Автор Тема: КОСМОС  (Прочетена 30439 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
КОСМОС
« -: Септември 20, 2005, 16:28:37 pm »
Отварям тази тема по идея на targy.

Интересува се човека от черни дупки, галактики и тн. Можем много да пишем за тези неща:)))

Нека си поговорим за черните дупки, приятелю:)))

Какво са те? Те са бивши звезди, претърпели звезден катаклизъм и станали черни дупки. Всяка звезда си има жизнен цикъл като всичко в тази природа:) Раждат се, живеят, умират. И както човека не умира наистина, така и те:) Ражда се звездата, живее и в един момент настъпва критичен момент и тя избухва или изгасва. Ако избухне става "свръхнова" и нещо грандиозно:) Има снимки на Хъбъл, вижте ги на www.hubbleheritage.com . След като се пръсне, това което остава в средата има много малък диаметър и започва да се веърти много бързо ( като кънкорка, като си свие ръцете) , и така и се увеличава гравитационното поле. Постепенно започва да смуче праха около нея и така след време става много тежка и изкривява простраснство-времето. Има теория, че има и бели дупки, демек ..след като черната дупка пробие пространството започва да мята вещество в друга вселена, т.е тя там е бяла дупка. Има вече обекти, за които се смята че са точно такива - ей така от нищото излиза материя.

Може много да се пише. Ти си на ход, ако имаш въпроси - аз съм насреща :)))

Оберон от Амбър

tarikkat

  • Гост
Re: КОСМОС
« Отговор #1 -: Септември 22, 2005, 21:22:53 pm »
А дали наистина са претърпели катаклизъм  ???
Или в действителност са нещо което учените не могат да определят ;D

Oberon

  • Гост
Re: КОСМОС
« Отговор #2 -: Октомври 06, 2005, 18:19:35 pm »
тариккат:)))

Няма друг вариант просто. Има си сериозна научна теория за това, а не предполагаеми идеи:)

Целия живот на една звезда може да се обясни научно и логически...
Смъртта и обаче, и това което става след това...малко тъмна Индия:)
Но идеята за черните дупки и мостовете Айнщайн - Розен е най-сериозна според мен.

Мостът "Айнщайн - Розен", накратко казано, е път м/у 2 точки в космоса. Обаче не в нормалното пространство, а в субпространството, може би 4-то измерение. Смята се, че ако се намери начин да се се проникне в черна дупка без да се гътнеш хаха, тя ще те изведе в друга вселена ( ако си късметлия , тази нова вселена няма да е от антиматерия:))))

Оберон<a href="http://" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://</a>

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: КОСМОС
« Отговор #3 -: Октомври 07, 2005, 10:56:02 am »
Отварям тази тема по идея на targy.

Интересува се човека от черни дупки, галактики и тн. Можем много да пишем за тези неща:)))

Нека си поговорим за черните дупки, приятелю:)))

Какво са те? Те са бивши звезди, претърпели звезден катаклизъм и станали черни дупки. Всяка звезда си има жизнен цикъл като всичко в тази природа:) Раждат се, живеят, умират. И както човека не умира наистина, така и те:) Ражда се звездата, живее и в един момент настъпва критичен момент и тя избухва или изгасва. Ако избухне става "свръхнова" и нещо грандиозно:) Има снимки на Хъбъл, вижте ги на www.hubbleheritage.com . След като се пръсне, това което остава в средата има много малък диаметър и започва да се веърти много бързо ( като кънкорка, като си свие ръцете) , и така и се увеличава гравитационното поле. Постепенно започва да смуче праха около нея и така след време става много тежка и изкривява простраснство-времето. Има теория, че има и бели дупки, демек ..след като черната дупка пробие пространството започва да мята вещество в друга вселена, т.е тя там е бяла дупка. Има вече обекти, за които се смята че са точно такива - ей така от нищото излиза материя.

Може много да се пише. Ти си на ход, ако имаш въпроси - аз съм насреща :)))

Оберон от Амбър

Начи ако правилно съм разбрал, един мост се състои от комплект черна и бяла дупка хехе. Та се чудя ако минеш през въпросното чудо (екипиран подходящо предполагам), дали ще идеш в друга вселена или просто на друго място в нашата. И някакси не ми харесва като казват, че (в случай че е вярно второто), ще те запокити на съвсем случайно място в галактиката (или пък в друга). Случайни неща не може да има, всичко би трябвало да се подчинява на някакви закони и да може да се изчисли с математика ех.

Eon

  • Гост
Re: КОСМОС
« Отговор #4 -: Октомври 07, 2005, 11:18:31 am »
физика и математика му е майката....

