Автор Тема: Свидетели на НЛО в България  (Прочетена 487512 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #765 -: Април 30, 2010, 21:30:32 pm »
Вчера и завчера над Враждебна се виждаше нещо като много ярка звезда което мигаше.Тази вечер наблюдавам над Х.Димитър и още едно над Ал.Невски.Особено това над Х.Д.свети много силно.Всеки може да я види.
п.с.осмелих са да пиша заради предишният пост и най-вече заради това,че"звездата" над Враждебна сега я няма и така отпаднаха всякакви съмнения.Но вече трета вечер "нещата" се въртят горе-долу в един район.Странно.
« Последна редакция: Април 30, 2010, 21:34:38 pm от konstantin2007 »

Неактивен moralist7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #766 -: Април 30, 2010, 21:53:13 pm »
Преди около половин час излязах на прозореца да изпуша една цигара.Вдигнах глава към небето,исках да видя много ли звезди има тая вечер.Правя го почти машинално,и видях една звезда която се движеше много бавно.Помислих че е самолет,но светлината с която светеше беше непрекъсната и някак много студено-бяла.Движенията бяха много бавни,отвреме на време като че ли спираше за секунда,после отново тръгваше.Гледах го докато изчезна,през цялото време светлината му не се промени,не стана нито по-ярка,нито по-бледа.Накрая го изгубих от погледа си.Беше голямо точно колкото звездите които виждам всяка вечер от прозореца си.Дали беше НЛО?Не съм много знаеща в това отношение,макар че оттодавна проявявам интерес и чета много по-темата.

Неактивен ItsPossible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #767 -: Април 30, 2010, 22:21:22 pm »
Тази вечер, към 21:00, наблюдавах отново един обект.Обектът светеше с доста ярка постоянна оранжева светлина, движеше се по права линия, след което изчезна.Доста често започнах да наблюдавам този обект, почти през седмица.И все още не мога да си обясня какво е.

Преди 3 дни видях ярък бял обект, който пулсираше с бяла светлина, но това сигурно е бил спътник.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #768 -: Април 30, 2010, 22:36:17 pm »
 :D Изчезнаха.Но пък над Враждебна пак се появи и то все на същото място.Това за което аз говоря изглежда точно като звезда.Само,че едното беше все едно две,три здвезди заедно.И светеше много по силно от другите две.Предполагам е било по-близо.

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #769 -: Май 01, 2010, 00:27:32 am »
Еее как само вие ги виждате деее. :( Аз откога чакам да видя нещо, та да го снимам, ама - нейсе. Килиев, следващия път освен бинокъл се опитай да вземеш и фотоапарата и да споделиш видяното и с нас. ;D
Keep 'em occupied!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #770 -: Май 02, 2010, 21:57:05 pm »
Хора,съвсем сериозно питам,какво може да са тези обекти?И тази вечер ги наблюдавам.На същите места и по същото време!Едното което е над югозападната част на София вече изчезна.Другото което е на северозапад,все още е на позиция,но към 22.30 го очаквам отново да се появи от изток след около 30.мин.Вече пета вечер ги наблюдавам!Чудя се какво може да е?Изглеждат точно като мигащи звезди.И да ги снимам(имам само камера)но дори да намеря апарат за да снимам,би изглеждало точно като звезда.Ама коя звезда изчезва и се появява по едно и също време ??? ???Хайде,толкова ли няма още някой от североизточните квартали на София който да ги е видял?

Неактивен Agressor

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #771 -: Май 03, 2010, 13:07:34 pm »
Нали си имал камера,не можеш ли да направиш видео да видим?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #772 -: Май 03, 2010, 13:29:34 pm »
Ами довечера,ще се опитам.Но ме няма много по качването на снимки и т.н.
« Последна редакция: Май 03, 2010, 18:12:29 pm от Mirotvorec »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #773 -: Май 10, 2010, 09:08:18 am »
Снощи направих клипче на въпросното нещо.Клипчето не е с много добро качество първо защото мен не ме бива много със снимките и второ камерата ми не е от хай-хубавите.Но със зума ясно се вижда,че не е звезда а обект!Довечера ще опитам да направя по-сносен запис.Само някой да каже как да го кача.

