Автор Тема: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира  (Прочетена 211607 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Цитат
Другото, което ми е интересно, че ББ има доста награди и благодарности от ЦРУ и ФБР, а сега изведнъж-критики от САЩ.

Точно в това е уловката, че критиката не е директно от САЩ, а просто от американска медия, което означава че се цели рейтинга да се понижи. Ако беше официална позиция щеше да има по-сериозни последици, а американците вече се разграничиха официално от статията.
Една медия, със своите материали, не може да има политически цели -- по принцип. Ако има, то тя значи обслужва някого или някаква организация. В случая, ако медията си е непокътната, означава, че просто са си свършили работата.

Ако, както казваш, имат за цел свалянето на рейтинга на ББ, значи някой в US цели дивидент от това. Означава, че някой политически елит в САЩ може да е поръчал статията. Предполагам, че демократите имат интерес от изобличаването на връзките на Белия Дом (републиканците) с такива като ББ.

Също така, това означава и че идеята на SS не е напълно невалидна. МОже би се изказах твърде рязко по-горе. Неможе да работим с обобщението, че всяка една медия е под контрола на Bush и ЦРУ, които в същото време се опитват да манипулират ББ, откъдето да правим извода, че щом има такава статия, SS са в противоречие. Без значение дали написаното от Щайн е поръчково от демократите или просто си е свършил работата, означава, че той може би е извън контрола на Bush и ЦРУ. Ако ЦРУ и американската външна политика е такава, че не искат да изгубят контрол над протежето ББ, те не биха оставили някой като Щайн да им прави мръсно. От това следва и от за демократите, че не трябва да забравяме, че не всяка медия е под контрол на ЦРУ и/или президента и че всеки елит си има своята опозиция.

Последното се подкрепя и от това, което го казваш Алиен, че "американците вече се разграничиха официално от статията." Остава да ни кажеш и източника на тази информация, според която правиш това изказване.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Медиите винаги са изпълнявали поръчки щото не са независими  въпреки всички филми в които искат да ги изкарат някакъв коректив на властта. И дори когато излезе нещо за някой с което да го свали от власт то не е щото медията е независима и обективна а щото инфото идва от  други лица - конкуренти. Обикновенно тези дето се ровят без подкрепа на някой друг "отгоре" ги блъска кола. Както и да е  в случая  мисля че се цели властовия ресурс да не отиде рязко към ББ и да му се отреже от рейтинга му.

А за мнението на САЩ  - навсякъде се споменаваше по медиите, но ето например от в. Монитор

Цитат
Късно снощи US - посолството разпространи информация, че "Конгрешънъл Куотърли" е независимо издание и статиите в него не отразяват официалните позиции на правителството на САЩ. Оттам посочиха, че именно това е и официалната позиция на Посолството на САЩ в България по повод публикацията на изданието.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Бойко Борисов е най-големият мафиот в България. Никаква жал за хора като него. Той и Валентин Златев в момента управляват страната. Тази статия е поръчка, но много интересно от кого... Сигурен съм, че като е разбрал се е... С интерес ще наблюдавам събитията.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Цитат
С интерес ще наблюдавам събитията.

Ае те събитията са ясни -  ще се пошуми 3 дена и толкова от което няма да последва нищо. И то е нормално щото тези дето го топят няма да са очудя ако са още по здраво забъркани и съответно  за да стане нещо по-сериозно трябва буквално да стане война. И очевидно се цели просто леко изравняване на силите.

Пак един цитат  от Монитор, което трябва много да ви говори за картинката в страната. Елементарен пример как Сидеров за един пиклив инцидент го разпънаха на кръст , имунитети му махаха разпити дела... а тук отношението е ...

