Автор Тема: Има ли смърт и какво е тя?  (Прочетена 144510 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #60 -: Септември 28, 2012, 21:42:15 pm »
bofara     Когато  една  инкарнация  е  приключила  живота  си  и  се  намира  в  лоното  на  постоянния  Аз,  контакта  е  възможен  чрез  медитация  или  чрез  контактьор,  по-различен  е  контакта  когато  е  по  желание  от  инкарнационната  личност,  но  във  всички  случаи  на  обмен  на  информация  става  с  разрешението  на  духовните  наставници  на  съответния  постоянен  Аз.
      Когато  постоянния   Аз  е  във  фаза  въплътеност  информацията  се  получава  чрез  временно  деблокиране  на  Аз-а  от  наставниците.       
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #61 -: Септември 28, 2012, 22:10:13 pm »
Това е много важно....но отговора е дълъг и многопластов....

питам се: А защо имаме подсъзнателни спомени, които не са от тоя живот, примерно аз мнoгoкратно съм сънувала една къща и една улица....и аз летя и влизам в къщата и изпитвам щастие, мога в детайли да опиша къщата , и влагата във въздуха....след като се събудя изпитвам носталгия, щатие и нещо мило....като отзвук остава в мен на следващоя ден....това не е ли спомен?....така го усещам винаги

Според мен, не е спомен от минал живот или това, което се опитвате да обясните за "минала инкарнация". Ако си разбрала добре и правилно, това което исках да обясня е по-скоро ... (ха-ха, внимавай!) сън в съня (има известна песен на една българска група  ;))
Или по-ясно казано, две неща: 1. Сънуваш но от другата/паралелна реалност - с нейните спомени и подсъзнание. Просто в тези моменти сънищата ви все едно се сливат; 2. Съвсем несъзнателно се пренасяш в паралелната си реалност- но по-интересно би се получило, ако има "герои" в съня ти. Защото така ще видиш лица познати ти от тук и този живот, но с различна връзка спрямо теб в паралелната реалност. Ако тук съседката на долния етаж не е много разговорлива и само се поздравявате, в паралелната реалност може да ти е приятелка, съученичка или ... каквото се окаже.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #62 -: Септември 29, 2012, 04:24:50 am »
Брех!
Много отговори. Не виждам как ще отговоря на всички.
Това, обаче, което ми се наби общо на очи, че манджата с общите приказки продължава с още по-голяма пара да се бърка. Никаква конкретика.
Някой каза какво лошо имало в четенето. Нищо лошо няма. Не съм и казвал, че има. Четете по-внимателно.
Казах ... че някой с четенето само на една книжка е станал вече експерт и е намерил абсолютната истина. И говори за свръх азове.
Ако не виждаш разлика между горните думи ... дискусията може да спира.

Казваше, се че имало спомени при някои хора. Ами аз пък съм чел за случаи, спомен за един и същи човек са имали много хора. Не само един.
И нима само с прераждането може да се намери обяснение?
А ако просто хората влизат до достъп на някаква памет, където има записани минали изживени животи.

А и Митко каза нещо подобно. Обща планетарна памет. И там се пазят записите от животите. Но нима един запис на живота ти означава, че ще живееш пак!? Не виждам никаква, ама никаква връзка. Наистина трябва човек много да му се иска да поживее пак, че да прави такъв паралел.

Това, че някой е говорил с вече умрели.
Първо, може така да му се струва. Може някоя астрална същност, имаща достъпа до планетарната памет да се преструва на баба му (или там който роднина е умрял).
Второ, дори и да не му се струва, и това наистина да е умрелия роднина,
НИМА ТОВА НЕ Е ДОКАЗАТЕЛСТВО, че ИЗОБЩО НЕ СЕ Е ПРЕРОДИЛ!?
Ами си се шляе в света на сенките.
МИСЛЕТЕ!
Пак се подесетвам.