Неактивен multisync

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #774 -: Май 10, 2010, 18:53:31 pm »
Мисля че тук ставаше да се качват файлове.....
http://dox.abv.bg/files/share

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #775 -: Май 10, 2010, 20:02:17 pm »
А още по-лесно в http://vbox7.com/ или http://www.youtube.com/ и после линк тук.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен mto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #776 -: Май 14, 2010, 22:46:54 pm »
Днес в 21:45 над град Враца минаха два обекта, единия светеше жълто другия бяло без да пресветкат. Обектите се движеха един до друг сравнително бавно и изчезнаха внезапно.Имам и видео файл от 2 секунди, но незнам как да го кача.  :)

Неактивен didakius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #777 -: Май 25, 2010, 23:15:33 pm »
Здравейте, наскоро попаднах на този форум. Темата доста ме интересува и реших да се регистрирам. Като начало нека да споделя за четири случая, в които съм наблюдавал НЛО, ще се опитам да ги опиша подробно, защото нямам снимки, вие преценете дали са реални, но аз определено смятам че са.
1. Пъровото ми наблюдение беше през 1994 по време на световното по футбол, когато мачкахме наред  ;D бяхме около 15-20 човека, вече се беше стъмнило, над Аладжа манастир край Златни пясъци. Разпънали сме си палатките и аз зяпам към небето, изведнъж се появи ярка оранжева светлина над морето, по моя преценка на не повече от километър - два разстояние. Първо я помислихме за сигнална ракета, но светлиата си стоеше на едно място на около 200-300 метра над водната повърхност, дори си спомням че се виждаше и отражението и във водата. Изведнъж светлината започна да се движи и да прави странни маневри - сменяше позицията доста рязко, на зиг-заг и нагоре надолу, тогава вече съмненията ни за сигнална ракета или хеликоптер отпаднаха. Наблюдавахме я няколко минути и да си призная честно не си спомням как изчезна :blush:  тогава съм бил в 4-ти клас все пак  ::)
2. Второто ми наблюдение беше няколко години по-късно в родния ми град. Посред бял ден. С баща ми бяхме тръгнали нанякъде и изведнъж той ми дочи в небето и вика: "Виж!!!" Поглеждам нагоре и виждам точно една летяща чиния, както ги знам от разните картинки които съм виждал до тогава. Беше металическа (доколкото си спомням отрасзяваше слънчевата светлина) кръгла, сякаш беше разделена на няколко нива по вертикала. Според мен летеше на не повече от 200 - 300 метра над нас и ако е била на такава височина я преценявам на най-много 10-15 метра в диъметър. Летеше в права посока не много бързо, наблюдавахме я около 20 секунди преди да се скрие зад близкия блок.
3. Случи се през 2003 в казармата. Служих на един полигон с още три момчета в самите поли на Родопа. Една нощ преди да заспим изведнъж през прозореца в стаята нахлу мног ярка синя светлина. Моето легло беше до прозорецаи веднага се надигнах да погледна какво е това.  На около 2-3 км от полигона имаше някакви хълмчета и сред тях един напоителен язовир. Точно над язовира, на около 200 метра височина, нещо светеше много ярко наблюдеието ми беше около 5-6 секунди не можах да различа никаква форма заради силната светлина (ослепително синя). Обекта се задържа няколко секунди на едно място и после се издигна много бързо, като при издигането си загуби блясъка си и изчезна.
4. Последния случай беше скоро. Преди около 3-4 седмици. Бяхме тръгнали 5-6 човека на поход и с палатки да преспим в околността на града ни. Така се случи, че тръгнахме доста късно, вече беше мръкнало но ние знаем всички пътечки и се движихме уверено напред. Към 21 часа случайно погледнах към небесата и в съзвездието Касиопея забелязах странна звезда която не си е на мястото  :o Беше доста ярка и светлината и малко биеше на оранжево, но доста светло оранжево. Повървях няколко метра като се чудех какво ли е това, спътник, метеорологичен балон ли що ли... "Звездата" си седеше на едно място, изведнъж се раздвижи сякаш падаше надолу няколко секунди, спря и забелязах, че около нея се задвижиха още няколко по-слаби светлинки - приличаха на някакви по-малки звездички, които не бях забелязал по рано. Тези "звездички" сякаш маневрираха около по-голямата "звезда" и накрая се сляха с нея. Междувремено бях извикал на спътниците ми и им показах това "шоу" всички го наблюдавахме. Ярката "звезда" продължи да се спуска надолу, прецених че се спуска към едно от близките села, което отстои на 5-6 км от мястото, на което бяхме. Не се спускаше много бързо и по моя преценка е било на 5-6 км (може и повече) над земята.
Продължихме си прехода, като постоянно се майтапехме за разни извънземни и летящи чинии, ама да знаете хич не ни беше до майтап. След това което видях, постояно зяпах в небето видях доста спътници и метеори, но и няколко обекта, които се движеха доста по-бързо от обикновен спътник. Наблюдението ми беше затруднено поради това, че отвреме на време се движихме в гора и се виждаше много малко небе.
След като пристигнахме на полянката, към която бяхме тръгнали, аз естествено продължих да си зяпам към небето. Минаваха самолети, спътници, както и един особено ярък метеор. Наблюдавах и няколко странни светещи обекта - движат се бързо, не премигват и си сменят рязко траекторията. Също така забелязах, че се размърдват едновремено по няколко и горе - долу в един сегмент от небето, като се разминаваха доста близко. И докато не се размърдат не могат да се различат от звездите.
Та няма да ви разправям какво ми беше вътрешно - сами в гората и такова движение в небесата над нас ::) След това научих, че на следващата нощ се е случило някакво скачване със орбиталната станция, но повтарям - било е на следващата нощ и проверих - виждало се е над друго място.
« Последна редакция: Май 25, 2010, 23:26:24 pm от didakius »