Цитат
Източници от прокуратурата пък бяха категорични, че няма да се занимават с твърдения на анонимни източници из американските издания.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
...
Цитат
Късно снощи US - посолството разпространи информация, че "Конгрешънъл Куотърли" е независимо издание и статиите в него не отразяват официалните позиции на правителството на САЩ. Оттам посочиха, че именно това е и официалната позиция на Посолството на САЩ в България по повод публикацията на изданието.
Точно така. Официалната американска политика в момента е за сътрудничество с ББ. Дори посланика на САЩ му го вдигаше рейтинга със присъствието си, когато ББ учредяваше ГЕРБ-а. ББ е удобен за минуплиране, защото наисинта има тъмно минало (SS) и чрез това му минало могат да го изнудват за какво ли не, обаче първо трябва да го обогатят и да го овластят. Когато това стане, те ще започнат да си поръчват от него разни услуги и вече ББ ще сътрудничи, защото знае вече колко много ще му се отнеме ако не им помага.

Между другото, по същия начин се гаврят и с Первез Мушараф. Мине се не мине- минава Конди и казва колко напредват в Пакистан с демокрацията и борбата срещу тероризма. После излиза информация за мизериите на режима в Пакистан от някоя демократическа или необвързана медия, но Мушараф стои на поста. Един вид, той, както и ББ се очаква да бъде, е марионетна политфигура, зависима от неговите американски приятели от републиканската партия.

Ей, да не забравяме и дясната ръка на ББ -- оня приятел, който е завършил разузнаване в Aмерика. Може и оттам да излезе заек. Ето тук ULTRAFUTUR ни дава тази информация: http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=2382.msg46188#msg46188
« Последна редакция: Март 10, 2007, 22:56:31 pm от RedGuy »

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Три месеца след учредяването си ГЕРБ е стабилно втора сила


Според проучване на "Маркет ЛИНКС" партията има значима политическа подкрепа сред българските избиратели

10.03.2007
Netinfo

Публикацията в американското издание CQ за факти от миналото на столичния кмет насочва вниманието към шансовете на политическото му бъдеще.

Но ако за партийните елити твърдението на такова сериозно издание има висока валидност, за общественото мнение ситуацията изглежда по-различно, пише в днешния брой на "Капитал" Румяна Бъчварова от агенция "Маркет ЛИНКС".

CQ повтаря вече разпространявани версии на политическите опоненти на Бойко Борисов. Те имат своите логични основания, но все още нямат преки доказателства. Поради това както и преди твърденията изглеждат повече като опит да бъде злепоставен един национален лидер, посочва авторката.

Според Румяна Бъчварова ако не последват по-конкретни аргументи и факти, твърденията в статията ще сработят в полза на Борисов, поставяйки го отново в челото на новините и в ролята на атакуван.

Бойко Борисов ще се окаже прав, че това е поредна атака срещу партията му. Основанията за такова тълкувание са достатъчно много. Най-малкото защото заинтересуваните от дискредитирането му не са малко.

Проучването на "Маркет ЛИНКС" от последната седмица на февруари

проведено по поръчка на "Капитал" сред 1102 респонденти над 18 години, показва, че само за 3 месеца след учредяването партията ГЕРБ е достигнала значимата втора позиция по политическа подкрепа сред българските избиратели.

Нещо повече - разликата между нея и управляващата БСП е такава, че при активизиране в реална изборна ситуация местата им могат да бъдат сменени. А дистанцията на новата партия с третата по популярност - "Атака", е два и половина пъти.

Електоралното натрупване около ГЕРБ е успяло да събере

избиратели от всички политически сили.

Спрямо 2005 г. това са:

- почти половината от гласувалите за НДСВ;

- една четвърт за "Атака";

- по една пета от СДС и ДСБ, БНС;

- една десета от БСП и

- дори 2% от ДПС.

Декларираната подкрепа за партията на столичния кмет е по-голяма от сумата на декларирания обществен ресурс за всички останали опозиционни партии.

С обособяването на ГЕРБ парламентарните партии ще срещнат сериозен опонент само след два месеца на изборите за Европейски парламент. А партията има шанс за повече евродепутати от всяка една от останалите партии (с изключение на БСП), подчертава Румяна Бъчваова в коментара си в "Капитал".

На местните избори шансовете й са по-големи, но до редовните парламентарни избори има две години, в които политическите и управленските провокации няма да й бъдат спестени. Засега обаче тя остава най-сериозното предизвикателство пред политическата класа и партийното статукво.



