Автор Тема: Разговори с извънземни. Транскрипции.  (Прочетена 15828 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Разговори с извънземни. Транскрипции.
« -: Декември 14, 2020, 02:14:39 am »
Източник :
https://www.swaruu.org/

Интересно е, и  има доста за пресяване.
Файловете са видими само за регистрирани потребители.


Неактивен Observer11

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re: Разговори с извънземни. Транскрипции.
« Отговор #1 -: Декември 14, 2020, 09:41:33 am »
Източник :
https://www.swaruu.org/

Интересно е, и  има доста за пресяване.
Файловете са видими само за регистрирани потребители.

Някои от разговорите ги превежда на български Нахуатъл в блога си. И вмъква коментари от свое име.

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Разговори с извънземни. Транскрипции.
« Отговор #2 -: Декември 14, 2020, 19:11:04 pm »
Цитат
Някои от разговорите ги превежда на български Нахуатъл в блога си. И вмъква коментари от свое име. 

За бай ти Нахуатл съм си казал мнението отдавна. Информацията в разговорите със Сваруу и команда според моето мнение са от типа сандвич - вярно/невярно и служат подобно на капан за мишки със сиренце от верни неща. Друг е въпроса кой е способен да открадне сиренцето без да щракне капана(образно казано за тия с акъл), или с други думи да пресее информацията, която му е необходима(за по - простите). Нямам намерение да чета задълбочено селските изцепки на човек, който е и с двата крака в капана и оттам ми се прави на гуру. Ето още малко преводи на стенограми с бай гугъл:

Неактивен Observer11

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re: Разговори с извънземни. Транскрипции.
« Отговор #3 -: Декември 14, 2020, 22:25:55 pm »
Много е интересно. Нахуатъл казва, че Свару е най-достоверния източник, защото той бил проверявал лично информацията като "пътува" в други измерения. Но пък и ти паци1 си прав. Все пак всяка информация има някаква цел да обслужи някои или нещо и трябва да се внимава. Особено, когато някой твърди, че е много загрижен за теб (земляните като цяло).

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Разговори с извънземни. Транскрипции.
« Отговор #4 -: Декември 18, 2020, 12:30:14 pm »
Сега, относно "преводите", които качих тук.
Качих ги, преди да съм ги прочел всичките, понеже "усетих", че съдържат полезна за пресяване информация. Пресятото плюс инфото, получено преди време от жълтия форум, който вече за съжаление го няма, поради напъните/мераците на групичката, основала т.н. форум апокрифна академия,(Кучката ги похвали за стореното) ми бяха излкючително полезни.
С което по никакъв начин не умаловажавам стойността на местия форум. Напротив. Просто ми е криво, че затриха хубава база с данни/инфо.
Та да си дойда на думата за суаруу и компания. Прочетох ги всичките много внимателно, и си "дръпнах" каймака. И зеха да ми светват едни ламби, чак ум да ти зайде. Голям майтап!
Не съм попадал до сега на подобно инфо. Гребах направо с черпака от казаня, дет са вика. (от пресятото, да са уточним да не стане грешка)
И се оказа, че бай ти Меандър през цялото време е бил прав за всичко, което е написал. За което - шапка!
Горе - долу ми стана ясно къде се намирам, и какво е Земята.
Все още не съм сигурен кой съм. И си стърча тук като клоун с една камара предположения. Но пък е забавно. Пък и всичко с времето си.
Това е за сега.

п.п.
Важно!
Непресятата информация от текстовете, качени тук е неподходяща за неподготвени със настоящите процеси съзнания/азове. 90% е лъжа!
Чак сега ми светна защо Олег Землянин е толкова 'бесен" напоследък.
 :D
« Последна редакция: Декември 18, 2020, 12:55:38 pm от paci1 »

Неактивен Observer11

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re: Разговори с извънземни. Транскрипции.
« Отговор #5 -: Декември 18, 2020, 13:06:06 pm »
Кои са най-важните изводи от пресятото, до които стигна paci1?

