Автор Тема: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира  (Прочетена 211608 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #45 -: Декември 06, 2006, 17:24:05 pm »
Цитат
градоначалникът бърка битовизма с политиката
Не ги разбирам много политиките, ама не трябва ли да се решават битовите проблеми?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #46 -: Декември 06, 2006, 17:33:59 pm »
Ами да, стига битовизмът да не прерастне в популизъм...   >:(
musica universalis

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #47 -: Януари 19, 2007, 11:00:05 am »

ГЕРБ: Никога коалиция с БСП и ДПС


Партия ГЕРБ никога няма да се коалира с БСП и ДПС. Това обяви пред БиТиВи лидерът на формацията Цветан Цветанов. Той стигна още по-далеч, посочвайки, че ГЕРБ в един бъдещ парламент биха предпочели да бъдат в опозиция, но да не влизат в коалиционни взаимоотношения с червените и хората на Доган. Според Цветанов партията, чиито неформален лидер е Бойко Борисов, няма да изпадне в положението на НДСВ от отминалите парламентарни избори, когато по време на кампанията е заклеймявало социалистите, а след това е встъпило в коалиция с тях. Относно ДПС, по думите на Цветанов формацията на Доган трябва да седне на резервната скамейка като състезател, който е изгубил състезанието.

Стана ясно още, че ГЕРБ си поставя за цел да бъде първа или втора политическа сила, което по думите на председателя Цветанов означава „да бием или да сме наравно с БСП", а главната цел на политическата сила е промяна на политическото статукво.

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов няма да се кандидатира на изборите за български евродапутати, но в сдружението не виждат никаква пречка за това той да оглави предизборния щаб на тези избори. В същото време на местните избори в края на тази година от сдружението възнамеряват да номинират Борисов за втори мандат за кмет на София. По думите на председателя Цветан Цветанов е съвсем основателно лидерът да бъде номиниран за кмет на столицата.

В ГЕРБ са изработили критерии, по които да се определят излъчените кандидати за евродепутати. Между другото те трябва да са запознати със структурите в ЕС, желателно е да са работили в мисията на ЕС в България, да имат съответното образование и да боравят с два езика.

Предстои национално съвещание, на което тези критерии ще бъдат обсъдени, а след това идва ред на предложенията от регионите структури по места. Окончателната дума при номинациите ще има Централният съвет на сдружението.

/ввв.News.bg
« Последна редакция: Януари 19, 2007, 11:01:11 am от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #48 -: Февруари 09, 2007, 00:38:30 am »
Бойко Борисов се разкарвал "като лимонка" из Благоевград

Аз съм единственият трън в очите на властта и най-вече на Доган, който управлява държавата. Това заяви неформалният лидер на ГЕРБ Бойко Борисов на среща с благоевградчани, на която присъства и лидерът на партията Цветан Цветанов, предаде кореспондентът на БГНЕС в Благоевград.

Преди две години като последният наивник агитирах и работех на парламентарните избори за НДСВ, защото вярвах, че това, което прави царят, е добро. С Цветан Цветанов се разкарвахме като лимонки из Благоевград. Спечелих две депутатски места и от Пловдив област, и от Благоевград, но не седнах на депутатска банка в парламента, защото не исках да ви предам, каза Борисов.

Бях вчера в Столипиново, много съм изненадан, че там от цялото население само 30% се считат за роми, останалите се смятат за турци и искат джамия, каза Борисов и добави: "Не може етническа партия като ДПС да ръководи политическия живот на България и държавата като цяло. С възмущение гледах в същото време как Милен Велчев си стиска ръцете с Емилия Масларова, дето преди години с камъни щяха да я пребият хората. Тристранната коалиция – БСП, НДСВ и ДПС няма да си играят повече с балъци като мен, какъвто бях до преди две години. “Българи, разберете, че без да отидете да гласувате ДПС винаги ще ни ръководи. Доган рекетира и президента със своя електорат. Докато преброи до три и знае колко човека са гласували. Гласувайте, ако не за ГЕРБ, поне за други български партии, но не за тези от тристранната коалиция", заяви още Борисов.

„Атака“ на президентските избори показа, че няма потенциал, но за властта тя е много удобна, с нея плашим Евросъюза и то в смисъл “виждате ли какво ви чака, ако не сме ние”, заяви Борисов.

