Автор Тема: Свидетели на НЛО в България  (Прочетена 483742 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен зико

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #750 -: Март 12, 2010, 09:11:33 am »
Здравейте търсачи на нло,това лято през август 2009 видях оранжев обект голям колкото звезда и се носеше в небето.Помислих че,е спътник но в този момент обекта започна да пулсира.Ту светваше силно ту огасваше и така продължи докато изчезна.Часът беше 22.00часа.Незнам какво е  това но знам че,спътниците не пулсират.Ако някой знае нека каже.

Неактивен nettle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #751 -: Март 12, 2010, 13:29:26 pm »
....Незнам какво е  това но знам че,спътниците не пулсират.Ако някой знае нека каже.
Напротив, спътниците пулсират. Всеки спътних отразява слънцето(въртейки се около остта си му се променя отражателната площ). Ако пулсациите са били равномерни, почти 99% e спътник.
In a Mirror, Darkly!

Неактивен зико

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #752 -: Март 15, 2010, 07:20:29 am »
Благодаря за отговора.

Неактивен karamundi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #753 -: Март 30, 2010, 09:04:01 am »
и аз го искам дай да го погледна  ;) :drinks:

Неактивен karamundi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #754 -: Март 30, 2010, 14:51:14 pm »
http://www.ufocasebook.com/bestufopictures6.html Добре подреден сайт. Просто вметка за сравнение на БЪЛГАРСКИТЕ СВИДЕТЕЛИ НА НЛО.

karamundi поздравления за снимката. Подобни НЛО(групирани по двойки, но по-често по тройки) съм виждал многократно в детството си в Тетевен.

В пети клас бях убеден, че до 2000 г. ще продават "Хилядолетния сокол" на Хан Соло и с него да ги стигна тези тумбести чинии, и дори правех сметка да продам до тогава Ладата на баща ми и Москвича на дядо ми(бяха много ценни, тогава се чакаше по десет години за кола) за първа вноска.
мерси мерси


Неактивен Sagittarius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #755 -: Април 11, 2010, 21:03:55 pm »
2 пъти ми се случва да виждам светещ обект по - голям от звезда, по - бърз от само лет и по - голям от спътник да прелита по права траектория и да изчезва визуално без причина. И 2 двата случая нямаше облаци така че няма зад какво да се скрие. Възможно ли е да е спътник, който обръща слънчевите си панели точно в този момент и не отразява слънчевата светлина?
Иначе 3 пъти за година и няколко месеца видях едно и също нещо на 3 различни места. Голям обект с постоянна бяло - жълта светлина се спуска (или каца не мога да преценя) по диагонал без звук и без да оставя диря след себе си, много по - бавно от метеорит. Спускането продължава 6-10 секунди.

Неактивен ItsPossible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #756 -: Април 11, 2010, 21:16:52 pm »
Точно същия обект, който описваш, го забелязах преди една седмица и вчера.И аз се зачудих дали това не е спътник, но още не мога да си го обясня какъв е този обект.
« Последна редакция: Април 13, 2010, 09:58:53 am от Mirotvorec »

Неактивен stiver

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #757 -: Април 12, 2010, 00:04:52 am »
Здравейте Sagittarius и ItsPossible,

Възможно е да са били отражения от сателитни иридиеви панели. Може да е било и Космическата совалка или Международната космическа станция. Понякога се виждат и на дневна светлина. Отраженията от сателитните панели са много кратки, само няколко секунди, но може да са много ярки.

Тук можете да намерите разписания на полетите на МКС и Космическата совалка над България:
http://spaceflight1.nasa.gov/realdata/sightings/cities/view.cgi?country=Bulgaria&region=None&city=Sofia

Международна космическа станция - ISS
Космическата совалката - Shuttle

А това е траекторията на ISS в реално време:
http://spaceflight1.nasa.gov/realdata/tracking/index.html

На линка по-долу може да се проследи времето, в което се очаква да се видят отблясъци от иридиеви панели (Iridium flares) на сателити прелитащи над града в който живеете. Казват, че прогнозите са точни до части от секундата.