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Разговори с извънземни. Транскрипции.
« Отговор #6 -: Декември 18, 2020, 13:21:46 pm »
Цитат
   Кои са най-важните изводи от пресятото, до които стигна paci1?   

Темата и изводите са за хора, които са в една или друга степен запознати/наясно с това, което пиша.
За непознатите вероятно ще е нужно да се напише във формата на роман или нещо подобно. Коствало ми е години умуване, докато почна да схващам за какво иде реч. И много четене.
Нито казваш какво си прочел, нито какво си разбрал. И искаш някой да ти го смели наготово?
Наготово не става. Съжалявам.
 :hi:


п.п2
Разполагам с копие на унищоженият форум. Ако нещо, на лични.
« Последна редакция: Декември 18, 2020, 13:32:58 pm от paci1 »

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Разговори с извънземни. Транскрибции.
« Отговор #7 -: Декември 24, 2020, 15:43:14 pm »
Сега, колегата искаше да му сервират готова манджа. Няма как да стане, обаче ще му дам необходимите продукти. Рецептата.
Във тия преводи, които ги качих тук, присъстват думички като рептили. Заменете ги с Българи, и нещата ще си дойдат на мястото. За който има акъл, де. Ето и линк към българският сайт. Четете на своя отговорност, щото има вкарани бая абрикадабри/магии  вътре.

https://www.svaruupapriananda.com/?m=1
 :hi:
Имат и ютуб канал на български:
https://youtube.com/channel/UCRWXKZP3vU_dbnEEKWFUJ4w
« Последна редакция: Декември 24, 2020, 15:50:49 pm от paci1 »

Неактивен Observer11

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re: Разговори с извънземни. Транскрипции.
« Отговор #8 -: Декември 24, 2020, 16:11:27 pm »
Благодаря!

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Разговори с извънземни. Транскрипции.
« Отговор #9 -: Декември 24, 2020, 19:59:12 pm »
Благодаря,Паци,за предоставените транскрипти.
Четох информациите на Свару от блога на Нахуатъл и тогава направих тази малка картинка(прикачен файл).С десен бутон върху нея,кликайки на "Свойства",може да видите кога е правена(2019).Интересни материали,да...с потенциал да станат нещо като новата М5 за някои потребители.
Което ги прави интересни за коментиране от моя гледна точка.

Тогава се въздържах от коментар,но сега,след като са представени и тук,можем да ги турим на пангара,казано по естетски.
Докато четох транскриптите ме налази дори още по-кофти вибрация.Но моето усещане е субективно и не е задължително за никого.Откакто Паци пусна транскриптите тук,аз се забих в тази вибрация и трябваше да си преработвам вътрешните усещания.Да ме прощават феновете,но имах чувството,че съм погълнал мазно лепкаво желе,умешано при това с оплетени конци от нещо си.Защо е така,при положение,че с немалко неща имам известно припокриване като начин на мислене?Да не би да съм регресивна същност от ниските плътности?...

Засега неокончателното ми предположение е,че неприятното чувство иде не толкова от Сваруу,а по-скоро от Федерацията,така,както е описана.Дощя ми се да напиша малък злобен памфлет озаглавен "Нашият враг,Федерацията"(*), но понеже съм емоционален и поради това прибързвам с оценките,реших да се "поохладя" първо.

(И един дребен детайл - когато намерих българския сайт,той изглеждаше по-различно.Не съм техничар,но горния линк,който е дал Паци вероятно е мобилна версия.На сайта отдолу сините букви Ver version web (виж уеб версията),го отваря с изгледа,с който го намерих аз.)


(*). Вместо това,мисля си,дали да не се захвана с художествено творчество (демек измислици),под работно заглавие "Галактически хроники.Орионска перспектива".

