Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 166222 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #345 -: Юли 12, 2012, 22:01:18 pm »
Писали сме назад в темата.Да не се повтаряме пак.


Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #346 -: Юли 12, 2012, 22:03:39 pm »
:) Че вие тези теми ги дъвчете откакто е създаден форума. Само заглавията на постовете се сменят.  ;)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #347 -: Юли 12, 2012, 22:11:18 pm »
Ми явно е рано да еволюират темите тук,та за тва еволюират заглавията.. :D..
Нищо де..Току виж,открием кое по-напред..яйцето или кокошката..  :drinks:

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #348 -: Юли 12, 2012, 22:47:03 pm »
Няма мисъл без съзнание.
Има как. И доста е изписано за несъзнателното, но аз тук няма да се отклонявам, защото не е свързано с Воля-та. Дори има експерименти с отговори на малки деца, които нямат знанията и опитът за нещо, но съвсем ...инстиктивно, рефлексивно и първосигнално го правят. Защото имат способност за говор и реакция. Дори да не е думи, и имаме неми хора много неща в Разсъдъка биват систематизирани преди да са били обмислени и мислени.  Ако засилена кола се движи към малко дете на улицата и някой е най-близо- нито управляващият МПС-то мисли в мига за детето, нито човекът, който инстиктивно ще го издърпа или спаси.
Няма доказателство и че НЕ е било волята му, или е била проявление в хорската такава. Бог няма нужда от адвокати и защитници, защото съзнанието (му) изначално е добро! Винаги има достатъчно основание, но не и необходимо. Хората се стремят към обратното...
Къде е писано?Дай източник?Мисъл без съзнание?Еее,тва си заслужава да се прочете!Децата следват интуиция,а тя е глас на съзнанието.
Както няма доказателства и че Е била"божия"воля..На "БОГ"Съзнанието е изначално...съзнание!Няма добро и зло..Това са,както казахме индивидуални понятия..

Садист и мазохист били съкилийници в затвора. Един ден мазохиста казва на садиста:
- Ей, ти нали си мазохист?
- Да. Е, и?
- Ами аз искам да ме накараш да ме боли, ама много да ме боли.
Садиста се замислил и казал:
- Нямааа…

Онова което ти би приела за зло,за някой би била висше благо!

Пиша за (поради) нещо съвсем различно. Пиша за "не-съзнателно/вано"- където нямаш мисъл, защото нямаш съзнание - в смисъл, че действаш несъзнателно, а не с мисъл.
Няма аз да поставям източниците, който се интересува да си ги намери.
Остава въпросът за връзката на Воля и съзнание, което ти няма как да обосновеш като изконно правилно или допустимо.
Много отрицателни примери- с негативна конотация- имаме на "лошо" Съзнание без мисъл зависима от воля или някакви норми.

"На "БОГ"Съзнанието е изначално...съзнание"- върхът на безсмислието на тавтологиите.
Има и Добро и зло. Добро е да ти дам пет кинта да се нахраниш. Зло е да ги употребиш за наркотици.
Да, твоят кеф от наркотиците за теб ще е добро, а може и наивността ми, че съм се смелила да ти дам пет от седемте си последни кинта. Но аз с моите два ще си купя хляб, кисело мляко и две вафли за мен и детето и ще е добро. А твоето ще е добро с ... особено отношение.

Вицовете в раздел "Забавление" ако може.

Не е въпросът какво аз или ти приемаме за зло, а какво зло се причинява, за да продължава да съществува зло,  а не добро.
Доброто е прекааалено ... скучно. Никой не иска просто така да му се прави добро. От страх да не трябва да "връща нещо". Злото е вече категория ( а не понятие), която може както си искат зло-намерените да я оправдават, но винаги резултатът ще е зло. И рано или късно има "бумеранг" за подобни неща. Само гледай!

