Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 166214 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #420 -: Юли 19, 2012, 15:38:26 pm »
Това с мъжа е жената е като при ин и ян. Противоположности образуващи едно цяло. Те са равни по сила енергии, които взаимно се допълват.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #421 -: Юли 19, 2012, 15:44:05 pm »
Не като.То е.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 580
  • Животът е изумително приключение
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #422 -: Юли 19, 2012, 16:09:19 pm »
Ще кажа още само две думи и спирам: "мъже" и "жени" има само в 3D. Т.е. ние /това, което наистина сме/ не сме нито "мъже", нито "жени". "Мъж", "жена", "инженер", "художник", "майка", "дъщеря", "негър", "китаец", "българин" и т.н. - това са все роли /дрехи/. И да, за всяка от тези роли енергията /дрехата/, която се изисква да е налице е малко по - различна...Но горе /у дома/ няма мъже и жени - има души. Души, които решават да играят роли, инкарнирайки се. И понеже поточната линия за производство на тела трябва да върви, /а допускам, че и по причини за увеличаване на разнообразието на кармичните взаимодействия/ ние се инкарнираме като "жени" и "мъже", т.е. два пола, а не един, който да се размножава сам със себе си.
Днес съм със синя дрешка, утре с розова...Ама това не значи , че съм синя или розова самата аз.  :hi:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 101
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #423 -: Юли 19, 2012, 16:30:11 pm »
Интересно съждение и доста вярно(според мен).Хубаво е и принцеската да го проумее(дори само отчастти). :yes:
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #424 -: Юли 19, 2012, 18:08:12 pm »
Заговаряш ли ме нещо?  :blush:

Аз ЕмДвееФчето я чета само като пише за егрегори  8), останалото ми е безинтересно.  :unknown:

А и как и накъде се заби темата...
« Последна редакция: Юли 19, 2012, 19:36:33 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #425 -: Юли 19, 2012, 19:06:02 pm »
Ще кажа още само две думи и спирам: "мъже" и "жени" има само в 3D. Т.е. ние /това, което наистина сме/ не сме нито "мъже", нито "жени". "Мъж", "жена", "инженер", "художник", "майка", "дъщеря", "негър", "китаец", "българин" и т.н. - това са все роли /дрехи/. И да, за всяка от тези роли енергията /дрехата/, която се изисква да е налице е малко по - различна...Но горе /у дома/ няма мъже и жени - има души. Души, които решават да играят роли, инкарнирайки се. И понеже поточната линия за производство на тела трябва да върви, /а допускам, че и по причини за увеличаване на разнообразието на кармичните взаимодействия/ ние се инкарнираме като "жени" и "мъже", т.е. два пола, а не един, който да се размножава сам със себе си.
Днес съм със синя дрешка, утре с розова...Ама това не значи , че съм синя или розова самата аз.  :hi:
Нали разяснихме,че говорим за основни типове енергия,не за инкарнации?

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 142
  • Must be force be with you
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #426 -: Юли 19, 2012, 19:28:18 pm »
Ако имате намерение да се пише по темата, може ако искате да свържете мъжката и женска воля, има ли разлика?
каквото и да се обяснява за безполовост и единство, слятост и допълване и преливане, обръщането към Бог е именно като упование на мъжка воля, която по подразбиране е натоварена да взима решенията /основните/. Но, ако на една жена конкретно един мъж й каже /дори след обяснения като горните за еднаквостта си в различието на половете/- Волята ми е, да се разкараш с детето, защото не мога да те понасям, а детето ти си си го раждала, така че се оправяй. Аз ти направих услуга само. Тя смирено и разбиращо /с мъжката половина от инкарнираната си душа/ ще приеме волята му, дори е желателно да предложи- Може ли поне да идвам да ти чистя и да ти мия прозорците, заради добрите стари времена?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #427 -: Юли 19, 2012, 21:01:04 pm »
ХаХААА..Едно време са се уповавали,на майката БОГ :lol: :lol: :lol:
Шовинист!!!

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 142
  • Must be force be with you
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #428 -: Юли 30, 2012, 18:36:42 pm »
Може и сексист. Няма да ме обиди каквото и да е определение. Веднъж един човек ми обясни, как не се обижда. Като ми кажат "педераст", аз не се обиждам, защото не съм педераст. Казвам- добре.

Едно време си е за едно време. Въпреки че отклонихте темата, има значение дали волята е на мъж или жена. Господстващото качество на една воля винаги се е приемала както за Божествена черта така и за по-мъжка, отколкото женска. Това си има логично и разбираемо обяснение предвид ролята и функцията на мъжа в света.
И мисля, че повечето жени нямат против да се подчиняват на мъжка воля, ако изглежда прекалено унизително винаги могат да се успокояват като си препрочитат "Укротяване на опърничавата" и да живеят щастливо до дълбоки старини.

Остават проблемни жените, които нямат реален партньор-мъж и така или иначе са решили, че могат и се справят сами. Дори и да имат мъжа им да няма все пак достатъчно успешни ..."резултати" с волята си и тогава е нормално жените да потърсят някаква по-неутолима необходимост обръщайки се към волята на Бог.
Това по никакъв начин не ги прави привелигеровани от останали непознали, непрочели или ненаучили конкретна божествена воля.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #429 -: Август 16, 2012, 16:57:25 pm »
За мен остават интересни два въпроса. 1. На какво се уповава една "човешка" Воля? 2. Как се възпитава Воля?

