Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 166187 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 580
  • Животът е изумително приключение
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #300 -: Юли 11, 2012, 22:46:06 pm »
Полученото или достигнатото лесно може ли да бъде оценено подобаващо? Можем ли да го задържим и дали то въобще е истински достигнато? .... Където няма съпротивление, там няма развитие. Разбира се другата крайност е човек да бъде смазан от прекалено голямо съпротивление, която е също толкова вредна.
Мисля, че има още една гледна точка тук: лесно достигнатото може да бъде два вида: 1/ нещо, което си го можем "от преди"  или 2/ нещо, което ни е дадено на тепсия от някой егрегор /и за което сметката тепърва ще ни бъде поднесена, но ние към този момент сме още в неведение, че ни е такъв случая/.
В първия случай нещото си е истински достигнато, но в предишен момент, а във втория случай нещото е както го казваш ти - не е наше достижение изобщо, а е заем /стръв на кукичката/...


Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #301 -: Юли 11, 2012, 23:50:33 pm »
Iris Не става въпрос за постижения а за разпознаване на воля и въпреки ,че двете неща все пак са в тясна връзка,в единия случай говорим за отдаване а в другия в преследване на изгода.Когато се доверяваш и избираш да следваш Божията воля,не търсиш гаранция,че ще си доволен,потупване по рамото ,че си постигнал нещо и развитие според човешките мерки за такова. Когато се отдаваш да служиш на Бога си малко като не от този свят,в смисъл ,че ще изглеждаш в очите на другите глупак,фанатик,изтрещялка,сектант и подобни,това обаче ако направиш грешката като всички сектанти да го огласяваш непрекъснато.Или приказката за това че ако тълпата види ,че си по нагоре,ще се пресегне и ще ти отреже главата,наричат я още социална мимикрия. Но теб това няма да те интересува,за теб ще е важно едно,да виждаш знаците и да ги следваш,а за последствията има едно но и то е свързано с моралната ти система.Ти ще знаеш едно,че господ няма да те накара да прекрачиш морала си,защото именно той те е отвел при него и защото именно на него се крепи мирозданието.В този смисъл, няма да станеш камикадзе,ще следваш общите морални закони,не кради,не убивай и прочие,а за останалите последствия вече няма да те бърка,защото ще е Неговата воля.Знам ,че това ви звучи като ходене по тънък лед,но именно в това е посвещението,в това е доверието в Бог,в това е декларирането на твоята преданност.Ти избираш него,вместо себе си.И ако погледнем ние и Бог как се справяме в света,ще разбереш защо твърдя това.Ние не можем грациозно и с лекота да действаме,защото все се напъваме,пробваме нещо по 100 пъти докато накрая не ни писне, при Бог това го няма,при него става всичко от първия път.Затова твърдя,че това е единия от знаците който смятам,че се разпознава Божията воля.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #302 -: Юли 12, 2012, 00:22:08 am »
На мен лично,всичко тва ми звучи кат някъв отчаян напън за "мъченичество" ..

Ти лично ли асистираше на "бог",та да знаеш.че при него всичко ставало от първият път?!?Ауууу...е те тука ме изуми,честно... :(


Мисля, че има още една гледна точка тук: лесно достигнатото може да бъде два вида: 1/ нещо, което си го можем "от преди"  или 2/ нещо, което ни е дадено на тепсия от някой егрегор /и за което сметката тепърва ще ни бъде поднесена, но ние към този момент сме още в неведение, че ни е такъв случая/.
В първия случай нещото си е истински достигнато, но в предишен момент, а във втория случай нещото е както го казваш ти - не е наше достижение изобщо, а е заем /стръв на кукичката/...



Я дай пак моля те,че нищо не вдянах..

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #303 -: Юли 12, 2012, 00:29:51 am »
Някак си не си представям,как на Бог не му се получават нещата.Защо за мъченичество, защото другите ще ме мислят за луда ли? Кво от това,живота си е мой и ще си го живея както си искам,след има няма 50-60 години никой няма да си спомня за мен,че да се съобразявам с това другите какво си мислят.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #304 -: Юли 12, 2012, 00:38:36 am »
Някак си не си представям,как на Бог не му се получават нещата.Защо за мъченичество, защото другите ще ме мислят за луда ли? Кво от това,живота си е мой и ще си го живея както си искам,след има няма 50-60 години никой няма да си спомня за мен,че да се съобразявам с това другите какво си мислят.
  А не,че не му се получават..Ма да твърдиш,че от първият път..Сякаш лично си му помагала

