Автор Тема: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира  (Прочетена 210817 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #30 -: Ноември 27, 2006, 12:19:39 pm »
Цитат
... Борисов предложи с цел икономия изборите за депутати в Европейския парламент и местните избори да бъдат обединени.
Лидерът на "Европейски демократичен път" Димитър Абаджиев уточни, че приоритет в дейността на ЕДП ще бъдат промените в българската Конституция, изборите за европейски парламент, както и местните избори.
От сега вече се поставят разделителните линии върху Европейската баничка... Тази избирателна икономия цели нищо повече, от употреба на засилващата се инерция в гербовите среди за салютен изстрел към пъпа на Брюксел! Да живее киселото зеле! :P
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #31 -: Ноември 28, 2006, 12:45:34 pm »
Станишев: Да спрем Борисов и “Атака”
Стандарт
София. ГЕРБ и "Атака" са основни заплахи за левицата. Това обяви Сергей Станишев в 90-минутната си реч пред пленума на БСП в НДК. Форумът беше посветен на президентските избори. На няколко пъти в изказването си соцлидерът подчерта, че една от политическите цели пред БСП е спирането на популизма на "Атака" и на бъдещата партия ГЕРБ на столичния кмет Бойко Борисов. Левите трябва да разработят и програми по места за неутрализиране на тези послания с оглед на предстоящите избори за евродепутати, кметове и общински съветници. Станишев обърна внимание на факта, че вотът за Волен Сидеров е двойно по-голям от гласовете на формацията му на парламентарните избори. Спорен е въпросът дали партията е постигнала пика си и не бива да бъде подценявана, предупреди соцлидерът. По думите му съществува реална опасност "Атака" да получи много гласове на изборите за евродепутати, както и много кметове и съветници на предстоящите местни избори, което ще даде на Сидеров реална власт и самочувствие. Станишев определи като втора реална заплаха за БСП бъдещата партия ГЕРБ, която трупа влияние на фона на разпада на дясното. По думите на премиера столичният кмет възприема поста си като позиция, от която да прави своята политическа реклама.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #32 -: Ноември 28, 2006, 12:50:25 pm »
Миличкия, що така се е наплашил? Др. Първанов нали казваше, че ще затрият "Атака", пък то глей кво стана... :-\
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #33 -: Ноември 28, 2006, 13:16:40 pm »
Най-смешното е, че европейските салати ще бъдат изплюскани от хора, които са най-далеч от тези идеи... Какъв старт в "новия цивилизационен избор" на България само! Да живеят потурите!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #34 -: Декември 02, 2006, 11:21:19 am »
ГЕРБ отваря с 3700 висшисти

      Почти 99% от активистите на ГЕРБ са висшисти, повече от половината от тях са на възраст между 35 и 45 г. Това отчетоха пред “24 часа” от централата на бъдещата партия.
    3700 делегати от цялата страна я учредяват утре в зала 1 на НДК. Само регистрацията им ще отнеме 3 часа.
    Всеки учредител е попълнил декларация, че не е осъждан и не членува в друга партия. Срещу името му ще стои това на гарант от съответния регион.
    Без покани са СДС, ДСБ, “Гергьовден”, НДСВ.
   В същото време на форума, но в лично качество Бойко Борисов е поканил близки до него политици - Божидар Димитров, Красимир Каракачанов и др. Не са канени и синдикати. На конгреса Борисов и дясната му ръка Цветан Цветанов ще седят във фотьойли на сцената.


www.bgfactor.org





ГЕРБ става политическа партия официално

02.12.2006


Политическа партия "ГЕРБ" ще бъде учредена утре в зала "1" на НДК.

Преди приемането на дневен ред на събранието от учредителите ще бъдат избрани Комисия по устава и Мандатна комисия, и председател на Учредителното събрание.
Според учредителната декларация, приета от Инициативния комитет на ГЕРБ на 16 ноември, основните принципи, върху които ще се изгражда партията, ще са "граждански свободи", "европеизация", "равни възможности", "благоденствие".