„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia

Атанас Атанасов: Има криминални полицейски разработки за Бойко Борисов

Когато е бил министър на вътрешните работи, Георги Петканов е имал в касата си папка с полицейска криминална разработка за дейността на Бойко Борисов до 1997 година, твърди народният представител Атанас Атанасов.

Атанас Атанасов заяви в Русе, че досието на Бойко Борисов е разработвано в периода 2001-2005 година, но се крие. Главният прокурор Борис Велчев трябва да го изиска за проучване, след като се самосезира от публикацията в американското списание "Конгрешънъл куотърли", каза депутатът.

Според Атанас Атанасов има съмнения, че полицейските удари срещу трафика на хероин по времето, когато главен секретар на МВР е Бойко Борисов, са целели да се ликвидира конкуренцията на синтетичните наркотици, произведени в Югоизточна България.


БТА
musica universalis

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
АТАНАС АТАНАСОВ:В МВР са нужни кадрови чистки

Бойко Борисов е некомпетентен човек, който е свързан с определени среди на сивата икономика



АТАНАС АТАНАСОВ е роден на 17 май 1959 г. в с. Батин, Русенска област. Завършва право в СУ “Св. Климент Охридски” през 1987 г. Работи като прокурор в Разград. До 1995 е директор на РДВР – Разград . После е адвокат.  Секретер на МВР и директор на НСС до 2001 г. В момента народен представител от ДСБ. Член на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред и на Комисията за борба с корупцията. Женен, с две деца


- Г-н Атанасов, как стана така, че от НСС скочихте в политиката?

- Аз даже и преди 1989 година, особено след това, винаги съм следил много отблизо обществено-политическите процеси в страната. Винаги съм бил обществено ангажиран човек. Така че не ми е било толкова трудно, де да знам, донякъде вътрешна потребност.

- При новото искане за сваляне на депутатски имунитете се очаква Велчев да поиска и вашия?

- Да ви припомня, че аз бях единственият народен представител от този прословут списък, който го размахват постоянно, който още през ранната есен на миналата година  призовах публично вече бившия прокурор Филчев да ми поиска имунитета и заявих, че ако не го направи, това означава, че изпълнява поръчка на Държавна сигурност. А той не го направи. Нямам никакво притеснение. Срещу мене прокуратурата води 3 дела. Първото беше прословутото дело за украинския самолет, което беше прекратно позорно. Целта на това дело беше да се скрие участието на Филчев в освобождаването на самолета. Второто дело, също образувано с цел да се манипулира общественото мнение, беше обвинението за т.нар. “Бръмбъргейт”. Това дело приключи с оправдателна присъда, която влезе в сила с решение на ВКС. Между другото това е една много интересна тема. Самият “Филчевгейт” беше, използваийки терминологията на специалните служби, активно мероприятие от средите на ДС и първи солиден удар срещу правителството на Иван Костов. Нямаше нищо такова, каквото се изписа. Всичко беше измислено. Третото дело, кото стана висящо заради имунитета, който имам, е един абсолютен парадокс, защото то е образувано срещу мен и в диспозитива пише, че аз съм си превишил правата като длъжностно лице – директор на НСС  и съм изготвил и съм подписал доклад за корупцията. Това е просто нон-сенс абсолютен.Така че нека свалят този имунитет и да прилкючи това дело, за да се произнесе съдът. За съжаление прокуратурата вместо да образува дело по този доклад, делото беше образувано по лично подписана жалба от Богомил Бонев. Много просатранна, вътре с всякакви факти, квалификации, но много интересно той се оплакваше от 2 неща. Едното, че с този доклад съм опетнил името на МВР и на второ място с този доклад съм му попречил да стане президент. Ако това второто се е случило, съм помогнал на България.

- В тази връзка понижението на военния прокурор Николай Ганчев от вчера ( 5 април)?

