Автор Тема: Ра - парламентьор на Плеядинските Емисари, за Галактическата история  (Прочетена 35886 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Вижте, аз на ченъленги много-много не вярвам. Избора си е мой.

Трябва да сте благодарни повечето от вас, че го има човекът ( или елфът:))) Гил. Ще ви кажа и защо:)
Той стой на кръстопътя м/у Вявата и Знанието. Момчето има много и богата информация, и се е потрудило здраво да я събере.
Много правилно той раздробява текста "дума по дума", защото ако един текст е съставен от хиляди лъжи, в крайна сметка и текста не е истина, нали? Иска ми се и аз да имах неговото време и желание, да раздробявам така. За едно обаче Гил се обърка:) Слънцето сменя полюсите си не на няколко часа, а на всеки 11 години. Абсолютно е прав обаче, че ако Полюсите на Земята се сменят, орбитата и няма да се промени, просто няма фактор, който да я промени. И Слънцето хич не е "осмата звезда на Плеядите", защото в Плеядите има наистина хиляди звезди...

Нека хората, дето ги измислят тия "ченълинги", да се образоват малко в елементарната астрономия....защото наистина нивото на форума пада от подобни статии. Или поне човека, който ги открие из нета, да си направи труда да ги прегледа, и дори ако трябва, да ги рецензира.

Оберон

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Цитат
И Слънцето хич не е "осмата звезда на Плеядите", защото в Плеядите има наистина хиляди звезди...

По принцип си прав Обероне обаче  ми се струва че доста подценяваш тези дето ги пишат тези ченълинги и веднага ще ти кажа защо. Това е защото под едни понятия могат да се разбират различни неща и когато тука се говори за "осмата звезда" ако беше погледнал чичко гугъл щеше да видиш че Плеядите (гръцки Πληιόνης) в древногръцка митология са седемте дъщери на титана Атлант и океанидата Плейона:


Оттам нататъка могат да се правят всякакви интерпретации
« Последна редакция: Октомври 30, 2006, 17:51:21 pm от Alien »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Хиляди благодарности на Horus за текста !!!
В голямата си част ченълингите, и особено плеядианските - са пълни с ясна и откровено точна информация за миналото, настоящето и бъдещето на планетата. На някои земляни тази информация може да се струва нелепа или невръзваща се с определени аспекти от Парадигмата, но в същността си всяка подобна информация е път за протичане на енергията, и вярвам че за мнозина този ефект на "припомняне" го има...
Не знам ти какво ясно и точно видя в тоя ченълинг.
Кармичните структури в по-голямата си част са неща нормални и необходими за човешката психика



Напълно възможно е да има такива хора, които наистина да практикуват това, но те ми се струва няма да са толкова в светлината на прожекторите.
Да,и най-вероятно няма да дават голяма гласност на нещата,които получават,а дори и д аго правят ще е заровена на много дълбоко


Специално за Alien още веднъж картинка на Плеядите-доста повече са от 7
http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/image/0601/pleiades_gendler_big.jpg


Е, все пак ние не сме дебили - хора с глави на раменете сме, и със сърца - можем да преценим кога става въпрос за фалшификация и кога - за евентуална точност..
Странна ми е критиката към тази информация обаче - как само точно определен тип хора усилено се съмняват и не допускат дори възможността "всичко това" да се окаже 99.999999999 % вярно.
Ми щото си личи как издиша.И всеки с малко по-богати познания и желание за правдивост се намесва да разправя за написаните глупости

Вярна или не, от тази информация хората разбраха , че са нещо повече от редовни данъкоплатци и послушници.
И колко точно? 40-50 човека,които ще прочетат това в този форум и са свикнали с подобни неща и още 3-4000 в световен мащаб,които също си ги знаят тея неща


-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Цитат
Специално за Alien още веднъж картинка на Плеядите-доста повече са от 7
http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/image/0601/pleiades_gendler_big.jpg

Е добре де , кой спори че не са ?  Не стана ли ясно че 8-мото слънце е казано на базата на 7-те дъщери и е на митологична база  ;)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
щото в ченълинга хич не звучи така.
 По-скоро автора изхождащ от митологичната база е решил че в Плеядите има седем  звезди  и е пуснал информацията за 8-то слънце.
Тъй де,ако се разгледа така си прав
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Вижте, аз на ченъленги много-много не вярвам. Избора си е мой.