Тук изберете държавата:
http://www.heavens-above.com/countries.aspx

Напишете в полето долу града, където живеете или на най-близкия голям град. Кликнете на 'submit'. На новата страница кликнете на името на вашия град, вляво. Под 'satelites' намерете 'Iridium flares' - клик - това са времената и координатите в които ще има отблясъци от слънчевите панели на сателити. От тази таблица сега научих например, че днес в 21:47 над София се е виждала светлина отразена от сателит Iridium 19 и ако някой я е видял, вероятно е помислил, че вижда НЛО :)

На този сайт има тонове информация за сателити, метеори и изобщо за небесата над нас но е малко сложен за навигация.
Приятно забавление :)

- Това е видео на отблясъци от иридиеви панели (най-доброто което намерих сега)
- и още едно
-  Международна космическа станция заснета при дневна светлина.
Keep an open mind, but not so open that your brain falls out.

Неактивен Sagittarius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #758 -: Април 12, 2010, 00:17:25 am »
Напълно съм склонен да приема обяснението ти за изчезващата светлина. А за спускащите се обекти какво ще кажеш, личи си че имаш опит в наблюденията?
За най - невероятния случай който съм имал не мога да говоря без снимки защото е плашещо невероятен. Бяхме 14 човека свидетели.
« Последна редакция: Април 12, 2010, 00:18:47 am от Sagittarius »

Неактивен stiver

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #759 -: Април 12, 2010, 00:28:53 am »
Напълно съм склонен да приема обяснението ти за изчезващата светлина. А за спускащите се обекти какво ще кажеш, личи си че имаш опит в наблюденията?
За най - невероятния случай който съм имал не мога да говоря без снимки защото е плашещо невероятен. Бяхме 14 човека свидетели.

Траекториите на спътниците може да бъдат такива, че да изглеждат като падащи звезди. Но не твърдя нищо, не мога, без да съм видяла това, което ти си видял. Предложих тези линкове да провериш следващия път, когато видиш нещо подобно.

Но май предпочитам да разкажеш за 'невроятния случай'. 14 свидетели?!?! Това трябва да се 'чуе' :)
Keep an open mind, but not so open that your brain falls out.

Неактивен Sagittarius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #760 -: Април 12, 2010, 00:42:07 am »
Миналата Неделя около 23.00 Бяхме на открито близо до едно село,няма да споменавам мястото. Бяхме 14 човека с 5 коли. близо 20 минути след като пристигнахме ядях чипс на капака на едната кола и чух как мой приятел вика гледай гледай кво е тва. Обърнах се към него и видях всички да гледат нагоре. На около 500 метра от нас и на височина около 60-80 метра видях да идва неголям обект, който светеше със зелена и червена светлина. След като се развикаха и го осветиха обекта застина на едно място във въздуха. Не издаваше нито звук. Започна да прави плавни движения във всички посоки и след около 10-15 секунди кацна, като след около още 10 секунди отново се издигна отново правеше плавни движения във всички посоки и след това кацна за втори път. Втория полет траеше също около 10 секунди. Цялото наблюдение продължи не повече от 30-45 секунди. Не приличаше на познатите обкти:
- самолет
- хеликоптер
- балон
- метеорит
- мълния
- лъч от прожектор
- запален огън
- небесно астрономическо тяло
- спътник

За мен е или секретна военна разработка или летателен апарат с неземен произход. Тъй като не беше много голям (малко по - голям от автомобил) е възможно да е бил просто разузнавателна сонда или нещо от сорта.
« Последна редакция: Април 12, 2010, 00:52:16 am от Sagittarius »

Неактивен nettle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #761 -: Април 12, 2010, 20:03:18 pm »
...
Възможно е да са били отражения от сателитни иридиеви панели.
Малка поправка. Няма сателитни иридиеви панели, а съществува т.нар. съзвездие от комуникационни сателити, чийто собственик е компанията Iridium Satellite LLC. Тези сателити (мисля че са 66 на брой) имат много силна отражателна повърхност. Ето и снимка на един от тях: http://www.satobs.org/image/irid20.jpg
Още един сайт за проследяване на сателити в реално време: http://www.n2yo.com/
« Последна редакция: Април 12, 2010, 20:06:10 pm от nettle »
In a Mirror, Darkly!

