Автор Тема: Голямата измама за космоса, земята и всичко!  (Прочетена 8258 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Трябва да знаете

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
  Здравейте! :hi:

  Тази тема може да ви предизвика когнитивен дисонанс, защото всичко, в което сте вярвали за космоса, Земята, звездите и планетите просто не е така (не съм поредния плоскоземец!). Ще се опитам да посъкратя и ще го карам направо.

  Всички неща, които ви се представят за космоса са нереални и умишлено фалшифицирани. Говорили сме си много пъти за това, че никой не е кацал на Луната, но едва ли предполагате, че всъщност също така никое човешко същество никога не е излизало в открития космос. Ще ви кажа защо в следните няколко точки, а вие сами ще прецените фактите. Надявам се да се получи интересна дискусия.
  1. На снимките по-долу виждате, че през годините начинът, по който изглежда Земята ни значително се променя. Забележете как размерите на континентите се променят. Коя е истинската Земя?

   Вие също може да потърсите снимки на Земята и да се опитате да покажете някоя истинска.
  2. На първата снимка по-долу виждате сателитни снимки на "тъмната страна на Луната", която преминава пред обектива на камерата. На следващите две виждате Земята от перспективата, ако застанеш на Луната. Снимките са представени като истински от НАСА. Обърнете внимание на размерите!



   Може да намерите още много снимки! Сигурно ще се намери някой, който да каже, че става въпрос за фотоефекта на супер имплозията, но изобщо не изглежда рационално обяснение на огромните различки в размерите.
  3. Балончета в космоса!
  На видеото по-долу може да видите как се виждат балончета около космонавтите докато са в космоса. Представят ги като космически отломки, но космическте отломки би трябвало да летят с невероятни скорости, а това на кадрите са си балончета въздух, които се издигат към повърхността. Всички кадри с космонавти, които се разхождат в космоса се снимат в басейни с дестилирана вода, така че да няма въздух в тях и да се симулират страхотни кадри в "нулева гравитация", но ето, че грешки се случват. Освен това на второто видео може да видите и водолазен костюм.
  4. Вакуумът в космоса би трябвало да смачква космически кораби. Да не говорим за това как атмосферата на Земята се запазва и не е изсмкукана в космическото пространство. И за да е по-нагледно, вижте какво става с кенче сода във вакуумна камера.
  5. Ето я и летящата кола на Илон Мъск. Една от най-фрапиращите фалшификации в последно време наред с картофите, които китайците засяха на задната страна на Луната. Може да забележете колко фалшиво е отражението на слънцето в колата. Сякаш е от прожектор в студио.

Освен това, ето още една снимка с бонус въпроси:
Къде изчезнаха всички континенти?
Как гумите не се пукат от налягането в космоса или пък не са се стопили при преминаването на колата през термосферата, където топлината би трябвало да е над 700 градуса по целзий?

Дори самият Илон Мъск се смее на хората, които вярват в тази измама. По негови собствени думи (може да проверите стенограма на интервюто с него и това са думите му 1:1):

« Последна редакция: Февруари 20, 2019, 11:03:08 am от Трябва да знаете »

Неактивен Трябва да знаете

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Голямата измама за космоса, земята и всичко!
« Отговор #1 -: Февруари 20, 2019, 11:19:07 am »
 5. Защо всички ракети правят обратен завой към Земята? На илюстрацията по-долу виждате ефект на time lapse фотография. Или трябва да повярваме, че хоризонтът се вижда (Въпреки че няма начин да се види. Някой тук може да опонира със заучените неща от училище как виждаш как корабите в далечината винаги "потъват" докато се скрие и последната част от мачтата им, но ще стигнем и до там). Тези ракети отиват всякъде другаде, но не и в космоса.

  6. Защо звездите са фиксирани в небето? И как така нощем се виждат вътрешните планети?


