Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 166152 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #330 -: Юли 12, 2012, 15:02:05 pm »
Не не знам какъв човек си,предполагам,само че нямаш спомени от предишните си животи , както и че не си "виждала" егрегор че да знаеш как работи със сигурност.И аз имам някакви познания за егрегорите и за оня свят и за прераждания,но не ги смятам за личен опит,просто защото нямам спомен да съм ги изживявала.Не се засягай,не е лично към теб,а към теориите по принцип.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #331 -: Юли 12, 2012, 15:33:47 pm »
Константин тъпчем на едно място.Верите ни са различни, няма нужда да се убеждаваме и защитаваме верите си.Нямам нужда да  "оправдавам и обосновавам" вярата си,а ти постоянно това искаш и когато не го направя ме обвиняваш ,че бягам от "трудните ти" въпроси.Разбери,че за мен отговорите на тези въпроси са очевадни и се уморих да им отговарям.Нека всеки си вярва в каквото си иска без да налага вярата си на другите.
Есес,ти не отговори на нито един от моите въпрос!Като са очевадни,просто отговори!Ма не можеш,щото нищо не е очевадно.Ясно те попитах..Как бог ти гласува доверие,щом решава вместо теб?!?
Трудно е човек,да си признае ограниченията.Ето това е нещото,пред което трябва да се"смирим".Ама ти вместо да си кажеш"не знам","неспособна съм"да разсъждавам върху теми които ме затрудняват..Нееее!Ти ни убеждаваш,че си ни отговаряла,ма видиш ли ние не сме те разбрали :D...
Имаш нужда да се обосновеш(да ми натриеш носа)и още как..Ма не можеш,щот толкоз ти е капацитета!Всичко което пишеш,е повтаряне на някви заучени фрази,с чиито смисъл ти дори не си наясно.Нищо лично..Просто не понасям псевдо-философия,а тя нещо взе да блика на мноо силни талази..


Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #332 -: Юли 12, 2012, 15:44:04 pm »
Които ти отговарят бързо без да се замислят, без да ползват съзнанието си.
Мисъл може да бъде "родена"само от съзнанието.Няма как някой да ти отговори,без да го "ползва".
Няма доказтелство,че именно Абсолюта е наредил Христос да бъде разпнат..Хората имат пръст в тая работа,не Бог..

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #333 -: Юли 12, 2012, 15:47:38 pm »
Момиче, нищо не си разбрала.Няма защо да се обосновавам за вярата си , защото е лично изживяване и този към който е отправена е разбира прекрасно,а аз само пред него искам да се обосновавам(ако е нужно) и второ защото ти нямаш уши да ме чуеш,защо не ме питат тези който имат уши?Ще ти отговоря,защото те знаят,нямат нужда от моите отговори. Стига си се самоунижавала вече, достатъчно показа.Ако съм искала да ти натрия носа да съм го направила, с добро пробвах,не става,с лошо пробвах пак не става, какъв човек си не знам.Знам само ,че ми направи услуга, затвърди позицията и вярата ми и ми показа  че съм на правия път.
Остави ме намира.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #334 -: Юли 12, 2012, 15:50:08 pm »
Не не знам какъв човек си,предполагам,само че нямаш спомени от предишните си животи , както и че не си "виждала" егрегор че да знаеш как работи със сигурност.И аз имам някакви познания за егрегорите и за оня свят и за прераждания,но не ги смятам за личен опит,просто защото нямам спомен да съм ги изживявала.Не се засягай,не е лично към теб,а към теориите по принцип.
Есес, няма как да предполагаш дали някой има спомени от предишен живот. Особено да се мъчиш да гадаеш за непознати. Ако ти не вярваш в прераждането, карма и т.н. това не го прави несъществуващо.
Твоята представа за Бог си е твоя. Но дали е реална е съвсем друг въпрос. Един Господ знае.

