Автор Тема: ГЕРБ се опитва да унищожи професионалните гимназии  (Прочетена 18129 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Като гледам, как няма място за пешеходци от паркирали и движещи се автомобили, май даже е прекалено евтин бензина.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Като гледам, как няма място за пешеходци от паркирали и движещи се автомобили, май даже е прекалено евтин бензина.

Ами те са паркирали, щото им е скъпо да са в движение.  :D Схванахме иронията.  С бензина е същото като с цигарите - увеличиха акциза и пушачите напук си купуват още повече.
« Последна редакция: Юни 29, 2012, 22:05:19 pm от sidewinder »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Не съм гласувала за ГЕРБ,но за първи път от 22 години,в тая държава,нещо някъде се строи и се променя,в положително отношение според мен!
      Не знам дали си гласувала или не и къде видя тези строежи, но реално само се вдигат цени и съответно падат доходите. Ако имаш предвид качването на заплатите на управляващите - да,  много положително вървят и се променят нещата при тях. Ако си от тази категория - напълно те разбирам да виждаш розови миражи. Пък дай нещо конкретно - ето темата е за закриването на професионалните гимназиите. Закриване , а не откриване.

Неактивен atila777

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Незнам дали това е по тази тема , но държавата е решила образованието да става скъпо.Ама скъпо в буквален смисъл. ЩЕ трябва да платиш  7000$ , за да учиш доктор, а представете си за другите специалности . Нееее....не съм съгласен :negative:
Окупирай Уолстрийт и България!

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Колега, моля посочете конкретно източника защото в противен случай бих възприел информацията, която представяте като грешна и неоснователна!
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Професионалните гимназии и висшите училища бълват само безработни.
Защо тогава да съществуват в този си вид?
Между другото,броят на децата аутисти,дислектици,хиперактивни расте с изключително бързи темпове.Оказва се обаче,че нашата система не знае какво да прави с тях.Няма обучени кадри и  училища за такива деца.Няма дори достатъчно медицински специалисти,които да констатират посочените "болести".
Т.е в системата нещо куца и то сериозно.
В този динамичен свят,нямаме право да бездействаме и да спорим за история.
Или го правиш както трябва и си намираш празна ниша,или следваш статуквото и тъпчеш на едно место.
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
 Тези "болни" и "безработни" за, които пишете смятам, че са в по голямата си част хора с хормонален дисбаланс и емоционални проблеми (всъщност както не малка част от нашето общество), които няма как да са адекватни на динамичната среда във, която живеем и затова са и проблемите с реализацията и т.н.
« Последна редакция: Юни 30, 2012, 11:38:40 am от Mirotvorec »
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Нямат проблем с реализацията,има проблем с приемането им.
Има проблем с откриването и използването на таланта!
Аз лично съм за смяната на системата на обучение,първо,защото е морално остаряла и второ ,защото ако ние сме възпитани в грешка,то и поколението ще греши,ако учители сме ние.
Ето нещо на което никога не се обръща внимание-четенето.
Във всяка друга област,човек се развива цял живот,единствено четенето остава на ниво 9 годишен.Т.е. средно на минута се пада 150-250думи.А са възможни 25000-30000 думи в минута!Факт!
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Незнам дали това е по тази тема , но държавата е решила образованието да става скъпо.Ама скъпо в буквален смисъл. ЩЕ трябва да платиш  7000$ , за да учиш доктор, а представете си за другите специалности .
А по-добре ли е, всеки дето не му се работи, да реши да се запише за лекар? Да додрапа с 400 зора да 2-3 курс, а пък държавата да му плаща обучението.
А ти лично, би ли се съгласил да ходиш, да те лекува лекар, завършил 6 годишното си обучение със 'среден 3' ?

