Автор Тема: Кой управлява България?  (Прочетена 55368 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Кой управлява България?
« Отговор #75 -: Май 07, 2012, 20:54:13 pm »
Има тема за оплаквания от състоянието на България. Пренесете там разговора.



Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Кой управлява България?
« Отговор #76 -: Май 07, 2012, 21:09:58 pm »
Бе така е,ма тва не касае темата.Иначе си права..

Никога не съм гласувала,щот няма за кой..
      А,  гласувала  си,  това,  че  не  си  пуснала  бюлетина,  не  значи,  че  гласът  ти  не  се  брои.
Това е манипулация - че ако не гласуваш за някое от говедата - все едно пак си гласувал и т.н.  "Да гласуваш непременно, за да се изберела уж най-малката злина"...колко пъти само съм го чувала това...За мен е пълна манипулация това. Аз бих задала другояче въпроса: какво би станало, ако народа ни не припознае нито едно от тия говеда на изборите като свой представител? Ще кажете: ама то системата ни не е мажоритарна и т.н...пак ще ги изберат и с два гласа да е...Да, но ще се прочуем, ако от цял народ за говедата - избранници отидат да гласуватсамо роднините им...Не е ли така? И за мен това е полезния ход който го имаме.
П.П. Това с гласуването на всяка цена е като да искаш да се ожениш за хубава и умна жена, но като няма такава, да си вземеш примат  - маймуна. Поради липса на хубава и умна жена. Е, няма ли да е по - добре да си сам, отколкото с маймуната до себе си за жена? /извинявам се за грозния пример, ама е образен и точен/
 :hi:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Кой управлява България?
« Отговор #77 -: Май 07, 2012, 21:33:54 pm »
Не мислите ли, че въпроса е кармичен все пак? /рискувам да ми изтрият мнението, защото не сме в раздел "езотерика"/, но все едно...
Бихме ли били тук, ако нямаше точна причина да сме точно тук, а не в Швейцария, например?


Защо да ти трият мнението?  Точно на мястотото си е.
 
 Ако можеха да ни програмират съзнанията така лесно, както  на Швейцарците, то България  отдавна да е надминала Швейцария във всички аспекти на развитието си и  тази тема щеше да е вече в кошчито.
 
Но тук все още има тъпани, които не правят разлика между партия    (съвкупност от различни брутални човешки съзнания, обединени в дадена идеология и  интереси /вкл. лични/.....)  и  "съзнание - Висш Аз "  !!!
 
 
« Последна редакция: Май 07, 2012, 21:48:57 pm от Z-931 »

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Re: Кой управлява България?
« Отговор #78 -: Май 10, 2012, 14:24:28 pm »
Наскоро едно американско списание, издавано /защо ли?/ и у нас обяви най-влиятелните българи в своя класация. Така мислят хората, така са го направили. Преди десетина години имаше подобни подреждания и същите абсурди – ако някой си спомня, за „Мъж на столетието” бе обявен Петър Стоянов. Днес сигурно 80% от българите няма да си спомнят кой бе той и защо стана тогава номер едно. Да се поставят конюнктурни личности или хора, които изпълняват чужд сценарий на върха в подобни подреждания е стара, двайсет годишна българска традиция. Както и да е. В България обаче наистина има влиятелни хора и е редно някой да ги назове. Ето и едно примерно класиране, много по-близко до истината от това на американското списание:
 