Сред целите на бъдещата партия ще са утвърждаване на демократичните свободи и социалната отговорност, повишаване на жизненото равнище, укрепване на доверието на обществото към държавните институции и премахване на корупцията, подпомагане на институционалното укрепване на държавните органи, оптимизиране на дейността на държавните структури за по-ефективно прилагане на европейските практики и утвърждаване на духовните, моралните и културните ценности на българина.

Бъдещата партия ще работи и за интегриране на България в Европейските и Евроатлантическите структури за създаване на контакти с междунационални и международни организации на основата на европейската интеграция на България, както и за създаване на условия за равни възможности за всички граждани на страната независимо от пол, възраст и религия.   8)

www.dnes.bg
« Последна редакция: Декември 02, 2006, 11:42:12 am от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #35 -: Декември 03, 2006, 00:21:50 am »
actualno.com:
Бойко Борисов получи приза "Мъж на годината"

Това е награда, която никога не съм се съмнявал, че заслужавам, каза кметът на София Бойко Борисов, след като получи приза "Мъж на годината" на списание "Клуб М".

Бойко Борисов заяви: "Когато слушах как на "Боровец" Ахмед Доган пожелаваше коалиционните партньори да бъдат обгрижвани си пожелах цял живот да си остана мъж".

Той обеща, че за няколко години София ще стане един модерен град и съобщи, че средствата събрани от спонсори на кампанията на "Клуб М" "Мъж на годината" ще бъдат дарени на актьорите ветерани.

Става въпрос за около 20 000 лева, уточни Борисов.

Освен почетния диплом като 17-тия носител "Мъж на годината" кметът на София получи и...  ;D часовник, сабя и самурайски шлем, подарен му от представители на болница "Токуда".

Мъжкото списание "Клуб М" днес отличи и водещата от ТВ 7 Виктория Петрова за най-красивия женски образ на екрана.

Кметът на София е носител на наградата за втори път.



 :-\ :-X :-\ :-X :-X :-[
« Последна редакция: Декември 03, 2006, 00:23:18 am от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #36 -: Декември 03, 2006, 14:47:15 pm »
 >:(

 
"Не съм подозирал, че ще бъда на една сцена с Ъпсурт", каза столичният кмет Бойко Борисов по време на официалното откриване на леденият комплекс в столицата .


 не беше ли господин Борисов този който се снима в клип на Каризма , не беше  ли Галето от Каризма / да точно тази Галето на която гледаме лицето на НОВАТА ДИГАТАЛНА РЕКЛАМА на  сградата по - известна като ЦАРЕВЕЦ , която рекламира Дигитална ТВ / в клип на Ъпсурт .

   >:(

 

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #37 -: Декември 03, 2006, 17:21:34 pm »
Цветан Цветанов е председателят на партия ГЕРБ


      Цветан Цветанов е председателят на партия ГЕРБ, който бе избран с единодушие на учредителното събрание на партията. Неговата кандидатура беше единствената, предаде репортер на Агенция “Фокус”.


    Първоначално бе предложена кандидатурата и на Бойко Борисов, но тъй като той е кмет на София не може да заеме този пост.
    Като заместник-кмет Цветан Цветанов също няма право да бъде избран за председател на партията, затова в петък Борисов е освободил Цветанов от длъжността му на заместник-кмет по сигурността и координацията на столицата.
    Цветан Цветанов е роден на 8 април 1965 г. в София. Завършил е Националната спортна академия и право в УНСС. Специализирал е противодействие на глобалния тероризъм и на незаконния трафик в Генералната дирекция на полицията в Мадрид, изкарал е курс по мениджмънт в Международната академия за кадри на закононалагащи органи в САЩ.
    Специализирал е в Сикрет сървис във Вашингтон. Завършил е курсове на ФБР, Департамента за вътрешна сигурност на САЩ и Международната академия по правоохраияване. Носител на много награди от Франция, Испания, САЩ и Швеция.
    От 2001 до 2005 г. полк. Цветанов е оперативен помощник на главния секретар на МВР ген. Бойко Борисов и шеф на сектор "Ръководство на МВР". В министерството той е от 1987 г, до 14 септември 2005 г., когато ген. Борисов напуска ведомството.
    До петък, 1 декември, беше заместник-кмет по сигурността на столицата.
    Женен, с две дъщери.