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #778 -: Май 26, 2010, 00:05:44 am »
Интересни истории. Не се заглеждам често в небето, но съм сигурен, че има движение. Особено, че и аз съм наблюдавал НЛО и то сравнително близо.
Keep 'em occupied!

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #779 -: Май 29, 2010, 00:00:53 am »
През 1984 година (тогава бях втори клас), вечерта след завръщането от гости бях свидетел със цялото ми семейство на първото си НЛО над гр. Пещера. Дори на другият ден го бяха писали във местният вестник "Родопска искра". Също във статията се споменаваше, че НЛО-то се е наблюдавало дори от гр. Пазарджик (Пещера - Пазарджик е 21 километра).
Обекта беше точно със формата на планетата Сатурн в яркочервен цвят и лек наклон на пръстените. Спомням си че баща ми тогава ни задърпа да се прибираме по-бързо и не можах да видя от чисто детско любопитство как изчезва.
Вторият ми случай беше, когато с брат ми решихме да прекараме една вечер на къмпинг в гората. Бяхме запалили огън и наблюдавахме в ясното небе доста светещи точки, които се движеха в различни посоки и спорихме дали са шпионски сателити или самолети. Някои се движеха без да мигат, други първоначално мигаха като самолети, след което продължаваха да се движат без да мигат или просто изчезваха от небето. Спора спря, когато една от тези светещи точки си засили светлината(без да заслепява като гледаш директно към нея) и освети цялата ливада като ден, на която се бяхме настанили, а гората покрай ливадата си беше останала в мрак. Брата, които държеше прожектора само ми каза "Загаси прожектора", а аз взех да се смея и му казах "Как да го загаса, като прожектора е в теб". След 30-40 секунди всичко си беше отново тъмно и нормално. Още същата вечер си тръгнахме на "тъгъдък" да се прибираме.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27