Автор Тема: ТЪЖНА НОВИНА!  (Прочетена 27435 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Eon

  • Гост
Re: ТЪЖНА НОВИНА!
« Отговор #15 -: Ноември 29, 2006, 12:32:30 pm »
Дай предложени какво да направим.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: ТЪЖНА НОВИНА!
« Отговор #16 -: Ноември 29, 2006, 12:56:31 pm »
Цитат
"модераторски спам с поучителна цел"


Цитат
Хората, които ви писаха във въпросната тема бяха съвсем искрени и най-малкото показаха уважението си към вас, тези хора ВИ ИМАТ ДОВЕРИЕ и, предполагам, не допуснаха, че сте способни да си играете с тях на подобна струна, каквито и подбуди да сте имали. Къде отива това доверие и как ще го отстоявате оттук нататък?

Цитат
Заключената тема прилича на опит за едностранна поука, а според мен не е така.

Цитат
Някои хора много са си повярвали  и са се превърнали в отправна точка за себе си и света.Това важи и за flyDragon...

Предложението беше дадено, Eon, и то е да се даде дефиниция на "spam"; да се даде някаква идея какви са белезите на "непозволеното" и след това, поне аз предлагам - терористична безкомпромисност в недопускането на отклонения от това...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Eon

  • Гост
Re: ТЪЖНА НОВИНА!
« Отговор #17 -: Ноември 29, 2006, 12:57:26 pm »
Хайде дайте дефиниция.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: ТЪЖНА НОВИНА!
« Отговор #18 -: Ноември 29, 2006, 13:24:03 pm »
 няма ли да има някоя хубава новина  ;)

   laugh

milenski

  • Гост
Re: ТЪЖНА НОВИНА!
« Отговор #19 -: Ноември 29, 2006, 13:28:23 pm »
Ние не сме полицаи да дебнем вашия спам и лични кавги. Това зависи на първо място от вас.

Това е абсолютно вярно, но в последно време сами си доказахме, че явно нивото ни все още е недостатъчно високо, за да се контролираме сами, и когато възникнат лични спорове, те да се пренасят на лични съобщения. Нормално е, когато бъдеш нападнат публично, да се опиташ да се защитиш по същия начин. Въпрос на чест е, все пак, макар и криворазбрана.
Тази вълна, която заля форума ни, е нещо, което напоследък се наблюдава в доста други форуми, и ми се струва, че не е нещо случайно. Както каза Fly Dragon, дошло е време разделно. От нас зависи дали ще се поучим или ще се разлетим в различни посоки под влияние на центробежната сила (да не забравяме, че в същия момент действа и центростремителната и от нас зависи коя ще изберем). Крайно време е най-после и да разберем, че форумът не е място за трупане на лични дивиденти. Тук сме, за да си помагаме, а не за да се напреварваме кой е по-по-най. Силните личности се виждат буквално от пръв поглед, а слабите имат много какво да научат от тях, вместо да се опитват да ги смъкнат до своето ниво.

Искам да предложа едно съвсем простичко решение, което ми се струва максимално разумно и няма да поставя модераторите пред необходимост да избират между съвестта си и личните си пристрастия. Предложението ми е да се направи един специален раздел във форума, може би озаглавен "Карантина", и в него да се местят всички теми, в които дискусията се е извратила в лични нападки. По този начин потребителите, които искат да се опазят от негативната енергия, просто няма да влизат да четат там, а същевременно онези, които имат нужда от бойно поле за изява на уменията си в словесната еквилибристика, ще могат да се бият виртуално, колкото им душа сака, докато се омаломощят и смирят. И след време, когато духовете се успокоят, темите могат просто да се изтупат от боклуците, натрупани в тях и да се върнат в съответните си раздели.

Пиша всичко това, защото ми пука за форума, за сайта и за всички ценни хора, които срещнах тук. Изпитвам огромно уважение към администраторите и модераторите, благодарение на които сме тук сега заедно, макар и изпокарани. Мир на всички. Обичам ви :)

Antonium

  • Гост
Re: ТЪЖНА НОВИНА!
« Отговор #20 -: Ноември 29, 2006, 13:35:11 pm »
Аз също имах идея само че не Карантина, а да се нарича Арена и там як тупаник, с доводи и факти. Аз не съм съгласен  примерно с Оберон  и там  ......................., квото стане :D :D :D

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: ТЪЖНА НОВИНА!
« Отговор #21 -: Ноември 29, 2006, 13:35:28 pm »
Хайде дайте дефиниция.
Eon, бъди така добър да поемеш отговорността (ти и Horus бъдете така добри да поемете отговорността) за тази инсцинировка, оставете морализаторския тон (като че вие сте непогрешимо прави и от висините на истината ни правите божествена визуализация на нашето невежество и дребнавост!!!) и ДАЙТЕ ВИЕ НАЧАЛЕН ТОН за тази дефиниция... Разбира се, ако приемете предложението, господа Moderatorи!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: ТЪЖНА НОВИНА!
« Отговор #22 -: Ноември 29, 2006, 13:39:31 pm »
Колкото по-скоро се приключи с кръстосването на шпаги, толкова по-бързо форума ще заработи така, както беше замислен от самото начало.
Предложението ми е следното: да се забрани всякакво използване на лични нападки, обръщения в публичното пространство, да излизат няколко прости правила на първа страница от форума, за да е ясно на всички какво е основното ни намерение, и към какво се стремим. Защото явно това все още не е съвсем ясно, и мнозина се "объркват"...