03 Декември 2006г.
bgfactor.org

« Последна редакция: Декември 04, 2006, 00:49:02 am от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #38 -: Декември 04, 2006, 00:47:29 am »
Политическото бебе ГЕРБ извика: Долу данъците!

www.-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски

Най-новата партия на политическата сцена ГЕРБ издигна за свой пръв лозунг намаляването на някои данъци. Неформалният лидер на формацията Бойко Борисов обяви, че хората му ще работят за това необлагаемият минимум да скочи на 800 лв. с тенденция да се вдигне до 1000 лв. В момента минимумът е 180 лв., а от догодина ще бъде 200 лв. В програмата си ГЕРБ предлага нулева данъчна ставка за инвестиции в сферата на енергетиката, селското стопанство и туризма.
Партията ще настоява и за намаляване на ДДС до най-ниската възможна стойност и премахване на данъците при наследство, дарение и за представителните разходи на фирмите.
Борисов лансира и идеята да се даде възможност на необявените доходи да излязат на светло. За целта ГЕРБ предлага гратисен период, в който върху необявените доходи могат да се платят по-ниски данъци. Ако и в този срок доходите останат скрити, ще се налагат сурови глоби.
"Компенсиране на намалението на данъчното облагане ще стане чрез бюджетните излишъци, оптимизиране на разходите, контрол върху ръста на  разходите, прилагане на бюджетно програмиране, прозрачност на бюджетната процедура", каза генералът. Той нарече раздутата администрация грабеж на държавата.
Около 4000 делегати от цялата страна учредиха вчера партия ГЕРБ в зала 1 на НДК. Те приеха устава и програмата на партия и избраха ръководството си. Националното събрание започна с химна, последван от звуците на гайди.

Генералът пред хората си: Ако се омаскарите, ще ви разпусна

Да си учредител не е никаква привилегия. Аз ви се заклевам, че никой няма да вземе пост, защото е учредител. Знам, че в ГЕРБ има внедрени хора, но шансът на предателите сред вас е докато не ги разкрия. Аз рано или късно ще ги разкрия.
Днес правим нещо ново, но то никога не се ражда само, защото трябва причина. Причината е, че години наред аз не съм жалил нищо ­ нито сили, нито личен живот, нито здраве.
Сега ни чакат да се омаскарим и ние като другите. Но трябва да знаете, че така, както съм ви събрал днес, ще ви разпусна, ако ние станем като другите.
Ние или трябва да правим нещо добро и да сме добри, или няма нужда да правим 400-ната партия. Тези, които ме познават, знаят, че на мен власт не ми трябва. Аз искам да я вземем и да я дадем на вас. И следващия път празната правителствена ложа трябва да я напълним. Това е целта.
Трябва да сме много силни, ако искаме да не попадаме в капаните, които залага политическата система. Днешната организация не е проблем, за мен не е проблем да събера 4000 души в една зала. Проблемът идва от отговорността от този момент нататък.
Искам от тук да излезете помнейки три неща:
Партия ГЕРБ ще е партия на тези, които се борят с организираната престъпност и корупцията и искат истински реформи в съдебната система.
Насилието сред децата в училищата ни кара да изведем в приоритет семейството и възпитанието на децата в семейството. И трето ­ ние сме за енергийна независимост.





Борисов: Сегашните политически партии са изхабени

ГЕРБ ще е партия на борбата срещу корупцията, организираната престъпност и партия на истинските реформи. Това заяви неформалният лидер на ГЕРБ Бойко Борисов в словото си пред участниците в учредителния конгрес на партията.