Трябва да сте благодарни повечето от вас, че го има човекът ( или елфът:))) Гил. Ще ви кажа и защо:)
Той стой на кръстопътя м/у Вявата и Знанието. Момчето има много и богата информация, и се е потрудило здраво да я събере.
Много правилно той раздробява текста "дума по дума", защото ако един текст е съставен от хиляди лъжи, в крайна сметка и текста не е истина, нали? Иска ми се и аз да имах неговото време и желание, да раздробявам така.

Оберон

Абе ние по принцип сме благодарни, но ми е адски странно как упорито и последователно се оспорва инфото от ченълите, само защото не пасвало на утвърдените разбирания за (астро)физика... Сякаш написаното в учебниците е светата Истинност, та всичко противно не съществува ?  Защо, вместо да допускаме вероятната правдивост на всичко - на цялата многоаспектност на мирозданието, ние се вторачваме в неговите дребни несъответствия, и подреждаме света все според изградените "чекмеджета"...? Нима установената Реалност не е просто илюзия, опит за пресъздаване на живота, вместо Самия живот..? И нима нашите "харддискове" са с ограничен капацитет, за да се страхуваме от претоварване с "излишна" информация..?  Кой преценява дали е истинна или не информация, която идва от друг порядък ?
Няма ли най-после да се разбере, че единственият критерий за Истинност се крие в сърцето - мозъкът е само приемник на получената информация ? Сърцето пресява, и когато то знае Истината, нито едно от хитроумията на Разума не работи. . .






musica universalis

Eon

  • Гост
Сякаш написаното в учебниците е светата Истинност, та всичко противно не съществува ? 

Това написано в учебниците е светата Истинност, защото е доказано.

Не казвам, че не съществува всичко противно, но Вие приемате всичко противно за светата Истинност. Сякаш напук на всичките усилия на Коперник, Галилей, Айнщайн, Нютон, Хокинг и хиляди други. Заменяйки ги с един текст, който пак казвам е напълно вероятно да има истинност в него, но и аз признавам пред себе си не цялата истина. Текст, който най-вероятно е бил написан от някой целящ пари, известност, или дори сам повярвал на себе си.

Не отричам, че може да има истина в ченълингите, но предпочитам да повярвам на нещо, което е доказано.

Пак казвам истината е някъде по средата. Вече всеки сам си избира в какво да вярва както каза Оберон.

Аз не мога да коментирам нищо (въпреки че горе коментирах) не се чувствам достатъчно подготвен за това.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
За пари незнам щото ченълингите са едни от най-некомерсиалните писания тъй като 80% от общата маса могат да се намерят в интернет а и авторите им не претендират за каквото и да е заплащане. Тоест те не се смъкват нелегално за разлика от сканираните книги, които също могат да се намерят в нета но авторите им постоянно се оплакват че са ощетени!


Eon

  • Гост
Има подобни секти, както се спомена по-горе. Не забравяй за машинациите с тях. Ченълингите са само върха на айсберга.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Да много често такива неща са просто  плод на вярванията на даден човек и не идват от някакви извънземни а от самото подсъзнание,после хората си вярват,а покрай тях и други хора вярват.а човек е способен на много неща за вярата си

