Автор Тема: Има ли смърт и какво е тя?  (Прочетена 143690 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #30 -: Септември 28, 2012, 08:41:13 am »
Tangrata, ще си говорим пак...от другата страна, обаче... ;)
Колкото до това, че "няма такова животно" като живота след смъртта...то хората преди нас така са казвали и за микробите /преди да изобретят микроскопа/, и за летенето /преди да изобретят самолетите/, и за Земята /че е чиния/... ;)
Трябва наистина много силно да си си стиснал очите за да не видиш купищата доказателства за съществуването на живота отвъд. Но не очаквай от мен сега да тръгна да те убеждавам. Квантовите физици отдавна са открили доказателствата от които ти се нуждаеш. Ако ти е интересно чети: за торсионните полета.
« Последна редакция: Септември 28, 2012, 08:48:41 am от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #31 -: Септември 28, 2012, 08:45:11 am »
Човек не е само физическо тяло.  :unknown: А на темата - 'гриз-гриз' - и там имало вероятност за 'гриз-гриз'.. Имало и по-зле от гриз.. Излишно е да се говори след като не възприемаме нещата оттам.. Вероятно единици от реалните специалисти например във влакове, да кажем, биха седнали да обясняват подробно и технически на детския въпрос: "Чичко /леличко, тате-мамо../, а как върви влакчето? Не се ли уморява да тича толкова много?".
6285174923344176257

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #32 -: Септември 28, 2012, 10:45:05 am »
Няма такива филми.
Умираме ли умира и енергията в нас.
Една батерия ако си изгуби съставните части, всичката енергия в нея изчезва. Не тръгва да пътува наоколо, а просто престава да съществува.
Ако един компютър престане да съществува, то и всичката информация в него изчезва. Няма как да се запази във форми. Материята държи и образува формата.
Иначе хората много обичат приказки. Изяла една отровна ябълка красавицата и заспала за 100 години. Жабока дошъл, целунал я и тя се събудила.
Няма такива филми. Червейчетата - гриз, гриз, гриз. Или рибите - гриз, гриз, гриз. И така.
Всичко друго е четено от книжки, писани от фантазьори. Или пък халюцинации, самовнушения и шизофрения.
   Този  пост  го  слагам  в  графата  провокации!  Не  вярвам,  че  мислиш  така,  не  вярвам! 
   Отричайки  перспективата  за  развитие,  се  обесмисля  самото  съществуване.  И  друго  -   енергията  на  живота  е  психична.
   Партията  майка  е  изгубила  велик  пропагандатор!! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #33 -: Септември 28, 2012, 10:58:23 am »
Няма такива филми.
Умираме ли умира и енергията в нас.
Една батерия ако си изгуби съставните части, всичката енергия в нея изчезва. Не тръгва да пътува наоколо, а просто престава да съществува.
Ако един компютър престане да съществува, то и всичката информация в него изчезва. Няма как да се запази във форми. Материята държи и образува формата.
Иначе хората много обичат приказки. Изяла една отровна ябълка красавицата и заспала за 100 години. Жабока дошъл, целунал я и тя се събудила.
Няма такива филми. Червейчетата - гриз, гриз, гриз. Или рибите - гриз, гриз, гриз. И така.
Всичко друго е четено от книжки, писани от фантазьори. Или пък халюцинации, самовнушения и шизофрения.

Колко тесногръдо изказване на човек, привикнал към консуматорски модел на поведение. Не компютъра е причина за съществуването на информацията, а информацията е причина за съществуване на компютъра. Това не ти ли говори нещо.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #34 -: Септември 28, 2012, 14:12:13 pm »
Ей, не го укорявайте толкова много момчето.  :)
Не забравяйте, че живее в една от добре подредените държави..., а там хората в повечето случаи така мислят.

Танграта, забелязвам, че все по-материалистично гледаш на живота. Преди не беше такова момче.  ;)
Дали пребиваването ти в задокеанската държава те е променило, незнам?!?
Няма да ти цитирам по-стари твои мнения, в които споменаваш за прераждания... и т.н.

Уверявам не само теб, че не сме само материя/"батерия"/ с енергия, и като умре "батерията" и "енергията престава да съществува.
Споменавал съм в друга тема, че щях да пукна... и "енергията ми"  :) бе по Пътя...
Даже си поговорих с Него.
Но явно не ми е било още време, та ме върна....