Борисов обяви, че насилието срещу децата е причина ГЕРБ да изведе като свой приоритет налагането на ценностите и значението на семейството за българското общество. Той заяви: "Страшно съм възмутен от нашите политици, защото нито един от тях не пристигна в Брюксел в деня когато Европейският парламент гласува предложението на докладчика за България Джефри ван Орден за осеммесечно отлагане затварянето на 3 и 4 блок на АЕЦ "Козлодуй" и затова само четири гласа не стигнаха.

Жал ми е, че за 4 гласа допуснахме да загубим осеммесечното разсрочване и така от енергиен център на Балканите ние ще трябва да търсим енергия. Затова аз питам за какво ти е да ставаш премиер на обран бостан
". Борисов представи основните идеи в програмата на партия ГЕРБ като акцентира върху това, че сегашните политически партии са изхабени, а формулата 8:5:3 е грабеж за държавата.

ГЕРБ ще е гарант, че всички способни хора ще могат да се включат в управлението на страната. Според Борисов ако партията дойде на власт децентрализацията ще е първото й политическо действие. ГЕРБ ще работи за съществено намаляване на държавната администрация, за нулева ставка на Данък печалба. По-добре да разсекретят досиетата веднага, защото ние като дойдем ще го направим веднага, каза Бойко Борисов и зададе въпроса какво общо има един посланик с националната сигурност и защо посланиците трябва да са служители на службите. Борисов обяви, че той е за това на посланически места да бъдат назначавани млади, образовани и необвързани професионалисти.
 
Борисов: формулата 8:5:3 е грабеж за държавата 

"Тези посланици какво шпионират там, да си ги прибират, за да си отидат в пенсия и да дадат път на младите", каза Борисов. 3478 участници в учредителния конгрес единодушно гласуваха за създаването на политическа партия ГЕРБ и приеха политическата програма, представена от Бойко Борисов.


actualno.com




 :o :( :o :( :o :( :o
« Последна редакция: Декември 04, 2006, 00:49:27 am от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #39 -: Декември 04, 2006, 19:20:29 pm »
Цитат
Това е награда, която никога не съм се съмнявал, че заслужавам!

Цитат
академия за кадри на закононалагащи органив САЩ
Цитат
налагането на ценностите

Цитат
каза генералът

Цитат
химна, последван от звуците на гайди

Цитат
на мен власт не ми трябва

Цитат
за мен не е проблем да събера 4000 души в една зала

Цитат
организираната престъпност и корупцията, истински реформи в съдебната система;
семейството и възпитанието на децата в семейството;
енергийна независимост

Цитат
млади, образовани и необвързани професионалисти

Цитат
единодушно гласуваха за създаването на политическа партия ГЕРБ

Ура! - да живеят самураите!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #40 -: Декември 04, 2006, 22:53:12 pm »

  повечето неща дори нямам време да ги прочета ,
ама май иде диктат ,
 няма такт ,
само фул контакт ,
кой сложи на сцената този МАНИЯК ,
уж безхаберен простак ,
но иде информацията факт след факт ,
с Дявола сключил е някой контракт ,
 но в храстите дебне дивак  laugh
  :D

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #41 -: Декември 05, 2006, 09:44:20 am »
Цитат
Знам, че в ГЕРБ има внедрени хора, но шансът на предателите сред вас е докато не ги разкрия. Аз рано или късно ще ги разкрия.

Хахахаха - треперете предатели. Бойко има рентгеново зрение за предатели!

А второто изречение внушава едно чувство на НЕИЗБЕЖНОСТ!