"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #349 -: Юли 12, 2012, 23:38:46 pm »
Пиша за (поради) нещо съвсем различно. Пиша за "не-съзнателно/вано"- където нямаш мисъл, защото нямаш съзнание
Такова животно нЕМа!Всичко има съзнание!...Само и единствено съзнанието може да роди мисъл.Нищо друго!
Няма аз да поставям източниците, който се интересува да си ги намери.
Еее..щом ще въртим палачинката както ни е угодно,така да бъде! :D
Остава въпросът за връзката на Воля и съзнание, което ти няма как да обосновеш като изконно правилно или допустимо.
Много отрицателни примери- с негативна конотация- имаме на "лошо" Съзнание без мисъл зависима от воля или някакви норми.
Няма воля,без съзнание!Две страници по назад,съм се.."обосновала"..
Кво е отрицателен пример?Само защото ти зареждаш даден пример с "-",това значи ли,че той е действително такъв?Както вече казах.."злото"за един,може да е"добро"за друг.
Много отрицателни примери- с негативна конотация- имаме на "лошо" Съзнание без мисъл зависима от воля или някакви норми.
А пък уж аз съм се изразявала с тафтология :D
"На "БОГ"Съзнанието е изначално...съзнание"- върхът на безсмислието на тавтологиите.
Има и Добро и зло. Добро е да ти дам пет кинта да се нахраниш. Зло е да ги употребиш за наркотици.
Да, твоят кеф от наркотиците за теб ще е добро, а може и наивността ми, че съм се смелила да ти дам пет от седемте си последни кинта. Но аз с моите два ще си купя хляб, кисело мляко и две вафли за мен и детето и ще е добро. А твоето ще е добро с ... особено отношение.
   Е благодаря на Себе Си,досега все сама си купувам наркОтиците :D
Иначе..схванала си идеята ми виждам.Хубав пример.Ти може искаш да ми дадеш пари за храна(обаче аз съм на диета)и вместо да ми помогнеш да отслабна,че наднорменото тегло,както знаем води до заболявания,ти ми вредиш!Караш ме да ям!В случая за мен това е зло!..Индивидуалност!Добре,че я има,иначе щяхме да изпукаме от скука.Твоето определение на моето добро като.."с особено отношение"също е проява на индивидуалност.
Вицовете в раздел "Забавление" ако може.
Не може..където и както преценя!Ако не са на място,има модератори!
Не е въпросът какво аз или ти приемаме за зло, а какво зло се причинява, за да продължава да съществува зло,  а не добро.
Доброто е прекааалено ... скучно. Никой не иска просто така да му се прави добро. От страх да не трябва да "връща нещо". Злото е вече категория ( а не понятие), която може както си искат зло-намерените да я оправдават, но винаги резултатът ще е зло. И рано или късно има "бумеранг" за подобни неща. Само гледай!
Кво да гледам..Закона за причината и следствията е ясен!
п.п.Категорията е група от понятия!

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #350 -: Юли 13, 2012, 00:00:30 am »
:) Че вие тези теми ги дъвчете откакто е създаден форума. Само заглавията на постовете се сменят.  ;)

Това е добре да се напише в правилата най-отгоре!

За останалото, че има определени хора, които  (вече) реално си живеят и са го приели като мисия да отговарят ... без мисъл, явно е "бонус" на виртуалността.

Мисля да обясня с две думи или малко повече, но кратко, че всеки има ПРАВО да мисли и да разбира, каквото му е удобно.
Това по никакъв начин не влияе (слава Богу) на моето мислене и има един израз "не можеш насила да сториш добро".
Имам си представа за :добро, зло, морал и не ми е нужно да уча някой друг на това.
Обичам да дискутирам, когато има какво да науча или да ме разберат. Останалото е за протокола и архива на всички четящи, които ясно ще оценят написаното.