Неактивен stiver

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #762 -: Април 13, 2010, 23:55:34 pm »
Nettle, блаgодаря ти за поправката и за линковете. Този сайт e чудесен и много по-лесен за навигация :)

Sagittarius, извини ме за късния отговор. Видели сте нещо много интересно, наистина. Жалко, че никой не се е сетил да направи снимка. Трябва да сте били доста шокирани от гледката :) Трудно ми е да си представя това, което сте видели. Надявам се, нямаш нищо против да те попитам. Сигурно за всички е интересно да научат повече.  Светлините постоянни ли бяха или пулсираха? Променяха ли се докато го наблюдавахте? Там, където бяхте - равнинна местност ли е или има хълмове, гори? Казваш, че е кацнал два пъти - видяхте ли да допира земята или се скри някъде зад дървета? Накрая как отлетя, в каква посока, с каква скорост? Много интересно, наистина. Може би е някакъв drone Кой знае, с тези американски бази напоследък, вече нищо не би ме учудило.
Keep an open mind, but not so open that your brain falls out.

Неактивен Sagittarius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #763 -: Април 16, 2010, 00:24:38 am »
Светлините не пулсираха. Бяха постоянни. На мен ми се сториха зелена и червена, но със сигурност не пулсираха. Не издаде никакъв звук. Ние бяхме в равнинна местност, но това нещо се появи между две възвишения, където има път и се образува проход. Приземи се два пъти някъде в прохода. Никой не снима защото бяхме като тряснати. А ако щеш вярвай в левия ми джоб имаше цифров апарат. Даже не се и сетих за него. След второто приземяване не го видяхме повече. Имам чувството, че ни забеляза защото някои от момичетата се развикаха и вдигнаха шум. Някои го осветиха. Искахме да идем да видим къде се е приземило, но жените се противиха и трябваше да се разделяме, а те не искаха. Останахме още около час там, но нямаше развитие.
След няколко дни ходих на мястото по светло, но не открих следи от приземяване. Нямам уреди за нощно виждане, термални камери или радари. Без техника да документираш нещо такова е чист късмет. И не мога да повярвам, че не го направихме. Радвам се че бяхме много хора, защото като сме си говорили за такива неща някои от тях се смееха. Сега гледат по съвсем друг начин на нещата. Траекторията и поведението му бяха шокиращи и направо сюреалистични. Не искам да се правя на интересен и не търся популярност. Приемам това като случай, който ти дава сили да вярваш.

Неактивен kiliev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 20
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #764 -: Април 30, 2010, 20:00:54 pm »
30 Април 2010, 18:40-19:00, над югоизточната част на София, гледано от към кв. Редута, направи ми впечатление нещо, което ми изглеждаше като тъмна точка в небето, стояща на място, но изведнъж светна за няколко секунди в ярко червено и си помислих, че е или летателен апарат и това са някякви обозначаващи светлини, или метеобалон с някакъв маяк, или отразява силно залязващото по това време слънце. Изключвам варианта да е заблуден парапланетрист от тези дето се спускат от Витоша - те не светят ярко, а и ще се вижда че се движи и че е парапланер все пак. Тръгнах да търся единствения бинокъл, с който разполагам 8х21, с който не успях да видя много, но видях червената му светлина, сега вече увеличена, и се видя че е от изкуствен източник а не отражение от слънцето. За съжаление по-късно изчезна от поглед, тъй като няколко пъти влизах да наглеждам бебето ни и да търся бинокъа. И да добавя на края, че всичко беше при кристално ясно небе.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27