  • Н.Пр. Американският посланик в София. Независимо кой е той, това е генерал-губернаторът на страната и човек, чиято дума се чува пред всички правителства.
  • Н.Пр. Руският посланик в София. По традиция влиянието на Русия и нейния човек у нас е огромно. Дали управляват сини, червени или жълти, всички се съобразяват с мнението на Москва.
  • Хората, които управляват парите на КГБ и руската мафия у нас. Кои са те, знаят малцина посветени, но в светлината на прожекторите са видни техни представители като Валентин Златев и шефовете на ТИМ, както и някои банкери, чиито трезори се направиха с техни пари навремето. Тук задължително трябва да се спомене и Майкъл Чорни, както и неговият посланик у нас Тодор Батков.
  • Хората, които управляват парите на бившата българска червена олигархия. Сред тях най-виден е успелият да оцелее през годините Васил Божков, но има и други като например пътувалият с Борисов за Катар Николай Банев, наследниците на Мултигруп. Те създадоха групировките и ликвидираха някои от най-непослушните си възпитаници, когато излязоха от контрол.
  • Главният прокурор на България. От неговото правене или неправене на разследвания зависи как ще работи съдебната система. Може да не прави нищо и да скандализира обществото като Татарчев и Филчев, а може и да се прави че прави нещо, а да оставя всичко както си е като Велчев.
  • Хората, които осигуриха на Корпоративна търговска банка държавни пари и направиха тази уж кредитна институция собственик на почти всички медии у нас чрез Цветан Василев. Те могат да оплюят или възхвалят всеки – всеки ден виждате как техните марионетки се слагат на властта от ТВ екрана и множеството издавани на загуба вестници и списания.
  • Хората, които държат контрабандните канали по границите. Това без съмнение са най-богатите люде у нас, пред ръцете им минават със сигурност повече пари, отколкото има в държавата в момента.
  • Циганските барони. Те държат на разположение огромен човешки ресурс и могат да манипулират избори на местно и национално равнище. Недосегаеми са, а спазването на законите не е сред приоритетите им.
  • Хората, създали чалга компаниите, които имат огромно влияние върху все по-голяма част от хората у нас чрез налагане на простотия, сбъркана тотално ценностна система и поради все по-неадекватното средно и висше образование на младежта.
  • 10. Местните барони, които държат цели региони и управляват в тях като феодали през Средновековието. Пример за това са уж осъдените братя Галеви и известните на всички босове като Федята в Перник.
Това са тези, които могат и правят каквото си поискат в страната. Те решиха и подкрепиха всички досегашни правителства след това на Виденов, те доведоха и до сегашното управление на Борисов, което ще остане вероятно като най-некомпетентното и с най-тежки последици за живеещите на територията, наречена България. Може и да не са назовани с имената си, но то е поради секретността /при осигуряващите пари за пране/ или ротацията им /при посланици/. Иначе влиянието им едва ли подлежи на някакво съмнение поне за трезво мислещите българи.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Кой управлява България?
« Отговор #79 -: Май 10, 2012, 15:45:11 pm »
    Пропуснал  си  да  упоменеш  две  клончета  от  мафиотските  структури -  здравеопазването  и  полицията!
    А  какво  ли  обединява  тези  структури,  защо  имат  те  почва  у  нас?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Кой управлява България?
« Отговор #80 -: Май 10, 2012, 19:19:23 pm »
Бе така е,ма тва не касае темата.Иначе си права..

Никога не съм гласувала,щот няма за кой..
      А,  гласувала  си,  това,  че  не  си  пуснала  бюлетина,  не  значи,  че  гласът  ти  не  се  брои.

Съвестта ми е спокойна.. :(

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Кой управлява България?
« Отговор #81 -: Май 10, 2012, 19:39:15 pm »
А къде отива тогава гласът и след като не го е дала?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Кой управлява България?
« Отговор #82 -: Май 10, 2012, 20:32:24 pm »
Нереално би трябвало да е в графа"не гласували"...Реално обаче отива в подкрепа за някой..Но тъй като  съм убедена,че изборите ни са винаги предрешени(изкл. малки населени места),ми е все тая в чия подкрепа отива и по какъв начин точно ще си нагласят нещата...ЪЪ..така де.Театрото.В крайна сметка печели,този който си е предвидено да спечели...Със или без нас..

