Автор Тема: Свидетели на НЛО в България  (Прочетена 488774 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен astika

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1110 -: Февруари 05, 2012, 13:32:05 pm »
Здравейте, от много време влизам в този форум, за да чета темите и вашите отговори и най - накрая се престраших да пиша. От много време ме е вълнувала темата за извънземни, нло и други. На 24.12.2011 около 22:00 (София, Дружба 1) отворих прозореца да влезне въздух и излязох на балкона. Случайно погледнах към небето и видях три червени светлинки, приличаха на звезди, но бяха доста по - големи и светеха в червено. Движеха се една след друга като първата, която беше значително по - напред от останалите забави темпото, за да я настигнат останалите. Наблюдавах ги около 2-3мин, докато те не преминаха над блока ни. Аз реших, да мина в кухнята, за да ги погледам отново, но нямаше вече нищо. Въпросът ми е, някой запознат ли е какъв тип нло съм видяла и, абе изобщо някой друг виждал ли е подобно нещо?

Неактивен mitkosven

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1111 -: Февруари 05, 2012, 13:59:02 pm »
Видяла си летящи фенери
Напоследък,много често срещани и виждани от много хора,който първата им реакция е нещо от сорта:"Я НЛО".Може да е и Нло,не е изкючено,но предполагам че е фенер,ако е имало и по силен вятър,те угасват бързо :)

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1112 -: Февруари 05, 2012, 14:41:12 pm »
Здравейте, от много време влизам в този форум, за да чета темите и вашите отговори и най - накрая се престраших да пиша. От много време ме е вълнувала темата за извънземни, нло и други. На 24.12.2011 около 22:00 (София, Дружба 1) отворих прозореца да влезне въздух и излязох на балкона. Случайно погледнах към небето и видях три червени светлинки, приличаха на звезди, но бяха доста по - големи и светеха в червено. Движеха се една след друга като първата, която беше значително по - напред от останалите забави темпото, за да я настигнат останалите. Наблюдавах ги около 2-3мин, докато те не преминаха над блока ни. Аз реших, да мина в кухнята, за да ги погледам отново, но нямаше вече нищо. Въпросът ми е, някой запознат ли е какъв тип нло съм видяла и, абе изобщо някой друг виждал ли е подобно нещо?
Дали си направи труда да видиш клипа, който специално за такива случай направих и съм сложил в предишната (74) страница от темата?
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1113 -: Февруари 05, 2012, 16:00:16 pm »
Това с китайските фенери взе вече да се изчерпва като тема! Омръзнаха ми и хората дето им вярват, че са НЛО. Хайде да подхванем нещо ново, а? ;)

П.С. Никой не ми коментира моя вариант за фалшиво НЛО, който описах в една друга тема:

"Нека ви осветля по въпроса!  аз съм от Бургас и в моя град по Нова година се нагледах на подобни едноминутни светещи, немигащи кълба.  Това са един нов вид фоерверки, които се изтрелват от установка и летят много бавно, плавно и създават усещанто за безтегловност. Нищо  общо нямат с НЛО.
П.С. - Също така не вдигат и никакъв шум и приличат малко на сигнални ракети."
« Последна редакция: Февруари 05, 2012, 16:04:32 pm от The Time Lord »
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1114 -: Февруари 16, 2012, 21:24:10 pm »
Втори пореден ден виждам светещ 4-5 пъти по-ярко от звезда обект в посока запад. Някой да го е забелязал? Вчера не можах да направя видео, но днес взех фотоапарат и статив и успях да снимам видео. Обектът се движи бавно, но достатъчно, за да се скрие от околните сгради докато го снимах. Съвсем скоро ще пусна видеата.

От тук може да свалите архива - http://dox.bg/files/dw?a=5cba99fa5a . Второто видео е снимано със статив.
« Последна редакция: Февруари 16, 2012, 22:48:31 pm от sasho90 »
Keep 'em occupied!

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1115 -: Февруари 17, 2012, 18:16:58 pm »
На запад от Кърджали или на запад от Видин?

Както Вие не се уморявате да пишете без да четете, така и аз няма да се уморя да ви набивам в тиквите, че след като сте решили да споделите нещо, редно е да укажете : Кога сте го видели, Къде сте го видели и в каква посока.
Кога - това е датата- ден, месец, година + часа, щото 'вчера' ако е било преди 3 седмици сами се сещате, че не носи информация
Къде - това е населеното място или местност където сте наблюдавали обекта, щото не всички живеем у ваше село, нали?
Посока - това са Север/Юг, Изток/Запад, щото 'над блока' не носи информация, нали?
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен stiver

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1116 -: Февруари 18, 2012, 18:34:51 pm »
Здравей, sasho90.

