Автор Тема: Целта на илюминатите  (Прочетена 58645 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #90 -: Октомври 03, 2012, 20:15:49 pm »
А кои са те?
Богоизбраните (както се зоват) се наброяват на 13 милиона, и това е около 0.2% от населението на Земята. Но на всички ще ни се завие свят ако знаехме колко много от тях упражняват контрол във всички сфери на обществото.
На първо място това са финансите и медиите, но те са и навсякъде другаде. Когато прибавим и всички тези гои които биват използвани, ще получим един сбор равностоен на почти всички позиции с власт където и да било, в каквото и да било.
Цитат
Питам Ви как? Вие не можете да стигнете до хората. Ние контролираме всичко, така че никой, никой не може да стигне до хората, ако не мине преди това през нашия медиен контрол. (Кой притежава и контролира медиите през 20-ти век? - председател на АВС е Леонард Голденсон, президент на CBS - Джеймс Розенфилд, председател на RSC - Давид Сарноф, главен изпълнителен директор на NBC - Фред Сивмърман, президент на PBS - Лорънс Гросман, председател на Time - Артур Хейскел, редактор на US News and World Report - Марвин Стоун, главен изпълнителен директор на Dow Jones - Уорън Филипс, редактор на Newsweek - Лестър Бърнстейн, президент на TV Guide - Уолтър Аненберг, президент на New York Times - фамилията Сулцбергер, продуцент на телевизионни програми- Норман Лиър - тези и още много други са евреи!
Истината е някъде тук, и навътре може да стане, още по-страшно.
Що е то илюминати ? - озарени от светлината, съответно кой може да е техният бог - Носещият светлина.
Юдаизма се присмива на християнският Бог, който е Исус, а не някои друг. Юдейският бог действа като юдеин. Ревнив, отмъстителен.  Самите юдеи не признават нищо освен изгодата и себе си. Дори си имат ритуал, който за година напред ги освобожадва от всяка една клетва по тяхно усмотрение. Книгите им са пълни със ритуали.
Дори и да е повърхностно, все пак сме чели извадки от техните свещени книги и там добре е посочено, всичко що се прави на някой неевреин е позволено, независимо дали нарушава Десетте Заповеди.
Въпроса е кой е всъщност този техен бог.
По делата, ще ги познаете е казал Исус, и това не знам да е написано във Старият Завет. А делата и фактите които съпътстват елита са юдейски. И дали този Бог, на който те са избраници не е точно носещият светлина?
А исляма е оръжие в юдейски ръце, насочено срещу християните и това наистина може да се потвърди, поне донякъде. А както е известно от Библията арабите и евреите са братовчеди.

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #91 -: Октомври 03, 2012, 20:49:18 pm »
Поправи ме, ако греша, но юдеите вярват в Йехова (Йохаве, Яхве, ), който дава петокнижието на Моисей и като цяло за Него иде реч в Стария Завет. Христос от своя страна е син на "Отца", който е ...да..именно..въпросния Йехова. Ние от своя страна като християни, вярвайки в Христос нарушаваме една от основните заповеди, към които се стремят праведните, а именно "да нямаш други богове, освен Мене" и може би донякъде тази: " Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата под земята". Христос (както и много други) е бил пророк, лечител и така нататък. Не съм прочел цялата Библия все още, но мисля, че всичко, което е правил и на което е учил Христос е било в името на Отца, който е Йехова. Това, че някои хора са решили да го превърнат в БОГ и в последствие от това да произлезе огромна религия е съвсем различен въпрос. Не ме разбирай погрешно. Суеверен съм, християнин съм, но не мога да си кривя душата, че има доста "гнилуч" в цялата история с религиите и тяхното взаимно обвързване. Йехова е Бог на Юдеите, Христос е пророк и син на Отца (Йехова), Христос присъства и в Корана...кой, какво, защо... Пиша това, за да покажа, че ние също не сме много наясно със взаимовръзката между пророците, Боговете и всичките му религии. Колкото до ритуалите, в Стария завет бъка от такива. Както и да е. На въпроса ти "Кой е всъщност този техен Бог" излиза (според моето разбиране), че техния Бог е нашия Бог и самата Библия го показва достатъчно ясно.Старият Завет е написан за Йехова, Новия Завет за Христос.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #92 -: Октомври 03, 2012, 21:19:00 pm »
Как, ще коментираш факта, че в Новият Завет, никъде Бог не е споменат по име?
И ми покажи къде в Старият е казано "по делата, ще ги познаете"?
При всичкото това говорене и писане, особено в нашата епоха, по какво наистина можем да ги познаем, ако не по делата.
Ама то е съмнително, че човек може да се смята за християнин, ако почита Старият Завет. Каква особена връзка има между него и Новият, освен, че идването на Месия-та е пророкувано там?
Патриарха там е Моше, Исус идва и колко пъти действа против законите му, според Новият?
А въобще откъде идва особено Старият Завет? Например превода на 70-те, кои са 70-те? 72-ма евреи, от които отпаднали 2-ма. И всеки от тези 70-те превели по един и същ начин Завета, което е само по себе си странно, защото тоя Стар Завет е на базата на юдаизма, и включва няколко тяхни книги, и отгоре на това, записаното в тях има разминавания със Старият Завет. Но въпреки това 70 човека превели по един и същ начин, дума по-дума текстове от различни юдейски книги, направо е безмислено. За това някога замислял ли си се.
Малко е странно, че няколко пророчества, и няколко връзки в цитати между двата завета, кара християните да приемат и двата, а има толкова много противоположни по смисъл действия.
п.с. Изглежда сякаш юдеите действат по-логично, защото ми се струва, че по-добре разбират несъвместимостта между двата Завета.
« Последна редакция: Октомври 03, 2012, 21:29:27 pm от Ashaman »

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #93 -: Октомври 03, 2012, 22:02:03 pm »
До Новия Завет не съм стигнал все още. Бих могъл да изкажа мнение след като го прочета и никъде не съм писал, че в Стария Завет е казано: "по делата ще ги познаете". Връзката между Стария и Новия е, че са събрани в една 1550стр. книга наречена Библия, която се разпространява по всички християнски църкви. Че има много "ъпгрейди" при преписванията съм на 1000% убеден, но това не се отнася само до Стария Завет. Същото можем да кажем и за Християнството.  От Уикито: "Повечето библейски изследователи и историци са единодушни, че Иисус е еврейски учител от Галилея, считан за лечител" и все пак ние го приемаме за Бог...замислял ли си се...?