"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Разговори с извънземни. Транскрипции.
« Отговор #10 -: Декември 24, 2020, 21:21:04 pm »
Хоумър, предупредих, че в текста има кофти енергии.

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Разговори с извънземни. Транскрипции.
« Отговор #11 -: Декември 25, 2020, 17:48:27 pm »
Цитат
  Засега неокончателното ми предположение е,че неприятното чувство иде не толкова от Сваруу,а по-скоро от Федерацията,така,както е описана 

От прочетените транскрипти аз лично останах с убеждението, че крадецът вика дръжте крадеца. :--- Капанчета са си, както болшинството подобни текстове в нета. То и няма как да е друго яче. Само дето "сиренцето" е в повече. Навремето като преглеждах М5, и аз имах подобни вътрешни усещания. Даже и два дена бях дежурен по кенеф, докато се изчистя.:D
Тя федерацията никъде не е ходила напоследък, даже и се пробват с технологията в Церн да избягат, ма едва ли. Господ си знае работата.
 :hi:


Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Разговори с извънземни. Транскрипции.
« Отговор #12 -: Декември 26, 2020, 23:12:10 pm »
Аз,имайки склонност да се изразявам образно,може би малко съм пресилил описанието на чувството,което изпитах.
Имах предвид психологическия еквивалент на чувството,че съм погълнал нещо неприятно,не че съм имал буквално физически усещания.

Сега,следващото ми неокончателно предположение е такова - сега не мога да го намеря къде Сваруу използваше подобен израз:

"Матрицата те чете...". И като те "прочете",че се насочваш към информация,която евентуално може да ти е от полза,тя те възпрепятства,като те "облъчва",в смисъл,въздейства върху твои несъзнавани нагласи,които пораждат неприязън към конкретната информация;и така я възприемаш като "кофти вибрация".И така ти поставя "ограда" точно към посоката,която евентуално би могла да бъде освобождаваща за теб?В това няма нищо лично,просто стандартен автоматизиран отговор на това,че за Матрицата се явяваш дразнител,"чуждо тяло"...и това е нейният "имунен отговор" към Теб?

Но ако успееш да преминеш през тази "мъгла",неприятното усещане започва да избледнява...
.....

А сега редактиран превод на един материал,който го не виждам в преводите на българския сайт.

Възнесение - за какво всъщност става въпрос? - Yázhi Swaruu - извънземна комуникация

Източник:
https://swaruu.org/transcripts/ascension-what-is-it-really-about-yazhi-swaruu-extraterrestrial-communication

Госия:
Добре, имам 2 въпроса,Yazhi. Те са основни и може да се повтарят, но искам да отговорите на тях за хората, защото мисля, че все още не всички го разбират добре.
Първо: Как темата за Възнесението, за която говорят самите ЕТ раси, се вписва във всичко, за което говорим наскоро? (Знам, че в някои разговори казахте, че това идва от по-високи нива, от канализиране ... което би паснало. Не идва от федерацията). Но нещо друго да добавите към това?

Yazhi:
Не съм съгласна с Възнесението, както е описано от стотици други. Виждам го като Ню Ейдж, религиозно, част от контрола на Кабала за налагане на неговото правителство и световна религия.Контролирана опозиция също, където хората прекарват времето си в очакване на „спасител“, било то отново Исус или Ащар, който и да е. Герои-креатури със същата цел, контрол на тълпата.
Цялата тая работа с Възнасянето веднага поставя хората в състояние на вечно очакване нещо да им се случи. За света, цялата планета, безвъзвратно да се издигне до 5D, където няма проблеми, където всичко е любов и пеене, хванати за ръце, правейки кръг около дърво. Концепции, които сами по себе си вече носят силна символика. Хипотетичен 5D свят и Ню Ейдж, които не могат да
съществуват, тъй като една плътност или вселена без конфликт не са възможни, докато живеете в двойственост.
Едно от решенията за това е да се държат хората във вечно състояние на чисто невежество и пълна зависимост от системата, която ще контролира тяхното мислене.