Някой прояви предположение, че щом батерията преставала да съществува, то и електрическата енергия продължавала да си обикаля из пространството наоколо.
Ами (без да се обиждаш), но някога виждала ли си повече от 2 по физика в бележника? Ако, да, учителката ти е за бой.
Къде е бутона "Харесвам"? :)))) Превъплътяването сменя носителя , но пази информацията!!!!
Коя по-точно информация пази???
Толкова, колкото ти пазиш информацията от пилето, което си изяла тая сутрин (ако не си вегетарианка).
Нали чрез яденето неговата енерго-информация минава в нас?
Нали като умрем, нашата енерго-информация минава в пръстта, и оттам в общия планетарен фон.
И от микроскопичните частици, пръснати, може да се родят 10 ина пеперуди. Или пък магарешки бодил. Не виждам как и кое ще накараш да се преражда.
Изобщо, някой дава ли си сметка, какъв процент от самоосъзнаването му е егово и преходно!?
99.999999%!!!!!
Ами ако само ощипя някой от премъдреците в тоя форум и ще изписка от болка.
А е повлияно само на преходното му материално его. Което ще си умре.
'Аз' ще умре. Баща, майка, син, сестра, брат, дъщеря.
Просто се иска мислене и въображение повечко, за да си представиш колко много от разбиранията и усещанията и мислите си си 'его'. На практика нищо не остава. Дори и да имаш душа, тя е въздух. Няма памет, няма себесъзнание.

Пояснявам се, защото май имаше доста хора ме разбраха погрешно.
Не смятам излизанията от тялото, или пък наличието на духовни полета и висши сили за доказателство за прераждането. Тях дори и да ги има, изобщо не означава, че прераждане има.
И така, след няколко страници общи приказки, къде са ви доказателствата?
Това за енергийния вампиризъм ... не знам. До сега никога не са ме определяли като такъв. Напротив .. аз пиша и се обяснявам и се доказвам винаги ...

Десни мозъци, леви мозъциии, вярвания и доказателства. Общи приказки.
Аз нямам нищо против вярването. Само кажете откъде прочетохте туй, в което ще се вярва. И да не забравяме, че в различните книжки пише различни работи. Да не се наложи да вярваме противоположни неща? Нали ще трябва някак да си изберем туй в което да вярваме!? Ей затуй говорим.
А и ако човек наистина вярва, тогава не е вярване, а знаене. Но очевидно нямаме форумци на това ниво.

Някой каза за официалните религии. Как били направени от знаещи.
Ок, знаещи или незнаещи, както и да е,
колко религии има по земята и в колко от тях има прераждане като вярване!?
Хайде нали сте патриоти? Българите, траките в какво са вярвали? В прераждания вярвали ли са?
А зороастризма? А орфеизма? А Дао?

Принцесо, дай да ги оставим паралелните вселени!
:) Те  са за друга тема.
Гледах навремето един филм "Старгейт". Паралелни вселени да искаш вътре. Яка работа! Ама не мисля, че има общо по темата.
Колко тесногръдо изказване на човек, привикнал към консуматорски модел на поведение. Не компютъра е причина за съществуването на информацията, а информацията е причина за съществуване на компютъра. Това не ти ли говори нещо.
Информацията+ двете ръце на човек + силикон и метал + една купчина бобини и електронни лампи са причината за съществуване на компютъра.
Логическа безмислица говориш. Липсват ти 90% от параметрите в уравнението.
Преди време ми се повреди един харддиск.
Е, някой знае ли къде   от въздуха да си изловя информацията, дето е била там.
Вече цяла седмица съм пуснал един компютър да работи. Сканира повредения харддисск и се опитва да спаси по някое късче информация. До тук е към 70% повреден и 30% са копирани. Но тези 30% не са цели файлове, а хиляди парченца. Защото цялата информация е записана като мозайка. И вероятно всеки един файл има части от него в 70те %, и други части от него в 30те %. И накрая е доста вероятно да си остана с 0 възстановени файлове.
Та къде е информацията? Къде ще се прероди, че да и се порадвам?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #63 -: Септември 29, 2012, 05:08:35 am »
Нещо подобно на възстановяване на информация от повреден харддиск е и възстановяване на паметта за минали прераждания. Знаем, че има специализирани фирми /в САЩ/, които срещу огромна сума успяват да възстановят известна част /без естествено никаква гаранция/ от даден харддиск. Та и възстановяването на собствените 'подсъзнателно'-асоциативни-с-минали прераждания спомени е свърано с огромна работа, не става толкова лесно.. А едно от практическите предимства е, че човек помни своите предишни способности в различни професии и не само - практически това е огромен опит, вече на съзнателно, а не на подсъзнателно ниво.
Като правим асоциации с компютрите - се сетих. Искам да предупредя - както към даден интернет канал /примерно/ може да се подключи и някой страничен /без делегиран достъп/ и да се възползва за свое благо, по същия начин за доста хора стоя нещата и с техните т.нар. 'висши наставници'. В повечето случаи /съществуват, разбира се, същества, които биха могли да помагат и т.н./ това са просто елементарни същества от астралния свят /които не дават повече информация, от тази, която сам човек знае по един или друг начин - могат да я възприемат директно от съзнанието му и практически - хранят се с неговите емоции, чувства и т.н., а го 'осигуряват' с нужната му информация, извличайки я от дълбините на собствената му памет или съчинявайки я-събирайки я като разпръснати частици от файлове в някаква немислима, но въпреки това приемлива за човека каша. Но практически - нищо реално и съществено не могат да му помогнат в личностното развитие. В този смисъл - ВНИМАТЕЛНО С РАЗНИ ЧЕНЪЛИНГИ /и не само/. Затова и по-рано писах за реалност на възприятията при спомняне на минали животи, защото подобни същества, преструвайки се на наставници /това за тях е въпрос на оцеляване и това добре го умеят/ просто живеят на ваш гръб - това е един от вариантите на 'гриз-гриз' /има и други/. И вместо човек да развива допълнително тънкоматериалните си структури - да увеличава светимостта си /пример светците/ и т.н. - става обратното - мисли си, че го прави, а реално е обратното. Пазете се и внимателно.
« Последна редакция: Септември 29, 2012, 05:12:05 am от bofara »
6285174923344176257