 ;D ;D ;D
« Последна редакция: Декември 05, 2006, 16:16:52 pm от Alien »

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #42 -: Декември 05, 2006, 16:23:16 pm »
Все пак им е дал някакъв краткосрочен шанс, което си е явен напредък за този виртуоз на просташката арогантност...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #43 -: Декември 06, 2006, 16:39:24 pm »
Борисов: Доган показва, че съм на прав път

Monitor
Ахмед Доган си изпуска нервите и това показва, че съм на прав път. Така столичният кмет Бойко Борисов отвърна на нападките на лидера на ДПС, който вчера го нарече новоизлюпен политик и обяви, че градоначалникът бърка битовизма с политиката.
Повод за искрите между двамата станаха хвалбите на Доган, че движението му е дало 509 903 гласа за победата на Георги Първанов. Ден по-късно пък Борисов запита откъде знае точната цифра и го обвини в нарушаване на тайната на вота и манипулация на изборите.
"Аз нямам претенции към Доган, а към политиците и институциите, които позволяват той да манипулира изборите", каза вчера кметът. Той призова лидерът на ДПС да не се крие зад думи като битовизъм, защото и неговите изказвания не били политически. "Ако е искал да направи политическо изказване, е можел да каже, че за Първанов са гласували над половин милион избиратели", каза Борисов. Точната цифра значела, че вотът в смесените райони е манипулиран.
"А що се касае до новоизлюпените политици, искам да му кажа, че в последните 5-6 години винаги съм водил рейтинга на политиците, а за миналата година политикът на годината се казва Бойко Борисов, а не Ахмед Доган", каза още генералът.
Вчера лидерът на ДПС се оправда за гафа като обясни, че е отчел точния брой по активността. „Нито една партия няма толкова сигурен електорат като нашия", каза той.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Бойко Борисов: Проектът ГЕРБ трябва да стартира
« Отговор #44 -: Декември 06, 2006, 17:17:44 pm »

Юруш на ГЕРБ-а

6 Декември 2006

Бойко Борисов е най-големият катапулт за вкарване във властта в момента.Юруш на маслините – казваха в Пловдив навремето

ГЕРБ излезе най-после на сцената. В лъча на прожектора блестеше един единствен човек. Генералът. Малко зад него, в сянката, разпознахме и неговия временен наместник.

А всъщност интересното беше в залата. Кои бяха хората, които ръкопляскаха? И гласуваха почти единодушно. Какво ги беше довело тук? Искрената вяра, че ще помогнат на България, или виждаха в ГЕРБ последния  шанс някой  да ги изтласка в голямата политика. Или да ги върне.

Присъствах на откриването на офиса на ГЕРБ в Пловдив през лятото. Много народ се беше изсипал- сини политици, червени бизнесмени, сеирджии.Хора  от кулоарите разказваха после каква тарапана била вътре в офиса и какво натискане настанало кой да седне по-близо до Генерала. И всеки се представял за най-довереното лице.

Голяма борба била и сега – кой да стане делегат. Кой да влезе в ръководството. Но голямата битка тепърва предстои – като почнат да се пишат листите. Капон и Абаджиев изядоха вече два поста. Ще им бъде ли простено?

Бойко Борисов е най-големият катапулт за вкарване във властта в момента. Е, и “Атака” не е за подценяване, но там е по-сложно. Първо – по-трудно е да влезеш в едно семейство, второ – малко си е срамно за интелигентните хора. Няма по-тъжно нещо от това да гледаш професор Вучков, който хем се чуди как да си отработи хонорара и славата, хем не ще да си признае какво мисли за своя патрон и за неговата идеология, която едва ли има нещо общо с хуманизма на Шекспир - примерно. Драма.

При ГЕРБ е друго. Все пак европейска партия. И на пари мирише отдалече.

При другите партии става все по-трудно да се вредиш. Пък и повечето са бита карта. Минаха онези прекрасни времена – викаш по митингите и ако викаш достатъчно силно, влизаш в ръководството.

Още по-трудно е да се класираш в БСП – там трябва да гарантираш с поне две поколения лоялност.

Докато ГЕРБ си е нов харман. Юруш на маслините – казваха в Пловдив навремето.

Не че в залата в неделя не е имало честни хора. Със сигурност е имало. Хора, които може да променят много неща. Но дали Бойко Борисов ще съумее да ги открие? Или ще заложи на тези, които го гледат предано в очите. А се канят да крадат зад гърба му. Новата ни история е пълна с подобни примери.



Eвгений Тодоров - bgfactor.org
musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27