- Мисля, че това специално за Ганчев е само началото на неговото понижение. Той трябва да бъде разследван за извършени престъпления. Това е човекът, който контролираше изпълнението на поръчките на Филчев от Военна прокуратура, а както стана известно на българското общество, от много действия на ВП първа в България за съжаление, особено Окръжната, тя никога по времето на Филчев не работеше по закона, а по заповед. Това беше ескадрон, на който се възлагаха поръчки и аз бях една от тях. Така че там трябва да бъдат извършени драстични кадрови промени именно  на хора, които са извършили престъпления и други, които с поведението си отдавна са доказали, че нямат качества за магистрати.

-  Критиките в доклада на еврокомисаря по разширяването Оли Рен са основно по глава “Правосъдие и вътрешен ред”. Коя сфера според вас е по-зле?

- Аз бих се съгласил с това, което каза преди няколко дни председателят на ВКС – Иван Григоров. На практика слабото звено е работата на МВР, досъдебното производство, т.е. разкриването на престъпленията, обвиняването на лицата и внасянето на обвинителни актове в съда. Защото първо съдът не е орган за борба с престъпността. Съдът е арбитър. В крайна сметка знаете, че в тези процеси има 2 страни – обвинение и защита. Така че не може да се очаква от съда да бъде орган за борба с престъпността. Публично известно е, че прекалено малко количество, даже меко казано е това, са обвинителните актове срещу знакови фигури от  подземния свят. Тази история, която сега разиграва Румен Петков с братята Маргини е, аз не казвам нищо за тях, нито добро, нито лошо, но тя е скалъпена общо взето Румен Петков зае страна в битката, която се води в СИК.

- Кои са 5-те човека в правителството, за които казахте, че са свързани с ДС?

- Вижте, искам да уточня. Аз това го казах на отговор на журналистически въпрос и направих едно бързо изброяване. Те не са 5. Значи става въпрос под министри. Просто преброих в  3 министерства, че има в две двама и в едно друго един бивш агент на ДС.  И казах има най-малко 5 агента на ДС в този екип на зам.министрите. Може и да са повече. А да не говорим за агенции и други възлови длъжности в министерства. Просто това е един изключително сериозен проблем за България и тука искам да посоча като пример Румъния, когато взеха решение, че стават достояние всички архиви на “Секуритате” и с това спечелиха точка пред ЕС пред нас. В България за съжаление, когато комунистите контролират властта, едно от важните мероприятия, които осъществяват е да прикрият своята агентура, защото чрез нея действат в политическите среди.

- Някое име все пак?

- Е, име не искам да казвам. Знаете ли, не че ме е страх, но в крайна сметка аз съм човек юрист и съм учен да спазвам законите. В момента има забрана, защото информацията свързана с ДС, колкото и да е парадоксално 15 години след демокрацията, е обявена за държавна тайна.

- Бойко Борисов и “ГЕРБ”?

- Не е за подценяване това, което се случва, защото с добре подбрани популистки ходове се печели обществено доверие. Но аз много пъти съм казвал, че първо Бойко Борисов е некомпетентен човек и второто, което е за съжаление, той е свързан с определени среди на сивата икономика и на подземния свят и е недопустимо този човек да търси обществена подкрепа,  за да “подредял държавата” след като идва от един свят, който се командва по други правила.

- Корените на престъпността в България?

- Държавна сигурност, червеният генералитет и трансформирането на откраднатите пари от комунистическата партия в икономическа мощ.

- Взривът срещу жерналиста Васил Иванов?

- Отвратително, драстично посегателство срещу свободната журналистика и показва, че бандитите в България нямат респект от властта, а и това е така, защото властта е свързана с тях. За съжаление през последните 4 – 5 г. на важни места в службите за сигурност, които са призвани да се борят с престъпността, бяха разположени хора, чиято задача е не да разкрият, а да прикрият престъпленията. И доказателство за това е, че от тези около 120 поръчкови убийства няма нито едно разкрито.

- Многократно висши служители на МВР декларират, че престъпниците у нас се знаят и престъпните групировки се броят на пръстите на ръцете?