Защо, вместо да допускаме вероятната правдивост на всичко - на цялата многоаспектност на мирозданието, ние се вторачваме в неговите дребни несъответствия, и подреждаме света все според изградените "чекмеджета"...? Нима установената Реалност не е просто илюзия, опит за пресъздаване на живота, вместо Самия живот..? И нима нашите "харддискове" са с ограничен капацитет, за да се страхуваме от претоварване с "излишна" информация..?  Кой преценява дали е истинна или не информация, която идва от друг порядък ?
Няма ли най-после да се разбере, че единственият критерий за Истинност се крие в сърцето - мозъкът е само приемник на получената информация ? Сърцето пресява, и когато то знае Истината, нито едно от хитроумията на Разума не работи. . .
Първо защото при веднъж установена невярност,не енеобходимо отново да я установяваме.Второ за да се установи дали едно нещо е невярно е необходимо дори една негова част да е невярна.Можем да направим някой и друг верен извод,но не повече.
 При доказване на едната теза,противоречащата и е грешна по презюмпция.И натоварване с излишна информация  е ако си играем всеки път да допускаме неща,които са грешни.
 Сърцето и сетивата лъжат.Те осигуряват някакви усещания,но чрвез ума разбираме тези усещания.Всичко което става е в ума ти,и само по пътя на разума можеш да откриеш истина ли е дадено нещо или не.Да сърцето също играе роля,но то е само спомагателно,защото полученото интуитивно знание е несигурно,то трябва все пак да се осмисли.Защото сетивата лъжат...А разума работи,иначе нямаше да можеш да напишеш мнението си
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Oberon

  • Гост
Да, подкрепям елфа. Сетивата лъжат. Омръзна ми да слушам, че този свят бил илюзорен и тн. Ок, ако е илюзорен, то Ултра ти си противоречиш :)))) Щом приемаш този свят със сърцето си, а той е илюзорен, значи сърцето те подвежда. Приемането на нещата по интуиция може да доведе до сериозни проблеми, каквито имам аз днес със шефа, защото той имал интуиция...Ок, ама интуицията подвежда....

Оберон

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Сърцето и сетивата лъжат.Те осигуряват някакви усещания,но чрвез ума разбираме тези усещания.Всичко което става е в ума ти,и само по пътя на разума можеш да откриеш истина ли е дадено нещо или не.Да сърцето също играе роля,но то е само спомагателно,защото полученото интуитивно знание е несигурно,то трябва все пак да се осмисли.Защото сетивата лъжат...А разума работи,иначе нямаше да можеш да напишеш мнението си
Не съм съгласна, че сърцето лъже. Но имам достатъчно ум за да разбера, че без разум не може.То всички имаме еднакъв ум, но различен разум. Всички имоме усещания, но те провокират различни чувства. И не съм съгласна, че интуитивното знание е несигурно. То е такова защото няма равновесие между разум и емоции. А интуицията работи правилно когато има баланс между разум и емоции. Тя ме подвежда когато следвам логиката, тя ме подвежда когато съм импулсивна. Вече почти не ме подвежда, явно съм улучила дозата :)

Приемането на нещата по интуиция може да доведе до сериозни проблеми, каквито имам аз днес със шефа, защото той имал интуиция...Ок, ама интуицията подвежда....

Оберон
Приемането нещата по интуиция не води до сериозни проблеми, а напротив разрешава ги. А по принцип шефовете нямат интуиция. Те имат власт ;)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia

 Първо защото при веднъж установена невярност,не енеобходимо отново да я установяваме.Второ за да се установи дали едно нещо е невярно е необходимо дори една негова част да е невярна.Можем да направим някой и друг верен извод,но не повече.
 При доказване на едната теза,противоречащата и е грешна по презюмпция.И натоварване с излишна информация  е ако си играем всеки път да допускаме неща,които са грешни.
 Сърцето и сетивата лъжат.Те осигуряват някакви усещания,но чрвез ума разбираме тези усещания.Всичко което става е в ума ти,и само по пътя на разума можеш да откриеш истина ли е дадено нещо или не.Да сърцето също играе роля,но то е само спомагателно,защото полученото интуитивно знание е несигурно,то трябва все пак да се осмисли.Защото сетивата лъжат...А разума работи,иначе нямаше да можеш да напишеш мнението си


По принцип способността за боравене с мозъка има пряко отношение към правописа на човек, така че първо се научете да пишете правилно, а после ми развивайте теориите си за презЮмпциите и фикциите на съвременната физика..