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #35 -: Септември 28, 2012, 15:28:39 pm »
Напоследък всеки 2ри във форума, а дори и по-често неспирно говори за прераждания, за висши азове, за премъдрия и съвършен висш аз, за сириус, за бялата (пардон, голямата) и малката мечка.
Чели хората една книжка, в краен случай две. Доискало им се да не умират, че и да са отново млади и ... ето! Вече даже учат другите и спорят и настояват на своята истина.
Е, щом има купища доказателства дайте ми едно. Или само ви се иска да има купища доказателства. Аз като гледам как хората интерпретират фактите (т.е. ги тълкуват) ... ами то няма нищо общо между обективната истина и това, което си мислят.
Това за уредената държава го остави. Аз като се замислих, минавам в средната възраст. Като помня и баща ми беше така. (бог да го прости, изядоха го рибите). Значи като човек е малък, приказки, феи, колкото искаш може да вярва. Като е възрастен, пак няма накъде, пак с едното око гледа към черквата (като удавник за сламка). А хората на средна възраст са (и би трябвало) най-солидно стъпили на земята. Нали трябва да заработват и за малките и за остарелите (или поне би трябвало). А и за семейството си.
Какъв съм бил преди? Малко повече идеалист.
Писал съм за преражданията. Пусни един сърч и виж, че на всяко едно място, което споменавам прераждания казвам "АКО има прераждания" и добавям за да е още по ясно "не съм сигурен, обаче, че има".
Ако намериш поне едно мнение, където пиша за прераждания и не споменавам горните две, ще имаш няколко бири ...  :D
Та хайде сега, Гален и Митко да кажем, че вие няма нужда за сега да обяснявате и доказвате, може би после. Но да видим останалите, какви доказателства видяхте лично? Откъде ви хрумна идеята за преражданията и висшия аз? Помните ли в коя книжка го прочетохте?
 :flag_of_truce:
Картите на масата и стига блъфове!
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #36 -: Септември 28, 2012, 15:32:43 pm »
Много ми стана интересен примера с батерията и реших и аз да се включа с моето скромно мнение. Мисля си, че батерията е нещо като контейнерче за съхраняване на енергия за определен период от време (образно казано). Та.. значи - самата енергия по принцип си съществува със или без батерия. Така, че като "умре" батерията, умира "контейнерчето" така да се каже, а енергията продължава своето съществуване както преди със или без "контейнерчето"..
Иначе на въпроса за смъртта.
Живота и смъртта са едно и също нещо, две страни на една монета - съществуванието. Смъртта е просто друга форма на съществуванието. Смъртта и живота са неразделни и вървят заедно, макар че не си даваме сметка за това. Всяка секунда умираме и се раждаме, но не го забелязваме.
Причината да си задаваме въпроса за смъртта е че сме се идентифицирали само с "контейнерчето", т.е. смятаме, че само то е нашето Аз и че докато то е цяло само тогава сме живи. Тогава когато то се разруши му казваме смърт и започваме да се питаме какво има след смъртта и т.н.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #37 -: Септември 28, 2012, 15:38:15 pm »
        Знаех  си,  че  е  провокация? :hi:
        И  Танграта  е  прав,  да  иска  доказателства!  Аз  прочетох,  аз  мисля  и  т.н.  не  важат!  "Картите на масата и стига блъфове!"
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #38 -: Септември 28, 2012, 15:56:15 pm »
Напоследък всеки 2ри във форума, а дори и по-често неспирно говори за прераждания, за висши азове, за премъдрия и съвършен висш аз..

Напоследък се наблюдава повишен фон на енергиен вампиризъм във форума.  :) На един му дай - доказателства, друг пък непрестанно намесва темата за секса, трети се прави на велик и учи другите  :blush:

Известно е, че всеки има право на мнение и тук хората не се отличават от това. А за доказателствата - и да има някой, който може да ти даде реални доказателства /защото тези преживявания, които се описват тук са строго индивидуални и въобще не означава, че при друг нещата стоят по този начин и че другия възприема действителността както някой, на различно ниво и с различни понятия за тази действителност/ едва ли точно ти би го заинтересувал с нещо, още повече с изявления от типа: 'Дай ми..". Малко са хората, които реално се интересуват от тези, които постоянно викат с пълен глас: 'Дай ми..'. 
Но ако подходим логически /т.е. доказателствено  :rofl2:/ неслучайно в религиите, които се борят за душите, по един или други начин и с една или друга цел, има толкова ритуали /и не само/ за починалите. Иначе приказки и философствания - колкото щеш. Но тези умни чичовци дето са създавали известните религии са знаели какво правят, а не са приказвали празни приказки. Друг е въпросът, че действителността за едни, е илюзия за други и обратно, напълно нормално.
6285174923344176257