Но това вече се е случило и е въплътено в историята на Адам и Ева в райската градина. Където тяхната „голота“ наистина представлява липса на каквито и да било знания. Тоест без начин да се оправят сами. Напълно зависими от бог, който твърди, че е чиста любов, когато (всъщност)  се доказва като пълен нарцистичен тиранин. Но Адам и Ева не го виждат поради самата им „голота“ 
на съзнанието им, чисто невежество.

Тъй като единственото правило, наложено им от този бог, е правило, което като цяло не е само едно, а определя и комбинира всички останали правила в едно. Не консумирането на забранения плод, представляващо знанието, тоест осъзнаването, че са манипулирани, че са експлоатирани и че всичко, което им е казано, е лъжа. Но главно знанието, че те са като този бог, другите са точно като него, със същите възможности, дори явно превъзхождащи го. Знания, представени в придобиването на срам и необходимостта да се скрият, защото знаят, че са „голи“ (без да знаят как да се защитават).

Те искат да върнат хората в това състояние. Следователно „пробудените“ трябва да умрат. Те трябва да бъдат изтрити. Ето защо в момента, в който цивилизацията достигне точка на интелектуално и съзнателно развитие, тя се срива. Тъй като дори гледана от високите равнини(нива), тя престава да бъде трудният и детерминиран свят, който душите искат да изпитат. Дори да я отричат (отхвърлят),след като  веднъж вече са вътре. Затворени и хванати в капан от порочни кръгове и свои собствени творения,като грях и карма.

И така, и напълно наясно съм, че противореча на „великите“ като Долорес Кенън тук. Не виждам никакво Възнасяне, както го описват. Нито виждам, че дори е възможно от някаква космическа гледна точка.
Би могло да има само индивидуално Възнасяне. Като процес на напредък в способностите за възприятие на индивида, за неговото ментално (психично) въздигане и възприятие на съзнанието. И само от този момент, оттам и чрез споразумения между редица хора с една и съща визия и ниво на съзнание, може да се генерира друг свят, друго по-добро общество с 5D манталитет, този път отнасящ се до истинския 5D - където може да се живее в мир,с научен, морален, етичен и съзнателен напредък като цяло, но все пак с проблеми, създадени от свят, все още силно базиран на двойствеността. Както би било на Тайгета,например.

Но това, което ви продават като Възнесение, във всички места, статии и канали на New Age, е психическа невъзможност.
Това се изпълнява само при много високи плътности, но с характеристики, които не вървят ръка за ръка с техните описания на техните "5D" New Age и утопични визии. Например,създаване на семейство, с мъж и жена. Наличието на работа, икономика на парите,всичко това е само отражение на сегашното 3D. Всичко това от (перспективата на) високите плътности,спира да работи.

Концепцията за Възнасяне,така като те я доставят на хората, също ги поставя в много опасно мислене и много удобно за Кабала. Това ги поставя в манталитет на изчакване. Че не трябва да правят нищо. Не участвайте. „Защото е неизбежно“ (цитирайки Долорес Кенън тук). Манталитетът „Да не правиш нищо“ се свежда до това да станат жертва(плячка) на манипулациите на Кабала, които ги правят послушни и лесни за управление. Покорни. Без контрол върху това, което искат като личности или като общество.
Ето защо настоявам, че това е индивидуален път, индивидуално Възнасяне; защото ще започне оттам - хората със същите интереси и гледни точки ще формират споразумения, които ще бъдат основата за ново, по-позитивно общество.

От друга индивидуална гледна точка,Възнасяне от 3D, без съюз между много хора с една и съща мисъл или честота, непременно предполага, че човек първо ще живее във вътрешен алтернативен свят, за да бъде по-късно напълно несъвместим с живота или простото съществуване там.
Тъй като Възнасянето за тези изолирани хора ще бъде отразено само след смъртта, когато те ще бъдат съвместими с въплъщаването в други светове,които са повече в съответствие с тяхното ниво на разбиране, честота и съзнание.
Макар че това звучи много мрачно (гледано) от Земята, от позицията на въплъщение там, от по-разширената позиция, това е просто естествен процес, както винаги е било.

