да мушнеш в същото време там и маркуча и да си бълбука? Или най-напред се озонира водата в легена и след това си киснеш краката?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Озоновата терапия
« Отговор #17 -: Декември 21, 2006, 13:12:55 pm »
Ами да - точно така работи - или по-описателно ще бъде:

Лягаш във ваната по гръб и прокарваш маркуча със озона под главата си, която е потопена във водата. След това се обръщаш по корем, запушваш си носа и се топкаш под водата като бълбукаш с озона по лицето си и предната част на косата. За краката - никакви проблеми - топкаш си ги и си слагаш маркучето да си бълбука. Аз лично по харесвам водните процедури сравнени с тези да си слагаш краката в найлон, защото водата отмива бактериите - пърхут и гъбички в тоя случай и позволява на озона да прочисти още по-надълбоко. Например пърхут изчезва за 3-4 такива процедури.

Както писах не бива да се диша директно - не че е толкова страшно, но едноатомния кислород О1 може да раздразни нежната лигавица на дихателната тръба и дробовете. Иначе за кислорода няма проблеми. Така че водните процедури пак са перфектни защото водата задържа и О1 и О2, но не позволява те да излетят във въздуха и да бъдат вдишани.
« Последна редакция: Август 27, 2009, 19:34:28 pm от Mirotvorec »

IYI

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #18 -: Декември 21, 2006, 14:15:55 pm »
Дайте ми информация за производители на озонатори:)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Озоновата терапия
« Отговор #19 -: Декември 28, 2006, 22:13:41 pm »
Да взема пък вече да ви се похваля-имам си озонатор  :)  Всъщност аз го имам от няколко дена, но ми се щеше да го изпробвам върху себе си, засега съм на тема зъби. Ще речете-защо пък да го изпробвам? Ми защото не е купешки   :D
Драго ми е да го кажа, че приятел от нашия форум ми го направи и това е  Gogo. Заслужава поздрави, защото хем знае, хем може, а най-важното-и прави.
За техническите характеристики аз няма да пиша, нека това бъде негова работа(като се пресрами де  ;)), но мога да кажа, че за една минута една чаша с вода е готова озонирана(даже е много и минута). Вкусът е леко блудкавичък, но напълно поносим...водата от чешмата е с по-гаден вкус заради старите тръби. Да не забравя да спомена, че уредът е комбиниран-има и йонизатор за въздух  :)
Сега вече може да задавате въпроси, а  Gogo ще отговаря. Мога да допълня, че като купихме материалите, като сложихме и труда, се получи една доста приемлива сума .
На мен ми е особено драго, че в рамките на  XNETBG вече има реален полезен продукт и бързам да кажа, че няма да е последният. Обещавам ви още по-приятни изненади и то много скоро   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Озоновата терапия
« Отговор #20 -: Декември 28, 2006, 23:03:53 pm »
Ех,,,,честито.
Ако можеше и някой да направи ефикасен и приемлив ZAPPER.
Опитвам се да преборя един AIDS....т.е. HIV-I
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #21 -: Декември 29, 2006, 00:16:53 am »
и така,да си кажа без бои какво съм направил.
наи напред доста време събирах техническа информация.Разгледах детаилно всички видове озонатори който се продават онлаин и имат дадени технически характеристики.какво видях там-делят се на два вида за индивидуално ползване/любителски/да ги наречем,и за болници и санаториуми/професионални /да ги нарачем,вторите са доста по големи и по мощни.Като електроника са почти еднакви/платката е с размер на кибритена кутия/,разликата се оказа в големината на искрата-тоест в големината на трафа който дава високото напрежение, и разбира се габаритните размери като следствие на това.Направих няколко озонатора все с различни видове схеми,някой си ги мислих сам ,други ги копирах от нета за да видя точно за какво става на въпрос.До тук нищо ново-елементарна електроника,но след това когато миро поиска да му направя и на него озонатор седнах и мислих още доста.Прочетох отново всичко що е написано по темата,и реших да направя няколко промени в конструкцията по мое усмотрение въз основа на научените неща.Първо промених електродите на тръбичката в която се озонира въздуха,направих ги от сребро с една единсвена цел-освен озониране да имаме и сребърна йонизация на водата.По принцип в стандартните такива тръбички електродите са от мед,или някъв друг метал,но при това високо напрежение се отделят от него йони, а както знаем медния/железен/ окис е отровен,когато подмине няква критична граница,за разлика от среброто което е полезно защото то обезарязава водата и затова е много полезно да се пие вода в която е престояло сребро, или е държана в сребърен съд.На тази тема има също много писано .
Ще кача една статия за сребърния йонатор да се запознаете и с неговото действие-и таквоз нещо си направих , и пия само такава вода вече,и една статия за "активираната и сребърна вода".
Второто нещо което си позволих да променя и е лично мое хрумване след много безсънни нощи на просветление и наи вече четене на материали свързани с темата е да завихря въздуха като го вкарвам под определен ъгъл спиралообразно в тръбичката с искрата, която тръбичка  си правя сам.
Третото нещо което промених е че сложих и един йонизатор на въздуха, защото си мисля- така или иначе имаме високото напрежение ,защо пък да не йонизираме, освен озонирането-просто сменяме местата на две букси и от озон почва да бълва отрицателни йони, който също са много полезни-свеж горски въздух, все едно след буря в гората, но вътре в статята в която сме пушили  :D.
сега за характеристиките:след като прочетох  в една книга че под 25киловолта е било прекалено слабо и не вършело работа, или искало много време,реших да дигна волтажа както на професионалните и докарах някъде от 40-60киловолта.Сега се озонира една чаша вода 3-4 пъти по бързо от колкото със купешки малък озонатор,и освен това дебита на въздуха е достатъчен да се озонира даже и вана за къпане-въздушната помпичка е с две степени силно и слабо.
Единствения проблем се оказа кутията и външния вид,за моя озонатор използвам метална/тенекиена/ кутия от някви бисквити,а металната кутия е задължителна тъи като тя служи за екран-все пак имаме доста високо напрежение.
Ако някой пойска, не ми е проблем да му направя и на него.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Озоновата терапия
« Отговор #22 -: Декември 29, 2006, 01:00:01 am »
Ех,,,,честито.
Ако можеше и някой да направи ефикасен и приемлив ZAPPER.
Опитвам се да преборя един AIDS....т.е. HIV-I
Ако се намери схемата сигурно няма да е проблем да се сглоби.
« Последна редакция: Декември 29, 2006, 01:09:53 am от Mirotvorec »
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Озоновата терапия
« Отговор #23 -: Декември 29, 2006, 01:16:12 am »
ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА  ГОГО И МИРОТВОРЕЦ !!! :-* :-* :-*