Каква натовска държава сме, след като на Белмекен се пеят руски песни, попита още неформалният лидер на ГЕРБ.   

www.dnes.bg
   ???
« Последна редакция: Февруари 09, 2007, 14:42:10 pm от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Американско издание: Най-могъщият политик в България е съратник на гангстери :P :P :P

"Кънгрешънъл куортърли" твърди, че Бойко Борисов е свързан с почти 30 неразкрити убийства; кметът отрича

08.03.2007
Нетинфо

Американскo издание, издаван във Вашингтон, твърди, че Бойко Борисов е близък съратник на известни гангстери и е свързан с почти 30 неразкрити убийства.

"Кънгрешънъл куортърли" определя софийския кмет като "най-могъщият политик в България - най-новия съюзник на Вашингтон в световната война срещу тероризма".

Изданието, което от 60 години осигурява новини от върховете на властта във Вашингтон, цитира поверително разследване за оценката на риска в България, възложено от частна банка. БГНЕС уточнява, че

статията била изпратена от българското посолство в САЩ

до канцеларията на президента Първанов, Министерството на външните работи и МВР.

В материала от 2 март с автор Джеф Щайн, редактор по проблемите на националната сигурност, се казва:

"Американското партньорство с 48-годишния Бойко Борисов е най-новият пример за политически компромис заради глобалната война на администрацията на Буш срещу тероризма, която кара Пентагона, ЦРУ и ФБР да се съюзяват с някои от най-корумпираните и агресивни световни лидери.

Преди да бъде назначен за главен секретар на МВР през 2001 г., Борисов, който е бивш бодигард на последния комунистически диктатор и неговият посткомунистически наследник, настояваше да му бъде призната по-голяма роля за откриването на офис на ФБР в София.

Маниак на тема карате, чиято запазена марка в облеклото е черно кожено сако, той е и главен участник в миналогодишното споразумение с администрацията на Буш за американски военни бази в България като потенциална отправна позиция за атака срещу Иран.

Бойко Борисов, който

поощрява съпоставянето му с Арнолд Шварценегер
,

напусна миналата година вътрешното министерство, за да стане кмет на София, който се ползва с особено популярност.

Малко са съмненията в България, че действията му са насочени към оглавяване на правителството след парламентарните избори през 2009 г.

Според дебело около 7 см поверително досие обаче, събрано от екип бивши американски топполицаи за швейцарска финансова институция, Борисов е смятан и за "бизнес партньор и бивш съратник на някои от най-големите гангстери в България".

Докладът, подготвен преди година и половина,
е получен при условие, че банката и разследващите няма да бъдат назовани.



Документът подсказва, че по време на 4-годишната си работа в МВР от 2001 до 2005 г. Борисов е използвал служебното си положение, за да управлява официалната корупция, така че свързани с гангстерите лица да премахват своите конкуренти от подземния свят.

"След като Бойко Борисов бе назначен за главен секретар на МВР през 2001 г., имаше голям брой убийства в гангстерски стил на лица, идентифицирани с криминални групировки в България. Нито едно от тези убийства не бе разкрито", посочват авторите на анализа.

Говори се, че много разследвания, водени от Борисов, са

били закривани без резултат или обяснение,


отбелязва докладът. В него са събрани детайли за връзките на частната му охранителна фирма "Ипон" и - както се говори - за близките отношения с престъпната групировка СИК.

Борисов има документирана история за бизнес връзки с лица, които сe предполага, че са босове на организираната престъпност в България, подчертават още авторите, като включват детайлни профили на заподозрени престъпни съдружници на софийския кмет и 28 "неразкрити убийства" под негов надзор.

"По време на Борисовото управление като топполицай само дребни бандити без значение са изправяни пред правосъдието, докато неговите бивши бизнес партньори процъфтяват, а техните съперници систематично биват избивани", се казва в доклада, който се позовава на широко разпространени от българските медии сведения.

Разследващите от името на банката са стигнали до заключение, че връзките на Борисов с гангстери, за които се говори, трябва да дадат основание за

"извънредна предпазливост от страна на американските полицейски служби,

които отговарят за връзките и информационния обмен с България".


Същевременно американското политическо изданието цитира думите на бивш високопоставен ръководител във ФБР, който изразил съжаление, че администрацията на Буш е приела България и съответно Борисов като съюзник в борбата срещу тероризма.

Той вероятно е изминал дълъг път, за да очисти името си, и моето мнение е, че е бил много по-уязвим за критики през 2005 г., отколкото сега, казва бивш високопоставен служител на ФБР, пожелал анонимност. Той обаче добавя, че американското правителство е направило "много лош избор с кого да се съюзи в България."