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #64 -: Септември 29, 2012, 05:38:44 am »
Отговор #177 става ли или да търся друг?  :)
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,5205.msg144267.html#msg144267

----
old4, аз не говоря за книжки, а и Митко, доколкото си спомням, бе разправял някъде за свое преживяване.
Мога да го разкажа пак, но то си е мое преживяване и не става за доказателство...
Всеки би повярвал само ако той го преживее...
 :)

Уна, много добре си го казала!
 :)
Отговарях по памет на всеки в предния постинг и тогава забравих за този постинг.
Ако погледнеш внимателно в този мой постинг, говоря, че всичко, и прераждането и липсата на такова БИХА могли да се обяснят логично.
Но не съм твърдял, че непременно има.
... :)
Както вече споменах в предния си постинг, всяко едно "доказателство" за тези прераждания може да си има друго, съвсем логично обяснение, и да няма никакви прераждания.

А ето и че Бофара помага с обясненията. Аз също съм чел/чул за подобни работи навремето, но далеч не всичко съумявам да формулирам в думи.

И в крайна сметка, може би е рано за следващите думи,
но нима като няма да се прераждате и всичко губи смисъл!?
Нима ще лягаме да мрем живи в гроба?
Нима ще ни превземе мързела?
Нима за всяко ваше дело ще чакате отплата?
Нима не сте готови да дадете, без да очаквате нищо?
Хайде да видим, кой до колко е откровен със себе си!
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #65 -: Септември 29, 2012, 07:08:09 am »
По полечка Тангра ............... ;), ще дойде и твоето време, както ми казваше един колега навремето .... ша го израстеш Иванчо :D.

П.С. И не се свързваш с починалия ( той спокойно си почива ) а с това което е било в него ( който както иска така да си го интерпретира ) ;)!

П.С.За тези които подскачат заради казаното от мен за "книжките", има и добри не отричам но по-голям процент са плява, писани с комерсиална цел ;).
« Последна редакция: Септември 29, 2012, 07:55:16 am от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #66 -: Септември 29, 2012, 16:24:48 pm »
А и Митко каза нещо подобно. Обща планетарна памет. И там се пазят записите от животите. Но нима един запис на живота ти означава, че ще живееш пак!? Не виждам никаква, ама никаква връзка. Наистина трябва човек много да му се иска да поживее пак, че да прави такъв паралел.

'Аз' ще умре. Баща, майка, син, сестра, брат, дъщеря.
Просто се иска мислене и въображение повечко, за да си представиш колко много от разбиранията и усещанията и мислите си си 'его'. На практика нищо не остава. Дори и да имаш душа, тя е въздух. Няма памет, няма себесъзнание.

А и ако човек наистина вярва, тогава не е вярване, а знаене. Но очевидно нямаме форумци на това ниво.
        Да  не  ме  забравиш!  Аз  не  вярвам,  аз  знам!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #67 -: Септември 29, 2012, 22:15:01 pm »
К'во стана?
Никой не отговаря. Нацупи се народа. Ами извинявам се, ако съм ви обидил илюзиите.
Човек най-много се обижда, ако го засегнеш на тема илюзиите му.
Дори за идеите и вярванията си не се обижда толкова. Защото просто е сигурен в тях.
Но посегнеш ли на илюзиите, и кулата от карти пада.