http://vbox7.com/play:dbe1a59b
Интересно разсъждение за Бог от любимия ми сериал. Отидете на 13:25  където Дюи разговаря с учителката. :lol:

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #335 -: Юли 12, 2012, 15:54:27 pm »
Напротив, допускам че са твърде възможни прераждания и карми,казах,че това е само теория все пак (в смисъл,че не е естествено състояние да си го спомня това човек)и защо да няма как да предполагам, всеки има как да предполага, няма как да говори със сигурност.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #336 -: Юли 12, 2012, 16:42:18 pm »
http://vbox7.com/play:dbe1a59b
Интересно разсъждение за Бог от любимия ми сериал. Отидете на 13:25  където Дюи разговаря с учителката. :lol:

Якоооооооооооооооо! :D :drinks:

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #337 -: Юли 12, 2012, 16:47:57 pm »
Есес, ти казваш че допускаш прераждането. Но смятам, че си имаш и своите съмнения и то просто защото не си спомняш нищо.
Аз не помня засега минали животи. Но поне в момента се сещам за една жена която познавам лично и има спомени. И защо пък да не е естествено състояние човек да си спомня минали животи. Това не е критерий за ненормалност. Един човек който има спомени може да говори със сигурност. Другото вече е теория и предположения базирани на чужд опит.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #338 -: Юли 12, 2012, 16:56:59 pm »
Момиче, нищо не си разбрала.Няма защо да се обосновавам за вярата си , защото е лично изживяване и този към който е отправена е разбира прекрасно,а аз само пред него искам да се обосновавам(ако е нужно) и второ защото ти нямаш уши да ме чуеш,защо не ме питат тези който имат уши?Ще ти отговоря,защото те знаят,нямат нужда от моите отговори. Стига си се самоунижавала вече, достатъчно показа.Ако съм искала да ти натрия носа да съм го направила, с добро пробвах,не става,с лошо пробвах пак не става, какъв човек си не знам.Знам само ,че ми направи услуга, затвърди позицията и вярата ми и ми показа  че съм на правия път.
Остави ме намира.
Не е самоунижение да използваш наличните си ресурси за да се бориш с теория насаждаща страх и унижение у човека,драга ми Есес.Самоунижение е да защитаваш теза без да можеш да дори да я обосновеш
И кат няма нужда да"обосноваваш вярата"си(макар,че ти зададохме много елементарни въпроси,нямащи общо с вяра,а с конкретика)що пускаш тема?Искаш да чуваш само пригласяне,но аз не съм съгласна,че видиш ли има бог който ни командори,и за това както вече ти казах,няма да спра  да пиша в тази тема!Колкото и да ти е неприятно..Колкото и да ми мислиш доброто и да искаш да ми спестиш"самоунижението"...Просто няма да те огрее. :D

Да..тва с естествените състояния..Кой може да каже,какво е естественото ни състояние?Та не е ли всичко.."естествено"?

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #339 -: Юли 12, 2012, 19:40:51 pm »
Това с божите воли и лесните материални благинки взе да мирише на евангелистка проповед. Сякаш някой пастор се опитва да обеди всички, че само той е прав. Сега и до прераждане стигнахме. Самсара, тришна, нирвана...Ама нищо, едно време смятах исихастите за български йоги :lol: тъй че незнанието не е престъпно. Само смешно. :D

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #340 -: Юли 12, 2012, 20:23:20 pm »
Които ти отговарят бързо без да се замислят, без да ползват съзнанието си.
Мисъл може да бъде "родена"само от съзнанието.Няма как някой да ти отговори,без да го "ползва".
Няма доказтелство,че именно Абсолюта е наредил Христос да бъде разпнат..Хората имат пръст в тая работа,не Бог..