Професионалните гимназии и висшите училища бълват само безработни.
Защо тогава да съществуват в този си вид?
Не гимназиите, социалната среда бълва безработни. Не може майка ти и баща ти да слушат чалга нон стоп и да ти набиват в кратуната колко си тъп, а ти да станеш по-различно.
Разберете, че държавата не е ДЛЪЖНА да ви намира работа, ако вие самите сте некадърни. Мина онова време при комунизма.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Според мен именно на глупавите и неспособни хора държавата трябва да намира съответстваща на статуса им работа!
Останали трябва да са свободни да учат и да избират какво да работят... и да им се дава възможност непрекъснато да се доказват!
За техникумите, аз вече дадох мнение и няма да се отметна!

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Не съм гласувала за ГЕРБ,но за първи път от 22 години,в тая държава,нещо някъде се строи и се променя,в положително отношение според мен!

И, какво по точно се строи?! Магистрали, кръстовища, спортни зали.... Все хубави неща, но като се замисли човек, май не са от първа необходимост! А и повечето проекти са започнати от предните правителства. За мен, а и за всички е по важно да се строят детски градини, да се инвестира в образованието, науката, здравеопазването, а магистралите могат да почакат! Щото след 20 години е хубаво да има магистрали, но и да има кой да кара по тях!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Колега, моля посочете конкретно източника защото в противен случай бих възприел информацията, която представяте като грешна и неоснователна!

Това за мен ли се отнася? Ако да, чух го по програма "Христо Ботев" на БНР. Не всичко може да бъде в интернет, за да дам линк.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Според мен именно на глупавите и неспособни хора държавата трябва да намира съответстваща на статуса им работа!
Е каква работа може да се намери на човек, дето метла да му дадеш, ще я счупи?  Ти на ясно ли си, че има хора, дето лопатата не знаят от кой край да подхванат, а ако им дадеш 2 крави да пастат вечерта ще ти върнат две магарета?
Или както преди 25 години - дай да ги водим на работа, пък те другите ще им изкарват заплатите.
Ама защо аз, с данъците си трябва да спонсорирам лентяите и мързелите? Дето както казах по-горе и метла да им дадеш, ще се подпират цял ден и за 1 ст. работа няма да свършат.
И да те светна, от 1 месец в цялата страна се наемат неграмотни и малограмотни хора точно за такава работа. С пари, отпуснати от социалното министерство. Ако искаш - ще ти снимам как точно работят за 300 лв минимална заплата.
Ама няма да ти хареса.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Тази информация я слагам тук, защото става въпрос пак за училище:
-http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2012/07/12/1864624_gerb_prevrushta_matematicheskite_gimnazii_v_obiknoveni/.
Вече става система.
    На ГЕРБ мислещи хора не им трябват. Математиката е "опасна" защото учи как да се мисли.
« Последна редакция: Юли 13, 2012, 16:40:17 pm от Mirotvorec »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Ти тия "статуси" явно от Фейсбук ги пействаш  :lol: може спокойно да пишеш в скоби "Пешо, който ми е бил съученик до осми клас".

Прочети внимателно статийката, а не само заглавието и тогава, ако искаш пак напиши коментарче анти-ГЕРБ, но по-смислено!

Не се закрива учебното заведение/я като институция за ОБРАЗОВАНЕ, а тясната специализираност, предвид необходимостта да не се набляга само и единствено на математиката и да не могат едно мотивационно писмо да напишат грамотно като завършат.
Нали тези, а и повечето незавършили математически гимназии, не сме задължително и по-подразбиране НЕМИСЛЕЩИ или тъпи, че не сме успели да влезем в такива елитни учебни заведения? Просто математиката не ми харесва и ми е скучна ... това не ме прави по-долна категория мислене или човек.

А за ГЕРБ скоро четох, че Бойко Борисов бил много недоволен и се "скарал" на младежите в партията, че не отговаряли сериозно и не защитавали достатъчно интересите на "партията". Виновни са и според мен, по-активни трябва да са, че с журналистите които си имаме не е нужно някой да е лош или тъп, достатъчно е да е на прицел, а то има кой да го "направи" и майка му да не го познае.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27