  7. Слънцето е електрически генератор

Ето и за сравнение как изглежда една плазмена лампа:


Всичко в перспективата се връзва, ако приемем, че ние живеем в клетка. Хелиоцентрична система, само че обърната отвътре навън, ако мога така да се изразя:


Има и още, но после ще добавям и допълнителни неща в зависимост от интереса към темата.
« Последна редакция: Февруари 20, 2019, 11:23:44 am от Трябва да знаете »

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Голямата измама за космоса, земята и всичко!
« Отговор #2 -: Февруари 20, 2019, 11:27:42 am »
Затворена система е, но мисля че не е баш като на снимката. (Тази, дето е показана разцепена на две и всичко е вътре)
Струва ми се живеем в нещо като сингулярност(вътре в черна дупка) или нещо подобно. Справка филма Интерстелар.
В нещо подобно на матрьошка, и Земята е онази мъничката, плътната най-отвътре. Другите светове(другите седем матрьошки са във/около Земята. Всъщност съществува информация, че не са седем, а тринадесет.
Работата всъщност е доста по-"дебела" отколкото ти се струва. Аз също се интересувам от темата, но и аз все още не съм наясно.
« Последна редакция: Февруари 20, 2019, 11:35:44 am от paci1 »

Неактивен Трябва да знаете

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Голямата измама за космоса, земята и всичко!
« Отговор #3 -: Февруари 20, 2019, 11:41:52 am »
Затворена система е, но мисля че не е баш като на снимката. (Тази, дето е показана разцепена на две и всичко е вътре)
Струва ми се живеем в нещо като сингулярност(вътре в черна дупка) или нещо подобно. Справка филма Интерстелар.
Черните дупки не съществуват. Те имат нужда от гравитация, а гравитация няма. Има етер, който се излъчва от ядрото на клетката, в която живеем и той избутва всичко към стените на клетката, в която живеем. Нека го илюстрирам за по-лесно. В клипът по-долу ще видиш и доказателство за твърдението ми.

Помниш ли ги тези:

Е, тук може да видиш, че когато се изпуска това нещо, първо се избутва надолу долната му част, а едва после "пада" и горната. Напрежението на пружината е прекалено елементарно, за да се обясни с това. Според мен наблюдаваме изубване, а не гравитация. От 54-та секунда започва тази част, която искам да ти покажа. Обезателно виж видеото!

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Голямата измама за космоса, земята и всичко!
« Отговор #4 -: Февруари 20, 2019, 11:46:14 am »
Цитат
      гравитация няма     
На български е привличане, и какво е това, което ни държи здраво стъпили на Земята и ни пази да не се разхвърчим насам-натам?

Неактивен Трябва да знаете

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Голямата измама за космоса, земята и всичко!
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2019, 11:49:29 am »
На български е привличане, и какво е това, което ни държи здраво стъпили на Земята и ни пази да не се разхвърчим насам-натам?
Видя ли видеото, което ти посочих в предния си пост? Примерът с пружината нагледно показва какво имам предвид. Не е привличане, а изтласкване. След като обърнахме хелиоцентричната система отвътре навън, може да направим същото и с "привличането". В обратен вид, ако мога така да се изразя, нека го наречем изтласкване. Ти си тласнат към повърхността на клетката, на която сме стъпли всички и следователно няма как да се разхвърчиш насам-натам.

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Голямата измама за космоса, земята и всичко!
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2019, 12:29:21 pm »
Хм.....
Не знам точно как е, но определено е затворена система. Пък и някои казват, че сме в огледален свят. Така че тук физичните закони може и да са обърнати наопъки. Каквото горе – такова и долу, но е огледално.
Наскоро се поразрових в руските сайтове(бункерите), предполагам и ти надничаш тъдява, и намирам информация за тия неща, но ония си ги нагласят на тях както им е изгодно. Включително и с нашата история, която си я приписват на 100%. Как да им имаш вяра на такива. Англоезичните сайтове пък въобще не ща да ги коментирам. Има един грък, Джордж Кавасилас. Приказва интересни нещица по темата. Но не им се вързва много-много. Винаги имай едно наум! Как правя аз?
Чета, гледам, и се оглеждам наоколо(в реалния свят) за съвпадение между четено и видяно(лична опитност).
И чак тогава си правя изводи. Евентуално.
Иначе хубавото е, че винаги мога да си променя мнението при откриване на нова информация. И така се уча. Малко от онзи(личен пример), малко от другия, целият мой опит и те така.
Гледам да се пазя от "залитане" по разни теории и конспирации по темата, защото осъзнах че човек е предразположен да го прави постоянно. В нета е пълно с капани за такива като теб и мен. Филтрирай информацията, и не се "хващай" за всичко, което "резонира" с теб. От мен засега толкоз.
Успех в търсенето!
  :hi:
« Последна редакция: Февруари 20, 2019, 12:33:58 pm от paci1 »

Неактивен MAGOD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Голямата измама за космоса, земята и всичко!
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2019, 00:18:05 am »
Няма ли да е по-лесно да се пусне един балон, който да снима Земята от високо - както е направил този човек
https://gechev.com/%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%BD-%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%B0/

Даже може да го питате какво е видял  - плоска ли е сферична ли е Земята, такива неща. За съжаление много теории се появиха напоследък, но аз самият като човек изучавал точни науки съм стигнал до извода, че иделната форма в космоса е сферичната и няма причина Земята да има друга форма.