Мога да не дам и пукнат лев на всеки нуждаещ се, щом разбрах, че има и "гладни на диета"  :negative: но се надявам всеки който изпита желание с Волята си да ми обясни как съм постъпила неправилно "да дам", в следващия момент поне да покаже, че е способен да даде без да очаква.
Радвам се, в крайна сметка, че за себе си знам какво е добро и как да го върша с Волята си. Който не го разбира и му е относително да ... си "цепи въздуха"... не е мой проблем.
Понеже не се познаваме и ако утре, така се случи че някой толкова самоуверен ме помоли за троха хляб или глътка вода, аз вече Съзнателно ще кажа " ААААА брато, от къде да знам какъв си? Я си ходи по живо по здраво и се оправяй със свободната си воля!! Да не мислиш, че аз имам повече, за да ти дам. Тая кола я изплащам. Детето трябва в университет да учи! Като стане земетресение, човекът на легло да има как да го пренеса! Аз за толкова неща имам да мисля със Съзнанието си, ти ме занимаваш, че си гладен, неял от пет дни и на диета! Марш от тукааааааааа!"
Но това няма да попречи да се слея с висшия си Аз и всичкото знание и опит да е мноооооого ценно за поколенията и инкарнацията ми! Въпроси?- ако обичате към адвоката или секретарката да ги запише. Мерси за вниманието!
« Последна редакция: Юли 13, 2012, 00:03:59 am от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #351 -: Юли 13, 2012, 09:07:08 am »
:) Че вие тези теми ги дъвчете откакто е създаден форума. Само заглавията на постовете се сменят.  ;)
Мисля ,че направих всичко от себе си,да се говори по темата за разпознаването на Божията от нашата воля,но когато стане въпрос за Бог,явно настава война,Всеки държи да вкара Бог в своите ограничения и граници.И проблема дори не е толкова дали ще вкара Бог в тези си граници ,колкото да вкара другите там,вместо да се опитва да се обогатява от другия.И ако трябваше да се обсъди опита на всеки как разпознава своята воля,тази на егото от тази на Бог,то се обсъжда,има ли Бог,има ли той воля,има ли почва,какъв е Бог,добър или лош,защо е лош,командва ли ни и подобни.Честно казано въпреки настояването ми, поради интереса ми по темата,вече загубвам надежда ,че форумците са дорасли до там,да обсъждат темата без да изпадат в полемика и без да се отклоняват.Всеки иска да си каже всичко което мисли за Бог и са малко тези който наистина вникнаха във въпроса,камо ли пък да дадат колкото и да е беден отговор,по лесно беше да се оспорва,така хем време ще се убие,хем ще почешат егото си кой повече разбира Бог и кой ще е отгоре върху другия.Така войната стана неизбежна,защото няма самосъзнание и самоконтрол.
Изумих се на претенциите към себе си, живота си и вярата ми.Толкова претенции не съм получавала може би дори и от най близките си. А някои  дори ми обясняваха какво точно трябва да мисля, да кажа, да направя. И така Егото се показа в пълния си блясък и доказа невъзможността да обмисли Божията воля.По този начин темата се обезсмисли.И ако сега се засегнат някой субекти,то бих искала да ги успокоя, че нямам правомощията и желанието да ги съдя, просто защото държа на своята свобода да мисля,вярвам и правя това което смятам за добре.В този смисъл не осъждам личността на  другите,а неоснователните им претенции както към мен(в който дори прозирах добронамерено желание да ме спасят от собствените си страхове) ,така и към себе си ,доколкото не са осъзнали собствените си граници и се надявам един ден да можем да си говорим,без егото ни да ни пречи.
« Последна редакция: Юли 13, 2012, 09:12:22 am от eses »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #352 -: Юли 13, 2012, 09:31:34 am »

Публикувана от: eses
« -: Вчера в 15:54:27 » :
"Напротив, допускам че са твърде възможни прераждания и карми,казах,че това е само теория все пак (в смисъл,че не е естествено състояние да си го спомня това човек)и защо да няма как да предполагам, всеки има как да предполага, няма как да говори със сигурност."


Публикувана от: kalan
« -: Вчера в 16:47:57 »
"Есес, ти казваш че допускаш прераждането. Но смятам, че си имаш и своите съмнения и то просто защото не си спомняш нищо.
Аз не помня засега минали животи. Но поне в момента се сещам за една жена която познавам лично и има спомени. И защо пък да не е естествено състояние човек да си спомня минали животи. Това не е критерий за ненормалност. Един човек който има спомени може да говори със сигурност. Другото вече е теория и предположения базирани на чужд опит.
"