- В МВР е настоящия момент на ниските нива, при оперативния състав има достатъчно информация за извършители на престъпления. Тази информация обаче не се докладва на нивата нагоре?

- Защо?

- Защото тези, които събират информацията знаят, че информацията, с която разполагат за тези престъпни босове засяга и тяхните началници. Докалдвайки тази информация  нагоре най-много да дадат допълнителна информация на началниците си, какво се знае за техните връзки с престъпния свят. И второ, дават си сметка, че най-много да дадат възможност на някой началник да изкара пари. Така че системата е блокирана.

- Как може да се отблокира?

- Кадрови чистки трябва да бъдат извършени там, но това може да бъде извършено само от хора, които не са зависими от  генезиса на организираната престъпност в България.

- Проблемът поколенчески ли е?

- Не. Не е поколенчески. Всичко тръгва от ДС. От железния юмрук на партията. Тука има нещо много интересно. България е единствената страна от Източна Европа извън Съветския съюз, в която  компартията и нейният секретен апарат успя да разиграе през годините една театрална постановка и да бъде внушено на българското общество, че единствените виновници за всичко са агентите на ДС, а офицерите, които са ги вербували са работили за родината. В един тиражиран вестник прочетох, че  този консултативен съвет, който Румен Петков създаде  в началото, когато стана министър, имал и оперативна задача. По този начин били предприети мерки за опазване живота на Любен Гоцев. Изкарвайки го на сцената, като човек на властта и консултант на МВР. По този начин те били респектирали тези, които си мислели за убийство. Това ми се видя много смешно и за пореден път доказва връзката на Румен Петков с червения генералитет.

- Какви книги четете?

- Много чета. Основно неща свързани с историята на България. Документалистика. Изчел съм всичко, което излезе сега след 1989 година, като дневници на видни български държавници, защото за съжаление историята се пише от победителите  и българската история, особено за ІІІ българска държава беше пречупена и все още този въпрос не е решен.


http://www.obshtestvo.net
musica universalis

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Да, сега от ДСБ търсят да спечелят някакви дивиденти от историята. А къде беше Атанасов досега, че чакаше от CQ да направят "разкритието". Тия Костовисти изобщо не еволюират политически. Все търсят да се занимават с политически компромати. Не че и останалите са цвете за мирисане, но те не са чак толкова зле.

И какво е това мнимо проучване на тази социологическа агенция, който ефект е да поправи одрасканият имидж на ББ. Това е един от най-изтърканите начини за повлияване на общественото мнение -- чрез употребата на "компетентно и безпристрастно" трето лице. Това го има описано в книгата на Bernays "Propaganda". Една агенция пролет не прави. Трябва да сверим с това какво казват и останалите.



Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Официалната американска политика в момента е за сътрудничество с ББ. Дори посланика на САЩ му го вдигаше рейтинга със присъствието си, когато ББ учредяваше ГЕРБ-а. ББ е удобен за минуплиране, защото наистина има тъмно минало (SS) и чрез това му минало могат да го изнудват за какво ли не, обаче първо трябва да го обогатят и да го овластят. Когато това стане, те ще започнат да си поръчват от него разни услуги и вече ББ ще сътрудничи, защото знае вече колко много ще му се отнеме ако не им помага.
Между другото, по същия начин се гаврят и с Первез Мушараф. Мине се не мине - минава Конди и казва колко напредват в Пакистан с демокрацията и борбата срещу тероризма. После излиза информация за мизериите на режима в Пакистан от някоя демократическа или необвързана медия, но Мушараф стои на поста. Един вид, той, както и ББ се очаква да бъде, е марионетна политфигура, зависима от неговите американски приятели от републиканската партия.


Жалка история, разиграваща се пред очичките на нищо неподозиращия народец...  :( :) :-\
musica universalis

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Да, сега от ДСБ търсят да спечелят някакви дивиденти от историята. А къде беше Атанасов досега, че чакаше от CQ да направят "разкритието". Тия Костовисти изобщо не еволюират политически. Все търсят да се занимават с политически компромати. Не че и останалите са цвете за мирисане, но те не са чак толкова зле.