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #39 -: Септември 28, 2012, 16:08:49 pm »
Та хайде сега, Гален и Митко да кажем, че вие няма нужда за сега да обяснявате и доказвате, може би после. Но да видим останалите, какви доказателства видяхте лично? Откъде ви хрумна идеята за преражданията и висшия аз? Помните ли в коя книжка го прочетохте?
 :flag_of_truce:
Картите на масата и стига блъфове!

Що си мислиш че само тези двамата знаят? Ами аз например в книжките невярвам и стотици пъти съм го писал във форума. Когато "говориш" с  починал роднина, тогава ще се убедиш, само че това е много трудна работа защото ти трябва истински "канал".

П.С. Прав си само за едно, ще го кажа за себе си, когато "ритна" камбаната old4 ще спре да съществува, само кокалите ще му останат. Азовете и празовете са друга бира ;), нека се радват хората че си ги имат, мен например не ми пречи.
« Последна редакция: Септември 28, 2012, 16:13:12 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #40 -: Септември 28, 2012, 16:17:43 pm »

Писал съм за преражданията. Пусни един сърч и виж, че на всяко едно място, което споменавам прераждания казвам "АКО има прераждания" и добавям за да е още по ясно "не съм сигурен, обаче, че има".
Ако намериш поне едно мнение, където пиша за прераждания и не споменавам горните две, ще имаш няколко бири ... 
:D


Отговор #177 става ли или да търся друг?  :)
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,5205.msg144267.html#msg144267

----
old4, аз не говоря за книжки, а и Митко, доколкото си спомням, бе разправял някъде за свое преживяване.
Мога да го разкажа пак, но то си е мое преживяване и не става за доказателство...
Всеки би повярвал само ако той го преживее...
 :)

Уна, много добре си го казала!
 :)
« Последна редакция: Септември 28, 2012, 16:27:18 pm от Гален »

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #41 -: Септември 28, 2012, 16:37:59 pm »
Между другото именно в това се състои и един от изпитите-доказателства при избора на нов Далай-лама. На определена възраст всеки от опционалните кандидати за нов Далай-лама трябва да си спомни голяма част от предишни свои животи като реален Далай-лама и да опише /на изпитваща го специална комисия - естествено, някой по-подозрителен веднага ще види и тук конспирация, в смисъл - 'ето пак заблуждават хората' - но на тези монаси им е все едно за този или онзи, те си знаят Пътя'/ строго определена информация, която няма как да знае, освен ако не я помни /защитена е по специфични начини от достъп чрез общото енергоинформационно поле или всякакъв друг несанкциониран достъп/.

Айде да не преразказваме книжките  :rofl2: за спецификата на съхранение на телата на фараоните или тяхното въплъщение в съвсем нови тела /да това са го правили изключително и само от конспиративни цели с цел да заблуждават бъдещите поколения и в частност някои форумчани от xnet/ или пък методите на шаманизма - с преражданията на шаманите през поколение..

Различни практики /и събития в живота понякога/ събуждат в една или друга степен /аз лично за себе си засега не мога да кажа дали това, което си спомням от предишни животи е 100% вярно или е илюзия/ спомени. Една от големите цели на повечето религиозни ритуали /не само с починалите, но и с живите/ е да се привърже енергоинформационната същност на човека към специфичния за конкретната религия егрегор /на практика тези религии са много добре структурирани магически машини, на които им трябва енергия, за да работят/ и да се преражда и преражда с принадлежност вече към този конкретен егрегор.

Някои по-запознати, които например искат да се родят пак в настоящата си родина завещават да ги погребат на конкретно място - това създава привързване. А други, които не искат подобни неща - завещават да ги кремират /аз лично съм избрал за себе си второто/.

