Автор Тема: Свидетели на НЛО в България  (Прочетена 488832 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1155 -: Юни 20, 2012, 19:05:35 pm »
Стига с тез китайски фенери, то санким народа много богат и може да си ги купува за щяло и нещяло, и то в цяла България, щото се продават под път и над път.
2 до 6 лв е бройката, за количества - отстъпка. Можеш да ги купиш от 100 места.
Щялото и нещялото  е заради 'модата', щото на някой си на комшията за сватбата на щерката,  от сватбената агенция му предложили та пуснал 10 балона и 5 китайски фенера, за берекет на младите, дай ние ще пуснем 20, щото сме по-ербап. И за абитуриентския на сина ще пуснем, да ги е яд комшиите.
По същата логика малоумниците дават десетки левове за пиратки и ракети не само за Нова година, но и с повод и без повод.

И като се замислих, то както младежта се е отдала на Фейсбуци и Ютуби, ако седна да пусна един еркен /хвърчило/ сигурно ще се напълни темата със снимки и питаници ... И като теб ще викат - да бе да, не е то на Black Adder хвърчилото, от де пари у него да пуща такива работи. :D
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен KING-T

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1156 -: Юни 21, 2012, 01:01:57 am »
Тази вечер към 22:20 в гр.Русе в посока от запад на изток забелязах ярък обект ,който се движеше в права посока .Скоростта му на движение беше колкото на самолет само ,че не беше  понеже нямаше характерните пресветкащи светлини.Изключвам и възможността да е спътник,защото обекта го наблюдавах около 4-5 мин. ,а те обикновено се виждат за много по-малко време докато отразяват слънчевата светлина .

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1157 -: Юни 21, 2012, 01:14:34 am »
Колега KING-T, подобен обект наблюдавах и аз както бях описал по нагоре и установих, че всъщност вероятно съм наблюдавал китайски фенери, които изглежда и вие също сте наблюдавал.
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен KING-T

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1158 -: Юни 21, 2012, 11:25:36 am »
Възможно е.Не отричам и тази възможност.Само ,че скоростта му бе голяма за китайски фенер :unknown:.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1159 -: Юни 21, 2012, 15:38:50 pm »
Както обещах качвам снимката,за съжаление снимката която имам аз(пратиха ми я с ммс) не е с такова добро качество с каквото я видях на нейния телеон,а пък компютъра на мацката е развален и не може тя да я качи,затова че това е което мога да покажа.Уголемих я,опитах се да я изчистя но бих казала неуспешно.За съжаление не се вижда така ясно формата на обекта
http://eses.snimka.bg/other/ne6to.685155

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1160 -: Юни 21, 2012, 16:05:08 pm »
E нищо де. Като си оправи компютъра качете по- хубавата снимка.

Неактивен Caramel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1161 -: Юни 22, 2012, 23:56:06 pm »
Тази вечер към 22:20 в гр.Русе в посока от запад на изток забелязах ярък обект ,който се движеше в права посока .Скоростта му на движение беше колкото на самолет само ,че не беше  понеже нямаше характерните пресветкащи светлини.Изключвам и възможността да е спътник,защото обекта го наблюдавах около 4-5 мин. ,а те обикновено се виждат за много по-малко време докато отразяват слънчевата светлина .
Същото нещо, преди малко.
До като се обърна да взема телефона или апарата, изчезна.
Попринцип китайските фенери, не се ли движат на нагоре и не винаги в права линия? Това което видях, се движеше на една височина, в права линия, яд ме е, че не видях къде изчезна....

Неактивен KING-T

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1162 -: Юни 23, 2012, 00:10:46 am »
Доста интересно.Става въпрос за Русе ли или за някой друг град?

Неактивен Caramel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1163 -: Юни 23, 2012, 00:20:32 am »
не Русе, но в тази част на България пак :)

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1164 -: Юни 24, 2012, 13:41:51 pm »
Здравейте, виждам че никой от вас не ме чете. Въпросната ярка светлина която се вижда нощно време е бяла на цвят, нали? Наблюдавам я периодично още от пролетта на 1999та година. Имах късмета да я видя през зрителна тръба с 40х увеличение на 29ти октомври 2000та година. Намирах се на наблюдателната площадка в кв.Бояна-София. Точно в 18.30 часа от запад се появи изключително ярка бяла светлина която летеше с много висока ъглова скорост!Може би на око преценено ставаше въпрос за 2 ъгл.градуса в секунда което е два-три пъти повече от ъгловата скорост на обикновен пътнически самолет летящ на височина 11 000 метра със 600-700 км-час. Обърнах зрителната тръба ПЗО 40х64 към изключително ярката бяла светлина и макар да имах зад гърбът 9 годишен стаж с този изключително удобен оптичен прибор трябва да кажа, че едва-едва успях да вкарам белия обект в зрителното поле на обектива. Използвах механичния мерник на зрителната тръба който в сумрака все още се виждаше, може би само това ме спаси да не изпусна обекта тъй като пак повтарям ъгловата му скорост беше ненормално висока.

През зрителната тръба ПЗО 40х64 за секунда, може би секунда и половина до колкото чета протоколът от наблюдението си/всички наблюдения ги водя на протокол още от декември 1987ма/ след като успях да захвана обекта предполагаем НЛО видях бял полукръг по-голям на размери от планетата Юпитер 3-4 пъти. Звездната му величина беше някъде към -5та което е равносилно едва ли не на ярка улична лапма наблюдавана от около 1500 метра. Това изключително силно излъчване е страшно силно за кой да е орбитален обекта, съответно ъгловата му скорост също прекомерна...