Благодарен съм че ви има, и всеки ден с вас за мен е един радостен и щастлив  ден !!!
 :) :) :)

musica universalis

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: ТЪЖНА НОВИНА!
« Отговор #23 -: Ноември 29, 2006, 13:41:21 pm »
Хайде дайте дефиниция.


http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B0%D0%BC
“Спам (на английски spam) е използване на среда за електронни комуникации за масово изпращане на нежелани съобщения. Най-известната форма на спам е под формата на съобщения с рекламно съдържание по електронната поща. Спамът е използван и с други цели и използвайки други медии, като Usenet, търсачки, уеблогове, ICQ, IRC, SMS и XNETBG*.”

Ясно е, че ако се приеме подобно определение по-голямата част от съобщенията във форма трябва да се изтрият като нежелани. Трябва да се конкретизира тук какво ще значи. Аз затова предлагам Борда на Управителите в лицето на Админа и Модераторската Троица, като имащи най-голям опит в триенето досега, да стигнат до свое единно определение, което да се предложи за доуточняване, одобряване и препоръки от потребителите в отделна тема. Досега сте имали критерии при чистенето, просто обменете своите критерии помежду си и излезте с единно предложение.

*Бел. авт.

П.С.: Бих искал да помоля Албинони да се върне, няма нужда от такива жертви, не сме малки вече. Албинони нужна си на народа в тия смутни времена, върни се в името на народа.  :)

преминаващ

  • Гост
Re: ТЪЖНА НОВИНА!
« Отговор #24 -: Ноември 29, 2006, 13:45:52 pm »
Айде стига вече. Някои хора се опитват да покажат нещо, а останалите им се нахвърлят вместо да погледнат към себе си. Всички грешим - хора сме. Нека не приемаме един урок с нападки. Все пак целта е да се вгледаме в себе си, а не да изпадаме в самозащита и контраатака.

Eon

  • Гост
Re: ТЪЖНА НОВИНА!
« Отговор #25 -: Ноември 29, 2006, 13:47:14 pm »
Eon, бъди така добър да поемеш отговорността (ти и Horus бъдете така добри да поемете отговорността) за тази инсцинировка, оставете морализаторския тон (като че вие сте непогрешимо прави и от висините на истината ни правите божествена визуализация на нашето невежество и дребнавост!!!) и ДАЙТЕ ВИЕ НАЧАЛЕН ТОН за тази дефиниция...

Начален тон 1

Начален тон 2


Нямам повече какво да кажа.
« Последна редакция: Ноември 29, 2006, 13:48:01 pm от Eon »

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Re: ТЪЖНА НОВИНА!
« Отговор #26 -: Ноември 29, 2006, 13:58:46 pm »
Аз дефиниция на спам не се ангажирам да дам, но мога да дам личното си мнение. Защо се получава спама. Защото във форума, над ника на всеки един от нас се трупат звездички, броят на които зависи от броя на мненията, а не от качеството на постовете. Броят им явно стимулира Егото на някои от нас и в стремежа да се трупат звездички и да се достигне едно по-високо ниво, нещо подобно на офицерски чинове в армията. Така се започва едно спамене с цел натрупване на звездички. Всеки иска явно да е Генерал и да не се вижда като Начинаещ потребител примерно и т. н. Дано да съм бил ясен.
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

Eon

  • Гост
Re: ТЪЖНА НОВИНА!
« Отговор #27 -: Ноември 29, 2006, 14:03:12 pm »
Ако мислиш, че проблема е със звездичките, то той може да бъде премахнат с няколко кливания и 2-3 минути.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: ТЪЖНА НОВИНА!
« Отговор #28 -: Ноември 29, 2006, 14:08:32 pm »
Най-уязвимото място сякаш е четвъртия обертон на тон 2:
http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=2.msg2#msg2
"4. Изразявайте мнения само по обсъжданата тема, ако искате да кажете нещо различно, направете го в нова тема."
Красиво изписано, но не се спазва дори и от модераторите.

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Re: ТЪЖНА НОВИНА!
« Отговор #29 -: Ноември 29, 2006, 14:13:24 pm »
Ако мислиш, че проблема е със звездичките, то той може да бъде премахнат с няколко кливания и 2-3 минути.
Не мисля, че той е основния проблем, но може да е част от проблема. Нека и други да кажат дали наистина е част от проблема и дали да се премахнат. Лично за мен няма значение, аз имах пагони и ги хвърлих отдавна. ;D
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27