Има как. И доста е изписано за несъзнателното, но аз тук няма да се отклонявам, защото не е свързано с Воля-та. Дори има експерименти с отговори на малки деца, които нямат знанията и опитът за нещо, но съвсем ...инстиктивно, рефлексивно и първосигнално го правят. Защото имат способност за говор и реакция. Дори да не е думи, и имаме неми хора много неща в Разсъдъка биват систематизирани преди да са били обмислени и мислени.  Ако засилена кола се движи към малко дете на улицата и някой е най-близо- нито управляващият МПС-то мисли в мига за детето, нито човекът, който инстиктивно ще го издърпа или спаси.
Няма доказателство и че НЕ е било волята му, или е била проявление в хорската такава. Бог няма нужда от адвокати и защитници, защото съзнанието (му) изначално е добро! Винаги има достатъчно основание, но не и необходимо. Хората се стремят към обратното...
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #341 -: Юли 12, 2012, 20:40:24 pm »
Няма мисъл без съзнание.
Има как. И доста е изписано за несъзнателното, но аз тук няма да се отклонявам, защото не е свързано с Воля-та. Дори има експерименти с отговори на малки деца, които нямат знанията и опитът за нещо, но съвсем ...инстиктивно, рефлексивно и първосигнално го правят. Защото имат способност за говор и реакция. Дори да не е думи, и имаме неми хора много неща в Разсъдъка биват систематизирани преди да са били обмислени и мислени.  Ако засилена кола се движи към малко дете на улицата и някой е най-близо- нито управляващият МПС-то мисли в мига за детето, нито човекът, който инстиктивно ще го издърпа или спаси.
Няма доказателство и че НЕ е било волята му, или е била проявление в хорската такава. Бог няма нужда от адвокати и защитници, защото съзнанието (му) изначално е добро! Винаги има достатъчно основание, но не и необходимо. Хората се стремят към обратното...
Къде е писано?Дай източник?Мисъл без съзнание?Еее,тва си заслужава да се прочете!Децата следват интуиция,а тя е глас на съзнанието.
Както няма доказателства и че Е била"божия"воля..На "БОГ"Съзнанието е изначално...съзнание!Няма добро и зло..Това са,както казахме индивидуални понятия..

Садист и мазохист били съкилийници в затвора. Един ден мазохиста казва на садиста:
- Ей, ти нали си мазохист?
- Да. Е, и?
- Ами аз искам да ме накараш да ме боли, ама много да ме боли.
Садиста се замислил и казал:
- Нямааа…

Онова което ти би приела за зло,за някой би била висше благо!


Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #342 -: Юли 12, 2012, 20:50:04 pm »
Не бях срещала до сега такъв човек, обикновенно като кажа на някой да не ме занимава и той спира,но тук се натъкнах на уникат,такъв ,че чак мухите могат да завидят за досадността на Константин.И понеже не ми се четат глупости повече и бих искала на спокойствие да си обсъждам с останалите темата я игнорирах.Та  Константин ако искаш не се хаби вече ,но ако все пак много държиш да си останеш развален грамофон вече нямам абсолютно нищо против,пеи си твоята досадна песен.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #343 -: Юли 12, 2012, 21:22:45 pm »
Ауууу,виждам..гроздето се е вкиснало съвсем :D
Е,разбираемо...Очакваше клакьори,ма не ти се получи...

А те тва по-долу са твои думи..
Съвет, не обиждай хората, това че не знаеш техния живот,начин на мислене и че тяхното мнение се различава от твоето не значи че са каквито и да било.Човек вижда в другите това което вижда в себе си.


Както и..

Не вярвам в неща които ме ограничават.

Ма вярваш в "бог"ограничител?!?

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #344 -: Юли 12, 2012, 21:57:50 pm »
Хубаво спорите за божията воля, но кой бог? Какво представлява, какви са проявленията Му? Йехова ли е, Саваот или Елохим, Аллах, Брахма, или друг? Защо игнорирате Духа като е част от Троицата? По същият начин игнорирате и Сина. Те съвсем не са маловажни понеже с Отеца съставят троица.  Където е Сина там е и Отеца, а Духът ги обединява най-просто казано.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27