Автор Тема: Свидетели на НЛО в България  (Прочетена 483711 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен b.boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 85
  • Музиката е нещото което ме прави щастлив!
    • The Mystery
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #585 -: Февруари 13, 2010, 09:44:23 am »
Loveca Здравей  :) Реших да изтегля снимката със самолета,за да прегледам обектите от близо.Отностно 1-я обект,който е най-голям и почти се вижда в кадъра,открих следното.

В долния край на снимката има дърво,което логично би трябвало да продължава на горе,защото е високо!!! Имайки предвит че човека е снимал от земята,е нормално да заснеме някой от клоните.Това което ми направи впечатление е че този голям обект...и края на единия клон от дървото са едни и същи цветове,и 2-те имат бели точки на края,също така имат еднаква форма! С една дума мисля че това горе  е част от друг клон,на същото дърво.Ето виж прикачената снимка,и кажи какво мислиш.Колкото до този обект,мисля че това е всичко !! Аз лично виждам още 3 на снимката,но не знам какво са...
 :writer: Поздрави... B.Boy ;)
« Последна редакция: Февруари 13, 2010, 09:45:34 am от b.boy »

stiver

  • Гост
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #586 -: Февруари 13, 2010, 10:41:15 am »
Ха-ха... студено... студено...

Подсказка - търси по на изток ;)

Неактивен loveca

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #587 -: Февруари 13, 2010, 11:00:52 am »
Loveca Здравей  :) Реших да изтегля снимката със самолета,за да прегледам обектите от близо.Отностно 1-я обект,който е най-голям и почти се вижда в кадъра,открих следното.

В долния край на снимката има дърво,което логично би трябвало да продължава на горе,защото е високо!!! Имайки предвит че човека е снимал от земята,е нормално да заснеме някой от клоните.Това което ми направи впечатление е че този голям обект...и края на единия клон от дървото са едни и същи цветове,и 2-те имат бели точки на края,също така имат еднаква форма! С една дума мисля че това горе  е част от друг клон,на същото дърво.Ето виж прикачената снимка,и кажи какво мислиш.Колкото до този обект,мисля че това е всичко !! Аз лично виждам още 3 на снимката,но не знам какво са...
 :writer: Поздрави... B.Boy ;)
         
 
Прав си. Клони са. А Аз като най голями на Снимката се нахвърлих на Тях и се чудех че както и да ги обработя нищо не се получава. Докато други два до Самолета показаха веднага че са НЛО. Ето така се ражда Истината.
« Последна редакция: Февруари 13, 2010, 20:43:03 pm от H. »

Неактивен b.boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 85
  • Музиката е нещото което ме прави щастлив!
    • The Mystery
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #588 -: Февруари 13, 2010, 11:40:43 am »
Loveca виж...начинаещия си го бива а хаха  ;D ...

Сега към снимката.Ти виждаш само още 2 обекта?  А аз виждам още 4 (общо 6)
Виж сега,мисля че доста сме се подвели защото както виждаме,има сняг,зима е.Възможно е просто да е валяло сняг,и това да са снежинки...които ни объркват тотално...а иначе ето ти снимката с 6-те обекта.Разгледай я внимателно чрез зоом.Оградил съм всичките с кръгче.Само тази която ми изглежда малко по-съмнителна съм я оградил с правоъгълник :) Също така има възможност..това да са пршинки,полепнали по обектива на апарата!! Успех!!
 :writer: Поздрави B.Boy  ;)

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #589 -: Февруари 13, 2010, 11:54:12 am »
С броене на пиксели уфология не се прави. Профанизирате я по-скоро. Смешно е, а и само си губите времето. Това, което сте оградили в червено в последната снимка например спокойно може да е прах по обектива на фотоапарата. Виж, вече ако направите снимка на някаква различима форма, която да не е по малка от 10 пискела това е друго нещо.  :unknown:
« Последна редакция: Февруари 13, 2010, 12:21:12 pm от sasho90 »
Keep 'em occupied!

Неактивен loveca

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #590 -: Февруари 13, 2010, 13:22:24 pm »
Най Изсточния Обект се оказа и Той НЛО. Правоъгълно за ваше сведение. Другите се сливат с общия Фон. Излиза че това си е една Ескадрила. Ако не възразявате.   

Неактивен зико

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #591 -: Февруари 13, 2010, 13:40:33 pm »
Първо искам да кажа на всички да гледате дясната половина на снимката,там се виждат около 6 или 7 обекта.При абсолютно ясно време вали ли сняг и на туй отгоре беше топло.Второ аз правя по няколко снимки и когато на нея няма нищо аз я изтривам.Някой да не си въобразяват че е прах,сняг балони и какво ли не само и само да не кажат че е нло.Така правят всички хора които не вярват в нло.Разгледайте внимателно снимката и вижте,че това не е случайно.Стивер ти какво мислиш по въпроса.В лявата част на снимката се намира орехово дърво и това са клони от него не гледайте там.ВСИЧКО Е В ДЯСНО.

Неактивен b.boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 85
  • Музиката е нещото което ме прави щастлив!
    • The Mystery
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #592 -: Февруари 13, 2010, 14:22:02 pm »
Зико  :hi: съгласен съм с теб.Който не вярва в НЛО винаги си намира някакви оправдания.Но аз си мислих че в този форум няма да открият хора които не вярват,но явно има...