Ами тоз стремеж към"отдаване"на нещо мъгляво..Пустото желание да не сте..от тоз свят(сакън да не си обикновен човек)..
.Когато се доверяваш и избираш да следваш Божията воля,не търсиш гаранция,че ще си доволен,потупване по рамото ,че си постигнал нещо и развитие според човешките мерки за такова. Когато се отдаваш да служиш на Бога си малко като не от този свят,в смисъл ,че ще изглеждаш в очите на другите глупак,фанатик,изтрещялка,сектант и подобни,това обаче ако направиш грешката като всички сектанти да го огласяваш непрекъснато.Или приказката за това че ако тълпата види ,че си по нагоре,ще се пресегне и ще ти отреже главата,наричат я още социална мимикрия.

И що мислиш,че ако следваш нечия воля,това те прави.."по-нагоре"от тълпата?Аз лично като част от тълпата,смятам подобно поведение(следване на няква си неясна и мъглява воля)за акт,принизяващ съзнанието.Подозирам,че мнозина смятат така,тъй,че не бой се..Никой няма да се наведе да ти откъсне главата..

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #305 -: Юли 12, 2012, 00:44:35 am »
Що не оставиш личността ми да си се оправя както си иска,дали се принизявам или не си е мой проблем,ква ви е болката толкова,че не искам да живея като вас? Всъщност постоянно потвърждаваш това което съм казала,тълпата не обича различните и винаги им рязва тиквата.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #306 -: Юли 12, 2012, 00:54:28 am »
 :D...
Жена към мъжа си..
–Писна ми..На мъченица ме превърна..
-Скъпа,не се ядосвай....мъчениците после ги правят светици.

Личността ти не ме вълнува,драга Есес,пиша по темата.Върху която между впрочем,стана ясно,че не можеш да разсъждаваш,а само да постваш цитати,които смяташ,че имат връзка.. Репликирам онова което ти пишеш Есес.Сори,ако не ти изнася,ма няма да престана.Просто щот не съм съгласна,някой да ми размахва теории и идеи(още повече пък такива насаждащи  страх!!!)които самият той не е в състояние да обоснове.

Всъщност постоянно потвърждаваш това което съм казала,тълпата не обича различните и винаги им рязва тиквата.
Горката...почти като..Христос.. :D

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 580
  • Животът е изумително приключение
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #307 -: Юли 12, 2012, 07:49:39 am »
Я дай пак моля те,че нищо не вдянах..
ОК :D, пак : не всичко, което лесно достигаме в тази си инкарнация е нещо, което "не ни принадлежи като лично достижение". Понякога ние носим със себе си умения, придобити в предишни инкарнации, които правят нещата които постигаме в този си живот да изглеждат на другите "лесно постигнати", сякаш подарени ни. А не е така. Тези достижения, макар и в този ни живот да са достигнати без съпротивление, те са си по право наши.
И вторият вариант, когато нещата ни се случват лесно и без грам съпротивление, но по една единствена причина: че сме станали маша и временен фаворит на някой егрегор, който в конкретния момент ни дава енергиен "бонус"...Но егрегорите са "лихвари" и в даден момент ще си вземат обратно инвестираната в нас енергия с лихвите...
Това казвам.
Критерият "лекота на постигането" не е сигурен критерий.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #308 -: Юли 12, 2012, 08:06:45 am »
Aaa...ся по-добре.Разбрах те.Благодаря ;)