За да се „прояви“ по-добър свят, всички (трябва да са) обединени там. Да, могат, но зависи от тях. Повечето са просто заспали, в послушно зомби състояние. А тези, които крещят, че не искат негативният свят да се материализира, въпреки че са много, са разпръснати и не представляват волята на „хората на Земята“. Не масата, те не са най-високият процент. Казва се, че вече е достигнало до 51%, не знам на какво се базират тук с това. Ако случаят беше такъв, нещата, които виждате днес, просто нямаше да се случат.

Госия:
Благодаря ти за този подробен отговор! Въпрос. Ти каза: И само от този момент, оттам, и чрез споразумения между редица хора с една и съща визия и ниво на съзнание, може да се генерира друг свят, друго по-добро общество с 5D манталитет, този път отнасящ се до истинското 5D. Но на Земята?

Yazhi: Да, в тънките надежди, които остават. Но масите не искат това.

Госия:
Разбирам. Следващият въпрос също е прост може би и вече си отговорила накратко, но бих искала да отговориш по-подробно, ако е възможно, защото това е друго супер често срещано нещо,което хората не разбират и  отхвърлянето на част от нашата информация се основава върху липсата на разбиране.
Въпросът е: Ти каза, че мислите създават. И така, давайки ни визията за ужасното бъдеще,като една от възможностите,това не затвърждава ли още повече тази времева линия? Как би отговорила, за да могат хората да разберат вашата гледна точка?

Yazhi:
Влизането в отричане е често срещан отговор. Поставянето на главата в пясъка не премахва проблема, който ви преследва. Вълкът все още е там и отричането само ви прави по-уязвими за него.
Възможността да разберете какво не искате, помага да се затвърди това, което искате. Не можете да напредвате сляпо. Това е, което имах предвид по-горе с New Age и Възнасянето като нещо,което ще им се случи, без да се налага да правят нищо.
Това води само до безполезни нагласи, хора без никаква мотивация да свършат работата сами, защото никой няма да го направи вместо тях.
 
Вярно е, че ще получите повече от това, върху което се фокусирате. И това създава порочни кръгове. Но трябва да знаете с какъв проблем се сблъсквате, за да направите нещо по въпроса. Не можете да напредвате само като гледате положителното.
Защото регресивните ще се възползват от това. Че сами по себе си те са само отражение на невежеството на населението и на психическото му състояние.

Самата същност на истинската работа със сянката(*) е да се изправим челно пред несгодите. Сблъсквайки се с всички най-ужасни аспекти на себе си. Само от тази позиция те ще могат да видят и решат проблемите, които ги преследват.

(*) Shadow Work.Това е посоката на истинската Езотерика според мен.
Другото значение на израза е за вид бродерия. 
https://www.thesewingdirectory.co.uk/shadow-work-embroidery-tutorial/

Нямам предвид да видим или приемем, че имаме дефекти. Това е много повърхностно. Имам предвид да стигнем до най-лошите неща, които можем да си представим за себе си. Да срещнем в лице най-ужасните и ниски аспекти, на които се натъкнем. Умствено да навлезем не само в нивото на калта, което затваря собствения ни ум, нашето несъзнавано, но дори и по-ниско, в самата грозота на нашите най-дълбоки нежелани характеристики.
Да се изправим директно пред всичко, което ни ужасява, това, което ни боли като качества.
Пускане и приемане, че ние сме  и това също. Че вътре в себе си имаме ужасни, регресивни и най-гнусни качества.