Отностно снимката - можеше да ни кажеш по-рано че там има дърво...за да не се мъчим да го разгадаваме  ;D :) Иначе наистина всичко е в дясно...аз лично виждам 6 обекта...но дали са НЛО ...е доста трудно да се прецени!!!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #593 -: Февруари 13, 2010, 14:40:05 pm »
Най Изсточния Обект се оказа и Той НЛО. Правоъгълно за ваше сведение. Другите се сливат с общия Фон. Излиза че това си е една Ескадрила. Ако не възразявате.   


loveca, не знам какво се опитваш да ни докажеш с тези снимки. Бил си снимал НЛО. Аз лично не видях поне сносна обосновка на това, което показваш.

И дори и това да са НЛО. Миии хуу, кво праим? НЛО - неидентифицирани са, летят и са обекти. И кво?

Какво следва от това?

Опитваш се да докажеш, че има НЛО-та в небето на хора, които по презумпция знаят това и вярват в това (не обичам тази дума "вяра"). Има ли смисъл цялата тази работа?

Нека приемем, че всички потребители на Хнет се съгласят и напишат постове в тази тема гласящи: "Да, тази точка в снимката на loveca е НЛО." И какво правим след това, би ли бил така добър да ми разясниш?

stiver

  • Гост
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #594 -: Февруари 13, 2010, 17:44:29 pm »
Зико, много е трудно да се каже какви са тези петънца. Понякога тези неща не се намират във въздуха, а може да са продукти на самия фотоапарат. Аз не разбирам много от камери, но до колкото знам дигиталните имат своите недостатъци. Понякога се получават подобни ефекти при jpg компресия. Друг път може да са миниатюрни прашинки във или извън апарата, птички, насекоми, семенца, които се носят от вятъра и какво ли не още. В този случай, другото, което ми идва на ум, освен НЛО е, че във въздуха е имало миниатюрни ледени кристалчета, които са отразявали слънчевата светлина. Почти съм убедена, че ако са били НЛО, то те не са били от метал или друга твърда материя, защото тогава щяха да имат осветена и сенчеста страна, която би трябвало да остави поне един по-тъмен пиксел от страната, противоположна на тази от която свети слънцето. Тогава остава вероятността самите обекти да са излъчвали светлината. 

Сам виждаш колко много са вероятностите. Затова мисля, че ако Ловецът, ако изобщо е прав за нещо, то това е, че когато човек снима с цел да улови действителен обект, е добре да прави бързо по няколко последователни снимки една след друга. Това е много важно и за да се установи дали обектите са се движели, с каква скорост и в каква посока. Освен това, когато искаш помощ за анализирането на някоя снимка е добре да не я обработваш допълнително, защото самата графична програма може да си "остави ръцете". Аз не можах да намеря EXIF файла на твоята и така не мога да видя с какъв фотоапарат е направена, на коя дата, в колко часа, с каква резолюзия и т.н. Аз ти вярвам, че не е подправяна, но когато снимките се анализират, те трябва да бъдат в оригинален вид. 

Аз съм съгласна с Еон, че такива снимки може би не си струва да се качват във форума, защото тези форуми май имат известно ограничение в това отношение. Може би си струва да си направите собствени галерии някъде в интернет и само да давате линковете към тях. Аз обичам да гледам снимки на вероятни НЛО-та, защото самата аз се уча да анализирам и се уча и от другите, които разбират от фотография. Но ако това е желанието на модераторите, може би е добра идея този материал да се изнесе извън форума, някъде в отделен уебсайт или форум с галерия, които да са само за тази цел - качване и коментиране. Аз не знам друг по-добър начин да свикнем да анализираме снимки, видео, кое е гршка, кое е фалшификат, кое е нещо друго и кое е истинско НЛО.

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #595 -: Февруари 13, 2010, 18:19:15 pm »
Абсолютно заставам зад думите на EON!
Писна ми да гледам точки от по 5 пиксела и да ми се размахват снимки в лицето с думите "Виж НЛО, нали го виждаш?".
На тоя ловец пък за онова НЛО от Девин му казаха 100 човека, че е беседка, хората по националната телевизия излъчиха репортаж... е не, та не... НЛО било...
Таратанци!!!

Ако на следващата снимка се вижда някаква точка с 300% увеличение, хич не си правете труда да я показвате. Точки сме виждали и знаем как изглеждат, а и не са никаква новина. Виж, ако е ясно очертан извънземен кораб с удоволствие бих погледнал.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #596 -: Февруари 13, 2010, 19:07:47 pm »
Именно. Точки от по няколко пиксела не правят НЛО. Не и НЛО в смисъл 'напреднали летателни апарати на извънземни'.

Иначе поздравления за ентусиазма.

Неактивен b.boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 85
  • Музиката е нещото което ме прави щастлив!
    • The Mystery
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #597 -: Февруари 14, 2010, 14:47:03 pm »
Ихаа Ихааа  :dance: ;D ...аз направих 78 снимки,на които се виждат доста странни неща...Но хайде да не ви занимавам с тях,нали не ви се гледат точки  :lol:

Чакайте си НЛО-то да кацне пред вратата ви и извънземните да ви позират за снимки....ОМГ мечтатели...  :diablo:

 :writer:Поздрави... B.Boy  :hi:

Неактивен itsalv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • Брашното което скача за да порастне.
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #598 -: Февруари 14, 2010, 14:49:48 pm »
 Ей, аз искам снимките, на мен ми е интересно. И на ловеца ме кефат снимките, така че не разваляйте темата заради един админ и един обикновен юзер - и те имат прави на мнение :)
Кой каквото сам си направи - никой друг не може да му го направи!

Неактивен Agressor

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #599 -: Февруари 14, 2010, 15:38:09 pm »
Покажи какво си уловил.  ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27