Навремето за малко пребивавах в частна актьорска школа. Един ден ни зададоха следния въпрос:” Какво сте правили вчера, но разкажете от-до, от началото на деня, до където си спомняте, с най-малките детайли! Разказа на почти всеки бе объркан, свеждаше се до рутинното през деня, а някой действия съвсем се губеха за паметта на участника в тях, явно, че ако опитваше да си припомни започваше да си задава въпроси, да се пита, да си признае, че много от нещата ги извършва мимоходом, по инерция, почти без отношение към ставащото, то и биваше забравено, малко хора помнеха точно и можеха да го припомнят до последния детайл, просто останалото бе за тях безсъзнателно и съответно забравено. Но ние отдаваме енергия за всичко, от най-малкото до най-голямото, и ние определяме кое е голямо и кое малко – избор, еи тук са и егрегорите и личното и Бог, със ъсдействие на последната сила имаш светлина върху действията си, доколкото те са съгласувани с  всяка частица в теб, но ако делата ти принадлежат на малкия ти всекидневен аз, то те са плод често на разделение, не помниш защо, защото само част от теб участва, но това е само  част-мисълта е само част и те изкушава да я приемеш като цялостното ти аз- и копнее за независимост, тялото е само част и то ти говори от себе си, чувствата лишени от преживяване, тоест оставени на повърхността се проявяват само като разтърсващи емоции, но всяка част отделена от цялото е временно явление, не води до самоосъзнатост и не ти дава отговори дори само на самия теб, и дори самия човек се обвинява често за постъпките си като от позицията на нещо преживяно вече го окачестви, чрез все пак придобития опит като излишно, като грешка и тн – и все пак всеки за себе си твърди, че знае какво и защо прави, ...е Бог живее там, в нас, където е цялото, и явно не той ни осъжда пряко и обвинява гръмко, а ние сами, доколкото чувстваме, че нещо е било не на мястото си или не е на мястото си, но не сме му отдали дължимото, да го приемем като наше, па макар и „лошо”, защото само като го приемем цялостно като наше, ще го осветлим чрез осъзнатост, и то вече няма да е тъмнина и болка и страх и....за всеки до каквото се е докоснал, и колкото е избрал да поеме, за преработка, без обвинително да отхвърли, защото по този начин се отказва от себе си и от опита си, съответно. Божественото: сили -воля са втъкани в нашето пълно самоосъзнаване, не се храни от енергията ни, от волята ни, а я осветлява, олекотява ни, свързва ни със себето в нас, в момента в който приемем всяка, ама всяка наша лична посъпка и я видим, като зараждаща се и изпълваща се във всичите ни части-тела, тогава добиваме очи-зрение за изхода и за предпоставките от нея, за началото и края – Пребиваваме в БОГ...И колкото по-осъзнато се движим на тази „ограничена”..ПЛОСКОСТ – Земя, толкова повече осъзнаваме взаимовръзката с отделните случки, толкова по-пълни ни се виждат събитията и техния смисъл, толкова по-малко започваме да отричаме влиянията „отвън”и ги приемаме като наш избор, защото виждаме, че и най- малката частичка от избора ни ни изгражда и сме наясно с отговорността ни за това, не търсим предпоставките във внушения от вън, защото и най-малкото е било плод на предходен избор, просто не е бил съзнателен.  Та когато започнем да си задаваме въпроси вътре в нас и колкото по-честно им отговорим, ще започнем и по-малко енергия да влагаме в онези дела, които ни опустошават, отнемат от нас, тогава и ще имаме какво да си спомним, и тогава, осветени от съзнанието- осъзнати НИЕ ЩЕ ГИ ПОМНИМ и после, при следващото въплащение, тогава ще сме по-милостиви 1во към себе си, 2ро и към другите и не ще пилеем енергия за неща, които от опит знаем, че не ни трябват истински, за да понасяме последствията им още стотици хиляди пъти!- Въпрос на опит, опита е, дори често като вътрешен маяк, не знаеш защо, но едно вътрешно чувство те води, ако го изследваш цялостно и си деен много бързо ще усетиш от къде идва, ще си припомниш и ще избереш действие. Няма неправилно действие, всяко е плод на микро избори, и те ако са били разбрани няма как да забравиш, или да не си припомниш кой си, от къде си тръгнал и накъде вървиш..Защото именно пилеенето на енергия (страшно е като се прави съзнателно, но поне тогава човек е наясно накъде е тръгнал) е резултат на непознаване на себе си, за какъв бог тогава се говори ако той се храни с нас не знам, но имаме избор, защото сме цялостни по същност, да се разделим – да  се родим, за да умираме тук на земята... или да си запазим цялостта и да сме свободни и да пътуваме по избор – в пълно СЪЗНАНИЕ, докато отричаме, отхвърляме, разделяме, няма да осветим за себе си нито материята нито душата ще е свободна, а вклещени, ще повтаряме, че сме плячка и ще сме на всичко, което се храни с неосъзнатото в нас, неприетото, неосветеното, това, което ни е затворило, изплашило, обидило, разтърсило, отнело ни е, защото сами сме предпоставили случващото си, безсъзнателно и сами сме си дали разпиляната енергия, та да формира всякакви неоформени „същества”, които се хранят в хаоса на неосъзнатото, в този смисъл дявола не съществува, ако ние не му дадем храна, а тъмнината се явява предпоставка за проява на светлината.. От там всяко подобно привлича подобно, та и затова:
Отче наш, Който си на небесата!
Да се свети Твоето име,
да дойде Твоето Царство,
да бъде Твоята воля,
както на небето, тъй и на земята;
насъщния ни хляб дай ни днес,
и прости нам дълговете ни,
както и ние прощаваме на нашите длъжници,
и не въведи нас в изкушение,
но избави ни от лукавия;
защото Твое е царството,
и силата, и славата вовеки.
Амин.
Защото тук на Земята Царството небесно се преумножава отвътре навън, от нас човеците и оформя съзнание, какво съзнание ще оформи зависи лично, съвсем лично от всеки един, никой в нищо не е излишен, никоя мисъл не е погрешна, няма кой да осъди, освен сами себе си, когато не сме си дали правото и времето да се саморазберем...а когато това стане ще се помирим в сърцето си, ще се смирим, ще разберем, прошката сама ще дойде за нас от нас, през нас ще се излъчи осветеното навън в Света – Това са думите – Както на небето тъй и на Земята, тук в нас Бог е вътре, непроявен, светлината е покрита с воал от неосъзнатост...и Всеки е необходимо за себе си да вдигне воала...само да поиска!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #353 -: Юли 13, 2012, 10:27:37 am »
...