Неактивен Трябва да знаете

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Голямата измама за космоса, земята и всичко!
« Отговор #8 -: Февруари 21, 2019, 14:46:53 pm »
Няма ли да е по-лесно да се пусне един балон, който да снима Земята от високо - както е направил този човек
Статията в сайта, който си посочил е незавършена.

Даже може да го питате какво е видял  - плоска ли е сферична ли е Земята, такива неща.
Проблемът е, че един балон няма как да се издигне на достатъчна височина. През 2002 година балонът BU60-1 достига 53.0 km, което е максималната височина, която някога е достигана с балон. Рекордът за най-голяма височина достигна някога със самолет е 112 км (https://en.wikipedia.org/wiki/Flight_altitude_record)
Височината  е недостатъчна, за да се види каква е Земята. На видеото по-долу може да видите как хоризонтът не се променя дори на 96 км височина. Проблемът със сегашните видеоматериали е, че винаги снимат с Go Pro камера, която да е с т.нар. fish eye lens, при което нарочно се създава ефект за закръглен хоризонт и това се прави умишлено с цел зрителите да са по-вдъхновени от ефекта.
Ето и пример за този fish eye lens ефект, който както се вижда са използвали при снимките на скока на парашутиста, който направи рекорд за най-висок скок с парашут от височина 30 км. Ако бавно стопляте, обърнете внимание на разликата във височината с клипа, който показах и драстичната разлика в начина, по който изглежда хоризонтът. Ако е на чак такава височина, че Земята вече да изглежда кръгла, тогава къде изчезнаха всички океани?

Това са все очевидни неща. Но малко хора изобщо задействат някаква част от мозъка си, която да е търси логика в представените в киното и телевизията изображения. Годините индоктринация от класната стая както и с филмите изобщо са изтрили критичното мислене на човек по отношение на тези неща, които му се представят като "факти". Той просто престава да мисли. Набива се в подсъзнанието завинаги и то без човек дори да го осъзнава. Ето например логото на Universal studios


За съжаление много теории се появиха напоследък, но аз самият като човек изучавал точни науки съм стигнал до извода, че иделната форма в космоса е сферичната и няма причина Земята да има друга форма.
Сферичната форма не влиза в конфликт с теорията за обърната Земя, която разискваме тук. Просто си представи всичко наопаки. Много по-малко като размери, но все така интересно. С формата отвъртре навън решаваме много проблеми като този с перспективите. Например защо всички звезди се движат ето така (Виж още time lapse фотографи, за да се убедиш)

Да не говорим за много други космически феномени, които лесно могат да се обяснят с теорията за обърната Земя и небесните сфери. Например, небето е синьо заради плазмата, която се получава при доближаването на Слънцето (което както се уточнихме по-горе е електрически генератор) до небесната сфера над нас през деня. Ето отново снимка на плазмена топка.

Освен това има много други космически феномени, които могат да бъдат обяснени с небесните сфери, които са над нас. paci1 вече предполжи по-горе, че те са може би 13 и ще ми е интересно да разкаже повече. Но да се върнем към още феномени.
Какво например смятате за кометите с двойните опашки? Няма как имат две опашки, ако посоката им е една. Обаче е факт, че много комети са с двойни опашки. Ако се върнем към теорията, че над нас има няколко небесни сфери, този специален ефект се получава, когато две или повече от сферите излязат извън фокус и се получи типичния астигматизъм. Виж на изображенията по-долу:


Любопитно ми е как ще се развие темата. Задавайте въпроси и ще ги разиксваме тук. Не мисля, че в българското интернет пространство се е коментирала точно тази хипотеза.
Чували ли сте за Клетъчната космология на Сайръс Тийд? https://en.wikipedia.org/wiki/Cyrus_Teed


Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Голямата измама за космоса, земята и всичко!
« Отговор #9 -: Февруари 21, 2019, 22:01:42 pm »
Забавно е напоследък, как хора, спали в часовете по математика и физика (или изобщо пропускайки ги) и игнорирайки 1000 години труд на не един математи, физик и астроном, с охота вярват и 'разкриват' тайните на природата научени от също така заспали учвнолюбивци .....
Подобни теми, ако автора си направи труда да използва ТЪРСАЧКАТА на на форума е имало и преди 10, че и повече години тук.....
Както и да е, ще ви оставя да си поиграете, после или ще я преместя във раздел FUN или ще напълня кошчето  :lol:
(най-малкото, нарушава поне 3 правила на форума)
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен MAGOD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Голямата измама за космоса, земята и всичко!
« Отговор #10 -: Февруари 22, 2019, 01:09:05 am »
Не съм астроном за да оборван една или друга хипотеза, но ми се струва, че точно тази има доста слаби места... няма гравитация а има етер. Кой е източникът на този етер? Какъв е характера му - вълна, частица или нещо друго. Защо с отдалечаването от земната повърхност силата на притегляне (гравитацията) намалява? Ако, както твърдиш, има сила на отблъскване - етер, тогава тази сила трябва да е по-голяма към центъра и да намалява с увеличаване на разстоянието от центъра. Казано с прости думи ако имаше такава сила на отблъскване от центъра на "клетката" тогава никоя ракета или совалка нямаше да може да излезе в орбита. Дори ако за момент забравим ракетата - тази сила трябваше да сплеска всеки алпинист тръгнал да покорява 8 хилядник. Има и други елементи, които са просто абсурдни, но не искам да се впускам в дълги постове. И в заключение искам да кажа, че разбирам как елита ни държи в неведение за всякакви глобални въпроси и има хиляди тайни от нас, само не ми е ясно каква ще им е ползата да ни лъжат точно за това? В крайна сметка всички сме закотвени на тази Земя и няма мърдане - едва ли ще е скоро моментът когато ще започнат редовни пътнически полети в космоса и да разберем сами какъв свят обитаваме.
« Последна редакция: Февруари 22, 2019, 01:16:10 am от MAGOD »

Неактивен Трябва да знаете

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Голямата измама за космоса, земята и всичко!
« Отговор #11 -: Февруари 22, 2019, 10:36:09 am »
Забавно е напоследък, как хора, спали в часовете по математика и физика (или изобщо пропускайки ги) и игнорирайки 1000 години труд на не един математи, физик и астроном, с охота вярват и 'разкриват' тайните на природата научени от също така заспали учвнолюбивци .....
   Уважаеми администратор, успяхте ли да прочетете всичко, което съм написал в темата? Ако сте физик, моля да обясните тогава защо играчката пружина пада по този начин (вижте видето, което ви дадох по-горе и как на забавен кадър се вижда как долната част на пружината си стои на едно равнище във въздуха докато горната не стигне до нея.) Предупредих в началото, че темата може да предизвика когнитивен дисонанс в някои хора.

Подобни теми, ако автора си направи труда да използва ТЪРСАЧКАТА на на форума е имало и преди 10, че и повече години тук.....
   Не съм видял нито една специализирана тема, която да поставя под съмнение всички космически мисии до една и да дава аргументи, че хелиоцентричната система е обърната отвътре навън? Двете неща вървят ръка за ръка и ако оставите темата ми да се развие или прочетете материалите, които посочвам (като най-малкото започвайки от разликите в перспективите на уж истинските снимки от космоса и стигнем до неща като пружинката, която ви показах и начина, по който тя пада към Земята) Има и много факти и съвсем обективни и лесни за наблюдаване от всеки физически закони, които пречат човек да осъществи истински космически полети. Знам, че това може да не се хареса на някои хора, но това повод ли е вашата първа реакция към мен да е присмех и размахване с пръст, че с властта си ще ме запратите в трета глуха както правите в следните редове?:

Както и да е, ще ви оставя да си поиграете, после или ще я преместя във раздел FUN или ще напълня кошчето  :lol:
(най-малкото, нарушава поне 3 правила на форума)

