Автор Тема: Кой управлява България?  (Прочетена 55113 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stoicho85

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re: Кой управлява България?
« Отговор #60 -: Май 07, 2012, 00:05:07 am »
Нима има такова значение партията?
Япония мисля, че доказаха на какво е способна държава която има качествен "материал".


Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re: Кой управлява България?
« Отговор #61 -: Май 07, 2012, 07:55:36 am »
Нима има такова значение партията?
Япония мисля, че доказаха на какво е способна държава която има качествен "материал".


Как да няма значение?! Нали хората са я създали, развили идеите на "общността" и допринесли за нещо си (дали за себе си или за благото на "общността" е друга тема).  Щом не ти харесва партията и идеите и, то няма как да ти харесат и хората в нея ...

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re: Кой управлява България?
« Отговор #62 -: Май 07, 2012, 08:02:45 am »
        Спомня  ли  си  вече  някой  за  онова  допитване,  където  трябваше  да  определим  с  гласът  си  десетте  най-велики  българи?  Е  спомняте  ли  си  ВЕЛИКИЯТ  БЪПГАРИН  азис  на  кое  място  беше?   
       На  върлите  антикомунисти  ще  кажа -  комунисти  никога  не  е  имало  в  България,  имаше  партиен  апарат,  който  бранеше  с  нокти  и  зъби  привилегиите  си,  нищо  повече! 
      И  още  нещо - На  калпав  всичко  му  пречи!!
      Само  ние  ли  бяхме  в  този  блок?   Сравнете  къде  са  другите  и  къде  сме  ние?
Мите, на това му се казва култура! Като ти подадат баницата с късмети и парата е на видно място ... Допускаме децата си до чалгарщината и после другите виновни и впоследствие очакваме хоро ли да играят!. Комунизъм имаше в България благодарение на милиционерщината, която поддържаше партийният апарат. 

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Кой управлява България?
« Отговор #63 -: Май 07, 2012, 13:28:11 pm »
          Хайде  да  уточним  кой  къде  е!  На  нашият  народ  се  е  гледало  винаги  със  завист  и  злоба  от  всички  народи.  Защо?  Крадът  ни  историята!  Това  което  не  се  краде  се  обезличава.  Елита - онзи  истинският  се  унищожава  още  в  зародиш -  е  от  продажници!  Защо  нямаме  ЕЛИТ??
          ЗАЩО  МЛАДИТЕ  ПИШАТ  НА  ЛАТИНИЦА?   
         Били  сме  свободен  народ  189  години,  до  приемане  на  християнството,  след  това  винаги  сме  били  под  нечие  влияние.  Не  бива  да  се  оправдаваме  с  това,  че  сме  малък  народ,  с  приемане  на  християнството  ние  изгубихме  достойнството  си  като  нация  и  след  този  акт  на  предателство  никога  не  сме  били  народ  с  гордост!!    Да  имало  е  отделни  проблясъци,  но  това  което  е  извоювал  народа,  е  било  съсипвано  от  управниците  ни.
        Затова  нека  първо  преценим  себе  си,  а  после  да  търсим  вината  навън.
        Аз  идиота  гласувах  за  ББ. 
« Последна редакция: Май 07, 2012, 15:47:51 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Кой управлява България?
« Отговор #64 -: Май 07, 2012, 13:52:29 pm »
        Аз  идиота  гласувах  за  ББ.
И аз Мите и аз.  :blush: Ама само веднъж. Но то е достатъчно.
Та ме е срам.
Не можем винаги да виним управляващите. И те са хора. Ние също.
И на мен ми грозно като видя латиница. Каквото ще да пише, но я пропускам. Очите ми се избождат.
Имам чувството, че младите са оставени на произвола. Родителите бачкат по цял ден и нямат много време да обърнат внимание на децата. Поне така мисля де. На запад са осъзнали, че трябва да са единни. Не са като нас да ги е грижа само са тях си. Тук всеки мисли кой как да спечели повече, да излъже и да прецака. Нали е демокрация. Ценим само собственото си право на избор, но не и чуждото.
Тази пряка демокрация няма място в БГ. Хората не са дорасли за нея.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Кой управлява България?
« Отговор #65 -: Май 07, 2012, 14:51:02 pm »
Не мислите ли, че въпроса е кармичен все пак? /рискувам да ми изтрият мнението, защото не сме в раздел "езотерика"/, но все едно...
Бихме ли били тук, ако нямаше точна причина да сме точно тук, а не в Швейцария, например?
Смятате ли, че да се родиш точно на определено място /в корумпирана, завистлива, мързелива, и т.н. днешна България/ е случайно и няма нищо общо с уроците, които имаме да учим и манталитета, който дълбоко в себе си явно и ние притежаваме?
Извинявам се на всички "не езотерици" за оф-топика.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Кой управлява България?
« Отговор #66 -: Май 07, 2012, 18:09:02 pm »
        Аз  идиота  гласувах  за  ББ.
И аз Мите и аз.  :blush: Ама само веднъж. Но то е достатъчно.
Та ме е срам.
Не можем винаги да виним управляващите. И те са хора. Ние също.
 