И какво е това мнимо проучване на тази социологическа агенция, който ефект е да поправи одрасканият имидж на ББ. Това е един от най-изтърканите начини за повлияване на общественото мнение -- чрез употребата на "компетентно и безпристрастно" трето лице. Това го има описано в книгата на Bernays "Propaganda". Една агенция пролет не прави. Трябва да сверим с това какво казват и останалите.

Атанасов е достатъчно гузен. Нека да отговори на обвиненията срещу него и доколко е свързан с това: http://ottegljane.epochtimes-bg.com/articles/Eltimir_voini-na-tangra_I.html
Пък после можем пак да си говорим. Разработките срещу ББ са от кръга, наследник на ген. Григор Шопов, наричан Червения Гешев. Нека американците си кажат какво общо имат с Любомир шопов, от когото издва компромата. Атанасов да не се намесва там, преди да е отговорил на обвиненията срещу самия него. Същият този Гном, който изпълняваше политически поръчки за разправа с неудобни няма право да говори. Да си зашие устата това джудже и повече да се се обажда. Спомнете си стария виц, който завършва с поуката: "Насран ли си, не чуруликай".
« Последна редакция: Март 11, 2007, 20:13:57 pm от Eltimir »

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Бойко: "Ходещият мъртвец"
Добри Божилов - 13 Март 2007
При силно облъчване с радиация се получава феномен на т.нар. " ходещи мъртъвци "- външно измамно прекрасно състояние

Добри Божилов

При силно облъчване с радиация има един феномен на лъчевата болест, който се казва „ходещи мъртъвци”. След началното заразяване и първите симптоми, следва т.нар. „латентен период”, в който състоянието на болния видимо се подобрява и той изглежда и се чувства съвсем нормално. Това обаче е измамна илюзия, защото след това идва същинското развитие на болестта и изключително мъчителна смърт. В този междинен период на заразените им казват „ходещи мъртъвци”. Те не знаят, че времето им е преброено, а преди да свърши, им предстоят много болезнени дни и часове. Облъчените спасители в Чернобил, изпаднали в латентния период, се чудели защо ги разкарват по болници и ги помпат с лекарства, при положение че те се чувстват добре. Единици от хилядите участвали в потушаването на аварията, са живи днес.

В българската политика също вече има един „ходещ мъртвец”. Той бе поразен от атомна бомба, изстреляна от Вашингтон, но произведена в България. В момента той демонстрира много жизнени сили и способност да се бори с враговете си. Това обаче не е нещо уникално и неповторимо. Военните стратези са разчели възможностите да се ползват пълноценно облъчени войници именно в латентния период. Това са войници с ограничен времеви обхват. Бойко Борисов сам си е генерал, но е едновременно и войник-еднодневка. Най-успешното, което може да направи, е в латентния период да задвижи някакви политически процеси, от които ще се възползват след това други.

Никой „ходещ мъртвец” не изглежда обречен. Той може да тича, да подобри олимпийски рекорд, да прави секс, да работи и дори да излети в Космоса. Но състоянието му отвън се различава от състоянието отвътре. И ако лекари го прегледат внимателно, те ще видят цялостния вътрешен разпад на жизнено важните структури на организма.

Точно от подобен преглед има нужда Бойко, за да се осъзнае, че не върви на никъде и всичко, което прави, дори да е успешно, ще облагодетелства някой друг.

Вътрешните симптоми на болестта му са катастрофални. Слуховете за съмнителното му минало винаги са съществували. Но което е по-важно – те никога не са били оборвани. Бойко до момента не е обяснил какво е правел, преди да стане главен секретар на МВР и защо охранителната му фирма се свързва със силови групировки. Всичките му обяснения са свързани с кариерата му в МВР. Медали, дипломи, заловени наркотици, снимки с чужди величия и пр. Един много добър настоящ PR, който обаче не отговаря на трудните въпроси на миналото. А самото то винаги може да бъде извадено от авторитетен източник и да се превърне в аргумент без контрааргумент.