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #94 -: Октомври 03, 2012, 22:15:24 pm »
До Новия Завет не съм стигнал все още. Бих могъл да изкажа мнение след като го прочета и никъде не съм писал, че в Стария Завет е казано: "по делата ще ги познаете". Връзката между Стария и Новия е, че са събрани в една 1550стр. книга наречена Библия, която се разпространява по всички християнски църкви. Че има много "ъпгрейди" при преписванията съм на 1000% убеден, но това не се отнася само до Стария Завет. Същото можем да кажем и за Християнството.  От Уикито: "Повечето библейски изследователи и историци са единодушни, че Иисус е еврейски учител от Галилея, считан за лечител" и все пак ние го приемаме за Бог...замислял ли си се...?
До Новия Завет не съм стигнал все още. Бих могъл да изкажа мнение след като го прочета и никъде не съм писал, че в Стария Завет е казано: "по делата ще ги познаете". Връзката между Стария и Новия е, че са събрани в една 1550стр. книга наречена Библия, която се разпространява по всички християнски църкви. Че има много "ъпгрейди" при преписванията съм на 1000% убеден, но това не се отнася само до Стария Завет. Същото можем да кажем и за Християнството.  От Уикито: "Повечето библейски изследователи и историци са единодушни, че Иисус е еврейски учител от Галилея, считан за лечител" и все пак ние го приемаме за Бог...замислял ли си се...?
Разбирам, но в такъв случай не можеш да твърдиш, че си християнин. И пак според подобни учени и изследователи, точно за СЗ може да се твърди, че включва други записани предания, които те пак са ни предоставили. Части от Битие, например. Други изледователи виждат в библейските патриарси различни исторически фигури, които не са непременно владение на евреите. Ако на това се опираш.

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #95 -: Октомври 03, 2012, 22:42:28 pm »
Твърдя, че съм християнин, защото съм такъв по документи, защото съм покръстен, защото празнувам Рождество Христово, Великден, защото вярвам, че е съществувал Исус Христос, както и вярвам в неговите лечителски способности и така нататък. Разликата е, че аз не го приемам за Бог, както теб ("Юдаизма се присмива на християнският Бог, който е Исус"). Също така смятам, че има разлика между това да вярваш в Христос и да следваш Църковната пропаганда (разбирай, че съм християнин, но далеч не следвам църковните вярвания). Инквизицията, кръстоносните походи и другите църковни "рожби" (барабар с Папата) далеч не се вписват в заповедите като: "Не убивай" и така нататък. "Повдигни камъка и ще Ме намериш, разцепи дървото и Там ще Ме откриеш"; "Царството Божие е във Вас" някак си не се връзват с всичките тия църкви, свещи и изповядвания на грехове в църквите. Пак казвам - не се опитвам да защитя или "съдя" религия или месия. Не ходя по секти, не пропагандирам и не вярвам в нови религии и така нататък. За добро или лошо имам различно, мое си виждане относно религиите.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #96 -: Октомври 04, 2012, 02:38:32 am »
Така е. Вяра и религия са две различни неща. Религиите са измислени с манипулативна цел а вярата е съвсем друго нещо.  Колкото за името на Бог-Отец в Новия Завет всеки сам трябва да открие кой е и дали има или няма общо със оня зловещ див яхве. Според мен е Тангра,  в края на краищата някъде в Ригведа,  мисля,  пишеше,  че Бог има безброй имена и лица,  но си е все един. Църкви ритуали и въобще всичките тия религии служат на сили които не са небесни а по-скоро мракобесни.

Неактивен Kiko1313

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 55
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #97 -: Октомври 04, 2012, 13:21:32 pm »
Здравейте,
виждам, че сериозно сте се заели с темата за Христос, илюминати и сие ... аз списвам един скромен блог, където преди няколко месеца писах ( в мой стил, без да ангажирам и пледирам за професионализъм) впечатления за една книга, която е писана от масони за масони - казва се Вторият Месия ... моля да погледнете материала, който е в 5 части ... има интересно масонско виждане по доста въпроси ...

http://elblogdekiril.wordpress.com/2012/02/26/%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%8F/

Виното е силно, кралят е по-силен, жените са още по-силни. Истината обаче, ще ги победи всичките.

Неактивен TheTruth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #98 -: Декември 27, 2014, 21:47:33 pm »
Защо първо не разделите митовете и дезинформацията за Илюминати от реалната им същност и корени. Очевидно обсъждате банкерите и хората с власт без да се замисляте, че използвате име за тях, което се насажда от самите медии т.е. е отвличане на вниманието от самите управляващи и дезинформация относно други организации.  :)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Целта на илюминатите
« Отговор #99 -: Януари 06, 2015, 21:12:37 pm »
Гледайте филма "Perfect creature"..

п.п.Така и не разбрах от тази тема,каква е целта на илюминатите? 8)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27