   Мисля, че темата ми заслужава съвсем достойно място си тук. Не разбирам вие поради каква причина искате своеобразно да я запратите в "кошчето" и да ме накарате да я изоставя доброволно. Мога да дам много повече на темата и на този форум. Така вие убивате желанието на някого да участва. Моето желание съвсем не е да се заяждам с някого или да просветлявам, когото и да било насила, а просто да споделя за неща, за които вече се съмнявам дали тук умишлено няма да бъда възпрепятсван да направя с оглед на това, че администратор се намесва още в зародиш на нещата, за да ги посече като първо предпазливо подходи към участника и го предупреди, че уж е нарушил някакви правила, така че последващото му действите (да унищожи повдигната тема) да изглежда в допустимия ред на нещата.
   Моля, позволете ми да си развия темата спокойно, ако егото ви го позволява. После, ако интересът падне, правете каквото си искате с нея след като сайтът си е ваш.
« Последна редакция: Февруари 22, 2019, 10:43:04 am от Трябва да знаете »

Неактивен Трябва да знаете

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Голямата измама за космоса, земята и всичко!
« Отговор #12 -: Февруари 22, 2019, 11:05:28 am »
Не съм астроном за да оборван една или друга хипотеза, но ми се струва, че точно тази има доста слаби места... няма гравитация а има етер. Кой е източникът на този етер? Какъв е характера му - вълна, частица или нещо друго.
Ететър е универсална субстанция, за чието съществуване говорят много учени. За същестуването му говорят имена в науката като Тесла, Айнщайн и много други.
https://en.wikipedia.org/wiki/Aether_theories

Защо с отдалечаването от земната повърхност силата на притегляне (гравитацията) намалява?
Ако прочетеш всичко в темата, ще разбереш, че няма как да се докаже това експериментално, защото никой не може да излезе в "открития космос" макар той съвсем да не е "открит" както вече обясних, а затворена система. Прочети пак по-горните мнения.

Ако, както твърдиш, има сила на отблъскване - етер, тогава тази сила трябва да е по-голяма към центъра и да намалява с увеличаване на разстоянието от центъра. Казано с прости думи ако имаше такава сила на отблъскване от центъра на "клетката" тогава никоя ракета или совалка нямаше да може да излезе в орбита.
Ти си мислиш, че има совалки, които да отлитат в "открития космос", но те са най-обикновени самолети. Първо, за да излети какъвто и да било космически апарат са необходими хиляди тонове гориво и ракета, за да бъде изпратен горе, а за да се върне, когато вече няма гориво за обратен полет, учените обясняват, че това става с "гравитационни скокове". Тоест, веднъж в орбита, апаратът се прикрепя към гравитационната траектория и благодарение на "сложни изчисления" (които са винаги "военна тайна" и не може да изучиш нито в един час по физика) тези апарати правят такива маневри, че да скачат от една орбита/гравитационна траектория на друга. При навлизане обратно в земната атмосфера, тези апарати го правят с цели 28 хиляди километра в час!!!https://en.wikipedia.org/wiki/Atmospheric_entry
Това не са неща, които си измислям. Няма начин да не се стопи или да не изгори в атмосферата каквото и да било, камо ли пък то да пази равновесие при тази скорост.

Дори ако за момент забравим ракетата - тази сила трябваше да сплеска всеки алпинист тръгнал да покорява 8 хилядник.
Не мислиш в правилни размери. 8 км височина не е нищо. А тази универсална изтласкваща сила (етерът) не си я представяй като нещо, което оказва по-голяма или по-ниска сила на такива ниски височи.

Има и други елементи, които са просто абсурдни, но не искам да се впускам в дълги постове. 
Аз искам. Моля те, нека развием темата.

И в заключение искам да кажа, че разбирам как елита ни държи в неведение за всякакви глобални въпроси и има хиляди тайни от нас, само не ми е ясно каква ще им е ползата да ни лъжат точно за това?
Как каква? Като ползата им да ни държат в неведение и за другите неща. По принцип след края на ВСВ измислят летенето в космоса, наред и с фалшивите ядрени оръжия (друга тема, която се опасявам да отворя, за да не получа забележка от администратора. Ще проверя дали е разисквана по-късно) като идеи, които ще възпрат човекът да напада другите както и излседването на космоса ще обедини човечеството в някаква обща цел. Поне привидно ще има мир и ще се избегне повторението на кървави войни като свеотвните.

В крайна сметка всички сме закотвени на тази Земя и няма мърдане - едва ли ще е скоро моментът когато ще започнат редовни пътнически полети в космоса и да разберем сами какъв свят обитаваме.
Да, закотвени сме, но това не значи, че трябва да развеем бял флаг и да се предадем. :flag_of_truce:
Имаме нужда да пробудим съзнанието си! Има причина да се крият тези неща от нас и е наше право да разберем защо.