Ти мъжко ли си или женско чадо, написало си арни думи, само ако е както на земята тъй и на небето .............  ???.

П.С.Абе няма ли някой модератор да се смили над нас грешниците и да и фрасне катинара на тази тема.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 210
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #354 -: Юли 13, 2012, 11:05:53 am »
А бе, стига с тия катинари!
Що все зад катинар ви се стои, не мога да разбера?!?  ::)

С тази забележка съм съгласна:
написало си арни думи, само ако е както на земята тъй и на небето .............  ???.

Имам лоши спомени  :nea:  за този ред "както на небето, тъй и на земята" и от тогава въобще не я използвам тази молитва!

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #355 -: Юли 13, 2012, 11:18:08 am »
............както на небето, тъй и на земята; Това изразява Осъзнатост, Способността да не се вторачваш в сенките, защото каквото и търсиш това и намираш, всеки прави сам избора си!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #356 -: Юли 13, 2012, 11:28:01 am »
. И така Егото се показа в пълния си блясък и доказа невъзможността да обмисли Божията воля.
И не само егото Есес..Целият ти интелект показа пълният си блясък. :D

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #357 -: Юли 13, 2012, 12:01:08 pm »
Цитат на old4
« -: Днес в 10:27:37 »
"Ти мъжко ли си или женско чадо, написало си арни думи, само ако е както на земята тъй и на небето .............  ???."
Казано е:
из евангелие на Мария Магдалена:

Тогава Мария се изправи, поздрави всички и каза на братята си:
„.......
Най-вече, нека възхвалим Неговото Величие,
защото Той ни подготви (и) ни направимъже*

........
Из евангелие на Йоана:
13. те не от кръв, ни от похот плътска, нито от похот мъжка, а от Бога се родиха.

...

21. А тоя, който постъпва по истината, отива към светлината, за да станат делата му явни, понеже са по Бога извършени.

....

- Вие се заблуждавате много, като не познавате нито Писанията, нито силата Божия. При възкресението не се женят, нито се омъжват, но пребивават като ангели Божии на небесата. А за това, че ще има възкресение на мъртвите, нима не сте чели казаното от Бога в Писанията? “Аз съм Бог Авраамов, и БогИсааков и Бог Иаковов" (Изх. 3:16). Бог не е Бог на мъртви, но на живи.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #358 -: Юли 13, 2012, 12:02:53 pm »
Дел,вярно че сме в религия,ама тия религиозни чаршафи,взеха да идват в повечко.

И коя е Истината по която "трябва"да стъпваме?

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #359 -: Юли 13, 2012, 12:23:37 pm »
За смирението, породено от разбирането за избора и отразено като поток от събития мога да цитирам и Махабхарата, ще има ли смисъл....

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27