Ако имаме самотна майка с дете момче или вдовица, тя до определен момент така или иначе налага своята Воля и едновременно с това възпитава волята на детето си (може би, защото "възпитава" знам, че е неточно, но не знам как да го напиша по-ясно- научава, показва, развива), разбира се всичко това основано на приемлив морал и адекватни знания за живота и света.
В обратния случай, ако имаме самотен баща, който има дъщеря ... същото продължение от горното.

Накрая неочевидното сложно, идеално семейство и двама партньори, но единият иска детето да стане лекар, а другият спортист, кое ще е правилно и печелившо?

Ако препознаваме Божествена воля, като тип мъжко-господарска, то е разбираемо за жени, отгледани от бащите си, защо се обръщат към Бог или слушат мъжете си, за всяко решение безусловно. Мъже обърнали се към Бог, с изключение на свещеници и други религиозно обвързани лица, са с единствено оправдание, че майките им са били по-властни или с по-правилни решения при възпитанието им.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #430 -: Август 16, 2012, 17:03:29 pm »
Накрая неочевидното сложно, идеално семейство и двама партньори, но единият иска детето да стане лекар, а другият спортист, кое ще е правилно и печелившо?

Ще ти отговоря само на това, защото за другото е писано доста:

Волята на детето, сиреч неговия избор.

Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #431 -: Август 16, 2012, 17:11:01 pm »
За мен остават интересни два въпроса. 1. На какво се уповава една "човешка" Воля? 2. Как се възпитава Воля?

        С  личен  пример!  И  с  моделиране  на  начина  на  мислене!  За  всяко  искам,  е  нужно  детето  да  се  мотивира.  Всяка  черта  в  характера  се  изтражда  с  поощрение!     
       
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #432 -: Август 16, 2012, 17:32:48 pm »
И двата отговора са много точни! Мерси  :hi:

Сега го отнесете към Бог като "родител" и се получава интересно . Когато реално започнем като вменяеми, пълнолетни и съзнателни хора да взимаме решения, дали и само от примерите на един и двама биологични родители взимаме примерите и моделите на мислене/Воля? От там по веригата, те пък от своите родители и накрая това, което обяснявате за личната и съвсем автентична наша Воля, прибавяме и времената, в които са живели всички те преди нас и по различен начин. Дали накрая "възпитаването" на Воля и впоследствие прилагането й, не е с нещо повече и част от Божествената всъщност?

Малко допълнение към отговорът на "олд4". Волята на детето до една възраст не е съвсем "опитна". То няма ясна представа, ако самите родители не са лекари и спортисти, дори при такива изключения, честият случай е да го "съветват" за нещо съвсем различно. Но това един млад човек да осъзнае призванието си, и какво реално би вършил с желание и Воля идва доста по-късно. Чести са случаите и на съжаление, защо това като е можело онова. Но така или иначе нечия Воля е надделяла, а не точно тази неопитната на детето.

Мога и с примери да го обясня, ако децата са гледали достатъчно филми за лекари и различни спортисти реално.
Скоро една позната тренирала дълги години спортна гимнастика. От 14 годишна оставена да учи в спортно училище в пълна самостоятелност. Покрай олимпиадата й се възхищавах, че това е много готин спорт. И тя ми каза "Моля? Ти знаеш ли за какви травми става въпрос? Че на 18 години тялото ти не става за нищо. Има сума ти клипчета в тубата на падания! Това е като "изгори, за да светиш!"- обясни го с цялата горчивина, на това как заради невъзможност някой реално да й обясни или да може да тренира безопасно и съхраняващо, тя реално като призвание си остава една домакиня в къщи и нищо повече.
« Последна редакция: Август 16, 2012, 17:46:49 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #433 -: Август 16, 2012, 18:42:19 pm »
Малко допълнение към отговорът на "олд4". Волята на детето до една възраст не е съвсем "опитна".

Детето до побиритета копира копира даден родител, а в някои случаи и двамата, затова Митко непрекъснато повтаря
С  личен  пример!
.

П.С.Човек се учи чрез грешките си и какво излиза щом човек се учи докато е жив, по пътя на логиката............................, цял живот греши ;).
« Последна редакция: Август 16, 2012, 18:49:46 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #434 -: Август 29, 2012, 16:18:41 pm »
НЕОБИКНОВЕН ДИАЛОГ  -  Цитат  от  друга  тема
Аз помолих Бог да ме избави от гордостта.
Бог ми каза: "Не. Не Аз трябва да те избавя от нея, а ти сам трябва да я изживееш".
Аз помолих Бог да изцели моето дете-инвалид.
Бог ми каза: "Не. Неговият дух е цялостен и здрав, а тялото е само временно пристанище."
Аз помолих Бог да ми дари търпение.
Бог ми каза: "Не. Тъпрението е спътник на мъката и страданията. То не се дава, а се придобива."
Аз помолих Бог да ми даде щастие.
Бог ми каза: "Не. Аз ти давам благословение, а щастието зависи от тебе."
Аз помолих Бог да ме избави от болката.
Бог ми каза: "Не. Страданието те отделя от светските грижи и те приближава до мен."
Аз помолих Бог да ми даде възможност да радте духът ми.                                                       Бог ми каза:"Не. Ти трябва да растеш сам, но Аз ще подрежа короната ти, за да плодоносиш повече."
Аз помолих Бог да ми даде всичко необходимо за това, да мога да се наслаждавам на живота.
Бог ми каза: "Не. Аз ти давам Живот за това, да можеш да се наслаждаваш на всичко наоколо."
Аз помолих Бог да ми помогне да обичам другите толкова силно, както той Ме обича.
Бог ми каза: "А-а-а!..накрая ти нещо разбра!"
Неизвестен автор
Превод: хадзапи
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27