Какво пък - изглежда, че приемаме помощ от всеки, колкото и да е мръсен, в борбата срещу тероризма, посочва още служителят на ФБР, цитиран в "Кънгрешънъл куортърли".

"Заклевам се, че това на 100% е абсолютна лъжа

Ако беше така, аз нямаше да съм получил през 2003 г. награди от ФБР, Европол, Интелиджънс сървис", коментира кметът Борисов пред журналисти по повод публикацията.

Той дори ги покани в кабинета си, за да видят снимките му с министри на вътрешните работи от Великобритания, Франция, Испания, и отново да покаже наградите, които е получил от тях още през 2003 г.

Кметът знаел от кои кръгове в България е поръчана публикацията. С това според него се целяло да бъде уязвен той и партията ГЕРБ, която набирала изключителна скорост.

Това са десните и някои от кръговете в БСП,

в които са парите, каза той и напомни случая с "Топлофикация-София".


Ако всичко това беше вярно, аз нямаше да ходя с такава сериозна охрана, защото по времето, за което съм обвиняван 2001-2005 г., на мен ми благодариха от международните институции за овладяване на проблема с прането на пари, трафика на наркотици, добави градоначалникът.

Борисов цитира международните организации ФБР, "Интелиджънс сървис", Европол, че през 2003 г. България е била на трето място по залавяне на наркотици и в борбата с фалшиви кредитни карти.

Той уточни, че не би говорил по този въпрос, но го прави единствено и само от уважение към медиите.

Изданието, публикувало материала, той сравни с вестник "Атака" (VestnikAtaka.com), който всеки ден пишел срещу Буш и Блеър.


Не мога да давам оценки на американските издания, но списание

"Congressional Quarterly" (CQ.com) в никакъв случай не попада в графата "жълта преса"

и не се смята за "леко", каза по този повод пред БГНЕС зам.-посланикът на България във Вашингтон Христо Гуджев.

Списанието се издава в САЩ от години, първоначално е отразявало работата на Конгреса, а след това е разширило дейността си, уточни Гуджев. Той призна, че днес му се е наложило да се сблъска по-сериозно с него именно заради този материал, който предизвика остри реакции на политиците в София.



*****************************
Бат' Бойко Шварценегер и Арнолд Борисов са братовчеди, бе, не знаете ли  :P :D ;D :P ;D, сега ще правят заедно "Терминаторо-Робокопия 2007"  laugh
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Стейн: Имам 200 страници за Бойко Борисов

Нетинфо
09.03.2007

Нито един противник на Бойко Борисов не ми е давал информация за написването на статията в списание “Конгрешънъл куотърли”. Това заяви авторът на статията Джеф Стейн.
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Стейн: Имам 200 страници за Бойко Борисов

Нетинфо
09.03.2007

Нито един противник на Бойко Борисов не ми е давал информация за написването на статията в списание “Конгрешънъл куотърли”. Това заяви авторът на статията Джеф Стейн.
Гледах снощи бат Бойко, сутринта слушах Стейн по радиото, дори да е поръчкова статията, нещо не ме кефи ББ.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
To че е поръчкова е 100% , въпроса е от кого точно щото има много варианти.

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Стейн: Имам 200 страници за Бойко Борисов

Нетинфо
09.03.2007

Нито един противник на Бойко Борисов не ми е давал информация за написването на статията в списание “Конгрешънъл куотърли”. Това заяви авторът на статията Джеф Стейн.
Хайде де! Още малко и ще повярвам. Не съм измежду поклонниците на ББ, за мен той си е една мутра. Обаче същите тези писания се появиха още преди години във в-к "Строго секретно", където има тежката дума Любомир Шопов, син на покойния ген. Григор Шопов, несменяемия шеф на ДС от времето на Тодор Живков. И това няма да е първата съвместна акция на комунистическата ДС и антикомунистическото ЦРУ. Много странно единодействие, и друг път ми се е случвало да се чудя.

