Автор Тема: За кучетата и ние  (Прочетена 55065 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: За кучетата и ние
« Отговор #105 -: Септември 28, 2012, 00:49:58 am »
Е така е, но не забравяй, че е невъзможно всички да мислят като теб, мен или някой друг. Лично аз не съм съгласна всички кучета да са в приюти. По скоро съм за евтаназия. Разбира се има хуманни методи, а не както в Украйна ли в Чехия ли беше изгаряха кучетата и ги тровиха. Показаха се колко са малоумни и зли.
 Кой ще подържа тези приюти? Кой ще храни кучетата? Откъде пари? И колко ще трябват за толкоз много кучета и то не само в София. То напълно възможно да се направи, но пак ще се намери начин някой който да отклонява тез пари и да си ги прибира в джоба. За чипирането няма лошо и за регистрирането. То и сега е така. Но следи ли някой спазено ли е това?Не. И затова всеки си прави каквото иска. Но ако имат желание винаги може да назначат хора, които да отговарят за тези неща. Ето в Америка си имат зоополиция.
Как пък веднъж не тръгнаха примерно да глобяват хората чийто домашни животни серат по улиците. Смятам, че ако тръгнат на проверки за тези неща ела да видиш как всички ще събират и лайна, чип ще слагат и ще си ги водят на каишка. Тогава смятам, че това безхаберие ще изчезне и ще се появи страх от глобата. Ще почнат да спазват закона искат или не. И в крайна сметка някой ден ще осъзнаят, че все пак има закони които си заслужават да се спазват. Но тия работи са трудни за изпълнение, защото и ти каза съзнанието определя битието. Тук няма свобода, а слободия.
Иначе как пък един от тия защитници на улични животни дето познавам лично не седна да осинови и отгледа едно дете. И в това има смисъл ми се струва и то по-голям.

Неактивен Roemy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: За кучетата и ние
« Отговор #106 -: Септември 28, 2012, 20:02:31 pm »
Ето , че отново достигнахме по пътя на логиката , че от неуредените човешки закони , трябва да страдат невинни души.  :negative:

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: За кучетата и ние
« Отговор #107 -: Септември 28, 2012, 21:03:19 pm »
E то малко след отварянето на темата стигнахме до този извод. За съжаление в повечето нормални държави нямат такъв проблем.

Неактивен Puzzle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re: За кучетата и ние
« Отговор #108 -: Октомври 08, 2012, 04:58:14 am »
Е така е, но не забравяй, че е невъзможно всички да мислят като теб, мен или някой друг. Лично аз не съм съгласна всички кучета да са в приюти. По скоро съм за евтаназия. Разбира се има хуманни методи, а не както в Украйна ли в Чехия ли беше изгаряха кучетата и ги тровиха. Показаха се колко са малоумни и зли.
 Кой ще подържа тези приюти? Кой ще храни кучетата? Откъде пари? И колко ще трябват за толкоз много кучета и то не само в София. То напълно възможно да се направи, но пак ще се намери начин някой който да отклонява тез пари и да си ги прибира в джоба. За чипирането няма лошо и за регистрирането. То и сега е така. Но следи ли някой спазено ли е това?Не. И затова всеки си прави каквото иска. Но ако имат желание винаги може да назначат хора, които да отговарят за тези неща. Ето в Америка си имат зоополиция.
Как пък веднъж не тръгнаха примерно да глобяват хората чийто домашни животни серат по улиците. Смятам, че ако тръгнат на проверки за тези неща ела да видиш как всички ще събират и лайна, чип ще слагат и ще си ги водят на каишка. Тогава смятам, че това безхаберие ще изчезне и ще се появи страх от глобата. Ще почнат да спазват закона искат или не. И в крайна сметка някой ден ще осъзнаят, че все пак има закони които си заслужават да се спазват. Но тия работи са трудни за изпълнение, защото и ти каза съзнанието определя битието. Тук няма свобода, а слободия.
Иначе как пък един от тия защитници на улични животни дето познавам лично не седна да осинови и отгледа едно дете. И в това има смисъл ми се струва и то по-голям.

Да, за евтаназия си. По-скоро.

Че дори и пред Вазов не си в състояние да замълчиш.


Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: За кучетата и ние
« Отговор #109 -: Октомври 08, 2012, 11:16:32 am »
И къде е посочено каква трябва да е продължителността на мълчанието драги?

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: За кучетата и ние
« Отговор #110 -: Октомври 08, 2012, 11:36:20 am »
kalan, много защитници на кучета, пък никой не си прибере една глутница у тях да й се радва. Чак Вазов извадиха от историята, а не разбират какво иска да каже той с това стихотворение.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: За кучетата и ние
« Отговор #111 -: Октомври 08, 2012, 11:46:57 am »
Ами Божинка те толкова и са защитници. Само на думи. Ще ги призная след като както ти каза приберат и отгледат по 10-на кучета и 10-котки. Те защитниците са по-безотговорни. Изкарват ги от приютите и уж казват, че ги осиновяват ама ги пускат на улиците. Егати и осиновяването. То е като да осиновиш дете да го метнеш на улицата.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: За кучетата и ние
« Отговор #112 -: Октомври 08, 2012, 12:04:49 pm »
Абе кви защитници,кви 5 лв?!?ЛИцемери!Мноо по-хуманно е да се евтаназира едно животно,отколкото да го скопиш,изрежеш  му ухото,и айде на улицата...Глад,мизерия,изяждане от себеподобни..+,че стават лесна плячка на секви ненормалници(като случая с Мима).
Цялата работа е кинти,кинти и пак кинти.Има кучета/проблем,има и наливане на кинти по разните му програми.Няма кучета/проблем,нЕма кинти..Елементарно е.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: За кучетата и ние
« Отговор #113 -: Октомври 08, 2012, 12:07:39 pm »
Пък и "защитниците" на кучетата като цяло мнго кръвожадни ми се струват нещо. Имам чувството, че масово част от тях биха убили човек заради куче. Поне ако съдим по приказките им.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: За кучетата и ние
« Отговор #114 -: Октомври 08, 2012, 12:09:05 pm »
Здравейте.
Защитници ли?Трънки.Какво прави едно куче в апартамент,чи и имало и бездомни кучета?Смях.Там ли му  е естественната среда на живот?М?
Отговорност трябва да се търси,взел си куче гледай го.
Живи и здрави.
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: За кучетата и ние
« Отговор #115 -: Октомври 08, 2012, 16:47:47 pm »

 Ще ги призная след като както ти каза приберат и отгледат по 10-на кучета и 10-котки.


Аз пък ще призная теб, ако това бъде твой съсед и ти издържиш на тормоза-бълхи из целият вход, воня, вой и т.н. :D

И това не е решение, което предлагаш, нали?! :)

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: За кучетата и ние
« Отговор #116 -: Октомври 08, 2012, 16:58:38 pm »

Какво прави едно куче в апартамент,...


Мъчи се, какво да прави!?
===========
===========

Иван: Какво правиш?
Драган: Какво да правя, разхождам кучето!
Иван: Не бе, идиот, то разхожда теб...!!! :D  :D  :D

--------
Нормалната среда за живот на тези животни не е в градовете...
« Последна редакция: Октомври 08, 2012, 17:08:33 pm от Гален »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: За кучетата и ние
« Отговор #117 -: Октомври 08, 2012, 19:07:02 pm »
     Питам,  защо  само  кучетата  и  коткете  да  имат  правото  на  съществуване?  Например  къртицата  в  градината,  бълхите  в  леглото,  хлебарките  в  шкафовете,  змиите  и  смоковете,  а  мишките  и  пълховете,  тях  ги  избиваме  защо,   като  мерим  аршена  трябва  да  е  един  нали?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: За кучетата и ние
« Отговор #118 -: Октомври 08, 2012, 19:37:25 pm »
Здравей mitko
 :D
Направо си те представям.Бълхите които са разбрали. че ще ги мериш с един аршин,са гушнат при  тебе.
Чудя се само, за колко време ще си развалиш походката.
 :lol:
А иначе сериозно, правилото е да не си пречим.А ако си пречим накой някого наритва, и мир.
Живи и здрави. :hi:

Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: За кучетата и ние
« Отговор #119 -: Октомври 08, 2012, 21:01:27 pm »
Специално хлебарките трябва да живеят в гората, а не в шкафовете, така че да се махат.
Soli Deo Gloria!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27