Видях видеото (и двете), но доста прилича на ярка звезда или планета. Накрая се скрива зад онези къщи, нали?
Ако предпочиташ да не споделяш мястото от където си снимал, можеш сам да разбереш дали е било звезда или планета.

Има една много лесна и приятна програма, 3D планетариум - Stellarium, която можеш да свалиш безплатно от тук: http://www.stellarium.org/  Препоръчвам я на всички, които често виждат големи светещи стационарни обекти в небето.

Програмата симулира реалистично изображение на нощното небе така както го виждаш от мястото където си снимал. Мисля, че се вкарваха координати, които можеш да намериш чрез Google Maps, но отдавна не съм я отваряла. Последните версии може да станали още по-удобни. Лесна е за навигация. Щом си направил това видео, ше се справиш и със стелариума.

А тук можеш да видиш и кои планети ще се виждат особено добре този месец.

http://earthsky.org/astronomy-essentials/visible-planets-tonight-mars-jupiter-venus-saturn-mercury



На запад от Кърджали или на запад от Видин?

Както Вие не се уморявате да пишете без да четете, така и аз няма да се уморя да ви набивам в тиквите...

А ти си "набий в тиквата," че така не се разговаря с хората, още повече като администратор на форум. Хайде, изтрий сега това и оправи и своите грубости по-горе. Това е отблъскващо.

stiver
Keep an open mind, but not so open that your brain falls out.

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1117 -: Февруари 18, 2012, 21:43:35 pm »
Наблюдавам от Благоевград. Точно преди половин час пак снимах същото нещо но този път от отсрещния балкон на апартамента. Линк - http://dox.bg/files/dw?a=dae0db3b95
Това потвърждава, че не са фенери, защото вече става 3 поредни дни откакто наблюдавам този обект в същата област на небето (запад, 45-60 градуса височина към 21:00 часа). В небето не се виждаха други звезди освен този обект (както виждате и от видеото). Интересно ми е какво е, защото не съм виждал толкова ярка звезда или планета преди. Не казвам, че не може да е планета, но пък толкова ярка...  :-X Просто погледнете утре около 20:00-21:00 часа в същата част на небето и споделете дали и вие виждате същото.

Black Adder, отпусни малко парата. Много си се стегнал нещо.  ;)
« Последна редакция: Февруари 18, 2012, 22:14:06 pm от sasho90 »
Keep 'em occupied!

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1118 -: Февруари 18, 2012, 22:00:55 pm »
Наистина съм потресен от видяното! :o Изглежда прекалено истинско, особено в онзи кратък момент, когато съвсем отчетливо се видяха двата му двигателя бълващи огън, след което леко промени позицията си. Според мен е абсолютно достоверно, въпреки че по едно време ме усъмни да не е просто по-силно грееща звезда. Можеш ли да ми кажеш само в коя посока спрямо теб се намираше обектът? А и също така дали е изчезнал и по кое време горе-долу?
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1119 -: Февруари 18, 2012, 22:08:48 pm »
Двигатели не знам как си видял, на мен ми изглежда що годе кръгло. За новото ли видео говориш? Може да си се объркал, защото на него има дърво на преден план и някой клон може да го е закрил леко посредата откъдето може и да ти се е сторило това.

РЕД: Adder, не е нужно без предупреждение и без нищо да банваш потребители само защото не са на твоето мнение. Най-малкото не е професионално.
« Последна редакция: Февруари 18, 2012, 22:23:11 pm от sasho90 »
Keep 'em occupied!

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1120 -: Февруари 18, 2012, 22:19:09 pm »
За това видео говорех: http://dox.abv.bg/files/listtree
Възможно е да съм се объркал с дървото, но повярвай ми, изобщо не си личи да има дърво. Много е тъмно - затова може би. Но ми се стори, че на един момент проблесна силно, от долния край на обекта се появи сякаш огнена диря (две по-точно - от ляво и дясно), също както остава след ракетните двигатели. НЛО-то леко си смени позицията, тези "двигатели" както ги нарекох спряха, и нещото си светеше после пак нормално.
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1121 -: Февруари 18, 2012, 22:46:28 pm »
Какво виждаме в небето ?

Мкс, совалки, спътници или балони ?
   