 Искам да се разбере следното: не съм против вашия дързък скептицизъм, а против начина по който го натрапвате на останалите.
Познавам много добре начина ви на мислене и откровено ви съчувствам в опитите да си представите вселената на длан. Тази област обаче далеч не е толкова проста за осмисляне, и за да се доберем до поне 1% от цялата информация, трябва да разгледаме внимателно всички възможни вариации на реалността. Сърцето тук е главен помощник, който отсява нужната от ненужната информация, и подрежда иначе хаотичния свят на мислите.
 В послянията на плеянианците, както и на нашите приятели и роднини от Сириус личи единствено желанието да се внесе яснота в объркания свят на човешките взаимоотношения - като се представи една отстранена гледна точка - тази на страничния наблюдател. Лично аз виждам в тях път за правилното разбиране на хиляди аспекти - от далечното минало до близкото бъдеще - и тази многоаспектност ме изпълва не с гола вяра и желание нещата да са "така както пише", а с истински възторг и вдъхновение от това, което предстои.
 Съжалявам ако засягам неприкосновеността на някого, но в един момент всеки от вас ще трябва да изостави старите си дрипи - остарели вярвания, познания за магии, астрални прожекции, напластявания от предразсъдъци и прочее - и да заживеем нормален космически живот, както всички останали милиарди обитатели на тази локална Вселена....

Peace & L ;D
musica universalis

Oberon

  • Гост
Ти познаваш много добре начина ни на мислене, и ни съчувстваш???? И как мислим ние, дръзките скептици? И как си налагаме мнението ? Това, че оспорваме даден ченълинг, означава, че налагаме мнение, или че се съмняваме в нечие такова??? И не виждам защо ни съчувстваш....Имай предвид, че доста от старите вярвания са актуални от днес, като почнеш от Бога и стигнеш до тоалетната хартия....
И аз познавам начина ти на мислене, и малко ти съчувствам. Ти си мечтател, какъвто бях аз преди 10 години:) Това е чудесно, само дето ти си мислиш че твоята мечта е нечия реалност.
Пак искам да кажа, аз дълбоко уважам и ценя личноста Ултрафутур ( макар и той да не ме запомни с добро онази мразовита вечер пред кино "..." ). НО!
Логиката е елементарна човешка черта. Гърците още са установили важността на идеята и са я превърнали в култ.
Съвета ми към теб ПРИЯТЕЛЮ е: не ни се сърди, не гледай с насмешка на нас, както и никой от отбора на скептиците не гледа на теб. Имай уважение ( друго човешко свойство:))). Друго да знаеш от мен, скептикът: НИЕ НИКОГА НЯМА ДА ЗАЖИВЕЕМ НОРМАЛЕН КОСМИЧЕСКИ ЖИВОТ. По простата и елементарна причина, че сме Земляни. Това се случва след като пукнем, ама и това не е много сигурно...


ОБЕРОН

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
НИЕ НИКОГА НЯМА ДА ЗАЖИВЕЕМ НОРМАЛЕН КОСМИЧЕСКИ ЖИВОТ. По простата и елементарна причина, че сме Земляни. Това се случва след като пукнем, ама и това не е много сигурно...

ОБЕРОН

 :o :o :o

Собствениците на Земята не са искали хората да разберат, че техните усещания и чувства са като реколта, пшеница например, която може да бъде пожъната. Ако отговаряте за собствената си жътва, другите не могат да печелят за ваша сметка и да ви използват, освен ако вие не им разрешите. Когато работите с определена честота и степен на самостоятелност, тези, които искат да ви контролират, не проявяват интерес към вас. Те искат една страхлива, хаотична честота, която да ги подхранва. Страхът и хаосът са преобладавали на тази планета, защото тези същности са ги подклаждали. Те са разделяли и владели навсякъде, за да създадат тази честота. Когато заживеете в мир и любов и с информация, ще промените драстично структурата на това място: ще върнете правото на избор на честота на тази планета.



« Последна редакция: Ноември 01, 2006, 13:27:06 pm от ultrafutur »
musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27