Аз също съм кандидат за еднин такъв апарат, само ще помоля да предвидите упътване с най-важните  кратки инструкции за употребата (все пак ;))
:) Много се радвам, че имаме съфорумци така активни  и полезни - това си е подарък за форума и всички нас :)

Но всъщност специални благодарности за заслугата на  Тина
:-*, която реши да сподели с всички полезния уред, разказа подробно за неговите качества и беше първопричината днес да имаме и готов продукт.
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Озоновата терапия
« Отговор #24 -: Декември 29, 2006, 01:17:40 am »
Цитат
Но всъщност специални благодарности за заслугата на  Тина , която реши да сподели с всички полезния уред, разказа подробно за неговите качества и беше първопричината днес да имаме и готов продукт.
Абсолютно вярно!   :)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Озоновата терапия
« Отговор #25 -: Декември 29, 2006, 03:06:54 am »
Благодаря, че ми повярвахте и че сте смели в търсенето ми на ИСТИНАТА!

....Докосвам косата си която току що озонирах - мека и пухкава като на бебе без да я мия изобщо със сапун, шампоани и балсами и си мисля...."Колко години плаках над хилядите изпадали косми и колко години давах безумни пари за зъболекари и козметика без да осъзная, че природата е всичко от което се нуждаем!"

Да едно апаратче, което Гого има смелостта да създаде...макар че може и да не е ЕС утвърдено, но е НАШЕ. нали? Аз обещах на Гого да намеря сайтове със производители... и намерих само в Индия, Канада и Китай - повечето от тях - неутвърдени от ЕС, повечето от тях - медицински - което значи огромна доза озон...етикета на моето ме отведе в сайт на производител чийто патент е "висящ"....какво да говорим? Пръснах доста пари за ценни разработки на Тесла, за да открия, че ЕС не "знае" за тях и всеки е "оставен на себе си".

И така - сами сме в това! Ако някой пробва ще се радвам да ми пише! Това за мен е част от друга - по-голяма разработка.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Озоновата терапия
« Отговор #26 -: Декември 29, 2006, 07:16:56 am »
Поздравления за всички! Това е чудесно! Гого как да се свържа с теб? :P

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Озоновата терапия
« Отговор #27 -: Декември 29, 2006, 11:03:34 am »
Поздравления за всички! Това е чудесно! Гого как да се свържа с теб? :P
ми по кю или поща или както решиш.

да  благодарско за Тина че ни светна с колко малко нещо колко много може да се постигне.

IYI

  • Гост
Re: Озоновата терапия
« Отговор #28 -: Декември 29, 2006, 11:04:21 am »
С две думи, Българи 300години ще се раждат повече от гений.
Гого браво бе човек, още от самото наало знаех, че ще излезнеш с директно предложение :D

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Озоновата терапия
« Отговор #29 -: Декември 29, 2006, 11:55:30 am »
Браво на Тина и на Гого, честито на Миро :) :) :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27