Автор Тема: ГЕРБ се опитва да унищожи професионалните гимназии  (Прочетена 18126 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Замислих се в коя ли тема ще е редно да споделя какво чух сутринта от експерти по радиото и реших, че ще е най-добре да отворя нова. Става въпрос за прокарване на закон за ликвидация на професионалните гимназии (техникумите). Този закон се опитва ГЕРБ да го прокара една години преди края на мандата си и бързат като невидели. Защо? Защото след ликвидацията им ще падне голямата лапачка и разграбване на сграден фонд, лабораторна техника, работилници... Нещо ужасно ще се случи! Това ще удари по косвен или пряк път икономиката, колкото и накуцваща да е в момента. Ще има още съкращение и още безработица. Ако тази партия фалшифицира още един мандат и България ще бъде разграбена до дупка.

Само един пример: Една Чехия има 10% висшисти и 60% среднисти. Да, ама икономиката им е на висоти пред нашата. За сравнение само, ние имаме малко над 20% висшисти. Среднисти не знам колко имаме. А в икономическо отношение сме в на кучето г..а.

Основния двигател за БВП и производство това е средното професионално образование. Тия ГЕРБ искат буквално да превърнат българските студенти и ученици в работна ръка и слугинаж на запада.


Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Сайде, то да са само тези гимназии, с мед да ги нахраниш герберите. Но идеята им сигурно е тази - пореден удар срещу народа. Същото се цели и със сградния фонд, който ще опразнят преместените в провинцията агенции и министерства.  Нямат наяждане от герб. :negative:

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Истината е, че техникумите изкарват работната ръка, а в България техникумите са едно долно училище в което учат слабите ученици. Тъжно! Аз съм завършил техникум и не съжалявам за това! Там се научих на занаята... но за съжаление повечето бяха там защото нямаха успех за гимназия. На държавния си изпит за перва квалификационна степен изкарах най-висока оценка в училището 4,70 ???????? най-виска. Аз не бях прочел и ред за този изпит... просто се явих(дори не беше задължителен). Сметнете какво е нивото. А една икономика каквато би трябвало да е наща би трябвало да се гради от техникумите! Гиманзиите (особено езиковите) са хит от поне 15 години... училища за емигранти! Това е целта и колкото и невероятно да ми се струваше когато чух за пръв път за плана Ран-Ът, все повече започвам да вярвам, че отй съществува и се спазва от всички правителства... бавно и мъчително, разбирасе (все пак сме си България и дори лошото не идва по график)!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Когато слушах съответното предаване един от гостуващите в ефир пред цялата аудитория каза, че без изключение всички правителства следват вече 23 години план, който се режисира.

При производителността на труд сега на българина заплатите ни би трябвало, ако искаме да са адекватни да са поне два пъти по-високи. А те какви са? Изкуствено занижени.

Това да кажеш в ефир подобно нещо си е вече напредък.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Oт  89 г. година насам унищожиха цялото "образование " в България.

Спомням си думите на един мой професор на времето, който непрекъснато ни повтаряше, че образованието в България създава "дженералисти ', но не и "специалисти", което ще рече, дървени философи, които всичко знаят, но нищо не могат.

Това е и положението с гимназиите в България, същото е  и с университетите.

 Бълват ВИСШИ ИКОНОМИЧЕСКИ ПАРАЗИТИ..  След, което ги  "ваксинират" в някоя Банка или държавна институция...  ;)

Ако не искат да се " имунизират" в системата ще трябва да "емигрират"...

A може ли някой да ми каже, защо преди няколко години преименуваха техникумите  в  професионални  гимназии....?   .... :D
« Последна редакция: Юни 08, 2012, 22:25:31 pm от Z-931 »

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Образованието наистина доста ни куца. И това много хора са ми го казвали. Брат ми с бг дипломата си нищичко не можа да направи. Отиде в Англия, учи една година и си намери работа по специалността. Е това беше преди време, а сега как седят нещата незнам. Но той смята, че разликата м/у образуванието тук и там е от тук до луната.

Неактивен forcomnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 113
Наред с това което казва tectonics, професионалните ни гимназии и техникуми едно време (сега не знам) вадеха и добри кадри. Имам примери и от моята работа където имам колежки с икономически техникум и струват много повече като практически знания от всички висшисти икономисти които са минали през нас на място гл. счетоводител. Същото е и с техническите специалности висшистите излизат по-скоро някакви теоретици които поставени в реални условия да решат някоя задача просто си загиват.

Мисля, че много обезценихме образованието си. С този мерак всички да са учени до къде другаде можем да стигнем.