смяташ смяташ... (ама в случая смятането няма да стане с ЕЛКА, или някой друг package на MS Excell)
 ;D


Атила

  • Гост
Re: КОСМОС
« Отговор #5 -: Октомври 07, 2005, 16:56:46 pm »
физика и математика му е майката....
оооо да, то математически и пътуване във времето е възможно само дето необходимата енергия за това може да бъде генерирана само от черна дупка. Или с 2 думи на хартия може да се пътува във времето.

Има обаче друг момент - симулация или виртуализация. Математика отдавна я има на лице което означава, че може да се напише софтуер който да симулира и/или виртуализира примерно преход във времето или скок в друга галактика. За съжаление обаче днешните ресурси не могат да обработят такова огромно количество данни за толкова малко време. Дори да се вържат всички компютри на света в клъстър пак е невъзможно.

Според мене с намредъка на технологийте може да има в бъдещето симулации или биртуализация на подобни неща. Ние обаче надали ще доживеем този момент

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: КОСМОС
« Отговор #6 -: Октомври 08, 2005, 17:38:31 pm »
Ми вие за експеримента "Филаделфия" да сте чували? Монтоук?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: КОСМОС
« Отговор #7 -: Октомври 08, 2005, 17:44:01 pm »
Правете си сметка още при Филаделфиския експеримент са постигнали някакви резултати така че нищо не пречи за толкова много време да са отстранили проблемите. Освен тва ся четах на таз Логинова книгата за Акаша  и незнам отде и ги пращат тез послания ама 90% от нещата не се връзват изобщо включително твърдението че пътуване във времето е абсолютно невъзможо! Голяма манипулация е таз книга.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: КОСМОС
« Отговор #8 -: Октомври 08, 2005, 18:06:11 pm »
Хахахаха - Ейлиън и аз си я взех! Не съм я чел, но и други ми казаха, че била супер зле!!! Явно наистина е така! >:(

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: КОСМОС
« Отговор #9 -: Октомври 08, 2005, 18:36:59 pm »
Мен най- много ме изнерви вискоморния тон с който "съществото от Акаша" говореше за хората сякаш са някакви нищожества и постоянно отклонява въпроси и иска да се перифразират. Дочетах я само за да видя какви други изцепки ще пише  :P

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: КОСМОС
« Отговор #10 -: Октомври 08, 2005, 18:41:00 pm »
Сигурно контактува с няква змийка, а?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: КОСМОС
« Отговор #11 -: Октомври 08, 2005, 18:52:50 pm »
Слушай тва е култово:
Пожарът на библиотеката (става въпрос за Александрийската библиотека) е нещо като вид дарение за човека Защото ако тази информация беше съхранена , тогава вие щехте да получите всичко наготово и до сега навярно щяхте да сте се самоунищожили!Бързо готовото и лесно знание попада в лошите и впрягайки го в лоша мисъл може да направи голяма поразия. Значи човекът тогава не е бил узрял за мъдростта , която е съхранена в тези писмена. Затуй те са унищожени.


Абе тез кат са ги горили май са запазили някой друго копие за по- избраните "човеци" и за тва ся сме на тва деридже - голяма услуга са ни напрайли няма що !
« Последна редакция: Октомври 08, 2005, 19:12:38 pm от Alien »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: КОСМОС
« Отговор #12 -: Октомври 08, 2005, 19:02:09 pm »
:P

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: КОСМОС
« Отговор #13 -: Октомври 08, 2005, 20:29:05 pm »
Елиен заслужаваш фен клуб:)
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: КОСМОС
« Отговор #14 -: Октомври 08, 2005, 22:56:00 pm »
Слушай тва е култово:
Пожарът на библиотеката (става въпрос за Александрийската библиотека) е нещо като вид дарение за човека Защото ако тази информация беше съхранена , тогава вие щехте да получите всичко наготово и до сега навярно щяхте да сте се самоунищожили!Бързо готовото и лесно знание попада в лошите и впрягайки го в лоша мисъл може да направи голяма поразия. Значи човекът тогава не е бил узрял за мъдростта , която е съхранена в тези писмена. Затуй те са унищожени.


Абе тез кат са ги горили май са запазили някой друго копие за по- избраните "човеци" и за тва ся сме на тва деридже - голяма услуга са ни напрайли няма що !

Ей в тая Александрийска библиотека кво толкова е имало бе. Ще кажеш че подробни указания как се прави ядрена ракета примерно. Ами ако са били само обикновени бележки и съвети за подобряване на добива от реколтата и статии от типа "предимствата на лъка пред меча"? :)))

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27