А бе виждам, че и двамата се интелигентни и умни хора, а пък сте се вързали на манипулацията. Е, не сте само вие, ама мислете бе хора. Познавам и други, с престижни професии, които за разлика от вас се срамуват да си признаят грешката и от инат само мълчат. Дано прогледнат окончателно.
Калан, защо да не виним управляващите????? Това от къде го измисли. Паметник ли да им издигнем за антибългарско поведение?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Кой управлява България?
« Отговор #67 -: Май 07, 2012, 18:09:48 pm »
Бе така е,ма тва не касае темата.Иначе си права..

Никога не съм гласувала,щот няма за кой..

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Кой управлява България?
« Отговор #68 -: Май 07, 2012, 18:53:45 pm »
А бе виждам, че и двамата се интелигентни и умни хора, а пък сте се вързали на манипулацията. Е, не сте само вие, ама мислете бе хора. Познавам и други, с престижни професии, които за разлика от вас се срамуват да си признаят грешката и от инат само мълчат. Дано прогледнат окончателно.
Божинка според теб кой трябва да управлява България?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Кой управлява България?
« Отговор #69 -: Май 07, 2012, 18:59:20 pm »

А бе виждам, че и двамата се интелигентни и умни хора, а пък сте се вързали на манипулацията. Е, не сте само вие, ама мислете бе хора. Познавам и други, с престижни професии, които за разлика от вас се срамуват да си признаят грешката и от инат само мълчат. Дано прогледнат окончателно.
Калан, защо да не виним управляващите? ??? ? Това от къде го измисли. Паметник ли да им издигнем за антибългарско поведение?
Има разлика м/у интелигентност и разум. А едно време не съм била с тоя акъл. От политика много не разбирах.
Аз не съм казала да не виним управляващите. А не цялата вина да хвърляме в/у тях. Хората що нищо не правят.
Те са виновни, ама ние че мълчим и търпим не ни ли прави глупави. А понякога на избори има ли наистина човек който да си заслужава да си дадеш гласа?
На въпроса на Олд бих отговорила така - България трябва да се упрявлява от българи. Както щеш го разбирай.
И всички хора да имат право на глас. Повече референдуми. Абе кво мечтая аз.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Кой управлява България?
« Отговор #70 -: Май 07, 2012, 19:02:53 pm »
Честно да ти кажа не съм се замислял. Ама като гледам по-добър от мен за цар няма. 8) А иначе, трябва да бъдат честни и неопетнени хора, умеещи да се справят с всякакви ситуации, защитаващи националните ни интереси. За 23 години един от тези на върха не посмя да каже , че ще се бори за националните интереси. Поне да го каже. И ето резултатите. Този последния сега е оцапан до ушите и служи на всеки, който извади досието му на масата за преговори. Наивниците му вЕрват  и така върви кервана. Поздрави.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Кой управлява България?
« Отговор #71 -: Май 07, 2012, 19:43:53 pm »
  :hi:
1.България трябва да се упрявлява от българи. Както щеш го разбирай.
 2.И всички хора имат право на глас.
3.Повече референдуми.
4.А бе какво мечтая аз

1.Де са?
2.И като имат защо не го упражнят?
3.Защо, който знае и незнае ще се меси в глобални неща, това е най голямата излагация която ни поднасят политиците.
4.Всички мечти забрави и се гмурни в реалноста.
 
