Автор Тема: Лични карти с пръстови отпечатъци  (Прочетена 79398 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Лични карти с пръстови отпечатъци
« Отговор #60 -: Февруари 16, 2007, 05:10:01 am »
Ти само като тръгнеш да им казваш, за какво е тази информация и следва нещо от рода на: "офф, айде моля ти се, стига и ти" . И после ти става адски тъпо. Айде приятелите, то е ясно, че ще те бъзикат, но с роднините като, че ли е по -лесно въпреки, че се дърпат много. Но едно е сигурно, страшно трудно се изкореняват стари навици, особено ако не знаеш, какъв ще бъде резултата и за чий го вършиш.
 

П.П. Айде, тинки - уинки аз лягам, че след един час трябва да ставам...
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Лични карти с пръстови отпечатъци
« Отговор #61 -: Февруари 16, 2007, 05:11:30 am »
Не трябва да спираш да опитваш. Не случайно си събран с тези хора :)

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Лични карти с пръстови отпечатъци
« Отговор #62 -: Февруари 16, 2007, 21:02:28 pm »
И аз си задавах въпросът дали веднага ще трябва да подменяма документите или ще трябва първо да ни изтече срокът на старите. Това би ни дало една отсрочка. Така или иначе достигнах до извода, че това може да е само въпрос от законово естество, или на наредба. Както каже държавата така ще е, за съжаление.
По въпросът за спасяването и аз съм разсъждавал, даже съм имал не малко особени сънища на тая тема. Забелязал съм една тенденция при мен, като се замисля над нещо по нашите въпроси и след пет минути размисъл започва да ми се спи ужасно, та чак не мога да стоя прав. Но както и да е.
Хукването по баири и шубраци и на мен ми е идвало на ум, когато разсъждавам логично, но понякога от вътре ми се обажда едно гласче, което ми казва не бягай, не бягай, внедри се, престори се, а после удари тайно и отвътре. Не знам, може не хвана гората когато дойде момента, твърде е силно това усещане, макар, че не е сигурно, но всеки си има свой път и свои задачи струва ми се, в това което ни предстои да извършим, макар още не всеки да е открил своите. Аз също не съм.
Обаче често съм казвал, че най-лесно е да избягаш от трудностите или от греховете в гората, в някой манастир, вместо да се изправиш лице в лице с тях и да сториш това което трябва.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Лични карти с пръстови отпечатъци
« Отговор #63 -: Февруари 16, 2007, 23:38:57 pm »
DreamCatcher, напълно те подкрепям, че гората е по - лесния начин. Трудното е да действаш отвътре докато сметнеш, че наистина вече няма изход и трябва да се чупиш.
« Последна редакция: Февруари 17, 2007, 13:23:21 pm от Horus »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Лични карти с пръстови отпечатъци
« Отговор #64 -: Февруари 17, 2007, 21:07:27 pm »
Не съм казал, че е лесно, пък и не твърдя, че съумея. Сигурно и аз ще се чупя, но както казах, човек не знае. Или пък знае, но отрича.  :-\ Съзнанието ми може да се чуди още, но май дълбоко в себе си съм решил. Постоянно го сънувам това внедряване, как уж съм с тях, пък деяствам против тях. Е веднъж ме разтреляха доста брутално... >:(, но то си беше на сън.  ;)

Неактивен Geo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
    • Fenomenibg.com
Re: Лични карти с пръстови отпечатъци
« Отговор #65 -: Май 03, 2007, 14:59:56 pm »
Цитат
Безплатно издават новите документи за самоличност? Къде е уловката?
03.05.2007 14:13



Новите документи ще имат вграден електронен носител с биометрични данни. Снимка: Булфото
 
Централизирано издаване на новите документи за самоличност и безплатно издаване на документите предвиждат промените в Правилника за издаване на документи за самоличност, приет днес от Правителството.

Правилникът предвижда усъвършенстване функциите на автоматизираната система за издаване на документите с електронен носител на данни и записана цифрова снимка и пръстови отпечатъци.

Приетите от Правителството изменения в Правилника предвиждат от 31 октомври 2007 г. заявленията за самоличност да не се заплащат. До същата дата ще стане ясна и регламентацията на времето за извършване на експресна и бърза услуга по издаването на документите за самоличност.

Предстои въвеждане на нова технология за издаване на документите за самоличност с вграден електронен носител с биометрични данни. След 31 октомври т.г. няма да се представя и снимка, а гражданите ще бъдат заснемани в пунктовете за приемане на заявления, с което ще отпадне и необходимостта от отпечатване на диплянки с изисквания към снимките.


от DNES.BG
http://www.dnes.bg/article.php?id=35873

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Лични карти с пръстови отпечатъци
« Отговор #66 -: Май 03, 2007, 15:04:20 pm »
На някои вече май няма да им е смешно.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Лични карти с пръстови отпечатъци
« Отговор #67 -: Май 03, 2007, 15:09:01 pm »
Какво имат впредвид под "биометрични показатели"?
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Лични карти с пръстови отпечатъци
« Отговор #68 -: Май 03, 2007, 15:11:40 pm »
Какво имат впредвид под "биометрични показатели"?

Цитат
По силата на новите правила новоиздадените паспорти трябва да включват пръстови отпечатъци и сканирано изображение на ирисите на притежателя.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Лични карти с пръстови отпечатъци
« Отговор #69 -: Май 03, 2007, 15:17:57 pm »
Само това? Фасулска работа...
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Лични карти с пръстови отпечатъци
« Отговор #70 -: Май 03, 2007, 16:38:02 pm »
Срокът на личната ми карта изтича през 2010г....  :-\   Значи до тогава трябва да съм готов за живот извън системата   ;D
Не мисли като човек!-Крион

Eon

  • Гост
Re: Лични карти с пръстови отпечатъци
« Отговор #71 -: Май 03, 2007, 16:45:06 pm »
Срокът на личната ми карта изтича през 2010г.... 


И моята така... Кво правим след това? Х. твоята кога изтича? Нещо напътствия, без карти ли да ходим...


Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Лични карти с пръстови отпечатъци
« Отговор #72 -: Май 03, 2007, 16:49:20 pm »
Мойта изтича 2012г. :)

Така или иначе проблема  не е толкова с личната карта колкото с имплантирането. Щото така или иначе чипове има навсякъде около нас.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Лични карти с пръстови отпечатъци
« Отговор #73 -: Май 03, 2007, 20:55:51 pm »
Мойта изтича 2012г. :)

Така или иначе проблема  не е толкова с личната карта колкото с имплантирането. Щото така или иначе чипове има навсякъде около нас.
И моята е до януари 2012 
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

ipnovst

  • Гост
Re: Лични карти с пръстови отпечатъци
« Отговор #74 -: Май 03, 2007, 21:58:49 pm »
 Автор-Джордж Оруел.Творба-"1981"(известна също като-"Големия брат")
 И един цитат от там(нямам издание при мене в момента за това цитата едва ли ще е точен):

   Който контролира настоящето контролира и миналото.Който контролира миналато контролира и бъдещето
!!!!!!!!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27