Още нещо важно!Как прецених, че не е свръхзвуков самолет примерно? Като изключим факта, че нямаше никакъв звук, по принцип всеки самолет който го наблюдаваш в зенита има една ъглова скорост, а когато елевацията му падне на ниски градуси ъгловата скорост му се забавя. При орбиталните обекти това не е така защото там радиус-векторът е много по-голям, скоростта на движение на обекта също което рефлектира в много незначително изменение на ъгловата скорост при падане към хоризонта. В случая изключително ярката бяла светлина почти не си промени ъгловата скорост при падане към хоризонта на изток което неминуемо води до извода, че това не е самолет!


Продължаваме с разсъжденията...как е възможно да не е самолет при ОТНОСИТЕЛНО запазване на ъгловата скорост независимо от елевацията, а в същото време да се вижда в детайли орбитален обект и то 4 пъти ъгловия размер на планетата Юпитер? Та в днешно време почти 12 години след есента на 2000та година Международната космическа станция има ъглов размер точно колкото планетата Юпитер, а този обект който със сигурност е в пъти по-малък от нея се оказва на практика ЧЕТИРИ ПЪТИ ПО-ГОЛЯМ видян от земната повърхнина с обикновен оптичен прибор?!Ами много просто - обекта просто не лети на височината на МКС, а значително по-ниско вероятно на суб-орбитална височина примерно в случая от 29ти октомври 2000та година в периметъра 80-100 километра височина спрямо морското равнище! Ето затова ъгловият му размер е 4х пъти Юпитер. И точно затова защото лети ниско под орбитата и на най-ниско прелитащите спътници затова ъгловата му скорост на небето е приблизително два ъглови градуса в секунда!

Добре, какво може да представлява тази изключително ярка светлина която ОБИКНОВЕНО се движи от запад на изток? НЛО?НЕ!Това е апарат който е построен от човека защото разберете, че и аз и други хора които познавам от интернет сме я виждали многократно. Примерно за последните 12 месеца време от края на юни 2011та съм виждал тази ярка бяла светлина точно 5 пъти!Нали не мислите, че едно и също НЛО може да минава толкова често над едни и същи маршрути?


Накъде са ми насочени подозренията? Ами според един изтъкнат български астроном и според мен става въпрос за руската ракетна система Байкал. Повече информация за нея можете да прочетете направо в Уикипедията като напишете в търсачката Baikal Rocket System. С две думи и на пръв поглед това е нещо средно между самолет и ракета което оперира и на суборбитални височини примерно 85-100 км височина над морското равнище със скорост 6 мах.


Сега ако трябва да хвана да изчислявам на ум без претенции за голяма точност и прецизност каква е ъгловата скорост на обект летящ с 6 мах на пряка дистанция 100 км вероятно ще се получи точно ъгловата скорост на самолет който лети на 10 000 метра пряка дистанция със скорост 600 км-час. Тоест точно ъгловата скорост на съвсем обикновен пътнически самолет който минава на 10 километра над главата ви. Точно така както вие и аз го виждаме в небето почти всяка седмица...




Неактивен ети

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 152
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1165 -: Юни 25, 2012, 23:21:10 pm »
Напротив, сигурно много са те чели, но какво да добавим..Ти си го обяснил много професионално, а си си и отговорил /почти/.Не разбрах само, вижда ли се с невъоражено око, да се взираме и ние неуките? :---

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1166 -: Юни 25, 2012, 23:47:28 pm »
Разбира се, че се вижда с невъоражено око!Най-прост език казано се вижда ярка бяла ''звезда''/всъщност изкуствен спътник/ която се движи или от запад на изток, или югозапад на североизток по наклонена орбита. С невъоръжено око толкова. Трябва оптика с минимум 20х кратно оптическо увеличение за да се види детайлно като малък полукръг.

Неактивен Sagittarius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1167 -: Юни 26, 2012, 13:38:48 pm »
И бива ли да се потретвам, като казвам, че от няколко години всяко лято при нас си има нло-та. Който не вярва да поразгледа постовете ми в тази тема от април 2008 насам.

Можеш ли да уточниш за кое населено място става въпрос? Благодаря ти!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1168 -: Юни 26, 2012, 14:06:26 pm »
Съжалявам, че последните снимки са малко размазани, но бях включил вариото на максимум.

Здравей SMSI-H.
Няма защо да съжаляваш за фотосесията, снимките са добри.  Само ще споделя , че наблюдавах подобен обект, като на последната от качените снимки на които се вижда леко издължен. Нямах в мен апарат, а и да имах то като се двжи автобуса, а и през стъклото,,, мани мани. Ала с просто око също се виждаше добре.  Значи твоа става на 17. 06. 12 г. по маршрута Бургас - София минутка след като слънцето се скри(залезе) зад близките баири на Средна гора между Нова и Стара Загора.  Още си беше светло а небето прияно в розово дори не беше започнало здрачаване. Та това чудо наблюдавах близо 10 мин. Изключил съм почи всички възможности да е звезда.
 

Неактивен Sagittarius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1169 -: Юни 26, 2012, 20:56:18 pm »
Можеш ли да кажеш наблюдението къде беше ориентировъчно - по - близо до Стара Загора или до Нова Загора?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27