С това, нещо, което много малко хора са способни да направят, ние придобиваме много дълбоко и пълно самопознание, почти без никакво отричане на това, което сме като хора. И с това, придобивайки контрола, който идва от простия факт на осъзнаване на всичко това, ние естествено и неумолимо ще създадем и осъзнаем, че сме също така и точно обратното на онова ужасно нещо,
което имаме вътре.

Няма добродетел в потискането на каквото и да било, така че то да се отразява отвън, когато най-малко го очаквате.
„Това, което потискате, ще излезе по-късно и ще го наречете съдба“ - Карл Густав Юнг.

Способността да приемем, че носим чудовище вътре, ни определя като добродетелни, избирайки да бъдем обратното, защото съществуването на чудовището определя и създава неговата противоположност: божественото същество от високите плътности. Същество, което интегрира всичко. Включително регресивното.

Това го определя. И го преодолява. Като чудовище,вие избирате да бъдете Божественото същество, това е определението за добродетел. Защото злото има характеристиката да бъде саморазрушително. Това го определя. Говоря за абсолютно зло, а не за това,което е относително спрямо всяка гледна точка.

Тъй като има злонамереност, има я и нейната противоположност -  интеграцията. И с нея тоталното разтваряне на злото.
Kато контраст, злото остава само като пример как да не бъде. Така се разбира злото. И следователно,се разбира как да го победим. Като интеграция, а не като потискане или отхвърляне.

Те ще трябва да се изправят пред проблемите и да направят нещо по отношение на тях. Не чакайте вашето Възнасяне, защото това няма да се случи. Те трябва да работят по него.
Изправете се срещу личните си и колективни чудовища и там ще имате вашето Въздигане.
******

Последното изречение е аспект на конфронтацията,за която обяснявах в темата си с картинките.
Избрах този материал,защото има припокриване с моя начин на мислене,който всъщност не е оригинален.Описано е в митологията и приказките.Това е тази част от Пътя на Героя,в която той се спуска в света на мрака.Във вътрешно-психологичен смисъл.
И ако успее там долу,тогава - Възкачването.
Дидо също го е описал със свои думи.
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Разговори с извънземни. Транскрипции.
« Отговор #13 -: Декември 27, 2020, 06:44:44 am »
Хоумър,
Цитат
  Способността да приемем, че носим чудовище вътре, ни определя като добродетелни, избирайки да бъдем обратното, защото съществуването на чудовището определя и създава неговата противоположност: божественото същество от високите плътности. Същество, което интегрира всичко. Включително регресивното.     

Ей тоя лайт мотив е нещото, което би трябвало да се изясни веднъж завинаги, понеже обикновено е основа/петър/камък за мирогледа на всеки един.
Чудовището явява ли се вътрешна, неделима част от мен като същност/Аз, или е нещо външно от гледна точка на Аз - а? Пък и от всякаква друга гледна точка.
Вградено в него и чуждо за него. Обсебване.
Бебето не се ли ражда чисто и неопетнено? Виждаш ли противоречието?
Все едно в чаша чиста вода да сипеш катран, и после с цялата си наглост да твърдиш, че водата си е мръсна по дефолт. Предполагам схвана на къде бия?
Това ако не се изясни  веднъж завинаги, оттам нататък си е преливане от пусто в празно.
 :hi:

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Разговори с извънземни. Транскрипции.
« Отговор #14 -: Декември 29, 2020, 18:08:25 pm »
Лайтмотив...или даркмотив...

"Чудовище" бих го приел като метафора,образност.Ако това има предвид Сваруу,бих го приел като изразно средство.


Чудовището явява ли се вътрешна, неделима част от мен като същност/Аз, или е нещо външно от гледна точка на Аз - а?


Ако те интересува мнението ми кратко и без сложните изрази,по които си падам,отговорът ми е: не,не се явява.
Иначе,все едно да си заразен с тения и да ти казват : "Интегрирай И това"

Бебето се ражда чисто...но не като чист лист хартия(или табула раса),според мен.Ако има реинкарнация,се ражда(ме) с някакви предишни "записи",които са си наши.Но в някои случаи,уви,може да има внедрени и чужди записи.Споменатата "тения".
Това вече е нещо външно и не може да се интегрира,трябва да се чисти от организма.Според мен.