Значи да приемам, че няма прераждания? Щом никой не успя да го обясни като хората. Аз съм силно отворен към доводи. Стига да има смисъл, готов съм да приема всякакви хипотези. Но ако хипотезата може да има съвсем друго обяснение, длъжен съм да дам и него. Иначе си е пожелателно мислене.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #68 -: Септември 29, 2012, 22:28:10 pm »
Няма прераждане.
« Последна редакция: Септември 29, 2012, 22:44:34 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Miracle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #69 -: Септември 29, 2012, 23:25:18 pm »
Аз съм от групата на тези, които вярват, че има прераждане и че душите на хората не умират, а само телата им.
Бих искала да задам въпрос, свързан със страха на повечето хора от смъртта-

  -Смятате ли, че трябва да има хора, които да помагат на "умиращите" да не се страхуват и да помагат на тях и на близките им да преодоляват смъртта.  Не говоря за психолози, а за нещо повече от това-говоря за хора хуманни, духовно израснали, обичащи себеподобните си, които доброволно да поемат тази задача да помагат на тези, които ни напускат завинаги?  Както има лекари и акушерки, които помагат в раждането ни, да има и такива, които да ни помагат и подготвят за напускането на този свят(когато смъртта е очаквана, разбира се)
Дали това би помогнало на дори една малка част от нас, да не се страхуват а и на близките ни?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #70 -: Септември 29, 2012, 23:48:42 pm »

  -Смятате ли, че трябва да има хора, които да помагат на "умиращите" да не се страхуват и да помагат на тях и на близките им да преодоляват смъртта.  Дали това би помогнало на дори една малка част от нас, да не се страхуват а и на близките ни?
 
      Такива  хора  има,  но  те  са  от  ирационалният  свят.  Всеки  починал  бива  посрещнат  от  близък  човек  на  когото  има  доверие.  Страшна  не  е  смъртта  а  факта,  че  преди  последният  дъх  всеки  осъзнава  -- дошъл  е  часът  на  равносметката.  Тя  равносметката  плаши  -  защо  ли?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Salve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #71 -: Септември 29, 2012, 23:50:48 pm »
На тези които вярват в други светове и прераждания, не е нужно да им се разяснява .... те  биха били поне малко подготвени, но тези които не приемат това, едва ли някоj  би им въздействал.

Визирам реалния свят
С безмълвие Луната ни говори....за мъдростта на вечните простори.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #72 -: Септември 29, 2012, 23:57:59 pm »
Аз този страх, не го разбирам!!! ???
Ако умреш в катастрофа, как ще знаеш, за да си се консултирал с психолог, шаман или просветен, за да не ти дреме?

Защото съм от страната на тези,  които не вярват в преражданията. Сега, какво? Ще се преброяваме или просто ще си копи-пействаме тезички и разбирания?

Малко ми е ... тъжно  :(, че ми пренебрегнаха тезите, но така или иначе, когато обяснявах нещо, се постарах да няма не-Опитани, а само заучени тези на теория,  да предположа, това което не би ни правило "роби" и зависими на нещо, което не може да контролираме.

Според мен, може да се намерят и направят достатъчно достъпни примери, с които да се разбере, че ... една ябълка от 1912 не може да е същата родена през 2012- дори от едно дърво. Няма начин.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #73 -: Септември 30, 2012, 00:02:08 am »
К'во стана?
Никой не отговаря. Нацупи се народа. Ами извинявам се, ако съм ви обидил илюзиите.
Човек най-много се обижда, ако го засегнеш на тема илюзиите му.
Дори за идеите и вярванията си не се обижда толкова. Защото просто е сигурен в тях.
Но посегнеш ли на илюзиите, и кулата от карти пада.

Значи да приемам, че няма прераждания? Щом никой не успя да го обясни като хората. Аз съм силно отворен към доводи. Стига да има смисъл, готов съм да приема всякакви хипотези. Но ако хипотезата може да има съвсем друго обяснение, длъжен съм да дам и него. Иначе си е пожелателно мислене.
       Да  започнем  Тангра,  ти  задаваш  един  въпрос  аз  отговарям,  аз  също  имам  право  да  питам!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Salve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
Re: Има ли смърт и какво е тя?
« Отговор #74 -: Септември 30, 2012, 00:06:16 am »
Сигурно вярваш в нещо по силно, може и в нищото....все пак е вяра и все пак дава сила, стимул, устойчивост :)
С безмълвие Луната ни говори....за мъдростта на вечните простори.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27