И ако погледнем примера /естествено от книжките  :rofl2:/ с Далай-лама, и ако нашето съзнание повярва на това /всеки има избор да възприема или не конкретни неща/ това е една от формите на безсмъртие, сменя се само физическото тяло, а паметта /до известна степен/ си остава.

Между другото - ако наистина искате доказателства от тези, които твърдят, че реално си спомнят предишни животи - нека да споделят спецификата на това, с което са се занимавали /като професия/ в тези предишни животи. Ама истинската специфика, а не празни приказки и обща теория, която всеки може да прочете. На мен лично са ми доказвали..  :o При това по много недвусмислен начин. А в някои магически школи /информация от книжките/ именно това и търсят - да си спомнят от предишни животи много сериозни магически практики и ритуали.. Щото е много лесно да си спомниш - аз съм бил такъв и такъв /както при някои мои строго лични възприятия/, но реално да можеш да вършиш това, което си си спомнил /примерно си работил като ковач, или пък си бил специалист в икономиката, може да си бил и обикновен селянин - всеки един от тези начини на живот си има своя специфика/ е нещо съвършено различно.

Да не говорим колко предимства дава знанието /спомнянето един вид/ на няколко професии едновременно /от различни прераждания/!!!
« Последна редакция: Септември 28, 2012, 16:41:31 pm от bofara »
6285174923344176257

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #42 -: Септември 28, 2012, 16:41:20 pm »
Отговор към провокатора 8)

Понеже мнението ти, с което провокираш е веднага след моето, предполагам нещо в моето мнение те е подразнило ... ноооо- аз нищо не обяснявам за прераждания, а за паралелна/и реалност, ако ти харесва "скрита реалност" /преди време писах в раздела "книги" за един пич физик, който издаде книга точно с такова заглавие/. Ако ти е интересно, мога да ти купя и да ти я пратя за коледа. На мен лично много ми хареса и ме заинтригува, защото обяснява именно такива необясними неща с конвенционалните представи от известните ни науки. Но в общи линии, дори това да не се приеме от останалите като достатъчно доказателство, защото пак е писано от авторитет- но не литература, а човека след изследване на безброй закони и теории е обяснил определени неща. И ако искаш да ти доказвам скрити реалности или паралелни, нямаш грижи.
Но на мен ми се струва, че няма нищо лошо в това да ги има, за да си недоволен... освен, ако не те притеснява някакво изкривяване в морала на хората. Които могат да решат да изтрепят всеки който ги дразни и после да си се преселят необезпокоявани в паралелната реалност. Може да се обсъди и сигурно ще намерим някакъв консенсус, но само при горните уточнения и без да намесваме прераждания и аз-ове. Сделка?  :writer: :dance: :yes: :drinks:


а това за изпита на далай-лама/ите ме разби...  :--- то хубаво ги разпитват, те пък хубаво ще отговорят нещо си,ама тия дето изпитват как ще знаят, че тва което споделят не е плод на въображението им, а действително така е било? Представяш ли си да попаднат на някой, който да каже: Аз бях Хитлер! Лелиииииии
« Последна редакция: Септември 28, 2012, 16:48:20 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #43 -: Септември 28, 2012, 16:46:39 pm »
old4, аз не говоря за книжки, а и Митко, доколкото си спомням, бе разправял някъде за свое преживяване.

Гален , писал съм го малко индианската , ама аз толкова и си мога, за книжките не визирам вас със Митко.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #44 -: Септември 28, 2012, 16:57:57 pm »
old4, аз не говоря за книжки, а и Митко, доколкото си спомням, бе разправял някъде за свое преживяване.
Мога да го разкажа пак, но то си е мое преживяване и не става за доказателство...
Всеки би повярвал само ако той го преживее...
 :)

Едното полукълбо на мозъка (не помня кое беше) се нуждае от доказателства, другото от вяра.. Преживения опит ти дава Познание, при което нямаш нужда от доказателства или вяра, ти просто Знаеш. Но такова Познание е много трудно да се предаде на другите (мозъци), които искат вяра или доказателства. Единственото, което може да се направи е те да бъдат доведени до съответното преживяване. Затова и древните учения и аз не бих ги нарекла религии, защото според мен религиите са вече нещо доста изкуствено, не са казвали нещата направо защото просто не е имало начин те да се изрекат без да се изкривят, а са създавали съответните условия за последователите, така да се каже, за да достигнат те сами до тези неща...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27