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re: Кой управлява България?
« Отговор #83 -: Май 11, 2012, 02:50:51 am »
България я управлява  народа, защото истината е, че народа сам си избира и сам си е доволен на живота който живее .
Ако не беше така, това нямаше да е така . На мен ми е все тая кой ще е, за мен е важно хляб да има и има ли ми е все едно. Има ли хляб българина ще  крета, няма  ли хляб, природа, добитък кой ли ще ни е  виновен? Дай сега да се върнем по селата и да си заживеем, а ?   Много си обичам страната и там където живея, но не съм доволен . Сърдете ми се, но сигорно защото съм българин  и имам смелоста да си кажа, че не съм доволен и ако искате ме мразете .  Аз искам да е по хубаво в България и да не бягам и аз утре като повечето по таз тежката чужбина, защото съм кажи речи с мойте връстници  от поколението 91 набор и да ви кажа те  са се запътили на  там. 
« Последна редакция: Май 11, 2012, 03:01:38 am от ALive »

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re: Кой управлява България?
« Отговор #84 -: Май 11, 2012, 11:19:44 am »
Наскоро едно американско списание, издавано /защо ли?/ и у нас обяви най-влиятелните българи в своя класация. Така мислят хората, така са го направили. Преди десетина години имаше подобни подреждания и същите абсурди – ако някой си спомня, за „Мъж на столетието” бе обявен Петър Стоянов. Днес сигурно 80% от българите няма да си спомнят кой бе той и защо стана тогава номер едно. Да се поставят конюнктурни личности или хора, които изпълняват чужд сценарий на върха в подобни подреждания е стара, двайсет годишна българска традиция. Както и да е. В България обаче наистина има влиятелни хора и е редно някой да ги назове. Ето и едно примерно класиране, много по-близко до истината от това на американското списание:
 
  • Н.Пр. Американският посланик в София. Независимо кой е той, това е генерал-губернаторът на страната и човек, чиято дума се чува пред всички правителства.
  • Н.Пр. Руският посланик в София. По традиция влиянието на Русия и нейния човек у нас е огромно. Дали управляват сини, червени или жълти, всички се съобразяват с мнението на Москва.
  • Хората, които управляват парите на КГБ и руската мафия у нас. Кои са те, знаят малцина посветени, но в светлината на прожекторите са видни техни представители като Валентин Златев и шефовете на ТИМ, както и някои банкери, чиито трезори се направиха с техни пари навремето. Тук задължително трябва да се спомене и Майкъл Чорни, както и неговият посланик у нас Тодор Батков.
  • Хората, които управляват парите на бившата българска червена олигархия. Сред тях най-виден е успелият да оцелее през годините Васил Божков, но има и други като например пътувалият с Борисов за Катар Николай Банев, наследниците на Мултигруп. Те създадоха групировките и ликвидираха някои от най-непослушните си възпитаници, когато излязоха от контрол.
  • Главният прокурор на България. От неговото правене или неправене на разследвания зависи как ще работи съдебната система. Може да не прави нищо и да скандализира обществото като Татарчев и Филчев, а може и да се прави че прави нещо, а да оставя всичко както си е като Велчев.
  • Хората, които осигуриха на Корпоративна търговска банка държавни пари и направиха тази уж кредитна институция собственик на почти всички медии у нас чрез Цветан Василев. Те могат да оплюят или възхвалят всеки – всеки ден виждате как техните марионетки се слагат на властта от ТВ екрана и множеството издавани на загуба вестници и списания.
  • Хората, които държат контрабандните канали по границите. Това без съмнение са най-богатите люде у нас, пред ръцете им минават със сигурност повече пари, отколкото има в държавата в момента.
  • Циганските барони. Те държат на разположение огромен човешки ресурс и могат да манипулират избори на местно и национално равнище. Недосегаеми са, а спазването на законите не е сред приоритетите им.
  • Хората, създали чалга компаниите, които имат огромно влияние върху все по-голяма част от хората у нас чрез налагане на простотия, сбъркана тотално ценностна система и поради все по-неадекватното средно и висше образование на младежта.
  • 10. Местните барони, които държат цели региони и управляват в тях като феодали през Средновековието. Пример за това са уж осъдените братя Галеви и известните на всички босове като Федята в Перник.
Това са тези, които могат и правят каквото си поискат в страната. Те решиха и подкрепиха всички досегашни правителства след това на Виденов, те доведоха и до сегашното управление на Борисов, което ще остане вероятно като най-некомпетентното и с най-тежки последици за живеещите на територията, наречена България. Може и да не са назовани с имената си, но то е поради секретността /при осигуряващите пари за пране/ или ротацията им /при посланици/. Иначе влиянието им едва ли подлежи на някакво съмнение поне за трезво мислещите българи.