Неактивен Materius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Поздрави за темата, защото темата за образованието е много важна, лично за мен, защото от много години наблюдавам как образованието в България е толкова деградирало, че няма накъде вече, а липсата на образование е пагобно за всяка една държава... Но нещата ще стават още по-зле, когато дойде новата вълна от учители, които ще заменят сегашните лелки и чичковци, които бачкат по 20-30 години за заплати в порядъка от 240-400 лева. Въпросът ми е, какво ще стане когато дойде новата вълна учители, след около 5-10 години, каква според вас ще бъде промяната, или пък това няма да даде никакъв ефект защото системата е изкривена от основите и каквото и да се прави нагоре няма смисъл ?

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Въпросът ми е, какво ще стане когато дойде новата вълна учители, след около 5-10 години, каква според вас ще бъде промяната, или пък това няма да даде никакъв ефект защото системата е изкривена от основите и каквото и да се прави нагоре няма смисъл ?
Отговора е един. Някой ще роптаят, но и тях ще достигне. Диктатура и заличаване на Българщината! Искрено се надявам това лято да е последно за герберистите и всичките им чалгомански поддръжници! 

Неактивен Materius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Мисля че това което си казал е ясно! А дали ще е ГЕРБ или МЕРБ едва ли има значение, чалга маняците още дълго време ще са тук, докато не се върне живота по селата и малките градчета, защото там чалгата е единственото нещо, което носи все пак някакъв ритъм. Но въпросът ми е какви ще бъдат новите учители, които ще са набор 70-85 г. ? Дали те ще донесат някаква промяна и положителна или негативна ще е тя ?
П.С.
Питам това, защото за мен имам отговор, но искам да видя дали някой друг мисли по подобен начин...

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Защото след ликвидацията им ще падне голямата лапачка и разграбване на сграден фонд, лабораторна техника, работилници... Нещо ужасно ще се случи! Това ще удари по косвен или пряк път икономиката, колкото и накуцваща да е в момента.

Като знам с каква техника и налични средства разполагат от 80сте години , не ше да е затова а и сграден фонд ... смешно, виж ако кажеш за земя , бих ти повярвал макар че пак не се знае ;).

Но въпросът ми е какви ще бъдат новите учители, които ще са набор 70-85 г. ? Дали те ще донесат някаква промяна и положителна или негативна ще е тя ?
П.С.
Питам това, защото за мен имам отговор, но искам да видя дали някой друг мисли по подобен начин...

Ами ето набор 83   http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%8A%D1%80_%D0%A1%D1%82%D0%BE%D1%8F%D0%BD%D0%BE%D0%B2_(%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA)    , и си прави изводите ......
« Последна редакция: Юни 16, 2012, 19:24:08 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Моят син не харесва света ,в който се налага да живее.
Казва,че всички са злобни,жестоки,новините започват с убийства,грабежи,катаклизми,дългове и бедност.
Предполагам,не само моят син не харесва този свят.Не го харесват всичките наши деца.
Те се бунтуват,пият,пушат,не учат.
Странното е обаче,че и ние-"умните" строители на този свят,също не го харесваме?!?!
Парадокс-ние,вишистите,от старата школа,ние данъкоплатците,ние родителите,ние "умните" избиратели,не само че ежедневно плюем срещу властта,която сами сме си избрали,но и не харесваме света,който сами сме построили?!?!
Но тук идва и най-нелогичното,опитваме се да вкараме децата си в нашия свят,който всъщност никой не харесва,а ако откажат,ги обявяваме за глупци!?
Питам се,защо "умници",като нас,градят нещо,което никой не харесва?
И имаме ли право да насилваме децата си да вървят по нашите стъпки?
Ако умните,творят нещо,което смятаме за глупаво,то дали глупавите,няма да съградят нещо съвършено?
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
gabriella33, за глупавите не знам, но крадливите от БКП-ГЕРБ гарантирано няма да съградят нещо съвършено! И ДА СЪГРАДЯТ, ЩЕ Е ЗА ТЯХ И ТЕХНИТЕ ДЕЦА. Те си го и правят, докато малка част от народа е наивна и им вярва на лъжите.
           Между другото аз не съм ги избирал, не съм гласувал за тях и не ме слагай в числото на тези, които са ги избрали, защото ми бяха ясни още в началото. Сегашните и предишните. :hi:

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Не съм гласувала за ГЕРБ,но за първи път от 22 години,в тая държава,нещо някъде се строи и се променя,в положително отношение според мен!
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Не съм гласувала за ГЕРБ,но за първи път от 22 години,в тая държава,нещо някъде се строи и се променя,в положително отношение според мен!

А знаеш ли, че май не се строи за нас, а за империалистите, които ще дойдат по тези пътища. Какво като се строят пътища, по които няма да карат повечето хора, защото бензина е прекалено скъп.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27