 :hi:
1.Честно да ти кажа не съм се замислял.
2.Ама като гледам по-добър от мен за цар няма.
3. А иначе, трябва да бъдат честни и неопетнени хора, умеещи да се справят с всякакви ситуации, защитаващи националните ни интереси.
За 23 години един от тези на върха не посмя да каже , че ще се бори за националните интереси. Поне да го каже. И ето резултатите. Този последния сега е оцапан до ушите и служи на всеки, който извади досието му на масата за преговори. Наивниците му вЕрват и така върви кервана. Поздрави.
 

1.Трябва да се замислиш, това е сериозен въпрос особено за млад човек като теб.
2.Това ми хареса, много по нашенски ми звучи.
3.Де ги тия честните?
4.Това което пишеш са сериозни обвинения, аз например без доказателства и то твърди не бих писал това.
 
« Последна редакция: Май 07, 2012, 19:46:02 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Кой управлява България?
« Отговор #72 -: Май 07, 2012, 19:59:32 pm »
Олд
1. По форумите :D , или на работа някъде за мижави пари
2. Защото сме овце. Оплакваме се, философстваме но само на масата.
3. Референдуми трябва да има. Защото тези глобални неща засягат и нас, а не извънземните от Луната.
Както аз в моето семейство имам право на глас да си кажа мнението за да вземем определено решение, така е редно да бъдат и в голям мащаб.
4. И как да се гмурна?
Аз реалността я виждам, но какво предлагаш ти да направим.
За честните -  ами те рядко успяват. Щот са честни. В Бг е така.

Имах един познат адвокат. На майка ми водеше бракоразводното. Та стана депутат за година или две.
Може и друг път да съм ви го писала това. Та каза, че най-големите престъпници и мафиоти са там. Там са хора без морал, за пари и изгода, а не за да работят за благото на обществото. На много отвратителни неща се е нагледал и не е издържал. Каза ми или си с тях или против тях. Или ставаш като тях с времето или се махаш докато не са ти промили мозъка. И ми вика " Как аз самичък да се боря примерно срещу толкова много хора в парламента"
Сама овца сред вълци е вечеря.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Кой управлява България?
« Отговор #73 -: Май 07, 2012, 20:50:31 pm »
Бе така е,ма тва не касае темата.Иначе си права..

Никога не съм гласувала,щот няма за кой..
      А,  гласувала  си,  това,  че  не  си  пуснала  бюлетина,  не  значи,  че  гласът  ти  не  се  брои.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Кой управлява България?
« Отговор #74 -: Май 07, 2012, 20:51:29 pm »
Сама овца сред вълци е вечеря.
Точно
Ами ти си в реалноста ;) , този адвокат ти е казал как стоят нещата ............. В цял свят е така, политиката се прави с извинение за думата от курви, ако не си ще станеш иначе ........

П.С.Щом знаем как стоят нещата има ли смисъл да се чудим кой как и защо,  най-голямата грешка на нас българите е че не сме единни, затова ще ни тъпчат а ние ще ревем само по форумите. Един пример с мой колега, става дума за неговия началник .... Кой бе сега ако го видя ще го ..... аз ... ма .... му и т.н. и хоп началника му насреща и се почва ...бат Янко  абе на .. бат Янко ....Викам му аз а бре сине майчин що не го .... ами му облиза задника .... а той стига бе и ти сега ......та така.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27