 Един добър сайт за предсказване на спътник  е този:
http://www.heavens-above.com/ http://www.heavens-above.com/

 Влезте и се регистрирайте с вашето име и местоположение, и той ще ви даде прогнози за МКС, совалки, на космическия телескоп Хъбъл, сигнални ракети Iridium, както и десетки  ярки спътници с диаграма и
 графика на , показваща пътя на спътника по небето.
 Те се движат сравнително бавно, но много плавно, като звезда в движение, като може би и е нужно  5 минути, за да прекоси небето.  МКС и совалката са много ярки, а останалата част изглеждат като обикновените звезди. Повечето светят с постоянна светлина и могат да бъдат наблюдавани  най-често  в рамките на един или два часа при изгрев или залез, защото  са осветени от Слънцето .   МКС /международна космическа станция/, е най-големият космически обект, построен от човек, и понякога може да се види в небето с невъоръжено око. Станцията е с размерите на футболно игрище и е съставена от 15 модула и слънчеви панели.
 Кръжи на 350 км над Земята,
   Сателити отразяват светлината на слънцето, което им позволява да се виждат с невъоръжено око от земята.  Най-добрият начин да ги намерите е навън в тъмна нощ и да  избирете място с южно изложение (или на север, ако живеете в Южното полукълбо).  Това е така, защото повечето сателити обикалят около екватора на Земята.  Спътника ще се появи като "звезда", движеща се бавно по небето, обикновено от изток на запад или запад на изток.
 За разлика от метеорите, сателитите са бавно движещи се и с жълто (червено-оранжев цвят), поради отразената светлина на слънцето.
 Международната космическа станция може да бъде особено впечатляващо да се види. За  да знаете  кога и къде да го търсим, можете да използвате някой от он-лайн ресурсите.

Един от най-напредналите шпионски спътници в небето известен с кодовото име “Misty"  Стартира през периода 1990 военната мисия на космическата совалка Атлантис. “Misty” е скрит от нещо много странно: коничен отразяващ балон,  може да отразява лазери и радарни лъчи от земята и да ги скрие от обикновеното око
  
http://www.hightechnews.eu/misty-stealth-satellite-hides-perfectly-while-watching-you/

Освен следенето на всяко едно действие на човек и предаването на данните на компютър на Земята, невероятните сили на сателитите включват четенето на мисли на човек, следенето на разговори, манипулиране на електронни инструменти и физически отстраняване на някой с лазерен лъч.

 
  
« Последна редакция: Февруари 18, 2012, 23:24:17 pm от Z-931 »

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1122 -: Февруари 22, 2012, 20:51:33 pm »
Преди около 40мин. наблюдавах доста ярко светещ обект малко под вечерницата!Сега идва забавното-няма го!Да не съм чул за Китайски фенери,че ще избия кочината вече...,защото...Небето е покрито с обичайната Кемтрейлс-пелена,а тази "звезда" беше доста високо...Малко по-конкретно,София,посока запад,в общи линии над Люлин планина....  :writer:
Някой нещо да е видял,необичайно?
Лчбопитството ми е изострено!Ако някои ползва разположенията на звездите и планетите от гогъл еарт или квото беше...,да сподели!
Само ще допълня,че все още трябва да можеше да се набл=дава на небосклона,но го няма...  ???
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен tom tit tot

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1123 -: Февруари 24, 2012, 23:18:45 pm »
Искам да споделя една случка от 2010г,ако не се лъжа от края на лятото.Имах много лош ден,просто решението го взех без да съм го обмислял предварително.Качих се в автомобила,отидох да видя едни приятели и след това тръгнах към балкана.По-точно,към едно село в Еленския балкан, в което бях ходил 4-5 години преди това с един приятел,с неговата кола(повода тогава беше да видя родната къща на дядо ми).Тогава се качихме по един черен път,от страни на гробището и след около 200м се озовахме на едно било(наклонена поляна).През деня гледката е зашеметяваща.Тръгнах от Варна около девет вечерта,на поляната бях 23.30ч.Изключих фаровете,пуснах седалката назад,радиото на 1-ва степен се чуваше доволно силно.След около половин час,през левия прозорец видях първо една светлина,колкото голяма ярка звезда,след това  още една.Разстоянието м/у тях беше към една педя и не се променяше през цялото време.Жълтия цвят беше с една идея по-светъл от този на звездите,и едва забележимо премигваха.Най-интересното беше,че следваха една посока(мисля изток,появиха се от запад,не нося компас със себе си),но при движението си извършваха трептения като пеперудите,но с по-малка амплитуда.Предполагам заради разстоянието.Абсолютно никакъв звук не чух.Приблизително 15 мин им трябваше да се скрият зад хълма,след още толкова се показа само една от светлините,която се движеше в посока юг.Нямаха никакви опознавателни светлини или както там се казва.Сигурен съм,че не бяха самолети и хеликоптери,за балони не знам,съмнява ме и те да летят с такава траектория.Някой,ако има идея какво може да е било,моля да сподели.Малко дълго стана,за което се извинявам.

Неактивен dekstar1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1124 -: Февруари 25, 2012, 00:08:46 am »
Няколко пъти съм го наблюдавал това,и на мен не ми е ясно какво последния път беше преди около месец реших да извикам жена ми но като се върнах вече почти не се виждаше(при абсолютно ярко небе)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27