Това, което сега отговори Бойко,  ще каже и в бъдеще – всичко било лъжа, той бил награждаван, натопил го някой български враг… Но това са общи приказки, а не отговор какво е правел в ИПОН, как се е сдобил с участие в СИБанк, има ли приятели в СИК, и т.н., и т.н.

Не са обаче само слуховете. Обективен факт са десетките неразкрити убийства точно по време на секретарстването му. Обективен факт е и този, че повечето от избитите са от конкурентната на СИК групировка ВИС. Обективен факт е и простата констатация, че заловените тук-там наркотици не са оправдание за убийствата. Убийствата все пак са по-тежки престъпления от дрогата и не може успехите в едното да подменят другото.
Обективен факт е и, че заловените много наркотици у нас не са заслуга само на Бойко, а на обстоятелството, че сме на основна пътна артерия на тази контрабанда и е нормално и заловеното да е повече. И преди Бойко, и след него, продължаваме да сме в челото по конфискувана и изгорена дрога. Очевидно не би било коректно да се сравняваме със страни като Швеция или Исландия, от където не минават никакви пътища за наркотици, и които са заловили далеч по-малко…

Най-сериозният симптом на болестта на Бойко обаче не е миналото, а е настоящето му. Бойко е политик от типа на повечето останали – работи със сериозна външна подкрепа, която го легитимира и в замяна получава някакви позиции тук. Такива са почти всички в елита ни. Много е трудно да не си такъв в страна без сериозна икономика, която фактически не може да се издържа сама, има постоянни платежни и търговски дефицити, и се нуждае постоянно от външно наливане на пари.

Лошото настояще за Бойко е, че очевидно губи външно политическата си опора. И доколкото за страна като България няма шанс да се реализира напълно изолирано лидерство от типа на Лукашенко, Кастро или Ким Чен Ир, то без тази подкрепа, той няма как да успее в българската политика. Очевидно САЩ ще си намерят друг „кон” в България, позициите на ГЕРБ в Европа са рехави, а връзките с Русия се държат от БСП. Така не става ясно с кого ще си партнира генералът. Дори ортодоксалният национализъм и изолационизъм вече е взет от друг. Свита и опасна ниша, но все пак ниша. И все пак у друг…

Реалистично погледнато, за ГЕРБ вече няма място в българското политическо пространство. Това е партия от лидерски тип, със силно уязвим лидер, и без външна опора. Каква политика може да провежда тя? Какво може да постигне лидерът и? Вероятно не нещо повече от това да уреди няколко случайни и никому неизвестни имена на изборни длъжности. Еднократно… Евентуално…

www.bgfactor.org

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Този анализ ми допада, макар и написан с доза саркастичен хумор  е  много реалистичен и отразява едно състояние не само на ББ и партия ГЕРБ, но и на страната и политиците и, които явно не могат засега да водят самостоятелно съществуване /а вероятно и никога не са можели/, а винаги служат на чужди интереси и изпълняват програми за задоволяване на външни апетити, което бавно  но сигурно унищожава нацията ни.
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Излязъл е някакъв анализ който представя статията за  Борисов като манипулация.

Автор: доц. д-р Любима Йорданова

Манипулативни стратегии, приложени в текста на статията:

• Стратегия на необходимата и достатъчна информация. Постига се чрез вклиняване на думи като: поверително разследване, поверително досие, които трябва да стопират естествения интерес на лицето, получаващо тази информация към повече информация и достоверността на източниците й;

• Стратегия на асоциативността. Не е трудно тя да бъде постигната в дадения случай. Достатъчно е да се спомене фактът, че Бойко Борисов е работил в силово министерство - Министерството на външните работи в периода 2001-2005 г. Задействат се механизми на подсъзнателно равнище, общият респект на гражданите към силовите държавни структури и режима на поверителност, при който те са задължени да работят. Действително съществуващите връзки получават променено поясняване и оценка;

• Стратегия на престижа. Споменава се, че информацията е от екипи от бивши американски топполицаи. Американското задължително трябва да се свърже на подсъзнателно равнище с доброто качество;