Много хубав анализ.Искам само да добавя,че за разлика от народа,тези хора въобще не ги вълнуват партийни или идеологически пристрастия от рода на "демокрация","комунизъм","сини","червени"," и т. н.
Парите не миришат.

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re: Кой управлява България?
« Отговор #85 -: Май 12, 2012, 12:40:21 pm »
Напротив, интересува ги!!! Иначе, някой беше споменал Швейцария. Дали, щеше да изглежда по този начин, ако "олигарсите" не ги интересуваше политическите "анклави", от които зависи "богатството" им!!!
« Последна редакция: Май 12, 2012, 20:38:36 pm от Mirotvorec »

Неактивен Strelok22

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Кой управлява България?
« Отговор #86 -: Май 13, 2012, 03:59:49 am »
Koйто и да ни управлява на "супер етаж" ... няма голямо значение.
Но трябва да благодарим на г-н Борисов за това,че ни превърна на 100% в марионетна държава на запада.
Когато се скъса онази язовирна стена.Тои ми излиза по националния ефир и каза "Разрешиха ни да дадем парите от еврофонда за да оправим училището"

Апропро ... кои са тея от ЕС,че да трябва министър да пита за такива елементарни общочовешки норми.
Ние сме техен сателит.Ние сме васал.

И какви ползи от това ... че вече не 6-ти Щатски средиземноморски флот ни държи на прицел с ядрени ракети "Тридънт" ... ами руските ракетни войски,няма лошо,малко разнообразие не е навредило на никои.
Къде при СССР къде при ЕС/НАТО ... същата гадост.

Неактивен БМ-21

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re: Кой управлява България?
« Отговор #87 -: Май 30, 2012, 22:38:14 pm »
Направо сме си колониялна държава . Щом за всяка стотинка трябва да питаме метрополията ,какви да сме други?От Съветският съюз в Евр. съюэ. От трън та на глог. Странното е ,че в СССР Сталин премахна длъжноста комисар ( и във физ. смисъл) а в Европ. съюз въстановиха комисарите и даже управляват с декрети, също като руските комисари от 20-те г. със странните руски имена  Бронщайн-Троцки,Урицки,Дзержински,Френкел,Блюмкин,Бонч-Бруевич и т. н. ит. н.Още по странното е,че за някои решения на ЕС взе да се говори ,,САЩ и ЕС взеха решение,,  ,,САЩ иЕС подкрепят ит. н.,,Така че ехубаво да знаем , кой ни управлява , но и кой управлява тези които ни управляват.... Навремето наши ракети държаха на прицел 6-ти флот пък и много други цели. Малко разнообразие не е лошо,  ама лошото е,че стана  МНОГО ,МНОГО,ама МНОГО  ЛОШ.ПРОСТО УЖАСНО!!!!!!!

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Кой управлява България?
« Отговор #88 -: Юни 02, 2012, 00:43:33 am »
България в момента се управлява от политическа партия "ГЕРБ" с ръководител г-н Бойко Борисов, като държавната глава е Росен Плевнелиев а заместника на държавната глава е Маргарита Попова и двамата от "ГЕРБ".
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Кой управлява България?
« Отговор #89 -: Юни 02, 2012, 13:54:12 pm »
       Наличието на темата подсказва, че има някакво разминаване между лицата, които ни се представят от СМИ за управляващи и тези, които РЕАЛНО управляват България. За това става въпрос x_name41.
« Последна редакция: Юни 02, 2012, 18:42:07 pm от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27