Heinie

  • Гост
High Places in Government Like Steep Rocks only Accessible to Eagles and Reptiles - Henry Robertson

С тази фраза Трифи представи ББ снощи - дали пък наш Бойко не е от ония гущероподобните ;D ;D :P

Цитат
Много странно единодействие

Не е странно, всички преследват една и съща цел и сложат на едни и същи господари. Интересното е, както каза Извънземния, кой е направил поръчката.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Ако се погледне по-задълбочено явно операцията е хем вълка сит хем агнето цяло. Хем се хвърлят супер сериозни обвинения, хем от тях няма да има никакви последици като проверки съд и т.н. Което най-вероятно означава, че се бие само по рейтинга заради изборите а поръчителите нямат желание да се замесват в по-сериозна война.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Стейн: Имам 200 страници за Бойко Борисов

Нетинфо
09.03.2007

Нито един противник на Бойко Борисов не ми е давал информация за написването на статията в списание “Конгрешънъл куотърли”. Това заяви авторът на статията Джеф Стейн.
Хайде де! Още малко и ще повярвам. Не съм измежду поклонниците на ББ, за мен той си е една мутра. Обаче същите тези писания се появиха още преди години във в-к "Строго секретно", където има тежката дума Любомир Шопов, син на покойния ген. Григор Шопов, несменяемия шеф на ДС от времето на Тодор Живков. И това няма да е първата съвместна акция на комунистическата ДС и антикомунистическото ЦРУ. Много странно единодействие, и друг път ми се е случвало да се чудя.

Какви са според теб целите и къде е интереса от единодействието?

Вярно за CC, и аз го четох. Обаче, си спомням, че те прокарваха тезата, че ББ и Атака са използвани от ЦРУ и US разузнаване. Ето какво казват те (брой 132, страница 6):
Цитат
Така стигаме до по-важните неща - кой и защо манипулира такива изпълненители и кой чрез тях иска да унищожи патриотизма, заменяйки го с неофашистки примитиви, чрез които протестният потенциал на хората трябва да се насочи в исканото от техните господари русло.

Кои са тези манипулатори?

Едва ли ще се изненадате, ако кажем, че това са САЩ.

Затова и аз съм безкрайно озадачен от това събитие. Сега с такава статия, самите американци дискредитират ББ, с което и тезата на SS пропада. Чудно ми е как от ЦРУ биха могли да заложат на играч, който политически е съсипан от подобна статия. Сега, предполагам, че тази статия наистина ще накърни сериозно имиджа на ББ. След такава статия, незнам какви избори ББ би могъл да спечели.

Между другото, отпреди няколко седмици започна и друга подобна пропаганда от страна на US, където ни бяха вкарали в някакви черни списъци относно корупция, престъпност като цяло и ромите.

Затова съм по-склонен да вкарам тези събития в друга рамка. Ако се опитаме да свържим анти-БГ писанията отпреди няколко седмици, и сега анти-ББ, може да се каже, че са сходни, понеже и двете имат анти-БГ ефект. И двете статии удрят по имиджа на БГ. Но въпреки това се съмнявам дали това им е била целта.

Значи остава засега само човека (написал доклада срещу ББ) да си е свършил работата просто.


___________________________________________________________________
!src Строго Секретно, "За Разбойко и Снимкаджията", Май 2006, 132,стр. 6
« Последна редакция: Март 09, 2007, 23:01:46 pm от Horus »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Не разбирам защо тази статия трябва да я приемем като анти-Бг, тя си е против ББ. Той е само един кмет, който не представлява пред света България и нейната политика.
Другото, което ми е интересно, че ББ има доста награди и благодарности от ЦРУ и ФБР, а сега изведнъж-критики от САЩ. 
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Цитат
Другото, което ми е интересно, че ББ има доста награди и благодарности от ЦРУ и ФБР, а сега изведнъж-критики от САЩ.

Точно в това е уловката, че критиката не е директно от САЩ, а просто от американска медия, което означава че се цели рейтинга да се понижи. Ако беше официална позиция щеше да има по-сериозни последици, а американците вече се разграничиха официално от статията.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
На мен ми направи впечатление колко фино се създава отношение. Има игра на думи - "най-могъщият", "съпоставянето му с Арнолд Шварценегер", "маниак на каратето",  визуализацията - "запазена марка -черното кожено сако", "съратник на известни гангстери", "топполицай", "някои от най-корумпираните и агресивни световни лидери"..... и т.н.
И така това, което странно ме впечатлява, че тази статия съдържа много интересна манипулативна нишка, която има някак двойнствен характер: от една страна вниманието на пръв поглед е насочено към негативната страна на нещата /уж/ като факти, същевременно по  много специфичен начин се получава един ефект на медийна едва ли не скрита, кинаджийска, по американски  РR - реклама на една личност, която сякаш придобива ореола на доброто - лошо момче. .... Има нещо несериозно в тази статия, тези вмъкнати силни изрази, целия този фарс и съпоставки с актьори от световна величина направо ме изправят пред въпроса, а бе, дали пък не му предстои на ББ кариера в Холивуд? ? ? :P :P :P :D
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27