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #309 -: Юли 12, 2012, 09:03:17 am »
Я дай пак моля те,че нищо не вдянах..
ОК :D, пак : не всичко, което лесно достигаме в тази си инкарнация е нещо, което "не ни принадлежи като лично достижение". Понякога ние носим със себе си умения, придобити в предишни инкарнации, които правят нещата които постигаме в този си живот да изглеждат на другите "лесно постигнати", сякаш подарени ни. А не е така. Тези достижения, макар и в този ни живот да са достигнати без съпротивление, те са си по право наши.
И вторият вариант, когато нещата ни се случват лесно и без грам съпротивление, но по една единствена причина: че сме станали маша и временен фаворит на някой егрегор, който в конкретния момент ни дава енергиен "бонус"...Но егрегорите са "лихвари" и в даден момент ще си вземат обратно инвестираната в нас енергия с лихвите...
Това казвам.
Критерият "лекота на постигането" не е сигурен критерий.
Всичко това което казваш е плод на нереално знание,тоест убеждение породено от  липса на реално знание (опит)  което си приела за най вероятно.Опита ми показва че това знание е неистинно. Или по друг начин абстракция на ума,без абсолютно никаква основа зад него. А това за което говоря аз е реален опит.Предположения на база колко видове вероятности може да има , не са основа за реално изследване,защото като цяло може много неща да означават лесно постигнатите събития и желания,може да е късмет,може да е пролука в пространството,може да е манипулация на реалността,може да е всичко.Нито имате знанието дали пренасяте или не нещо от минал живот,нито дали сте фаворит на каквото и да е ,че то да реши да ви прави подаръци.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #310 -: Юли 12, 2012, 09:45:14 am »
Но то и твоите думи,са плод на нереално знание и абстракция на ума Есес..Мисля,че МФ2 е права донякъде..Носим в себе си,всичките знания и умения придобити през..животите ни.Може да не помниш,че си била художник в предишна инкарнация,може в този изобщо  да не се докоснеш до изкуството..Но най-вероятно ръката ти с лекота ще държи молива и ще т казват,че си"самороден"талант.. :)....Виж..за егрегорите..Не мисля,че им е мястото в тая тема,щото те не са нещо самоосъзнало се,а просто изкуствено сформиран енергииен резервоар,служещ на определена конкретика.
За какъв "реален" опит говориш,след като човека е само.."мисловен свят"?

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #311 -: Юли 12, 2012, 10:00:03 am »
Не съм казала,че човека е САМО мисловен свят,а че не е отделна реалност. Реалния ми опит във връзка с лекотата на постигане на нещата,се дължи най вече на това,че когато съм имала най силна вяра,тогава са се случвали именно леко и грациозно нещата,без особено усилие от моя страна.Това е опит,а не абстракция на ума.Не може обаче да се твърди ,че талантите който имаме в този ни живот са задължително дължащи се на опит от предишен живот. Просто защото ние може да сме си избрали определени таланти за този с живот, които ще ни помогнат да изиграем играта си.Може да има истина в това твърдение,но е повече предположение отколкото подплатено с опит.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #312 -: Юли 12, 2012, 10:03:37 am »
Лично за себе си съм решила да отсявам доколкото мога тези свой убеждения който не са на база опит и да имам едно на ум,че те не са реални,а абстракции който едва ли ще доведат до реален поглед над живота ми,дори е много по вероятно да ме заблудят и вкарат в илюзия.Някак си много лесно се приемат теории поради липса на опит,който ни звучат правдоподобно,но ако вземем за пример учения,той никога не спира да търси отговори на въпросите който не е доказал с опит.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 210
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #313 -: Юли 12, 2012, 10:11:23 am »
И аз съм на мнение, че носим знанията си от предходни животи.
Носим и личния си опит и изживените положителни или отрицателни чувства (в повечето случаи по-трайно се запечатват отрицателните изживявания).
Тези наши предходни травми ни дават отражение и върху настоящия живот. Когато пренесем страх, негативни емоции от предходни прераждания, това блокира настоящите ни възможности, но пък получаваме шанс да осъзнаем и да преодолеем, и да продължим напред. Ако не успеем се получава нещо като тъпчене на едно място и за това някои възкликват: "Е, що все на мен се случва това!" Щото не си си направил заключенията и все се вкарваш в подобни ситуации...
Реалния ми опит във връзка с лекотата на постигане на нещата,се дължи най вече на това,че когато съм имала най силна вяра,тогава са се случвали именно леко и грациозно нещата,без особено усилие от моя страна.
Вярата изключва страховете и предразсъдъците, както и негативни чувства като завист, ненавист... Тогава действа интуицията, а тя никога не подвежда, тя е с крачка напред пред настоящето... За това ти се случват нещата, защото си усещала как да постъпиш, за да има успех.
Иначе щеше да има най-малкото страх от развоя на събитията.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #314 -: Юли 12, 2012, 10:20:54 am »

Мисля, че има още една гледна точка тук: лесно достигнатото може да бъде два вида: 1/ нещо, което си го можем "от преди"  или 2/ нещо, което ни е дадено на тепсия от някой егрегор /и за което сметката тепърва ще ни бъде поднесена, но ние към този момент сме още в неведение, че ни е такъв случая/.
В първия случай нещото си е истински достигнато, но в предишен момент, а във втория случай нещото е както го казваш ти - не е наше достижение изобщо, а е заем /стръв на кукичката/...
Да, така е. След като вече сме усвоили нещо, то ни изглежда лесно.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27