Подчертах двете думи в цитата,понеже разширената опция на гугъл превода показа,че "self" ("себе си"),най-често е превеждана като Аз.Рядко, но може да означава и "същност".
А също и "чист","еднакъв","без примес".
Демек,без никакви "тении".
.....

Сваруу,ле,моме убава...

Обичам да чета разни неща,които за по-скептичните реалисти са фантастични измишльотини.
Но в контекста на темата,да допуснем,че има извънземни и че Сваруу е такава.Какво следва от това?
Малко преводи следват.

Източник:
https://www.goarmy.com/careers-and-jobs/special-operations/psyop.html

„Родени от усилията за контрапропаганда и съпротива от Първата световна война, съвременните войници за психологически операции използват силата на влиянието, за да оформят глобалната среда за сигурност и да постигнат целите на националната сигурност на САЩ.(*1)

Като основна способност за влияние на Министерството на отбраната, членовете на Полка за психологически операции подкрепят командири, посланици на САЩ, съюзници и други правителствени агенции.
PSYOP войниците обикновено действат в малки, автономни екипи или с други сили за специални операции, за да развият връзки с цивилното население на дадена държава, правителствените фигури и военните и правоприлагащите агенции.

Експерти в своята област, те се специализират в неконвенционални способности, културна експертиза, владеене на език, военна измама и усъвършенствани комуникационни техники, обхващащи всички форми на медии.“



(*1). Ако приемем наличието на извънземни (в контекста на темата),тогава,при наличие на достатъчно параноичност,бих заменил „целите на националната сигурност на САЩ“ с израза „целите на всяка от конкурентните(враждуващи) извънземни фракции,в рамките на една огромна Индустрия."

И тук врагът на твоя враг не е непременно твой приятел,защото те могат да враждуват за това,кой от тях да изпие повече от кръвчицата ти (или „лууш“),извинете за израза.

Ако има извънземни и те не прилагат някакъв вариант на описаното в следващия източник,бих ги заподозрял,че са доста задръстени.
Според мен не са.

Източник:
https://en.wikipedia.org/wiki/Bene_Gesserit#Missionaria_Protectiva

Missionaria Protectiva

„Bene Gesserit практикуват „религиозно инженерство“ чрез фракция, наречена Missionaria Protectiva, която разпространява „заразни суеверия върху примитивните светове, като по този начин отваря тези региони за експлоатация от Bene Gesserit“. [14] Колективно известни като Panoplia Prophetica, тези митове, пророчества и суеверия дават възможност на Bene Gesserit да се представи
по-късно като водач, защитник или друга фигура в изпълнение на пророчество, за да манипулира религиозните субекти за защита или други цели. Тези митове също използват религията като мощна сила в човешкото общество; контролирайки особеностите на религията, Bene Gesserit имат манипулативен лост върху обществото като цяло. Bene Gesserit също използва Missionaria Protectiva, за да подготви Империята за нейния Kwisatz Haderach.“

Това е от света на "Дюна" на Франк Хърбърт.Първото ми запознаване с тази сага беше през 1987г. с книжката от "Библиотека Галактика".Фантастика...такива похвати според мен,ако няма извънземни,се използват от съвсем земни групировки.
А ако има извънземни,което според мен е по-вероятно,то техните "Missionaria Protectiva" са по-мощни от земните,но също така могат и да ги включат в своите планове.Не казвам нищо ново,но може да е ново за някои читатели неоригиналното ми предположение,че Сваруу може да е такава "мисионерка-протективистка".
Ако тази перспектива ви резонира,приемете я,ако ли не - оставете я настрана,както се казва в класиката.
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27