• Стратегия на констатацията. В прав текст като "света" истина, но без доказателства, се заявява, че Борисов е използвал служебното си положение, за да управлява официалната корупция така, че свързани с гангстерите лица да премахват своите конкуренти от подземния свят. Също така, без свян, се заявява, че столичният кмет е близък съратник на известни гангстери и е свързан с почти 30 неразкрити убийства в черноморската република;

• Стратегия на неопределеността. Никъде в статията не се сочат документи, имена на лица, име на заявителя на материала. По този начин информацията се замества от интерпретация, съдържаща странични, дори несъществени елементи. Използва се ефектът на т.нар. забулване. Сочи се например неназована финансова институция, уж швейцарска, за да бъде внушено, че е неутрална. Швейцария не е държава-членка на Европейския съюз и е много удобна в случая за демонстриране на, разбира се, симулирана убеденост.

Т.нар. български гангстери се споменават само като "някои", без имена. Гангстери има навсякъде по света, вероятно и в САЩ, защото идеално общество няма, но важно е да се изтъкне, че именно в България, точно в посттоциалистическия период, има гангстери и то в темпорален отрязък, когато държавата току-що е станала членка на Европейския съюз с правата и задълженията си именно към ЕС, а не към САЩ или друга международна организация;

• Стратегия на авторитета. Борисов е представен като партньор на Буш; като човек сред най-корумпираните и агресивни световни лидери, т.е. предопределена му е световна слава; като човек, способен сам? да управлява официалната /защо пък официална?/ корупция;

• Стратегия на думите-усилители. В статията са използвани думи със силна негативна натовареност и така по стилистичен път се цели приобщаване към авторовата позиция: гангстер, корумпиран, неразкрити убийства и т.н.;

• Стратегия на повтора. Целта е да се затвърди негативното отношение към лицето и да се получи дълготраен ефект и неосъзната мотивация у потребителя на информацията: гангстер, поверителен и т.н.;

• Стратегия на количествените внушения. Споменава се, че конфиденциалният доклад срещу Борисов е близо 200 страници с много детайлно описани истории и връзки, но информацията е оставена в рамките на констатацията, а не на доказателствата.

Като цяло ефектът е изграждане на мрежа от почти неуловими указания за действие, неосъзната мотивация у нищо неподозиращия потребител на информация, който обаче е и избирател и то два пъти през тази календарна година. Ако зрителите, читателите и радиослушателите, научили новината, се постараят да прочетат втори път информацията на американския източник в светлината на току-що казаното, вероятно ще си зададат въпроси като:

• защо тази информация се появява веднага след съдебната регистрирация на новоучредената партия ГЕРБ, която според социологическите прогнози ще измуче електорат от всички десни партии и центъра и част от гласоподавателите от лявото пространство, недоволни от социалната политика на тройната коалиция;

• кога е написан конфиденциалният доклад и защо информацията се появява в годината, когато страната ни стана държава-членка на Европейския съюз /т.е. геополитически се свързва сериозно с европейските структури с всички последствия от този акт/, когато предстоят първите избори за евродепутати в България и избори за местни органи на властта, в които ГЕРБ ще участва като отделна партия, може би в различни коалиции, разположени обаче в политическото пространство дясно-център;

• защо информацията се пуска през медиите, а не през органите, които трябва да проверят достоверността й и съответно да реагират професионално.

Надявам се читателите сами да си отговорят на въпроса, защо за пореден път са жертва на инвазия в съзнанието им. Колкото до отговора на Борисов чрез "Шоуто на Слави" и разиграната сценка вечерта на 8.03.2007 г., тя само показва, че Борисов е готов да поеме върху себе си другата, нелицеприятна, но задължителна страна на политиката - компроматите, т.е. че той спокойно може да плува във водите на политиците не само от български тип.


Цялата статия тук - http://analysis.actualno.com/new_95893.html

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
 laugh laugh laugh laugh laugh
Уплашени от ББ американците пускат манипулации. Тази г-жа явно мечтае за кариера в ГЕРБ :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27