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Голямата измама за космоса, земята и всичко!
« Отговор #13 -: Февруари 22, 2019, 11:34:14 am »
Форумът е с насоченост конспирации, мистика и уфология.
Така че заповядай още едно конспиративно "фитилче":
Съществува информация, че всичко това, което виждаме когато погледнем към "небето" всъщност е своеобразно огледално отражение на това, което е под Земята. Но от видяното разбираме само това, за което имаме знание/личен опит. Оттам и приказките за подземното царство/долната Земя, за кухата Земя и прочее подобни теории, които се тиражират в момента. Земната повърхност се явява своеобразна "нула"/средната Земя/Мидгард. Надолу е "минус"/долната Земя, а от "нулата" нагоре - "плюс"/горната Земя. Това го има в приказките на всички народи, не откриваме "топлата вода", нали?
Астралът, дето толкоз го подмятаме насам-натам всъщност е под Земята, под "нулата" и е в "минуса" един вид. На физически план се вижда като погледнеш хоризонта, и като сива лента между Земята и синьото небе.
За какви космически полети и за какъв космос тогава иде реч?
Твърдението на "хилядолетните" достижения в науката, че извън Земята съществува космическо пространство/вакуум противоречат на всякакви физични закони. Айде кажете ми какво му пречи на вакуума да си дръпне атмосферата на планетата и да продължи да си гледа неговите си вакуумни работи?  :D
М?
Елементарно е. Аз съм индианец, и пак го разбрах. Пък за "учените" не ми се приказва въобще. :flag_of_truce:






« Последна редакция: Февруари 22, 2019, 12:02:01 pm от paci1 »

Неактивен Трябва да знаете

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Голямата измама за космоса, земята и всичко!
« Отговор #14 -: Февруари 22, 2019, 13:37:14 pm »
Теоцентричната теория за света и неговата форма (хелиоцентрична система сега, само че обърната наопаки) е била известна на много народи от древността. Дори в САЩ до миналия век е същестувала сектата (нека се абстрахираме от негативната конотация на думата) на "Корешианското общество", което вярвало точно в това. Учителят им Сайръс Тийд пише книгата за Клетъчната космология. Който иска може да я прочете тук:
http://www.sacred-texts.com/earth/cc/index.htm
В нея са представени много интересни теории, които преобръщат цялата представа на човек за света.

Няма да флуудя излишно. Който иска да се заинтересува от корешианското общество може да намери много материали и сам. За първо четене, линкът към книгата ви е достатъчен.
И всъщност клетъчната Космология съвсем не е нова. Картографията само до преди няколко века описва Земята с друга форма. Съвсем ясно виждате на изображенията на старите карти как Земята изглежда вдлъбната:



Освен това Луната също не е това, което изглежда. Защо според вас от страната, която гледаме ние (а тя винаги е една и съща) виждаме кратери от "метеорити" (и то с една и съща дълбочина и под един и същи ъгъл)? Не трябва ли тези меторити да се засмучат от Земята и да не ударят Луната? Или поне ъгълът, под който падат да е различен?

Според мен приличат точно на кратери, които са образувани от силна концентрирана енергия (светкавици). Ето как изглеждат кратерите от светкавици. Същите като тези на Луната. С идеални форми.

И междудругото, тътенът който се чува от светкавиците идва от небето, а на от Земята. Някъде те се удрят. Вероятно звукът се удря в първата от небесните сфери над нас, някъде на около 200 км височина. Предполагам, че тя е микс от стъкло и лед. Либийското пустинно стъкло, което се е разпръснало из Либийската пустиня и не може да се намери никъде другаде по света като уникална химическа формула, за която се предполага, че идва от космоса вероятно са  отломки от опит на древни цивилизации да счупят стъклото над нас.
https://moonmagickcrystals.com/products/libyan-desert-glass-34-million-year-old-tektite
Нашата цивилизация също се опитва да пробие стъклото. Може да намерите много проекти за оръжия, които се тестват насочени към небето. Ако има интерес ще споделям още.
И един бонус, защо след като жироскопичните машини на борда на самолетите не показват имненение на ъгъла на летене, в крайна сметка вместо да изкачат височина, те губят височина постепенно с изминатото разстояние, за което пилотът трябва да се погрижи и да го коригира? Това е всеизвестен факт.




 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27